Ukidanje penzija

ММФ је на последњем састанку са владом Србије изричито захтевао( читај наредио) да се изврши ревизија пензионог система у циљу спречавања финансијске кризе и опоравка.
Као једна од мера биће и пооштравање одласка у пензију (инвалидска и лична) и за жене ће продужити старосну границу. Та граница је била 60 год. а за мушкарце 65. Ко до краја године напуни 59 год., остварује право на пензију, следеће године је 60, а већ се ради на томе да од 2011 старосна граница буде 63 год., да би се изједначили са пензионерима у Европи! :eek:
Пензије, а и плате, биће замрзнуте до краја 2010, а влада већ '' стидљиво'' најављује повећање ПДВ - а, значи, цене одоше у небеса... питање је како ћемо све то преживети, а, нажалост, већина пензионера издржава децу ( која су остала без посла) и унуке који су пали на ''јасле'' бабама и дедама...
Пре неко вече слушам Кркобабића, старину, како се бори за права пензионера и дошло ми је да заплачем... пензионери су доживели да буду социјални случајеви у држави у којој су привређивали и радили чак и 50 год., а сад живе на ивици егзистенције... :(
Не будимо сурови према пензионерима, то су наши родитељи, који једва састављају крај са крајем да бисмо ми што лакше прегурали губитак посла, беспарицу и депресију у коју народ све више упада... као у ''црну рупу! ''
:hvala:
:bye:
 
Poslednja izmena:
Не будимо сурови према пензионерима, то су наши родитељи, који једва састављају крај са крајем да бисмо ми што лакше прегурали губитак посла, беспарицу и депресију у коју народ све више упада... као у ''црну рупу! ''
:hvala:
:bye:

A da ne pričamo da svi starimo. Bar ja ne znam za slučaj da se neko podmlađuje ili stoji u mestu sa godinama. :whistling:
 
Nisu problem ni penzije ni penzioneri.Problem su neorane njive i puste fabrike.uvozi se svnjsko meso a ne prozivodi nista.Imovina koju su sticali sadasnji penzioneri rasprodata je i sad se njima nabija na nos da su problem. Suzava se krug .
 
......................................................................................

питање је како ћемо све то преживети, а, нажалост, већина пензионера издржава децу ( која су остала без посла) и унуке који су пали на ''јасле'' бабама и дедама...
Пре неко вече слушам Кркобабића, старину, како се бори за права пензионера и дошло ми је да заплачем... пензионери су доживели да буду социјални случајеви у држави у којој су привређивали и радили чак и 50 год., а сад живе на ивици егзистенције... :(
Не будимо сурови према пензионерима, то су наши родитељи, који једва састављају крај са крајем да бисмо ми што лакше прегурали губитак посла, беспарицу и депресију у коју народ све више упада... као у ''црну рупу! ''
:hvala:
:bye:

А ето неки би то решили ,,лапотом``- маљем у главу чим се оде у пензију. Баш хумано, нема шта!
 
Ja sam za to da se izvrshi jedna sveobuhvatna revizija penzija i uvede restriktivna mera koja bi sprecila da bivshi pvlashteni zaposlenici bivshih povlashtenih sluzbi i preduzeca nastavljaju da bivaju povlashteni i u svojim penzionerskim danima.
U celoj ovoj prici zanemaruje se povrshno i jedna chinjenica .
Raspon penzija ne bi smeo da bude veci od 1 : 2 a osnovice koje su posledica bliskosti sa bivshim rezimima i podobnosti za zaposhljavanje u "dobrim" preduzecima suspendovati.
Tako cemo izbeci situaciju da masa penzionera prima 5-6 hiljada a sa druge strane imamo penzije koje uveliko nadmashuju platezaposlenih u ovoj zemlji.

Uveren sam da bi uvodjenje jednake penzije za sve gradjane bilo veoma dobro prihvaceno od vecine penzionerske populacije.
Negodovali bi samo oni koji bi po tome izgubili svoje masne penzije od 50 pa navishe hiljadarki.
 
Ja sam za to da se izvrshi jedna sveobuhvatna revizija penzija i uvede restriktivna mera koja bi sprecila da bivshi pvlashteni zaposlenici bivshih povlashtenih sluzbi i preduzeca nastavljaju da bivaju povlashteni i u svojim penzionerskim danima.
U celoj ovoj prici zanemaruje se povrshno i jedna chinjenica .
Raspon penzija ne bi smeo da bude veci od 1 : 2 a osnovice koje su posledica bliskosti sa bivshim rezimima i podobnosti za zaposhljavanje u "dobrim" preduzecima suspendovati.
Tako cemo izbeci situaciju da masa penzionera prima 5-6 hiljada a sa druge strane imamo penzije koje uveliko nadmashuju platezaposlenih u ovoj zemlji.
Uveren sam da bi uvodjenje jednake penzije za sve gradjane bilo veoma dobro prihvaceno od vecine penzionerske populacije.
Negodovali bi samo oni koji bi po tome izgubili svoje masne penzije od 50 pa navishe hiljadarki.

Ево реформатора!
Ко би рекао да се иза овог корисничког имена крије бисер за реформу Пензионог фонда.
Знаш ли ти да иза сваког износа пензије стоји вишегодишња уплата у пензиони Фонд. Распони тих уплата су пропорционални садашњим износима пензија. И као мислиш да то једним потезом оловке све поништиш. И коначно, тај број већих (не великих) пензија је врло мали и да се уради тако, како мали Ђокица замишља, ништа та разлика неби поправила износе ниских пензија. Велики је број оних са малим пензијама и та разлика би се једноставно утопила у ниске пензије.
А таквим реформаторима препоручујем да се запосле и раде нешто него што данима ,,куцкају`` по Форумима, јер ту се не зарађује пензија. Имаш времена, ,,куцкај`` у време одмора и када одеш у пензију.
 
Na bi bilo bolje da mlad coek prima peMziju do svoje 45 ili 50 godine.
Onda, da pocne da radi.

Koji klinac peMzija treba matorima?

Nama treba lova, dok smo mladi, naivni i nezaposleni da kupujemo na kredu nova auta, stanove, da jurimo ribe u BMW-ovima i teslachimo ih na novoj koznoj garnituri, (da oproste zeMske, ovo je bilo figurativno iskazano)

Ovako sve kontra. Kad ti pada kinta sa neba, nemas snage ni da ustanes ...a kad imas snage, dok si mlad i lep, nema prebijene u dzepu, i ledeni vetar kokuzluka siba kroz dzepove sve dok se ne zaposlis u 40 toj... :(:(
 
Jesi ti jedan od onih sto zive od dedine prvoborachke peMzije ?:per:

Ja sam svoje gledishte obrazlozio bash time da povlashtene komunisticke elite i njihovi krpiguzi i dan danashnji parazitiraju na tkivu napacenih "obichnih "

Svedok sam da jedna "Banditska " peMzija mog komshije za 38 godina koliko je dobija od mojih uplata , posto je svoje sprco ulazhuci ih u ratove i glupavu komunjarsku politiku iznosi koiko zbir svih peNzija poshtenog sveta iz cele ulice jer ovi uzivaju u svojim penzijicama po maksimalno desetak godinica.

Ili da bi lakshe shvatili ovi shto teze shvataju .

Za jedan mesec pripadnik banditskog establishmenta primi ,od novaca koje JA uplacujem u fond, Godisnju penziju moje majke koa je pun radni vek radila.

Dakle.

Raspon od 1 : 2 iz sredstava drzave.
Zaposlene ODMAH osloboditi obaveze da uplacuju penzijsko osiguranje.


Necu ja da vam finansiram naduvane i nezasluzene penzije a vashe fondove koje ste uplatili ste trebali da chuvate da vam ih rasipnici, mangupi iz vashih redova ne pojedu.
Ja svoj fond pravim sam sebi.
 
Ne zivim ja od nicije penzije, nego iskljucivo i samo od svog rada i deset prstiju.

Slazem se sa svim sto si nabrojao.
U drzavi gde ima vise penzosa nego zaposlenih i treba da se ukinu penzije, ili barem da se izjednace na neku razumnu svotu.
 
...da li ste nesto culi na tu temu? Ja cuh i prosto ostade bez teksta?:rtfm:

Kako neko može da ukine penziju? Gluposti. To je neko mogao da kaže u šali, tipa povećava se broj godina radnog staža i starosne granice, pa ljudi neće dočekati penziju, ali da neko oduzme ljduima ono što su uplaćivali... To bi bio čist kriminal.
 
Ne zivim ja od nicije penzije, nego iskljucivo i samo od svog rada i deset prstiju.

Slazem se sa svim sto si nabrojao.
U drzavi gde ima vise penzosa nego zaposlenih i treba da se ukinu penzije, ili barem da se izjednace na neku razumnu svotu.

Ti penzioneri su zaradili svoje penzije i imaju pravo na njih. A to što je sada veći broj nezaposlenih, nije njihova krivica. Država treba drugačije da reguliše stvari, a ne da ukida nekome nešto što mu pripada. Penzije se uplaćuju u godinama kada čovek nije penzioner, ako niste znali. Ukidanje penzija je čista pljačka.
 

Back
Top