Укидање референдума у Републици Српској?

Хоће ли бити референдума у Српској?

  • Да

  • Не

  • Можда

  • Да

  • Не

  • Можда


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Valentin Inzko jasan
"Ili će Srbi ukinuti referendum ili će to učiniti međunarodna zajednica"

Visoki predstavnik međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini Valentin Inzko izjavio je danas da će poduzeti korake da spriječi bosanske Srbe da održe referendum o legalnosti Suda BiH.

"Postoje dvije mogućnosti - ili će Republika Srpska ukinuti glasanje ili će to učiniti međunarodna zajednica", rekao je Inzko za britansku agenciju.

Inzko je u telefonskom intervjuu Reutersu ocijenio i da je odluka vlada zemalja EU, donesena u martu, da "separatistima u Bosni" zaprijeti sankcijama kao što su zamrzavanje imovine i zabrana putovanja, bila korak u dobrom pravcu.

"Mogao bi doći trenutak kada će (uvođenje sankcija) biti neophodno", upozorio je Inzko.

On je naglasio da Evropska unija mora više da se angažira u Bosni i Hercegovini kako bi toj etnički podijeljenoj zemlji pomogla da prevaziđe sve dublju političku krizu.

"To je veoma važno za Bosnu. Ta zemlja je na mnogo načina podijeljena, ali u njoj postoji jednoglasni sporazum da EU predstavlja budućnost", rekao je Inzko, naglasivši da na prvom mjestu misli da EU treba više da se usredotoči na Bosnu i Hercegovinu.

Inzko smatra da bi veće angažiranje Unije pomoglo političarima da se slože o planu reformi, potrebnih da bi se zemlja našla na putu ulaska u Evropsku uniju.

"Nalazimo se u zaista ozbiljnoj političkoj krizi, možda najozbiljnijoj od potpisivanja Dejtonskog sporazuma", naglasio je Inzko.

Inzko je istakao da će nedavne posjete visokih zvaničnika EU Sarajevu pomoći prenošenju proevropske poruke i dodao da bi BiH tokom ove godine trebalo podnese zahtjev za članstvo u Uniji.

On je dodao da bi to moglo da se dogodi jedino uz odobrenje iz Bruxellesa iako, teorijski, svaka zemlja ima pravo da podnese zahtjev za članstvo u EU.

Na pitanje da li će Bruxelles pomoći Sarajevu da se približi članstvu, Inzko je odgovorio: "Apsolutno", i dodao da će time biti započet veliki proces transformacije.

http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/110429094
 
Valentin Inzko jasan
"Ili će Srbi ukinuti referendum ili će to učiniti međunarodna zajednica"

Visoki predstavnik međunarodne zajednice u Bosni i Hercegovini Valentin Inzko izjavio je danas da će poduzeti korake da spriječi bosanske Srbe da održe referendum o legalnosti Suda BiH.

"Postoje dvije mogućnosti - ili će Republika Srpska ukinuti glasanje ili će to učiniti međunarodna zajednica", rekao je Inzko za britansku agenciju.

Inzko je u telefonskom intervjuu Reutersu ocijenio i da je odluka vlada zemalja EU, donesena u martu, da "separatistima u Bosni" zaprijeti sankcijama kao što su zamrzavanje imovine i zabrana putovanja, bila korak u dobrom pravcu.

"Mogao bi doći trenutak kada će (uvođenje sankcija) biti neophodno", upozorio je Inzko.

On je naglasio da Evropska unija mora više da se angažira u Bosni i Hercegovini kako bi toj etnički podijeljenoj zemlji pomogla da prevaziđe sve dublju političku krizu.

"To je veoma važno za Bosnu. Ta zemlja je na mnogo načina podijeljena, ali u njoj postoji jednoglasni sporazum da EU predstavlja budućnost", rekao je Inzko, naglasivši da na prvom mjestu misli da EU treba više da se usredotoči na Bosnu i Hercegovinu.

Inzko smatra da bi veće angažiranje Unije pomoglo političarima da se slože o planu reformi, potrebnih da bi se zemlja našla na putu ulaska u Evropsku uniju.

"Nalazimo se u zaista ozbiljnoj političkoj krizi, možda najozbiljnijoj od potpisivanja Dejtonskog sporazuma", naglasio je Inzko.

Inzko je istakao da će nedavne posjete visokih zvaničnika EU Sarajevu pomoći prenošenju proevropske poruke i dodao da bi BiH tokom ove godine trebalo podnese zahtjev za članstvo u Uniji.

On je dodao da bi to moglo da se dogodi jedino uz odobrenje iz Bruxellesa iako, teorijski, svaka zemlja ima pravo da podnese zahtjev za članstvo u EU.

Na pitanje da li će Bruxelles pomoći Sarajevu da se približi članstvu, Inzko je odgovorio: "Apsolutno", i dodao da će time biti započet veliki proces transformacije.

http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/110429094






А шта ако га Срби не укину а међународна заједница укине а Срби не признају и наставе спровођењен одлука легално и легитимно усвојених у Народној Скупштини?
 
Poslednja izmena:
neka ukine incko referendum

neka pokaze svoje pravo nedemokratsko fasisticko lice

ali volja naroda ce na kraju pobediti

Srbi ce pobediti .


Mi Srbi treba sada u BIH da radimo na 3 fronta

jedan front je - narodna volja tj referendum

drugi front je - blokada svih BIH institucija tako da se taj protektorat raspadne iznutra i pojede sam sebe

treci front je - saradnja sa hrvatima i sporazum o podeli BIH uz naravno jacanje nasih vojnih kapaciteta i priprema za eventualnu agresiju bosnjaka.
 
Poslednja izmena od moderatora:
neka ukine incko referendum

neka pokaze svoje pravo nedemokratsko fasisticko lice

ali volja naroda ce na kraju pobediti

Srbi ce pobediti .


Mi Srbi treba sada u BIH da radimo na 3 fronta

jedan front je - narodna volja tj referendum

drugi front je - blokada svih BIH institucija tako da se taj protektorat raspadne iznutra i pojede sam sebe

treci front je - saradnja sa hrvatima i sporazum o podeli BIH uz naravno jacanje nasih vojnih kapaciteta i priprema za eventualnu agresiju bosnjaka.


Ako se bude radilo iz Banja Luke onda ce Srbi pobediti, ali ako Beograd umesa prste onda su ga najebali.
 
Poslednja izmena od moderatora:
neka ukine incko referendum

neka pokaze svoje pravo nedemokratsko fasisticko lice

ali volja naroda ce na kraju pobediti

Srbi ce pobediti .


Mi Srbi treba sada u BIH da radimo na 3 fronta

jedan front je - narodna volja tj referendum

drugi front je - blokada svih BIH institucija tako da se taj protektorat raspadne iznutra i pojede sam sebe

treci front je - saradnja sa hrvatima i sporazum o podeli BIH uz naravno jacanje nasih vojnih kapaciteta i priprema za eventualnu agresiju bosnjaka.
Mokri snovi, sad opet neko drugi kriv za Dodickov sukob sa MZ, sam sa njima zaratio neka sam i ispašta jer neće druge uvući u svoj sukob.
Loši su mu planovi a gori od njega su oni koji ga podržavaju i vjeruju da će dobro proći u sukobu sa MZ.
Jednostranih odluka i poteza nema, zaboravlja se kako prođu oni koji se sukobe sa MZ, a naravno optužiće sve i svakog samo nikad neće priznati da su sami krivi.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Mokri snovi, sad opet neko drugi kriv za Dodickov sukob sa MZ, sam sa njima zaratio neka sam i ispašta jer neće druge uvući u svoj sukob.
Loši su mu planovi a gori od njega su oni koji ga podržavaju i vjeruju da će dobro proći u sukobu sa MZ.
Jednostranih odluka i poteza nema, zaboravlja se kako prođu oni koji se sukobe sa MZ, a naravno optužiće sve i svakog samo nikad neće priznati da su sami krivi.
]
Za ovaj referendum se pitaju Srbi, jel spadas medju njima? Ne, ajde paljba.
Valjda je to demokratija ako narod zeli referendum.
Dodik ce istrajati, mogu da uvode sankcije ali referendum ce se sprovesti a kad se sprovede a rezultati budu pozitivni onda ce odbaciti ili promeniti zakone koje je nametnuo zapad.
 
А шта ако га Срби не укину а међународна заједница укине а Срби не признају и наставе спровођењен одлука легално и легитимно усвојених у Народној Скупштини?
Pa pročitao si šta je poručio visoki predstavnik, sankcije, kazne itd.
Ne mogu se jednostrano kršiti dogovoreni i potpisani sporazumi, zna se ko je najveći autoritet i jedini tumač Deytonskog sporazuma i zna se ko je sve odgovoran za sprovođenje istog.
 
]
Za ovaj referendum se pitaju Srbi, jel spadas medju njima? Ne, ajde paljba.
Valjda je to demokratija ako narod zeli referendum.
Dodik ce istrajati, mogu da uvode sankcije ali referendum ce se sprovesti a kad se sprovede a rezultati budu pozitivni onda ce odbaciti ili promeniti zakone koje je nametnuo zapad.
Taj referendum je validan koliko i onaj kad bi ga raspisao o priključenju Čikaga RS-u.
Pali ti ili prvo prouči sve ono što su svi potpisali, taj isti sud i tužiteljstvo su podržale sve strane i svi narodi, prošlo je kroz sve parlamentarne procedure a posebna je priča da entiteti nemaju pravo da referendumom odlučuju o državnim institucijama .
 
Valentin Inzko jasan
"Ili će Srbi ukinuti referendum ili će to učiniti međunarodna zajednica"



"To je veoma važno za Bosnu. Ta zemlja je na mnogo načina podijeljena, ali u njoj postoji jednoglasni sporazum da EU predstavlja budućnost", rekao je Inzko, naglasivši da na prvom mjestu misli da EU treba više da se usredotoči na Bosnu i Hercegovinu.


[/B]
http://www.sarajevo-x.com/bih/politika/clanak/110429094

Nešto se ne mogu sjetiti, kad je bio referendum o članstvu u EU ?
 
Mokri snovi, sad opet neko drugi kriv za Dodickov sukob sa MZ, sam sa njima zaratio neka sam i ispašta jer neće druge uvući u svoj sukob.
Loši su mu planovi a gori od njega su oni koji ga podržavaju i vjeruju da će dobro proći u sukobu sa MZ.
Jednostranih odluka i poteza nema, zaboravlja se kako prođu oni koji se sukobe sa MZ, a naravno optužiće sve i svakog samo nikad neće priznati da su sami krivi.

vas bosnjake ima da davimo ko zmija zabu. dok vas ne udavimo . budi siguran da cete uskoro vi traziti da se otcepite od republike srpske a ne kao dosad :mrgreen:

sve u svemu unisticemo vam tvorevinu BIH da od nje nece ostati kamen na kamenu

rusicemo je i rusiti dok je ne srrusimo i vi tu ne mozete nista.

vi ste razvalili i unistili nasu drzavu tako da budi siguran da cemo vam sve to vratiti sa kamatom tako sto cemo rasturiti ovu vasu

za pocetak ne cete se takmiciti u fudbalu ni u jednoj konkurenciji a sada idemo korak dalje :mrgreen:
 
vas bosnjake ima da davimo ko zmija zabu. dok vas ne udavimo . budi siguran da cete uskoro vi traziti da se otcepite od republike srpske a ne kao dosad :mrgreen:

sve u svemu unisticemo vam tvorevinu BIH da od nje nece ostati kamen na kamenu

rusicemo je i rusiti dok je ne srrusimo i vi tu ne mozete nista.
Samo sanjaj, to vam nije uspjelo 92-95 i nikad više neće, samo se moli Bogu da se ta priča ne okrene na drugu stranu, nema JNA i tenkova, haubica itd.
Prije će se uništiti nešto drugo a BiH sigurno neće.
 
Taj referendum ne utice na BIH i njen sastav i ne odlucuje se njime otcepljenje i pripajanje RS Srbiji.
Demokratski je imati referendum, ne boj se ti.
Ti nisi dobro upućen, itekako se pokušava napadati državne institucije (sud i tužiteljstvo) a to entiteti nemaju pravo a posebna priča je obećenje o referendumu o odcjepljenju a ni na to nema pravo.
Pročitaj malo šta o njegovim obećanjima pišu u BL :

Dodikova obećanja, narodu radovanja

Velika obmana

Postavlja se pitanje da li se konkretna pomoć može i očekivati od predsjednika za kojeg se javno zna da je sinu obezbijedio kredit od 3 miliona KM, kćerki osigurao zaposlenje u kabinetu Ministarstva finansija RS, koji javno plaća medije da ga podržavaju. Takođe je poznato da je prva trasa autoputa za Dodikovog premijerskog mandata plaćena najviše u Evropi, a za pepeljare, po jednom komadu, u zgradi Vlade RS izdvojeno je po 1293 KM, a onome što sigurno ne znamo, o vilama, imanjima, stanovima, novcu na žiro-računima, možemo samo da sanjamo. Pa neka kaže neko da je njemu do običnih ljudi i njihovih problema stalo?

Vrednujući potpuno negativno ideju o otcjepljenju RS ipak treba otvoreno reći da je Dodik tim pričama obmamljivao narod, tražio podršku i na kraju dobio povjerenje glasača. On je prozreo narod koji ima potrebu da sluša nacionalističke priče o posebnosti svojih nacionalnih korijena i referendumu, pa obećava nemoguće. Ali narod nikako da prozre njega i njegova obećanja, jer ljudi se još uvijek hrane ideologijama.

Sve ovo pokazuje da je potrebno doći do demistifikacije Dodikove sve/moći. Ali kako na tome raditi kad su obrazovni, medijski, kulturni i politički diskursi usmjereni na idealizaciju jednog čovjeka koji svakim danom postaje sve nedodirljiviji i koji može uraditi sve što želi, a da za svoje djelo ni u jednom trenutku ne osjeti posljedice. Može, kako smo spomenuli, zapošljavati članove svoje uže porodice bez ikakve transparentnosti, budžetski novac dijeliti kako želi, javno vrijeđati novinare, lažno obećavati na veliko i malo, a da se ništa poslije toga ne desi. Dodik smatra da je potrebno samo dati obećanje da će biti bolje i da će se svaka rasprava i priča na tome zaustaviti. Međutim, doći će vrijeme kad će prazan stomak tražiti nešto više od prazne riječi, a to vrijeme treba samo dočekati, jer čuju se tihi glasovi koji govore da je Srpska pred bankrotom. Šta će nam u tom slučaju predsjednik obećati? Kako da nam bude bolje?
http://www.6yka.com/obecanja
 
RS ce kad tad biti u sastavu Srbije, za 50 godina, za 50. :D
to je neminovno, prirodno, `1,3 miliona ljudi to je ogroman broj dda bi se sprecilo pripajanje kad tad.docice i tih 5 minuta, samo do tad treba biti pametan a ne glup kao do sad, tiho i polako.

За тих 50 година чекањем неће бити ни једног Србина.
Прогутаће их они које подржава и у твоје име просрпски управник.
 
**************************
Bilo je u javnosti nekih netačnih ocjena i informacija tokom posljednjih nekoliko dana kada je riječ o stavovima Rusije, iako su te informacije bile nezvanične. Naprosto riječ je o izmišljotinama. Što se tiče Rusije i stava o referendumu mi ne želimo da se miješamo u unutrašnje stvari u BiH. No, naš stav je kada je riječ o referendumu, odnosno zaključcima i rješenjima odluka Narodne skupštine RS u svjetlu poštovanja Dejtonskog sporazuma, jasan. Mi smatramo da direktne protivrječnosti sa Dejtonom ovdje nema. Ovo je najvažniji i temeljni stav Rusije kao članice Savjeta za implementaciju mira i jednog od garanta Dejtonskog mirovnog sporazuma.

http://depo.ba/mediji/za-rusiju-referendum-nije-krsenje-daytona
**************************
 
RS ce kad tad biti u sastavu Srbije, za 50 godina, za 50. :D
to je neminovno, prirodno, `1,3 miliona ljudi to je ogroman broj dda bi se sprecilo pripajanje kad tad.docice i tih 5 minuta, samo do tad treba biti pametan a ne glup kao do sad, tiho i polako.

hehe konacno da se ja i ti slozimo z:D

rekoh im ja davicemo ih ko zmija zabu da ce na kraju oni traziti da se otcepe od nas z:D
 

Back
Top