Ujedinjenje Srbije, BiH, Crne Gore i Sjeverne Makedonije?

Ma našli nekoliko domaćih izdajnika pušača tipa Brnabić pa se obrukali u narodu!Ali ničija nije gorila do zore i evo ga sad imamo HR!

Ja bih jako voleo da to nije bilo tako. Međutim, istorija govori da je regionalna vlada Dalmacije uputila ultimatum Zagrebu, po kojem bi ona jednostrano proglasila ujedinjenje sa Kraljevinom Srbijom ukoliko to Zagreb sam ne učini u roku od nedelju dana :whistling:
 
Da li vjerujete u novu Jugoslaviju sacinjenu od BiH, Srbije, Crne Gore i Sjeverne Makedonije? Po mom misljenju nemoguce je osnovati Jugoslaviju bez Monarhije i povratak porodice Karadjordjevic. Sada, za osnivanje Jugoslavije ne bi bio potreban EU nego samostalna i suverena drzava.
550x776.jpg
 
Ja bih jako voleo da to nije bilo tako. Međutim, istorija govori da je regionalna vlada Dalmacije uputila ultimatum Zagrebu, po kojem bi ona jednostrano proglasila ujedinjenje sa Kraljevinom Srbijom ukoliko to Zagreb sam ne učini u roku od nedelju dana :whistling:
I tako Srbija pod Kraljem Aleksandrom krene na put bez povratka.
 
Живела бугарска ћирилица!:ok:
Valjda je ruska ćirilica u pitanju? Bugarska je potpun podskup ruske, samo fali tri slova kona ima ruske. Zadnja iteracija je bila ona Petra Velikog, plus kozmetička zločinca Lenjina. Ćirilica pre je bila čitljiva kao gotica/fraktur.

@хан Ацо
Zbog čega bugarska ćirilica izgleda onako starinski? Kao da se uvek koristi neki retro font? Mnoga slova liče na kurziv - ometa čitljivost srodnog jezika - pored slovenačkog, bugarski je jedini koji može da se nekako čita bez rečnika, i definitivno lingvistički drugi jezik a ne književni standard / deo dijasistema.

@Leonidas_of_Sparta @MOST6
Koji vam je jezik razumljiviji u pisanoj formi - bugarski ili slovenački?
 
Poslednja izmena:
Valjda je ruska ćirilica u pitanju? Bugarska je potpun podskup ruske, samo fali tri slova kona ima ruske. Zadnja iteracija je bila ona Petra Velikog, plus kozmetička zločinca Lenjina. Ćirilica pre je bila čitljiva kao gotica/fraktur.

@хан Ацо
Zbog čega bugarska ćirilica izgleda onako starinski? Kao da se uvek koristi neki retro font? Mnoga slova liče na kurziv - ometa čitljivost srodnog jezika - pored slovenačkog, bugarski je jedini koji može da se nekako čita bez rečnika, i definitivno lingvistički drugi jezik a ne književni standard / deo dijasistema.

@Leonidas_of_Sparta @MOST6
Koji vam je jezik razumljiviji u pisanoj formi - bugarski ili slovenački?
Tudi lahko zmem slovenski...Blgarski bratko mnogo negonepoznuvam :) u bugarskom puno ima rijeci kojima na prvu ne provalim smisao...iskreno nije problem razumjeti ni jedan u pisanoj formi, ali ipak prednost slovenackom.
 

Back
Top