Quantcast

Ухапшен Ратко Младић

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

svarozic

Buduća legenda
Poruka
35.144
Istine dve?Zato ja neprihvatam ni nasu ni njihovu totalno nego trazim i formiram misljenje sam...Nesto izmedju to i jeste poenta.

Poenta je da su sve vojske činile zločine, u svim ratovima od prvih civilizacija do danas. Srebrenica jeste strašan zločin, masrakr, najveća srpska sramota, kako god hoćeš... ali nije genocid i nelegalni i nelegitimni haški tribunal može 1000 puta to presuditi ja to neću prihvatiti...

luckywin

Domaćin
Poruka
3.950
eto..to je to..zbog ovoga mi je zao sto se mladic nije dobrovoljno predao i dokazao ovo pomenuto u tekstu...samo jos da se obelodane ucesca francuske obavestajne sluzbe,engleske i hrvatske....i srebrenica je pod drugacijim reflektorima..
Teško da bi on to mogao sam da dokaže, pogotovo u Hagu, bez pomoći relevantnih institucija države Srbije piši propalo. Država Srbija je to trebala da dokazuje odavno, sve se to zna ali nikako da izađe na videlo. A Srbija je jedna od retkih zemalja koja o tome ima debelu dokumentaciju i konkretne dokaze.

★TSG★

Iskusan
Poruka
6.550
eto..to je to..zbog ovoga mi je zao sto se mladic nije dobrovoljno predao i dokazao ovo pomenuto u tekstu...samo jos da se obelodane ucesca francuske obavestajne sluzbe,engleske i hrvatske....i srebrenica je pod drugacijim reflektorima..

Ma šta on može da dokaže, kad zna vrlo dobro kakvo su nepočinstvo napravili u Srebrenici? Treba reći zarad onih koji to ne znaju, da nijedan, ponavljam nijedan vojnik ili oficir vojske Republike Srpske nije poricao masakr u Srebrenici, već su se svi vadili na priče tipa "nisam se tada nalazi na tom području" i slične gluposti. Neki su čak i priznali krivicu. Ono, možete vi do sutra da lažete i mažete da se taj masakr nije dogodio, ali je činjenica da su ratni zarobljenici masovno ubijani po školama, fabrikama, štalama, fudbalskim igralištima itd. Bilo da su pobili 2000 ili 15 000 ljudi, činjenica je da se taj zločin desio i velika je sramota što se mnogi ponose masovnim ubijanjem ljudi. Strašno.

Josip321

Zainteresovan član
Poruka
237
Da si pažljivo pročitao, ne bi mi postavio takvo pitanje.

Dovoljan mi je bio citirani dio. Sve se može i mora gledati u kontekstu vremena. Ali svejedno nijedan zločin se ne bi smio pravdati ili ralativizirati. Isto da je sada počmem pravdati NDH. Ima olakotnih okolnosti, svakakoa. Ali da li je ona opravdiva, da li bi to bilo pošteno prema njenim žrtvama? Sigurno ne. Tako i ovo tvoje.

ccaterpillar

Legenda
Poruka
54.223
Ma šta on može da dokaže, kad zna vrlo dobro kakvo su nepočinstvo napravili u Srebrenici? Treba reći zarad onih koji to ne znaju, da nijedan, ponavljam nijedan vojnik ili oficir vojske Republike Srpske nije poricao masakr u Srebrenici, već su se svi vadili na priče tipa "nisam se tada nalazi na tom području" i slične gluposti. Neki su čak i priznali krivicu. Ono, možete vi do sutra da lažete i mažete da se taj masakr nije dogodio, ali je činjenica da su ratni zarobljenici masovno ubijani po školama, fabrikama, štalama, fudbalskim igralištima itd. Bilo da su pobili 2000 ili 15 000 ljudi, činjenica je da se taj zločin desio i velika je sramota što se mnogi ponose masovnim ubijanjem ljudi. Strašno.

Што више тада, мање посла за убудуће!!

Legenda_1

Elita
Banovan
Poruka
18.455
Poenta je da su sve vojske činile zločine, u svim ratovima od prvih civilizacija do danas. Srebrenica jeste strašan zločin, masrakr, najveća srpska sramota, kako god hoćeš... ali nije genocid i nelegalni i nelegitimni haški tribunal može 1000 puta to presuditi ja to neću prihvatiti...
Daj mi primer sa dokazima da je i jedna Srbska vojska cinila zlocine :)

Legenda_1

Elita
Banovan
Poruka
18.455

Ti ga bas preteraaaaaaaaaaaaaa.............
Ako mislis na one lazne svedoke,onda su svi Srbi zlocinci, i ovi iz Srbije koji niakd nisu krocili van Srbije :)

Newton

Zainteresovan član
Poruka
149
Ratko Mladić je prošao skoro kompletan put stvaranja Republike Srpske. Od skupštine u Banjaluci od 12. maja 1992. kada je i imenovan za komandanta Glavnog štaba Vojske Republike Srpske pa sve do potpisivanja Dejtonskog sporazuma.

Na skupštini na kojoj je i postavljen za komandanta rekao je: "Ljudi nisu piljci da se prebacuju tamo, amo... Onda je to genocid...", a u autobusu koji je vozio zarobljene vojno sposobne Srebreničane, i članove njihovih porodica, je rekao: "ja vam poklanjam život!".

A Mladić je, inače, sa svojim saradnicima došao na Pale na ovakvu političku situaciju:

Odlomak iz knjige "Republika Srpska", Dr. Dragan Đokanović - "Imamo li sve?"

http://www.eastsarajevocity.com/ind...unc=view&catid=4&id=1327&limit=6&limitstart=6

Poslednja izmena:

lzr

Aktivan član
Poruka
1.867
wfgr.jpg

Neki_Lik

Zainteresovan član
Poruka
257
Vidis, ti bezis od istine,trazis opravdanje za ono sto zelis verovati ;)
Ne pricam ti o necemu sto ja neznam, pogotovo gde sam i ja bio u nekim situacijama prisutan ;)

Pa i meni su pricali ljudi koji su bili iz BiH i nije samo to ti si ovde stavio neke cinjenice koje jesu takve.
Ali kakve veze ima to da su Hrvati cinili zlocine sa tim da je i Mladic dopustio sto sta....
Slazem se ja sa tobom oko sto sta al opet zlocin ne opravdava zlocin.

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.