Ujedinjenje Srbije i Crne Gore i Autonomija Sandzaka

Обилићу, да даш Рашку? Па нећеш да даш Косово а оћеш Рашку?

Не дам ја ништа, а да за узврат не добијем нешто !
И то нешто мора бити вредности макар колико дајем !

И та вредност мора бити мерена савременим мерилима,
заеби ме са легендама и причама пред спавање !

Највећа је грешка гледати на Србију и Цг кроз комунистичко-зеленашке очи, да су Србија и ЦГ равноправне. Србија треба да буде надидеја и кров свим регионалним идентитетима и историјским земљама. Србија је уједињење и Црногораца, и Пречана, и свих регионалних српских идентитета. Тако бар треба да се гледа.

Тако је најприродније

Пракса демантује тај твој национални занос,
мораш порадити на томе да га обуздаш !

Није лоше у том циљу размишљати о Јеврејима,
толико су дали истинских великана,
а ето, не могу да скрпе једну државицу колико толико одрживу !

А ти помислиш на Нолета и сетиш се да смо једном победили на Евровизији
и одмах мислиш да заслужујемо државу, респект, богатство ...

Јок брате.
Смири се и мућни главом !

Ми смо ништа, нула !
Можда смо и у минусу ?!
Ко би знао ...

Зато морамо пре свега да водимо рачуна о сопственим ду петима,
држава нам је девастирана тотално.

И да славимо Вучића који нас неким селотејпом држи овако изгубљене на окупу !!!
Сети се Јевреја, увек их се сећај !
 
Ako bi se ponovo ujedinile dvije drzave, Srbija i Crna Gora, da li u jednom takvom savezu, Sandzak zasluzuje dobiti Autonomiju? Moj stav je da se Sandzak treba obnoviti i da autonomne opcine Novi Pazar, Tutin, Sjenica, Prijepolje, Nova Varos, Priboj, Rozaje, Berane, Plav, Bijelo Polje i Pljevlja, zasluzuju Autonomiju Sandzak, u kome bi sjediste bio Novi Pazar.
Ti bi se samo nešto ujedinjavao. Osjećaš se osamljeno? Radi na tome da tvoja BiH uđe u EU pa ćeš biti ujedinjen sa cijelom Europom.
 
Ako bi se ponovo ujedinile dvije drzave, Srbija i Crna Gora, da li u jednom takvom savezu, Sandzak zasluzuje dobiti Autonomiju? Moj stav je da se Sandzak treba obnoviti i da autonomne opcine Novi Pazar, Tutin, Sjenica, Prijepolje, Nova Varos, Priboj, Rozaje, Berane, Plav, Bijelo Polje i Pljevlja, zasluzuju Autonomiju Sandzak, u kome bi sjediste bio Novi Pazar.
Bice tebi sandzak .
 
To se zvalo Raška zadnji put u 14. stoljeću.
Прво, тебе се то не тиче. Друго, санџакати су укинути одавно, још у отоманској империји. А ми Срби то од увек зовемо Рашка. Оно заиста има међу нама много југословена српског порекла а хрватске провинијеније, који мрзе Србију и из чистог идиотлука то и данас зову Санџак.
 
Прво, тебе се то не тиче. Друго, санџакати су укинути одавно, још у отоманској империји. А ми Срби то од увек зовемо Рашка. Оно заиста има међу нама много југословена српског порекла а хрватске провинијеније, који мрзе Србију и из чистог идиотлука то и данас зову Санџак.
Zašto me se ne bi ticalo? Vi Srbi to zovete Raškom najranije od početka 20. stoljeća, a prestali ste taj kraj tako zvati prije 600 godina.

Zar većina sandžačkih autonomaša nisu Muslimani, odnosno Bošnjaci?!
 
Zašto me se ne bi ticalo? Vi Srbi to zovete Raškom najranije od početka 20. stoljeća, a prestali ste taj kraj tako zvati prije 600 godina.

Zar većina sandžačkih autonomaša nisu Muslimani, odnosno Bošnjaci?!
Прво не тиче те се зато што си хрват. Друго, санџакати су као облик админстративне управе укинути још у 19. веку.
 
Не дам ја ништа, а да за узврат не добијем нешто !
И то нешто мора бити вредности макар колико дајем !

И та вредност мора бити мерена савременим мерилима,
заеби ме са легендама и причама пред спавање !



Пракса демантује тај твој национални занос,
мораш порадити на томе да га обуздаш !

Није лоше у том циљу размишљати о Јеврејима,
толико су дали истинских великана,
а ето, не могу да скрпе једну државицу колико толико одрживу !

А ти помислиш на Нолета и сетиш се да смо једном победили на Евровизији
и одмах мислиш да заслужујемо државу, респект, богатство ...

Јок брате.
Смири се и мућни главом !

Ми смо ништа, нула !
Можда смо и у минусу ?!
Ко би знао ...

Зато морамо пре свега да водимо рачуна о сопственим ду петима,
држава нам је девастирана тотално.

И да славимо Вучића који нас неким селотејпом држи овако изгубљене на окупу !!!
Сети се Јевреја, увек их се сећај !
Слажем се са тим што говориш али ск ме погрешно протумачио за неког националног занешеника. Ја само никада не бих дао ни Косово, ни Рашку област прво јер су део Републике Србије. Друго, да, Република Српска је другачија прича. А зашто? Јер је Босна кроз историју српска, у њој кроз историју живе Срби који су изборили своју државност годинама рата сами за себе.

Сиг ћеш ми ударити контром 'па и Албанци онда имају право на Косово'. Прц. Немају, а знаш зашто? Јерр ни за Рашку, ни за Косово а поготово за Босну нису страдали ни Албанци, ни Муслимани, већ Срби православне вере, брате!

Молим те добри човече, размисли још једном. Ја не желим све што није моје, већ желим оно што је моје. Ту нит је грех нит је занос. Све то је Србија и унела у Југославију (чак и Македонију), а са чим је изашла?

Шта ја желим. Желим да се српске границе установе на темељу и садашњег и историјског стања. Не дати ништа што је наше јер су Србе свели на Србију, а како су почели, свешћемо је на централну Србију (без Рашке) ако се настави како је започето у последњих 75+ година. А тражити оно што је и кроз историју, а и данас етнички несумњиво било наше.
 
Прво не тиче те се зато што си хрват. Друго, санџакати су као облик админстративне управе укинути још у 19. веку.
Prvo, vi sami tvrdite da su Hrvati pokatoličeni Srbi. :D Drugo, tom prostoru je ostalo geografsko ime Sandžak, unatoč tome što su sandžaci odavno ukinuti. Postoji i mjesto Kraljevo, ali nije odavno kraljevo.
 
Желим да се српске границе установе на темељу и садашњег и историјског стања. Не дати ништа што је наше јер су Србе свели на Србију, а како су почели, свешћемо је на централну Србију (без Рашке) ако се настави како је започето у последњих 75+ година. А тражити оно што је и кроз историју, а и данас етнички несумњиво било наше.

"Несумњиво било наше" ...
Хммм ... :ljutko:

Све што ти могу рећи је да је најбоље да не размишљамо шта је било чије,
јер нас на том пољу туку Турци онолико.

Кад морам то да ти споменем !

Да те не бих превише давио рећи ћу ти само чувај се заблуда,
поред јеврејског примера сети се и примера са "браћом" Црногорцима !

Они могу да ти послуже као изванредан пример колико смо (ми у Србији) у заблуди,
колико верујемо у нешто што не постоји.

Под утицајем домаће пропаганде ја сам наравно веровао да су Срби и Црногорци исти народ и слична сра ња !

Прво сам се фрапирао када сам први пут отишао на летовање у Црну Гору.
Никада такву мржњу нисам осетио на хрватијанској обали Јадрана као од "браће" Црногораца,
то је било страшно !

А онда сам се заинтересовао па сам овде у Београду упознао неке студенте из Црне Горе.
И знаш шта сам сазнао ?

Они људи ми лепо објаснише да не да нису Срби,
већ нису ни Словени, већ Илири !
И јако их нервира та карађорђевичка асимилаторска политика !
Ееееј бре !

И сад није важно дал' је то тачно или није,
дал' су Илири или Марсовци,
важно је да сам схватио да се они рађају и расту под сасвим другим условима и идеологијама.

Мени се то схватање Црногораца десило пре четрдесетак година,
и није ми представљало никакво изненађење њихово одвајање од Србије 2006. год.

Напротив, подржао сам то свим срцем и подржавам.
И сад можеш мислити како гледам такве као ти,
који своју заблуду покушавају да наметну прво Црногорцима,
а онда и Србима као што сам ја, који знају како ствари стоје !

Без љутње, превише си се дрогирао и навукао на
краљевића Марка који подиже рало и волове !

То је брате само песма !
Схвати !!!
 
Prvo, vi sami tvrdite da su Hrvati pokatoličeni Srbi. :D Drugo, tom prostoru je ostalo geografsko ime Sandžak, unatoč tome što su sandžaci odavno ukinuti. Postoji i mjesto Kraljevo, ali nije odavno kraljevo.

Можда није лоше да преведемо реч санџак.
Санџак је војводство, војводина ...
 
Prvo, vi sami tvrdite da su Hrvati pokatoličeni Srbi. :D Drugo, tom prostoru je ostalo geografsko ime Sandžak, unatoč tome što su sandžaci odavno ukinuti. Postoji i mjesto Kraljevo, ali nije odavno kraljevo.
Прво, велики део данашњих хрвата, заиста јесу покатоличени Срби. Само што то значи да су у питању бивши Срби. А бивши Срби су анти Срби. Једноставно, таква је психо-патологија конвертита. Мислиш да би ми Срби, овде у Србији требали да се обазиремо на оно што живи тамо у дневном говору и да га тако уведемо и у карте? Не слажем се са тим.
 
Прво, тебе се то не тиче. Друго, санџакати су укинути одавно, још у отоманској империји. А ми Срби то од увек зовемо Рашка. Оно заиста има међу нама много југословена српског порекла а хрватске провинијеније, који мрзе Србију и из чистог идиотлука то и данас зову Санџак.
Zasto se onda dozvoljava ova secionisticka tema?
 

Back
Top