Quantcast

Ujela me moja macka

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
Tvoja greska je jedino u tome sto zelis da imas veci broj zivotinja tj. macaka a ne poznajes ih :) to nije kritika, samo ukazivanje na tvoj propust. Ali zivi covek ima pravo da gresi i da uci iz iskustva. Sada mozes da vratis macu i da se potrudis da ih bolje upoznas, onda ces imati bolju komunikaciju sa njima ili ako nisi u mogucnosti to da uradis potrudi se da bar probas da nadjes udomitelja za macka .;)
Ne znam sta da uradim...ali znam da necu dozvoliti da ga uspavaju. Tamo je tek treci dan...a mene savest ubi. Uvek sam imala dosta macaka ali nisam imala vise muzjaka i tek sam sadshvatila na neki nacin koja su njihova pravila i da im je takva priroda koju covek ne moze da promeni.

Ja jako volim zivotinje i moja da nazovem greka je kad mi maca omaci male macice ja nemam srca da ih udomim jer ih sve zavolim i vezem se za njih...kao da sam ih ja rodila. Nemate pojma koliko bi mi tesko bilo da ih dam nekome. Neizmerno ih sve volim ali sad shvatam da gresim ali sam emotivna i ne mogu protiv sebe.
Zao mi je i sto nemam toliko novca da ih sve sterilisem i kastriram....ali ih zato volim....i imam veliku ljubav za njih. Hranjenje i lecenje i briga mi ne predstavljaju problem ali sterilisanje, kastriranje i vakcinacija da ...pogotovo jer duze vreme ne mogu da nadjem posao.

Ima toliko ljudi koji imaju mnogo novca a ne vole zivotinje cak ni ne zele da pomazu azilima. Uvek se pitam kakvo je to dvoriste gde nema nijedne zivotinje. Zivim na periferiji i necete verovati retko ko ima poneku zivotinju a toliko ima zivotinja koje cekaju dom....uzas jedan...strasno be sve ovo boli.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
58.924
Joj molim Vas nemojte da me osudjujete....sta biste vi uradili da ste na mom mestu? Uzasno mi nedostaje macak.
NIko tebe ne osudjuje, taman posla. Uradila si mnogo vise i bolje i savesnije i postenije od svakog ovde od nas koji ti deli savete.

I molim te, nemoj vise ni da ih zoves ni da pitas sta se s njim dogodilo.. Pretpostavi da je srecno udomljen jer ti nista drugo nisi mogla da uradis.

Ima Draganice i medju zivotinjama , kao i medju ljudima, stvorenja koja nisu " cista u glavu", mi tu nista ne mozemo da ispravimo.

Ti macka ne mozes da vratis da bude svima strah i trepet, a i zamisli da neko malo dete dodje u dvoriste!!!
Bolje nemoj da zamisljas.

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
Danas sam zvala veterinu Beograd da re raspitam u vezi macke...rekli su mi da ih nikako ne uspavljuju. Ne znam samo da li lazu. Mada sam citala na internetu neke pravilnike gde je zabranjeno uspavljivanje zivotinja. Sacekacu jos par dana da vidim sa njima njihovu procenu u kakvom je stanju macka pa cu videti sta dalje da radim. Ne mogu da dozvolim da joj se nesto lose desi zbog mene...ipak je to macka koja ima 2 god. i 3 meseca i vezana sam nekako za nju. Recite mi molim Vas ukoliko bi je oni kastrirali da li bi ona promenila ponasanje prema meni i prema drugim mackama?Da li bi i onda pokusala da ugrize ili napadne?

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
Danas sam zvala veterinu Beograd da re raspitam u vezi macke...rekli su mi da ih nikako ne uspavljuju. Ne znam samo da li lazu. Mada sam citala na internetu neke pravilnike gde je zabranjeno uspavljivanje zivotinja. Sacekacu jos par dana da vidim sa njima njihovu procenu u kakvom je stanju macka pa cu videti sta dalje da radim. Ne mogu da dozvolim da joj se nesto lose desi zbog mene...ipak je to macka koja ima 2 god. i 3 meseca i vezana sam nekako za nju. Recite mi molim Vas ukoliko bi je oni kastrirali da li bi ona promenila ponasanje prema meni i prema drugim mackama?Da li bi i onda pokusala da ugrize ili napadne?
Mozda bi ponovo pokusao da napadne ali svakako se smanjuje verovatnoca jer ce onda imati i manju zelju da dominira. I ponovo, ne uspavljuju ih ali ima toliko zivotinja da je veliki procenat uginuca od zaraza.

zamisli da su se tebe tako roditelji odrekli kad si npr. razbila čašu ili sl.? jako si nezrela osoba, ujeo te mačak, pa si ga šutnula odmah iz kuće, zato je Srbija i preplavljena lutalicama
Ne, njeni roditelji i jesu protiv toga da se macak vrati, procitaj pazljivije pre nego sto osudis nekoga. Ne moze neko mlad da razmislja jednako zrelo kao neko stariji.

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
Mozda bi ponovo pokusao da napadne ali svakako se smanjuje verovatnoca jer ce onda imati i manju zelju da dominira. I ponovo, ne uspavljuju ih ali ima toliko zivotinja da je veliki procenat uginuca od zaraza.

Koji je to period posle kastracija kada macak gubi zelju da se bori sa drugim mackama tj. da dominira? Zaista nista ne znam o tome? Ja sam citala da neki macori i posle kastracije ne promene ponasanje.

Nisam znala da su tako losi uslovi u tim azilima :((( Pa zasto ih ne lece adekvatno i sprece uginuca od zaraze?

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
zamisli da su se tebe tako roditelji odrekli kad si npr. razbila čašu ili sl.? jako si nezrela osoba, ujeo te mačak, pa si ga šutnula odmah iz kuće, zato je Srbija i preplavljena lutalicama
Nije me ujeo jednom nego dva puta. Ono sto je najgore ujeo me bez ikakvog razloga kad se uopste nisam nadala. Pocela sam da ga se plasim i ono sto je jos gore imam jos jednog macka koga non stop juri i ujeda ...i on je sav istraumiran zbog njega.

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
Sa hormonima se ne zna, mozda i posle kastracije ostane dominantan a mozda se potpuno smiri u roku od mesec dana i sve opcije izmedju. A ne lece ih zato sto se ne promovise udomljavanje pa ima samo ulaza novih zivotinja, izlaza nema dok ne uginu, a zaposlene najcesce nije briga. Na hvatanju i odrzavanju najcesce rade dokvalifikovani cistaci ulica, barem u KV.

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
Sa hormonima se ne zna, mozda i posle kastracije ostane dominantan a mozda se potpuno smiri u roku od mesec dana i sve opcije izmedju. A ne lece ih zato sto se ne promovise udomljavanje pa ima samo ulaza novih zivotinja, izlaza nema dok ne uginu, a zaposlene najcesce nije briga. Na hvatanju i odrzavanju najcesce rade dokvalifikovani cistaci ulica, barem u KV.
Strasno mimi's mom :( Zasto drustva za zastitu zivotinja ne reaguju?

mimi's mom

Buduća legenda
Poruka
32.800
Reaguju, promovisu na svojim sajtovima, fb i tviter profilima udomljavanje iz tih "azila" ali pazi sta se desava! Kad je skoro u pozeskom sinteraju bio sarplaninac od godinu ipo-dve, rasirimo svi redom oglas, i posle par dana jedan odgajivac sarplaninaca pise sta mu se desilo. Kaze, sve koji su bili zainteresovani je obavestio i svi do jednog su rekli A pa mi bi stene, ko zna kako je to cudo frustrirano i sta bi moglo da napravi... A volonteri koji su radili sa psom kazu da je divan.

Poruka
79
Iscitah sve postove. Mozda te moje misljenje ne zanima, ali mislim da si preuranila sa odlukom da ga das nadleznima. Mene moja Shiva svakodnevno ujeda, dok hodam, samo se prikrade i gricne me, ali ja znam da je to igra. Ona obozava da se jurimo, pa da me dok bezim, hvata za nogu. Ponekad to i ne bude igracki ujed, ume da zaboli. Ali ona je prosto takva maca, malo agresivnije se igra, pa bi se kroz par sekundi omazila o istu tu nogu. Upravo zavrsismo par krugova po kuci. :)
Vidim da ti je iskreno zao, ja bih se svim silama borila da je vratim. Roditeljima bih dubela na glavi, ma ne bih odustala dok je ne vidim ponovo u svojim rukama. Ja sam mozda i previse vezana za svoju macu, nekima to bas i nije normalno. Ljudi na forumu znaju sta se dogodilo sa njom, da ne gnjavim, zato bih sad dala sve na svetu da mogu da joj pomognem, ako se ne daj boze nesto desi.
Srecno :ok:

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
Iscitah sve postove. Mozda te moje misljenje ne zanima, ali mislim da si preuranila sa odlukom da ga das nadleznima. Mene moja Shiva svakodnevno ujeda, dok hodam, samo se prikrade i gricne me, ali ja znam da je to igra. Ona obozava da se jurimo, pa da me dok bezim, hvata za nogu. Ponekad to i ne bude igracki ujed, ume da zaboli. Ali ona je prosto takva maca, malo agresivnije se igra, pa bi se kroz par sekundi omazila o istu tu nogu. Upravo zavrsismo par krugova po kuci. :)
Vidim da ti je iskreno zao, ja bih se svim silama borila da je vratim. Roditeljima bih dubela na glavi, ma ne bih odustala dok je ne vidim ponovo u svojim rukama. Ja sam mozda i previse vezana za svoju macu, nekima to bas i nije normalno. Ljudi na forumu znaju sta se dogodilo sa njom, da ne gnjavim, zato bih sad dala sve na svetu da mogu da joj pomognem, ako se ne daj boze nesto desi.
Srecno :ok:
Naravno da me svacije misljenje zanima...ali ovaj macak me nije ujeo u igri. Ceo zivot imam macke i znam kako maca grize kad se igra a prvi put mi se desava da me ujede bilo koja zivotinja. Ono sto je najgore i nije u igri vec je postao agresivan. Ponasanje macke moze da se vidi na osnovu toga kako pomera usi. Pocela sam da ga se plasim i da ne smem da ga mazim, da ga hranim...On je bio najveca maza kad je bio mali ali ne znam sta mu se dogodilo. Do subote ce biti na posmatranju a ja ne znam sta je ispravno da uradim. Bojim se da bi me treci put ugrizo jos jace ili bi napao mamu ili neko dete. ....:(

Poruka
79
Psihologiju macaka poznajem jako dobro. I moja maca u igri poludi, pa krene da rezi, frkce na mene. U stanju je da se u isto vreme mazi i rezi. Ni meni ponekad nije jasna, iako je poznajem bolje nego sto ona sama sebe poznaje, sto bi rekli :) Ali mislim da su to posledice stravicne nesrece koju je dozivela i da prosto u nekim trenucima nije svoja.
Ako se ti njega plasis, plasi se i on tebe. Kakvu poruku saljes zivotinji, takav odgovor ces i dobiti. To ne vazi samo za pse, vec i za mace. One tacno znaju kakava energija im je upucena. Znam da strah verovatno ne mozes da konrolises, ali ako odlucis da ga vratis, polako. Nece mace bez razloga da postanu takve, osim ako nije u pitanju neki psihicki poremecaj. Mislim da je samo doslo do toga da zeli da dominira, a to ces resiti kastracijom. Mazi ga, pazi ga i videces. Shiva dok nije sterilisana je bila takva divljakusa, ponekad da pomislis da nije u zajednici zivela. I dalje ima faze, u 3 ujurtu uglavom krene da divlja. Ali prosto je takva rodjena, a to ne mozemo da menjamo. Na kraju svega mislim da nije nikakav veliki problem u pitanju, koji se ne da resiti. Ako ti saveti svih ljudi ovde nisu dovoljni, posavetuj se i sa veterinarom koji ima iskustva sa radom u ponasanju zivotinja. ;)

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
Psihologiju macaka poznajem jako dobro. I moja maca u igri poludi, pa krene da rezi, frkce na mene. U stanju je da se u isto vreme mazi i rezi. Ni meni ponekad nije jasna, iako je poznajem bolje nego sto ona sama sebe poznaje, sto bi rekli :) Ali mislim da su to posledice stravicne nesrece koju je dozivela i da prosto u nekim trenucima nije svoja.
Ako se ti njega plasis, plasi se i on tebe. Kakvu poruku saljes zivotinji, takav odgovor ces i dobiti. To ne vazi samo za pse, vec i za mace. One tacno znaju kakava energija im je upucena. Znam da strah verovatno ne mozes da konrolises, ali ako odlucis da ga vratis, polako. Nece mace bez razloga da postanu takve, osim ako nije u pitanju neki psihicki poremecaj. Mislim da je samo doslo do toga da zeli da dominira, a to ces resiti kastracijom. Mazi ga, pazi ga i videces. Shiva dok nije sterilisana je bila takva divljakusa, ponekad da pomislis da nije u zajednici zivela. I dalje ima faze, u 3 ujurtu uglavom krene da divlja. Ali prosto je takva rodjena, a to ne mozemo da menjamo. Na kraju svega mislim da nije nikakav veliki problem u pitanju, koji se ne da resiti. Ako ti saveti svih ljudi ovde nisu dovoljni, posavetuj se i sa veterinarom koji ima iskustva sa radom u ponasanju zivotinja. ;)
Mislim da si apsolutno u pravu....Cini mi se da je sve pocelo kada mu se javila zelja da dominira. Imam jos jednog macka u dvoristu miram i divan...poceo je prvo njega da krvnicki ujeda i napada. Ja sam njega pocela da branim...jer uvek branim slabije i ne mogu da posmatram kako ga bije i napada. Cini mi se da je poceo da me ujeda kad je uocio da branim ovog drugog a ne njega. Nekako sam uvek na strani slabijeg. Ono sto me brine takodje je ukoliko bi se on vratio on bi opet ovog macka napadao mozda. Ovaj jadnicak se tek sad oporavio jer je pun straha zbog njega. Ipak cu morati da se posavetujem sa veterinarkom koja ga je lecila u karantinu.
Pre nekih 10 godina sam imala jednog macora koji je isto tako bio cudan...tj. kao mali je samo mene napadao, ujedao ali na neki drugaciji nacin...njega se nisam plasila. Stalno me je grebao ujedao napadao. Onda sam otisla na more nekih 10 dana...posle mog povratka s mora on me vise nikad nije pipnuo....nego me je obozavao (ja ne mogu da vam opisem tu razliku u ponasanju...toliko se bio promenio )Bas me je obozavao ...grlio, ali pravom smislu te reci...Stvarno su cudne macke ..nikad covek ne moze da zna sta je u njihovim glavama.

Poruka
79
Moramo mi njih da razumemo, kad one nece nas :D
Znas kako, sto se tice dominacije, mora jedna macka da bude glavna i ti tu nista ne mozes. U ovom slucaju je on glavni i tako i ti treba da se ponasas. Ne mislim da treba da ga pustis da tuce sve okolo, ali kad se upoznaju i kad ga budes kastrirala (ako odlucis), sve ce doci na svoje. Macke su teritorijale zivotinje i ne pustaju nikoga u svoj reon. I verovatno je bio ljut na tebe zbog toga sto si mazila i branila drugu macku. Isti problem sa Shivom imam, tj. imala sam. U proslom stanu smo imali u dvoristu neku macu komsinicu, tako smo je zvali. Shiva kad vidi da je mazim ili hranim, poludi. Ne da mi da joj pridjem satima, frkce na mene, sklanja se. Kad pokusam da je pomazim, krene sapom da me ogrebe. U fazonu, ne mozes imati drugu macku sem mene. Prvo mi nije bilo jasno sto se tako ponasa, a onda sam ukapirala.
Samo polako, vrati ga kod sebe (ako si tako odlucila), radi sa njim, mazi ga, pazi ga, neka oseti da nije ugrozen i bice sve ok. :)

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
Pricala sam sa doktorkom koja ga gleda u karantinu i sa drugim veterinarima. Rekli su mi da je jedino resenje da se kastriraju oba macora.

Moj problem je sto nemam auto i ne mogu da ih odvezem .Nemam ni trasporter. Da li neko zna da li negde mogu da iznajmim transporter ili moram da ga kupim? Vidim da cena bas nije niska a nisam bas u dobroj fin. situaciji.

Dark_hazard

Iskusan
Poruka
5.540
Koliko puta je mene moj macor ujeo i to iz igre i ogrebao me ne jednom.
Pa mi nije palo na pamet da mislim da s njim nesto nije u redu.
Dragana mislim da si se ti previse uplasila jer ne poznajes psihologiju macaka i da je najbolje da ga kastriras i vratis kuci.

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
Ja sam moj transporter platila 1000 dinara u pet centru na Novom Beogradu. Uzela sam onaj najjeftiniji, ali sve je to obicna plastika. :)
Koji je to pet centar ?...ne znam da li smes ovde da mi napises ali mi je jako bitna cena i nije skup ako je 1000 dinara. I ja mislim da je sve to obicna plastika i ne treba mi tako cesto samo periodicno kad vodim mace do veterinara.

sdragana21

Zainteresovan član
Poruka
391
Koliko puta je mene moj macor ujeo i to iz igre i ogrebao me ne jednom.
Pa mi nije palo na pamet da mislim da s njim nesto nije u redu.
Dragana mislim da si se ti previse uplasila jer ne poznajes psihologiju macaka i da je najbolje da ga kastriras i vratis kuci.
Slazem se nego se brinem sto mene nije ujeo u igri nego iz cista mira. Ceo zivot imam macke i znam kako grickaju i ujedaju u igri...a o ogrebotinama da ne govorim. Ovo je nesto drugacije...zato sam se i uplasila...nije u igri ...nego je postao agresivan i cudan. Ni meni nije jasno. Ko zna sta je u njegovoj glavi...trudim se da ih razumem...verovatno je sa macjeg stanovista on u pravu.

Poruka
79
Koji je to pet centar ?...ne znam da li smes ovde da mi napises ali mi je jako bitna cena i nije skup ako je 1000 dinara. I ja mislim da je sve to obicna plastika i ne treba mi tako cesto samo periodicno kad vodim mace do veterinara.
Kad prodjes Sava Centar, ka blokovima, skrenes desno, kuda idu i tramvaji i 95. i videces ogromnu crvenu zgradu na kojoj pise pet centar i na zgradi je veliki dalmatinac. Tacnu lokaciju nadji na njihovom sajtu, mada ne mozes da ih promasis sa ulice. Imas transortere i od 3000, ali ne vidim razlog da se za plastiku daju tolike pare samo jer je drugacijeg dizajna i ima ime brenda na sebi. Mene ovaj od 1000 odlicno sluzi.

Dark_hazard

Iskusan
Poruka
5.540
Slazem se nego se brinem sto mene nije ujeo u igri nego iz cista mira. Ceo zivot imam macke i znam kako grickaju i ujedaju u igri...a o ogrebotinama da ne govorim. Ovo je nesto drugacije...zato sam se i uplasila...nije u igri ...nego je postao agresivan i cudan. Ni meni nije jasno. Ko zna sta je u njegovoj glavi...trudim se da ih razumem...verovatno je sa macjeg stanovista on u pravu.
Mislim da te mozda ujeo iz ljubomore i zato jer imas druge macke a on je dominantan macor, kad te ujeo trebala si ga malo klepiti da zna da ne sme to da radi i viknuti na njega.
Ako ga kastriras on ce biti mnogo mirniji i ta njegova agresivnost ce nestati.
Evo, procitaj ovo.
http://www.mojaoaza.com/kategorije/macke/ponasanje-macke/zasto-macka-ujeda

Poslednja izmena:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.