Uhapšen zbog učešća u ratu u Ukrajini

jolemisa

Elita
Poruka
20.842
dobijas ista primanja kao i redovna vojska,sve po zakonu. Placenici isplate dobijaju po drugacijem principu,to je razlika izmedju placenika i dobrovoljca
Ma i dobrovoljca kada uhvate,on prodje jos gore nego placenici.Jesi li ti upoznat,da mnogo dobrovoljaca iz prethodnog rata nemaju penziju.Nema drzava nikakvu obavezu prema njima,jedi ponekad,kada se spomenu neka desavanja,daju im po neku jednokratnu isplatu i to nesto jadno.Znam da su kod mene u krajupozivali na ratiste mnogo ucesnika,koji su otisli redovno po pozivu,a pre nego sto su se vratili dobili su pecat "Dobrovoljac",samo da im ne bi placali penzije.

sumnjivo lice

Buduća legenda
Poruka
40.433
Ma i dobrovoljca kada uhvate,on prodje jos gore nego placenici.Jesi li ti upoznat,da mnogo dobrovoljaca iz prethodnog rata nemaju penziju.Nema drzava nikakvu obavezu prema njima,jedi ponekad,kada se spomenu neka desavanja,daju im po neku jednokratnu isplatu i to nesto jadno.Znam da su kod mene u krajupozivali na ratiste mnogo ucesnika,koji su otisli redovno po pozivu,a pre nego sto su se vratili dobili su pecat "Dobrovoljac",samo da im ne bi placali penzije.
to je srpska tradicija prema sopstvenim ratnicima. "sta hoces ti,invalidninnu,penziju,treba da ti je na cast sto si izgubio nogu za otadzbinu,a ti bi da nogu naplatis.Viditi bezobraznika".

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.