Ujela me moja macka

Kad pretera i postane grub u igri, dovoljno je da zakukam pa da pusti. Njegov brat iz legla, da je živ, ne bi bio tako pažljiv. A to što Dragana nije znala kakvo je stanje, to je tako jer se ne radi dovoljno na edukaciji a ona se nije ranije susretala sa problematikom. Uverili su je da će mačak biti u najboljem slučaju udomljen a u najgorem ostati tamo u dobrim uslovima da ugine od starosti.
Ja isto tako povisim ton kad se moj macak zanese u igri i postane grub, i on odmah pusti. Malo ga cusnem po usima i to uvek pali.
Ja i volim kad je on malo besan i sto je svojevoljan, on obozava kad ga ja malo drazim, prosto trazi tu igru. :mrgreen:
Kakvo je to spadalo od macora, prosto je neodoljiv.
 
Poslednja izmena:
Imao sam i nekastriranog macora i kastriranog, macke imam otkad znam za sebe.

Iznerviralo me da uznemirava zivotinju ako je ne misli vracati.
Nek zamisli kako je toj zivotinji, nista ne kapira zasto je kaznjena i sta ce biti s njom.
Jos ako je drze zatvorenu a pominje se i rana na nozi.
To je stres za zivotinju a po meni po opisu nije uradila nista nenormalno i strasno.
Ako hoce pitomije zivotinje nek drzi kornjace ili nek uzima macke zenskog pola.
I nek se vec jednom odluci hoce li je vracati ili odustati ali ako je odustala nek ne podseca zivotinju na sebe i nek ne odlazi vise, samo je muci jos vise.

Ja imam macu zenskog pola, sterilisanu pa je i dalje divljakusa i voli grubu igru, tako da pol nema veze sa tim kakva ce maca biti, vec karakter i okolnosti u kojima odraste.
 
Kad pretera i postane grub u igri, dovoljno je da zakukam pa da pusti. Njegov brat iz legla, da je živ, ne bi bio tako pažljiv. A to što Dragana nije znala kakvo je stanje, to je tako jer se ne radi dovoljno na edukaciji a ona se nije ranije susretala sa problematikom. Uverili su je da će mačak biti u najboljem slučaju udomljen a u najgorem ostati tamo u dobrim uslovima da ugine od starosti.

Mimi's mom ti si me bas razumela. Danas sam macka donela kuci.Moram da priznam da ga se bas bojim i ne znam kako da se uopste ponasam. Uopste ne mogu da ga prepoznam. Trebace mi malo vremana. Jako sam srecna jer sam ga izvukla odande. Mimi's mom ti si ga ustvari izvukla odande. Stvarno sam im poverovala da ce biti udomljen i da ce dobro brinuti o njemu.
 
Sjajna vest. Pokusaj da se opustis u njegovom prisustvu jer on oseca tvoj strah.
Moram malo da se nasalim sa tvojom konstatacijom da si mislila da ce se stvarno brinuti o njemu i da kazem da mnogo gledas Animal Planet :D i emisije o spasavanju zivotinja, pa ih onda lece, fino hrane, vole i udome na kraju. To, nazalost, u ovom zemlji ne postoji i verujem da nece jos dugo. Ne ljuti se, sad imas razloga za osmeh. :)
 
Mimi's mom ti si me bas razumela. Danas sam macka donela kuci.Moram da priznam da ga se bas bojim i ne znam kako da se uopste ponasam. Uopste ne mogu da ga prepoznam. Trebace mi malo vremana. Jako sam srecna jer sam ga izvukla odande. Mimi's mom ti si ga ustvari izvukla odande. Stvarno sam im poverovala da ce biti udomljen i da ce dobro brinuti o njemu.

Ура! Срећан повратак кући.
Сад не знам да ли је остао статус кво што се тиче твог малог зверињака у дворишту, али гледај да полако регулишеш стерилизацију, вакцинишеш их.
У ствари, зар вет станице не вакцинишу џ. по службеној дужности псе (и мачке) против беснила, а то је она комплет ињекција.
Мими зна све о томе...
 
Moram da pitam nesto nevezano za temu. Zasto je po zakonu obavezna vakcina protiv besnila, ako je ono iskorenjeno pre 30 godina i definitivno ga vise nema? I sad da hocu da putujem negde sa svojom macom ne mogu jer je ona kucna i nisam htela da je vakcinisem protiv besnila jer smatram da nema potrebe, dovoljno hemije i ovako dobija sa ovom polivalentnom.
 
Mimi's mom ti si me bas razumela. Danas sam macka donela kuci.Moram da priznam da ga se bas bojim i ne znam kako da se uopste ponasam. Uopste ne mogu da ga prepoznam. Trebace mi malo vremana. Jako sam srecna jer sam ga izvukla odande. Mimi's mom ti si ga ustvari izvukla odande. Stvarno sam im poverovala da ce biti udomljen i da ce dobro brinuti o njemu.

Pa neomj sad, uobrazicu se. :lol: Bitno da je on stigao kuci.

Sjajna vest. Pokusaj da se opustis u njegovom prisustvu jer on oseca tvoj strah.
Moram malo da se nasalim sa tvojom konstatacijom da si mislila da ce se stvarno brinuti o njemu i da kazem da mnogo gledas Animal Planet :D i emisije o spasavanju zivotinja, pa ih onda lece, fino hrane, vole i udome na kraju. To, nazalost, u ovom zemlji ne postoji i verujem da nece jos dugo. Ne ljuti se, sad imas razloga za osmeh. :)

Nije ni tamo svuda isto, recimo na teritoriji grada New York ne znam vise koliko zivotinja godisnje uspavaju... :(

Ура! Срећан повратак кући.
Сад не знам да ли је остао статус кво што се тиче твог малог зверињака у дворишту, али гледај да полако регулишеш стерилизацију, вакцинишеш их.
У ствари, зар вет станице не вакцинишу џ. по службеној дужности псе (и мачке) против беснила, а то је она комплет ињекција.
Мими зна све о томе...

Samo pse, za macke je na zahtev i o trosku vlasnika/staratelja. Cak nema ni dotiranog cipovanja, za pse cip i pasos uz vakcinu protiv besnila idu za oko 100 dinara a za macke je cip i pasos 2000, valjda.

Moram da pitam nesto nevezano za temu. Zasto je po zakonu obavezna vakcina protiv besnila, ako je ono iskorenjeno pre 30 godina i definitivno ga vise nema? I sad da hocu da putujem negde sa svojom macom ne mogu jer je ona kucna i nisam htela da je vakcinisem protiv besnila jer smatram da nema potrebe, dovoljno hemije i ovako dobija sa ovom polivalentnom.

Besnilo nije svuda iskorenjeno, samo u urbanim sredinama. Sumskog besnila jos uvek sporadicno ima.
 
Mimi's mom ti si me bas razumela. Danas sam macka donela kuci.Moram da priznam da ga se bas bojim i ne znam kako da se uopste ponasam. Uopste ne mogu da ga prepoznam. Trebace mi malo vremana. Jako sam srecna jer sam ga izvukla odande. Mimi's mom ti si ga ustvari izvukla odande. Stvarno sam im poverovala da ce biti udomljen i da ce dobro brinuti o njemu.
Lepo sto si vratila macku.
Sad budi dobra prema njemu, oporavi ga i prestani stalno da se plasis. :)
 
Macak uopste nije dobro. Ja njega stvarno ne mogu da prepoznam. Nece da jede...jeo je jako malo. Gleda u jednu tacku. Ovakav pogled kod macke nisam nikad videla. Ima proliv. Kao da ne prepoznaje mesto gde je boravio i dvoriste. Ja se trudim da mu pridjem i vise nego sto smem i ne znam sta da radim. Dlaka mu je nakostresena . Mimi's mom pomagaj ...sta da radim?
 
Moj macak je i posle nedelju dana od kad je dosao jako lose. Ima proliv jos uvek. Vec par dana mu dajem Kaodiar S ali bez uspeha. Da li smem da mu dajem nesto protiv parazita (Drontal Cat) dok ima proliv? Apetit je i dalje jako los. Jede mnogo malo.
 
Jel si ga vodila kod veterinara? Ne smes nista da mu dajes dok ima proliv. On je verovatno i dehidrirao do sad dosta i treba mu dosta tecnosti ili infuzija. Sto se apetita tice mogu da ti predložim Calo-Pet pastu. To je visoko kaloricni dodaatak ishrani sa omega 3 i 6 masnim kiselinama, vitaminima i mineralima, taurinom i koristi se u slucajevima nedostatka apetita. Daje se po mrvicu dnevno, bukvalno po kasicicu. Cena joj nije mala. Moja maca je koristila to nakon nesrece, pre nego sto je operisana. Ali mislim da ti jedino veterinar moze pomoci sad.
 
Jel si ga vodila kod veterinara? Ne smes nista da mu dajes dok ima proliv. On je verovatno i dehidrirao do sad dosta i treba mu dosta tecnosti ili infuzija. Sto se apetita tice mogu da ti predložim Calo-Pet pastu. To je visoko kaloricni dodaatak ishrani sa omega 3 i 6 masnim kiselinama, vitaminima i mineralima, taurinom i koristi se u slucajevima nedostatka apetita. Daje se po mrvicu dnevno, bukvalno po kasicicu. Cena joj nije mala. Moja maca je koristila to nakon nesrece, pre nego sto je operisana. Ali mislim da ti jedino veterinar moze pomoci sad.

u blizini imam jednog veterinara...koji nije bas najbolji...zbog njega i njegovog neadekvatnog lecenja mi je pre 2 godine uginuo pas. Nemam u blizini dobrog veterinara a i nemam auto. On vec 7 dana jede samo kuvano jaje i jogurt. Nema sta mu nisam kupila ali nece da jede. Jede samo jaje, jogurt i tunjevinu. Nista od macje hrane nece da okusi. Ne znam sta da uradim.
 
Da li je ovakav zbog stresa koji je pretrpeo u tom karantinu? Da li neko zna kako stres utice na macke?Ne znam sta su oni tamo njemu radili ali je on toliko smrsao da ja u zivotu nisam videla mrsaviju macku. On je sada rekla bih anoreksican. Imam utisak da je sve od stresa i proliv i smanjen apetit.Ne znam kako se macke lece u tom slucaju. Da li je potrebno vreme?
 
Poslednja izmena:
Znas kako, tesko da cemo moci mi na forumu da ti pomognemo. Moras da ga odvedes kod veterinara. Macke uzasno reaguju na stres, ali on bi se do sada vec sigurno poceo oporavljati, da je samo stres u pitanju. Ne bih da te plasim, ali to stanje moze da ukazuje na neku bolest. Moj je savet podhitno veterinar.
 
Da li je ovakav zbog stresa koji je pretrpeo u tom karantinu? Da li neko zna kako stres utice na macke?Ne znam sta su oni tamo njemu radili ali je on toliko smrsao da ja u zivotu nisam videla mrsaviju macku. On je sada rekla bih anoreksican. Imam utisak da je sve od stresa i proliv i smanjen apetit.Ne znam kako se macke lece u tom slucaju. Da li je potrebno vreme?

Ne mogu da čitam sve od početka......samo da znaš da tvoj mačak ima hormoniski poremećaj izazvan stresom ili boleću. Nakostrešene dlake i bezvoljnost su karakterisitični znaci, u normalnim uslovima to kratko traje ali kad ostane u tom stanju to je nešto drugo. Ukoliko je bolest...mogućni su i tumorni procesi na žlezdama koju produkuju kortikosteriodne stresne hormone. Dakle bio bi potreban kompletan pregled od krvne slike do ultrazvuka kako bi se stekla osnovna slika, najbolje na veterinarskom fakultetu. Mačak te ujeda iz povećane nervne napetosti izazvane povećanim dejstvom ovih hormona čija je jedna od karakteristika i povećanje ....bezrazložnog straha. Dakle biće potreban ozbiljan pregled.

Za povećanje apetita probiotik u hranu.

Povratak iz stresne situcije trebalo bi biti primećeno posle 15 dana ako je uzrok bio samo stres. Mačke su jako osetljive na stres mnogo više nego ljudi jer je kod njih sve prenaglašeno.
 
Ta ujedljivost ili agresivnost često zna da potiče od nekog problema u organizmu koji izaziva fizičku bol......tada se životinja oseća ugroženom i napada. Taj bol može poticati od bilo čega u organizmu od ozbiljnih upala do obične zubobolje. Za tolike godine samo dvaput me je ujela mačka.......jednom kad je mačka imala leglo ja sam pokušao rukom da oteram mačora koji tu čuči......a ona me ujela za ruku insitktivno.....pa kad je videla da je pogrešila počela da me liže.
Drugi put me je ujeo mačor iz panike kada sam hteo da ga stavim u torbu jer nisam imao transporter......ruka mi je otečena bila nekoliko dana jer nisam hteo da pijem antibiotik. Inače ujed mačke je opasniji jer ima posebne bakterije kojim ubija ptice......zato posle svakog ujeda mačke (ne ogrebotine) treba uzeti antibiotik......to posebno važi za ptice koje mačke ugrizu...jer dobijaju trovanje krvi i naprasno uginu kroz 24h.
 
Iako ne volim da nagađam, rekla bih da je Dragana mlada i da nema puno prethodnog iskustva sa mačkama tako da ipak ne bih isključila da se mačak nametao kao autoritet, stalno prepričavam kako je meni naša mačka donosila miša pokušavajući i mene, pored svojih mačića, da nauči da lovim. U svakom slučaju, devojka je dobila kontakt osobe koja može da je posavetuje, ako ništa drugo, onda kod kog veterinara na fakultetu da nosi mačka.
 
Iako ne volim da nagađam, rekla bih da je Dragana mlada i da nema puno prethodnog iskustva sa mačkama tako da ipak ne bih isključila da se mačak nametao kao autoritet, stalno prepričavam kako je meni naša mačka donosila miša pokušavajući i mene, pored svojih mačića, da nauči da lovim. U svakom slučaju, devojka je dobila kontakt osobe koja može da je posavetuje, ako ništa drugo, onda kod kog veterinara na fakultetu da nosi mačka.

Mimi s mom ceo svoj zivot imam macke ali sam uvek imala samo jednu macu. Trenutno ih imam 7 (sestra je nabavila prelepu belu zenku sa plavim ocima i bilo nam je zao da je sterilisemo). Rodila je mnogo belih i prelepih macica. Neke smo udomili a sve ostale koje nismo su ostali kod nas i zato ih imamo ovoliko trenutno.
Hvala ti mimi s mom za kontakt. PO preporuci deda ZIke sam mu juce dala lek za ljude koji se zove Enterofuryl jer mu ni kaodiar s ni synolox nije pomogao. Posle tog leka on je danas imao cvrstu stolicu. Nadam se da ce se stanje popraviti i da se nece ponovo vratiti proliv. Ne znam sta bi radila da jos i to nisam probala jer on otkad je kod mene je imao proliv 10 dana bez poboljsanja. Ove kapsule koje su za ljude su mu pomogle za jedan dan. Drzim mu palceve i nadam se da ce se oporaviti. Moja preporuka je takodje ljudima da ukoliko njihovim ljubimcima ne prolazi proliv probaju kapsule ENTEROFURYL. Jos jednom ti hvala beskrajno mimi s mom za kontakt.
 

Back
Top