Ujedinjenje Srbije, Crne Gore, BiH i Hrvatske

Glavni grad mora da bude veliki jbt ne može nešto što prepešačiš za pola sata ako me razumeš. Jeste zg lep i ljudi su super al pogledaj im sabor to su neke konjušnice adaptirane... Cicije su stipse teške.
Bonn je bio glavni grad Zapadne Nemacke i duplo je manji od Zagreba :)
Zagreb je grad pristojne velicine i samo zato sto je nesto veliko ne znaci da je dobro/bolje.
Lako je sagraditi novi sabor.
Bitno je da su politicki pismeni za razliku od jugo-srpske crvene govedine.
Hebote pa svaka drzava kojoj je BG bio kapital se raspala, pa evo i Srbija se pocela osipati sa tim majmunima u ljudskom obliku.
Najveci grad moze biti ekonomski centar i velicina je tu bitna zbog marketa i potrosaca.
 
Ovog puta ne.

Možda ovaj forum ostavlja takav utisak, možda čak i srpski mediji po internetu (kojima je cilj samo da zarade), ali Hrvatska ovde više nikoga ne zanima.

Hrvatska je daleka priča koju još tu i tamo spominju poneki zbunjeni Srbi koji su kao izbeglice iz Hrvatske došli u Srbiju, a koju nikada nisu sasvim prihvatili. Srbi u Srbiji - ne žele više ništa sa Hrvatima.

Jugonostalgija je umrla, ali to ne znači da Srbija odbacuje ono što se dogodilo za vreme Jugoslavije - pisce, muzičare, naučnike, glumce... Sve je to asimilirano u srpsku kulturnu baštinu. To su decenije i decenije naše istorije, koja možda za nas nije bila najsrećnija, ali je iznedrila i mnogo toga dobrog.

Objasnila sam to na drugoj temi, ali da ponovim i ovde - Srbe je duboko povredilo kada su shvatili da Hrvati nikada nisu mislili da smo mi "braća" i da su uvek gledali sebe i ostvarivali svoje ciljeve. Kao kad si u braku sa sebičnim partnerom, koji te laže da te voli, a u stvari te koristi kao odskočnu dasku za nekog boljeg i bogatijeg, pa kad se ukaže prilika - samo ti okrene leđa i ode.

To se ne oprašta. :)

Nemoj porediti danas sa vremenom posle Drugog svetskog rata. Ljudi tada ništa nisu znali, nisu bili informisani, stanovništvo mahom neobrazovano, prodata im komunistička ideologija, bratstvo i jedinstvo... Šta je neki seljak u Srbiji znao šta se dešavalo za vreme rata u Hrvatskoj?! Tokom Jugoslavije - cenzurisana istorija. I devedesetih je propaganda radila kao luda i ništa se nije pouzdano znalo. Ne zna se ni sad u Ukrajini - lažne vesti lete na sve strane, a imamo tako razvijenu tehnologiju!

Ali sada se zna šta se dešavalo na našim prostorima - i u daljoj i u bližoj istoriji i - ljudima to više ne treba.

Idi na neki hrvatski forum i vidi koliko Srba tamo piše. Ne mogu se na prstima jedne ruke nabrojati. A koliko je Hrvata ovde! Vi dolazite kod nas, a ne obratno. Pogledaj komentare na vašu pesmu za Evroviziju od ove godine. Čitala sam komentare na YouTubeu i naišla na čitava dva iz Srbije (ako su uopšte iz Srbije).

I u vreme Jugoslavije - kad malo bolje razmisliš - mi smo kod vas išli na more i to je bilo sve. Sada idemo na more po drugim državama. Mnoge od njih za nas imaju posebne povoljnosti. Niko ni ne spominje Hrvatsku, čak više ni kao uspomene. Puna je svima glava Grčke, Turske, Egipta, Maroka, Italije i gde se već sve ne ide... Ni u vreme Jugoslavije nismo živeli isto. Vi ste uvek bili bogatiji, uvek imali viši standard, uvek su vam se činili razni ustupci...

Možeš verovati ili ne, ali - tako je. :)

Ostavili ste nas, nismo vam bili dovoljno dobri, našli ste lepšeg, boljeg, zgodnijeg, mi smo odžalovali svoje, odtugovali i - konačno krenuli dalje. :D
Vjeruj mi, Srbija zanima Hrvatsku još manje i u Hrvatskoj apsolutno nikome više ne pada na pamet baš nikakvo ujedinjenje sa Srbima i Srbijom. Povijest je pokazala da to nikad ne završi dobro za Hrvatsku. Mi smo sad tamo gdje smo željeli biti i gdje spadamo. Nikakvo više ujedinjenje sa vama ne dolazi u obzir, ni pod razno.
 
Dok je beograd sve kontrolisao bio je red i mir u jugoslaviji. Onda su se fašisti dočepali vlasti u zagrebu i napravili građansko imovinsko ekonomsko VERSKI rat. I takvi da budu glavni grad? Možda jasenovca i ostalih koncentracionih logora za istrebljenje.
Evo vidimo da nije u stanju da vodi srpsku drzavu 30 godina koja se konstantno osipa i propada od ‘90.
Vise puta sam pisao da BG pod hitno treba oduzeti status glavnog grada iz vise razloga.
 
Na HRT 1,2,3 se po ceo dan priča samo o srbima i kuka za nastradalima u blajburgu. Stvarno treba imati jak želudac i to slušati/gledati.

Pre neki dan idem kroz pionirski park i vidim hrt mikrofon neko ispred skupštine daje izjavu.

Drugo srbija rasprodaje privredu i trgovinu upravo hrvatima koji kupuju kradenim novcem u hrvatskoj. Verovatno i srbi negde kupuju isto kradenim novcem.
 
Na HRT 1,2,3 se po ceo dan priča samo o srbima i kuka za nastradalima u blajburgu. Stvarno treba imati jak želudac i to slušati/gledati.

Pre neki dan idem kroz pionirski park i vidim hrt mikrofon neko ispred skupštine daje izjavu.

Drugo srbija rasprodaje privredu i trgovinu upravo hrvatima koji kupuju kradenim novcem u hrvatskoj. Verovatno i srbi negde kupuju isto kradenim novcem.
Mariolino promijeni program. Ne gledam televiziju niti slusam radio vec skoro 2 desetljeca. I Hrvatska i Srbija ce na televiziji plakat i oplakivat nesretno ubijene u 2 svjetskom ratu, ali to je samo farsa. Nema tu ni trunke iskrenosti kao ni tocnih saznanja o broju zrtava sa bilo koje strane.
 
Vjeruj mi, Srbija zanima Hrvatsku još manje i u Hrvatskoj apsolutno nikome više ne pada na pamet baš nikakvo ujedinjenje sa Srbima i Srbijom. Povijest je pokazala da to nikad ne završi dobro za Hrvatsku. Mi smo sad tamo gdje smo željeli biti i gdje spadamo. Nikakvo više ujedinjenje sa vama ne dolazi u obzir, ni pod razno.
Sve ok, samo taj deo nije tacan.
U Jugoslaviji ste bili vise nego jednak partner, mislim na SFRJ; u kojoj je kralj bio Hrvat (Tito) mnogo duze nego srpski u prvoj. SFR Hrvatska je imala veci stepen drzavnosti nego ikad u AustroUgarskoj i veci broj Hrvata na bitnim pozicijama.
Jedini period kad ste bili teritorijalno veci je pod Hitlerom za vreme NDH.
Cak i danas u Evropskoj UNIJI koja je mnogo brojnija od Juzne Slovenske unije (Jugoslavije), Hrvatska je na dnu ljestvice po svim parametrima.
To opet nije bitno, bitno je da je covek sretan, a u vasem slucaju bitan faktor srece je da niste u drzavi sa Srbima.
Problem je samo sto pricate istim jezikom i zivite pored Srba.
 
Poslednja izmena:
Sve ok, samo taj deo nije tacan.
U Jugoslaviji ste bili vise nego jednak partner, mislim na SFRJ; u kojoj je kralj bio Hrvat (Tito) mnogo duze nego srpski u prvoj. SFR Hrvatska je imala veci stepen drzavnosti nego ikad u AustroUgarskoj i veci broj Hrvata na bitnim pozicijama.
Jedini period kad ste bili teritorijalno veci je pod Hitlerom za vreme NDH.
Cak i danas u Evropskoj UNIJI koja je mnogo brojnija od Juzne Slovenske unije (Jugoslavije), Hrvatska je na dnu ljestvice po svim parametrima.
To opet nije bitno, bitno je da je covek sretan, a u vasem slucaju bitan faktor srece je da niste u drzavi sa Srbima.
Problem je samo sto pricate istim jezikom i zivite pored Srba.
Pa sad, dalo bi se raspravljati o tome što je i kako je bilo u Jugoslaviji.
Ono što je činjenica, to je da su se razlike između Hrvatske i Srbije povećale, nakon što su svaka krenula svojim putem.
Faktor sreće je to da smo postigli svoje vanjsko-političke ciljeve. Sad nam ostaje da radimo na ekonomskim. Gle bolje biti pri dnu među razvijenima, nego u vrhu kod nerazvijenih.
Srbiju vidimo kao susjednu državu s kojom bi htjeli normalne odnose. I to je to.
 
Pa sad, dalo bi se raspravljati o tome što je i kako je bilo u Jugoslaviji.
Ono što je činjenica, to je da su se razlike između Hrvatske i Srbije povećale, nakon što su svaka krenula svojim putem.
Faktor sreće je to da smo postigli svoje vanjsko-političke ciljeve. Sad nam ostaje da radimo na ekonomskim. Gle bolje biti pri dnu među razvijenima, nego u vrhu kod nerazvijenih.
Srbiju vidimo kao susjednu državu s kojom bi htjeli normalne odnose. I to je to.
Ja sam mislio da ste se vi borili za neovisnost i neovisnu drzavu Hrvatsku, a ne ovisnu na dnu ali razvijenu. :)
 
Ja sam mislio da ste se vi borili za neovisnost i neovisnu drzavu Hrvatsku, a ne ovisnu na dnu ali razvijenu. :)

Они се 150 година примарно боре за Хрватску без Срба, па пошто су то коначно остварили, независност им се показала као непотребна....

Уосталом, независност кошта, и пара и труда, боље им је овако...:mrgreen:
 
Ja sam mislio da ste se vi borili za neovisnost i neovisnu drzavu Hrvatsku, a ne ovisnu na dnu ali razvijenu. :)
Prioriteti se mijenjaju s vremenom. Uglavnom tamo smo gdje smo željeli biti. Sad kad smo došli tu gdje želimo, sad idemo probati napredovati u ekonomskom smislu. I kako mi se čini, izgleda da napredujemo i po tom pitanju. Istina, dosta polako, ali ipak idemo naprijed.
 
Prioriteti se mijenjaju s vremenom. Uglavnom tamo smo gdje smo željeli biti. Sad kad smo došli tu gdje želimo, sad idemo probati napredovati u ekonomskom smislu. I kako mi se čini, izgleda da napredujemo i po tom pitanju. Istina, dosta polako, ali ipak idemo naprijed.
Onda ste tamo trebali i ostati 1918.
Danas bi Kroacija bila ko Koruska.
Hocu reci da ne trebate kriviti Srbe za sve i svasta kao sto obicno cinite.
U svakom slucaju, sretno vam na tim vasim putevima, koji se menjaju sa vremenom kako kazes.
 
Onda ste tamo trebali i ostati 1918.
Danas bi Kroacija bila ko Koruska.
Hocu reci da ne trebate kriviti Srbe za sve i svasta kao sto obicno cinite.
U svakom slucaju, sretno vam na tim vasim putevima, koji se menjaju sa vremenom kako kazes.
Lako je biti general poslije bitke. Drukčija vremena su tad bila. To je sad samo nagađanje što bi bilo i kako bi. Nećemo nikada saznati. Uglavnom situacija je takva kakva je, tu smo gdje jesmo i sad imamo to što imamo! :mrgreen:
Uglavnom sretno i Srbiji na njenom putu održavanja samostalnosti ili pridruženju Euro-azijskoj uniji, BRICS-u ili čemu već. (Pitaj Tihog, Slavensku, Tonolana, Natašu Rostovu...oni znaju! :mrgreen:)
 
Lako je biti general poslije bitke. Drukčija vremena su tad bila. To je sad samo nagađanje što bi bilo i kako bi. Nećemo nikada saznati. Uglavnom situacija je takva kakva je, tu smo gdje jesmo i sad imamo to što imamo! :mrgreen:
Uglavnom sretno i Srbiji na njenom putu održavanja samostalnosti ili pridruženju Euro-azijskoj uniji, BRICS-u ili čemu već. (Pitaj Tihog, Slavensku, Tonolana, Natašu Rostovu...oni znaju! :mrgreen:)
Nema besplatnog rucka kod gazde.
Neovisnost ima svoju cenu, ali i vrednost.
 
Врло је нереално очекивати билокакво уједињење те врсте у будућности. Даће Бог макар да се уједине српске земље, Србија, РС и Црна Гора, и да ту упадне и Македонија, али свее је то далека, далека будућност...

Поготово за Македонију. А што се РС и ЦГ тиче, огроман сам присталица уједињења.
 

Back
Top