Ujela me moja macka

Zvali su me iz veterinarske uprave valjda...da treba da se odnese macka na posmatranje, da li je besna. Da li neko zna sta oni tamo rade sa tim mackama? Da li je neko nosio svoju macku. Ja se sad posle svega bojim svoje macke da me ne napadne i treci put i ne smem da izadjem slobodno u dvoriste jer se nikad ne zna da li ce me napasti. Ne znam sta da uradim.

Volim je ali ne smem ipak da dozvolim da me i treci put napadne. :( Nemam u nju poverenje.
Лаганезе, бре!
Нема беснила.
Од две моје млађе сестре старија ради при канцеларији министарства пољопривреде Републике Србије за Јужнобачки Округ, и поуздано знам да нема беснила у Србији.
Без панике!
 
Лаганезе, бре!
Нема беснила.
Од две моје млађе сестре старија ради при канцеларији министарства пољопривреде Републике Србије за Јужнобачки Округ, и поуздано знам да нема беснила у Србији.
Без панике!

:amen: Proglase ga ovi iz Uprave za veterinu samo kad se prenamnoži lunjara jer je njih mrzelo da izvade ruke iz svojih cenjenih doopeta i zarade plate koje im obezbeđujemo mi, poreski obveznici.

Dragana, bilo koji veterinar može da ti dolazi kući da pregleda mačka, odmah, za nedelju dana i još jednom za nedelju dana, platiš tri klinička pregleda i na kraju mačak obavezno primi vakcinu protiv besnila, takva je zakonska procedura.

A što se tiče uzroka ujeda, čisto stvar dominacije i hormona, kastriraj ga čim se završi ova epizoda.
 
Zvali su me iz veterinarske uprave valjda...da treba da se odnese macka na posmatranje, da li je besna. Da li neko zna sta oni tamo rade sa tim mackama? Da li je neko nosio svoju macku. Ja se sad posle svega bojim svoje macke da me ne napadne i treci put i ne smem da izadjem slobodno u dvoriste jer se nikad ne zna da li ce me napasti. Ne znam sta da uradim.

Volim je ali ne smem ipak da dozvolim da me i treci put napadne. :( Nemam u nju poverenje.
:rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf::rotf:

kao o lavu da pricas :zcepanje:

Devojcice,ja bih ti preporucila da nikako ne izlazis u dvoriste dok macka ne crkne ,sta znas kad ce opet podivljati :zcepanje:

A sad ozbiljno,jel ti nas ovde sve malko zavitlavas ili si ozbiljna?????? :think:
 
Isla sam na infektivnu kliniku i oni traze da odnesem macku tamo na ispitivanje zbog besnila...ja se bojim da to uradim...mozda mi je nece vratiti ili ce je uspavati. Jel neko zna sta se desava u ovakvim slucajevima. Morala sam da primim vakcinu protiv tetanusa jer je u pitanju dvorisna macka koja bas dosta luta i izlazi van dvorista. Kako da znam da nece ujesti jos nekog. Ili se nameracila na mene jer sam joj pruzila ljubav i paznju pa me sad mrzi jer mazim i druge macke. Znam da su macke teritorijalne zivotinje i u poslednje vreme je samo napadao tog macka i obelezavao teritoriju ali bas je preterivao u poslednje vreme.


da ima besnilo imala bi ga i ti....kakva glupost :lol:
 
Kazu da svoja zivotinja ne sme da ugrize svog vlasnika. Moram da priznam da nemam poverenje vise u nju. Nikada je nisam ni udarila...niti podigla ton. Ne kazem da je strasno ali ne mogu da verujem da je 2 puta to uradila ....znam da ce pokusati i treci put. Sto je najgore prisla mi je s ledja i samo me ujela za nogu bez ikakvog razloga.
Nije bez razloga, macka ti je ljubomorna oseca da si je zapostavila zbog novih macaka u tvom zivotu, pruzi joj paznju pa ces videti da to nece vise raditi.
 
Pre 3 dana me ujela moja macka koju cuvam vec 2 godine otkad je bila beba. Ima 2 godine i 3 meseca. Nije mi jasno sta se to sa njom dogadja jer me je ujela vec 2 put. Prvi put sam joj oprostila ali se eto opet ponovilo. Ja mislim samo da je ljubomora u pitanju. Da li neko zna nesto vise o ponasanju macaka. U dvoristu smo imali jos jednu macku - macka iz drugog legla i male macice. On je u poslednje vreme stalno napadao tog macka ali male macice nije dirao. Sta ga je nateralo da i mene ugrize bez ikakvog razloga. Da li je njemu bilo krivo sto mazim i druge macke. Postao je agresivan i promenio ponasanje. Bio je divan i od njega ovo nisam nikad ocekivala.

možda oće da se postavi za dominantnog
 
Kazu da svoja zivotinja ne sme da ugrize svog vlasnika. Moram da priznam da nemam poverenje vise u nju. Nikada je nisam ni udarila...niti podigla ton. Ne kazem da je strasno ali ne mogu da verujem da je 2 puta to uradila ....znam da ce pokusati i treci put. Sto je najgore prisla mi je s ledja i samo me ujela za nogu bez ikakvog razloga.

Moja keva ima macka 12 godina nikad me nije ujeo,ali jednu zenu sto ga je uzela u ruke i dirala po stomaku odmah je capio za dlan..... Macke ne vole da im se dira stomak,da se gnjece i nagle pokrete.... Kevin macak je poludivlji zivi u dvoristu i dodje samo da jede,znaci nije pitom,hvata gugutke i vrapce,miseve i pacove....
 
Kod svake duboke rane postoji rizik od razvoja cl. tetanii jer su bakterije iz roda Clostridium anaerobne, sto ce reci, odgovara im sredina bez bakterija pa u slucajevima gde postoji rizik da se ulaz u ranu zatvori davanje antitetanusnog seruma uopste nije besmisleno. Ali s druge strane, maciji ujed nikako ne moze da bude tako dubok, to je u redu kod recimo ujeda rotvajlera... Maciji ujed je dovoljno isprati dobro hidrogenom 3% i zastititi ranu. Ev. povremeno namazati Flogocid.
 
Kod svake duboke rane postoji rizik od razvoja cl. tetanii jer su bakterije iz roda Clostridium anaerobne, sto ce reci, odgovara im sredina bez bakterija pa u slucajevima gde postoji rizik da se ulaz u ranu zatvori davanje antitetanusnog seruma uopste nije besmisleno. Ali s druge strane, maciji ujed nikako ne moze da bude tako dubok, to je u redu kod recimo ujeda rotvajlera... Maciji ujed je dovoljno isprati dobro hidrogenom 3% i zastititi ranu. Ev. povremeno namazati Flogocid.

Lekar ce uvek preporuciti tetanus, a i nije lose taj tetanus obnavljati, za zlu ne trebalo.

Mene je pre dve godine ujeo pas, uglavnom sam ja kriva, pas je neuracinljiv, na lancu je, nekada se raduje , ali me je usred radosti chapio za koleno
i moje devjacke grudi ( prvi , nadam se i zadnji put me je neki pas ujeo, ali sam se naucila pameti da ne stavljam lice uz lice psa jer
sam mogla da ostanem i bez nosa:D). Pas je bio vakcnisan protiv besnila, ali mi lekari rekose da moram da primim tetanus jer se nikada ne zna sta je medju zubima pasa.
 
Poslednji put sam primala Tetaser kad me ujela jedna dobermanka koju su vlasnici izbacili kad se uparila sa lutalicom, mislila je da trazim njene stence. A vakcinacija protiv besnila se prema ovdasnjoj regulativi daje na kraju te dvonedeljne opservacije, bila zivotinja vakcinisana ili ne.

Dragana, sta se desava sa mackom? Jesi li nasla veterinara koji ce da ga pregleda na licu mesta?
 
Не знам, нас Тома уједа, али никада не гребе и никад јако није ујео..могу да мислим шта би било да ме уједе као кер, разбуцао би ме као стару канту лол...
Шта је било са том мачком?
 
Не знам, нас Тома уједа, али никада не гребе и никад јако није ујео..могу да мислим шта би било да ме уједе као кер, разбуцао би ме као стару канту лол...
Шта је било са том мачком?

Ne znam sta da kazem...mnogo mi je zao ali su me vise puta zvali iz uprave za veterinu i morala sam da im dozvolim da je odvedu na posmatranje. Stvarno je pocela bas cudno da se ponasa uvek je agesivna i nikad ne znamo kada ce napasti. Ono sto je najgore to je dvorisna macka i ne znam sta se sa njom desava van dvorista. Ima cak i 2 velika ujeda. Zato sam morala da dozvolim da je odvedu. Bojim se. Cudna je, lose se ponasa. Dva puta me je ujela i apsolutno vise nemam njeno poverenje. Ne mogu da verujem mnogo sam je volela. Uvek je imala mnogo hrane, uvek sam je lecila. Imala je moju maksimalnu ljubav i paznju. Dugo sam se dvoumila sta da uradim i mislim da sam ispravno postupila. Ono sto je najgore i komsija je jako voli i on je hranio a imaju i malu bebu. Nisam smela da dozvolim da i njih ujede. Molim Vas nemojte da me osudjujete. Neizmerno volim zivotinje i nije mi lako sto sam ovo uradila.
 
Ne znam sta da kazem...mnogo mi je zao ali su me vise puta zvali iz uprave za veterinu i morala sam da im dozvolim da je odvedu na posmatranje. Stvarno je pocela bas cudno da se ponasa uvek je agesivna i nikad ne znamo kada ce napasti. Ono sto je najgore to je dvorisna macka i ne znam sta se sa njom desava van dvorista. Ima cak i 2 velika ujeda. Zato sam morala da dozvolim da je odvedu. Bojim se. Cudna je, lose se ponasa. Dva puta me je ujela i apsolutno vise nemam njeno poverenje. Ne mogu da verujem mnogo sam je volela. Uvek je imala mnogo hrane, uvek sam je lecila. Imala je moju maksimalnu ljubav i paznju. Dugo sam se dvoumila sta da uradim i mislim da sam ispravno postupila. Ono sto je najgore i komsija je jako voli i on je hranio a imaju i malu bebu. Nisam smela da dozvolim da i njih ujede. Molim Vas nemojte da me osudjujete. Neizmerno volim zivotinje i nije mi lako sto sam ovo uradila.

Ма, таман посла, наравно да си исправно поступила. Кад ме је ујео пас у парку, одмах ме је мајка водила код лекара и на тестове, био је луталица и и игри, пошто је био млад, захватио ми је јаче руку...Надамо се да неће бити ништа опасно, нека ураде тестове, јави шта има ново, па како год да се заврши, а надам се да ће бити све у реду.
 
Ма, таман посла, наравно да си исправно поступила. Кад ме је ујео пас у парку, одмах ме је мајка водила код лекара и на тестове, био је луталица и и игри, пошто је био млад, захватио ми је јаче руку...Надамо се да неће бити ништа опасно, нека ураде тестове, јави шта има ново, па како год да се заврши, а надам се да ће бити све у реду.

Hvala na podrsci...i ja se nadam da nije nista strasno. Kazu da kod nas besnilo kod ljudi nije zabelezeno poslednjih 30 god. Primila sam vakcinu protiv tetanusa. Ovo sam morala da uradim...posto je macka koja zivi u dvoristu i ne znam sta jede i sta se desava van dvorista. Ipak je zdravlje ljudi vaznije od zdravlja zivotinja. Mozda se i sa njom nesto desilo ...verovatno da i mace mogu psihicki da se poremete kao i ljudi. Zabrinjavajuce je sto se i prvi i drugi ujed desio za mesec dana. Macka ima 2 god.i 3 meseca. Ocigledno da nesto nije u redu sa njom.
 
Hvala na podrsci...i ja se nadam da nije nista strasno. Kazu da kod nas besnilo kod ljudi nije zabelezeno poslednjih 30 god. Primila sam vakcinu protiv tetanusa. Ovo sam morala da uradim...posto je macka koja zivi u dvoristu i ne znam sta jede i sta se desava van dvorista. Ipak je zdravlje ljudi vaznije od zdravlja zivotinja. Mozda se i sa njom nesto desilo ...verovatno da i mace mogu psihicki da se poremete kao i ljudi. Zabrinjavajuce je sto se i prvi i drugi ujed desio za mesec dana. Macka ima 2 god.i 3 meseca. Ocigledno da nesto nije u redu sa njom.

Могуће да је само борба за територију и доминацију, па је само љубоморан и замерила си му се; али и теби за наук да остале маце вакцинишеш, а кад мало стасају, за њихово добро је и да их кастрираш. Биће мирније и неће упадати и мачје враголије које могу да их блентаве коштају главе. Оне су на нивоу трогодишњег радозналог детета....
 
Могуће да је само борба за територију и доминацију, па је само љубоморан и замерила си му се; али и теби за наук да остале маце вакцинишеш, а кад мало стасају, за њихово добро је и да их кастрираш. Биће мирније и неће упадати и мачје враголије које могу да их блентаве коштају главе. Оне су на нивоу трогодишњег радозналог детета....

Ja znam da su macke teritorijalne zivotinje i strastveno se bore za teritoriju. Znam da je ljubomora i borba za dominacijom ali zar to nije izmedju drugih macaka ? Zasto je napao mene ...odgajala sam ga od rodjenja i mislila sam da me voli najvise na svetu :(
 
Dragana, kad je nasa macka, Mirkova i Blondina majka ucila svoje tad macice, ove pomenute, da love, donosila im je miseve na cistinu pa ko se kako snadje... Jednog je tako jednom i meni spustila pred noge, nisam bas uspaniceno vrisnula (to bi bas bila bruka i sramota, veterinarski tehnicar, prodavac hrane za zivotinje...) ali se nisam ni bacila za njim. Tako me je razocarano pogledala da taj pogled nikad necu da zaboravim! A onda je poslala sina pod paletu na kojoj sam stajala da lovi. :lol: Hocu da kazem, one nas dozivljavaju kao deo svoje zajednice, otprilike u nekom love-hate odnosu, dobri smo dok ih volimo i dok oni zele da ih volimo, dok ih redovno hranimo kako oni zele... U pitanju je cista stvar dominacije, i macori i psi u tom uzrastu, oko 2-3 godine potpuno polude i na svakom koraku pokusavaju da uspostave dominaciju a to se da suzbiti kod pasa ostrijom dresurom a kod macora, na zalost, jedino kastracija moze donekle da ublazi problem. Razvigor je svog Tomu kastrirao na vreme, moj Mirko jos ima kompletnu "opremu" ali on zasluzuje svoje ime, u odnosu sa ljudima nema vece dobrice od njega. Ako se to promeni, imacu samo jos jedan vise argument da ga makar i licno kastriram.
 

Back
Top