Ujela me moja macka

Hvala svim dragim ljudima koji su odgovorili na moja pitanja ili mi dali neki savet. Divni ste svi. Drago mi je sto postoji ovaj forum i ljudi koji vole zivotinje. U mom okruzenju niko ne voli zivotinje i stvarno nemam s kim da popricam kad su zivotinje u pitanju. Kad je ovaj macak u pitanju svi me nagovaraju da ga ne vratim...Hvala svima ...stvarno mi znacite.
 
Interesuje me kako se macke ponasaju u transporteru u gradskom prevozu? Molim Vas ako neko ima iskustvo da mi odgovori posto planiram da macka vozim gradskim prevozom kod veterinara. Nikad nisam isla gradskim pa ne znam.
 
Kad prodjes Sava Centar, ka blokovima, skrenes desno, kuda idu i tramvaji i 95. i videces ogromnu crvenu zgradu na kojoj pise pet centar i na zgradi je veliki dalmatinac. Tacnu lokaciju nadji na njihovom sajtu, mada ne mozes da ih promasis sa ulice. Imas transortere i od 3000, ali ne vidim razlog da se za plastiku daju tolike pare samo jer je drugacijeg dizajna i ima ime brenda na sebi. Mene ovaj od 1000 odlicno sluzi.

Hvala Ћирибу Ћириба...Kupila sam transporter za 1200...najjeftiniji je 1100. U ovoj radnji je najjeftinije. Po gradu je isti takav daleko skuplji. Slazem se da je sve to plastika i da za to ne treba bacati pare. Ima dosta dobrih torbi za transport ..bas ima lepih ali su skuplje.
 
ih,pa i mene je moja ex macka ujedala.i ja sam jednom primila tetanus zbog toga.....ali je nisam vodila na ispitivanja,niti je to ko trazio od mene.a kontam da me je ujedala samo kad sam joj dosadjivala,pomerala je sa mesta gde se ona namesti da spava i sl
 
I sta ce se desiti s mackom?
Hoce je uspavati?

Posetila sam ga danas posle karantina i posle 14 dana. Macak mi ne izgleda najbolje ali je to normalno jer za njega to nije prirodna sredina i zatvoren je. Ja mislim da je on uplsen. Uzasno mi je zao sto je sve ovako ispalo. Rekli su mi da se zivotinje ne uspavljuju bar u Beogradu otkad je na vlasti Dragan Djilas.

Udruženja za zaštitu životinja obratila su se putem socijalnih mreža građanima Srbije sa pravom glasa, da bi ih podsetila na činjenicu da je dolaskom Dragana Đilasa na mesto gradonačelnika zaustavljena višedecenijska praksa ubijanja napuštenih pasa i mačaka, čime je Beograd postao jedan od samo nekoliko gradova u Evropi u kojima je zabranjeno ubijanje pasa i mačaka kao način rešavanja problema „lutalica".Ubijanje pasa i mačaka zabranio je sadašnji gradonačelnik Beograda g. Dragan Đilas. Tako je Beograd postao jedan od samo nekoliko gradova u Evropi, i šire, u kojem je zabranjeno ubijanje pasa i mačaka kao način rešavanja problema „lutalica".
 
Uz toliki broj zivotinja na tako malom prostoru, i ne moraju da ih uspavljuju, sami oni pocrkaju od bolesti. :( Vidi sa komsijom, razgovaraj sa roditeljima, on tamo nema nikakve sanse. Ako imas njegovu sliku, oglasi ga za udomljavanje, oni sigurno nece.

mimi's mom - Ti izgleda jedina znas kako zaista stvari funkcionisu. Ja sam danas posetila macka ...ranije mi nisu bile dozvoljene posete jer u tom periodu dok je on na posmatranju nisu dozvoljene posete.
Macak ne izgleda dobro...verovatno je to zbog stresa i straha i nove sredine. BIla sam sa njim 2 sata. Prepoznao me je, mazio se malo i opustio. Cak je poceo i da prede.Cak se i uspavao pa su ga ostavili tako na toj fotelji da spava kad sam ja odlazila. Imao je veliku ranu na nozi ne znam od cega i kako ih tamo cuvaju i hrane. Zamolila sam doktorku da ga kastriraju pa da mi ga onda vrati na neki probni period da vidimo kako ce se ponasati. Uzasno mi je tesko.Osecam se krivom. Nisam trebala da dozvolim da ga odvedu sad se sve zakomplikovalo.
 
Posetila sam ga danas posle karantina i posle 14 dana. Macak mi ne izgleda najbolje ali je to normalno jer za njega to nije prirodna sredina i zatvoren je. Ja mislim da je on uplsen. Uzasno mi je zao sto je sve ovako ispalo. Rekli su mi da se zivotinje ne uspavljuju bar u Beogradu otkad je na vlasti Dragan Djilas.

Udruženja za zaštitu životinja obratila su se putem socijalnih mreža građanima Srbije sa pravom glasa, da bi ih podsetila na činjenicu da je dolaskom Dragana Đilasa na mesto gradonačelnika zaustavljena višedecenijska praksa ubijanja napuštenih pasa i mačaka, čime je Beograd postao jedan od samo nekoliko gradova u Evropi u kojima je zabranjeno ubijanje pasa i mačaka kao način rešavanja problema „lutalica".Ubijanje pasa i mačaka zabranio je sadašnji gradonačelnik Beograda g. Dragan Đilas. Tako je Beograd postao jedan od samo nekoliko gradova u Evropi, i šire, u kojem je zabranjeno ubijanje pasa i mačaka kao način rešavanja problema „lutalica".
Nije ispalo vec si ti zivotinju izliferovala i sad kukas o nekoj grizi savesti i zaljenju, da ti zao zivotinje ti bi ga vratila.
Nerviras me, cucis na temi a nista ne preduzimas, i jos bi tebe da tese.
I nije za tebe zivotinja.
Sta ga posecujes ako ga ne mislis vracati???
Sta ti izvodis bre?
 
Poslednja izmena:
Nije ispalo vec si ti zivotinju izliferovala i sad kukas o nekoj grizi savesti i zaljenju, da ti zao zivotinje ti bi ga vratila.
Nerviras me, cucis na temi a nista ne preduzimas, i jos bi tebe da tese.
I nije za tebe zivotinja.
Sta ga posecujes ako ga ne mislis vracati???
Sta ti izvodis bre?

Ne staj devojci na muku, molim te. :( Sa nekastriranim macorima stvarno nije lako, veruj meni na rec ako sam nisi imao iskustva.

Posecujem ga jer ga mislim vracati. Jednostavno se bojim.

Nemas cega da se bojis, neverovatno ali kod macaka stvarno "pali" da zajauces kad te scepaju. Ima tu jos par fora za uspostavljanje dominacije, ne puno razlicitih u odnosu na pse, ali osnovno je da sve krece "iz glave" i od energije koju emitujes.
 
Ne staj devojci na muku, molim te. :( Sa nekastriranim macorima stvarno nije lako, veruj meni na rec ako sam nisi imao iskustva.



Nemas cega da se bojis, neverovatno ali kod macaka stvarno "pali" da zajauces kad te scepaju. Ima tu jos par fora za uspostavljanje dominacije, ne puno razlicitih u odnosu na pse, ali osnovno je da sve krece "iz glave" i od energije koju emitujes.

Sutra definitivno idem da ga uzmem. Danas sam ga posetila i mnogo lose izgleda, mnogo je smrsao cak previse i kazu da ne jede nista.Izgleda jadno i bolesno. Bas sam kreten...uzela bih ga i danas ali nisam imala prevoz . Sutra idem po njega i ne mogu da docekam da ga vidim kuci. Jesam kreten sto sam ga tamo poslala priznajem....uzasno mi je tesko. U strahu sam mislila da je to jedino dobro resenje. I dalje nemam niciju podrsku i niko nije za to da se vrati. Danas mi se srce cepalo kad sam ga obisla. Do sutra dok ga ne vidim kuci necu moci da se smirim.
Mimis mom da li stanje do sutra moze da mu se pogorsa?
 
Sa hormonima se ne zna, mozda i posle kastracije ostane dominantan a mozda se potpuno smiri u roku od mesec dana i sve opcije izmedju. A ne lece ih zato sto se ne promovise udomljavanje pa ima samo ulaza novih zivotinja, izlaza nema dok ne uginu, a zaposlene najcesce nije briga. Na hvatanju i odrzavanju najcesce rade dokvalifikovani cistaci ulica, barem u KV.

Mimi s mom - toliko si u pravu. Hvala ti sto si na ovom forumu. Zahvaljujuci tebi sam pocela da sumnjam da ne pricaju istinu inace da mi ti sve ovo na forumu nisi rekla mislila bih da je moj macak srecan i zadovoljan ili negde udomljen.
 
Trebace mu neko vreme da se vrati u normalnu kondiciju, nadajmo se da je samo stres zbog promene sredine u pitanju. Nabavi svezu konjetinu sto pre, cini mi se da je ranije bila jedna konjska mesara na banjickoj pijaci, ne vidim sta bi mu bolje od toga pomoglo. Hoce li da ga kastriraju? Ako hoce, onda mu prvo daj da lize mokar peskir a sa hranom sacekaj barem 12h od operacije. Valjalo bi posle mokrog peskira da mu das da pije Orosal, potrazi u humanoj apoteci.
 
Ne staj devojci na muku, molim te. :( Sa nekastriranim macorima stvarno nije lako, veruj meni na rec ako sam nisi imao iskustva.



Nemas cega da se bojis, neverovatno ali kod macaka stvarno "pali" da zajauces kad te scepaju. Ima tu jos par fora za uspostavljanje dominacije, ne puno razlicitih u odnosu na pse, ali osnovno je da sve krece "iz glave" i od energije koju emitujes.
Imao sam i nekastriranog macora i kastriranog, macke imam otkad znam za sebe.

Iznerviralo me da uznemirava zivotinju ako je ne misli vracati.
Nek zamisli kako je toj zivotinji, nista ne kapira zasto je kaznjena i sta ce biti s njom.
Jos ako je drze zatvorenu a pominje se i rana na nozi.
To je stres za zivotinju a po meni po opisu nije uradila nista nenormalno i strasno.
Ako hoce pitomije zivotinje nek drzi kornjace ili nek uzima macke zenskog pola.
I nek se vec jednom odluci hoce li je vracati ili odustati ali ako je odustala nek ne podseca zivotinju na sebe i nek ne odlazi vise, samo je muci jos vise.
 
Procitaj pazljivije, ide sutra po njega. I nisu svi macori isti, moj Mirko pusta ruku/nogu cim zakukam ali da mu brat nije stradao pod tockovima, ne znam kakav bi bio kao odrastao, u stvari, strah me da pomislim, a braca iz legla su u pitanju.
 
Kad pretera i postane grub u igri, dovoljno je da zakukam pa da pusti. Njegov brat iz legla, da je živ, ne bi bio tako pažljiv. A to što Dragana nije znala kakvo je stanje, to je tako jer se ne radi dovoljno na edukaciji a ona se nije ranije susretala sa problematikom. Uverili su je da će mačak biti u najboljem slučaju udomljen a u najgorem ostati tamo u dobrim uslovima da ugine od starosti.
 

Back
Top