" Jovan Divjak uhapšen u Austriji
Blic, Radio Sarajevo | 03. 03. 2011. - 22:52h |
Penzionisani general Armije Bosne i Hercegovine Jovan Divjak priveden je večeras na aerodromu u Beču, potvrdio je Ambasador Bosne i Hercegovine u Austriji Haris Hrle, a prenosi Radio Sarajevo. Divjak je, pretpostavlja se, priveden na osnovu poternice vlasti Srbije zbog optužnice da je, zajedno sa 18 drugih lica, u maju 1992. počinio ratni zločin nad pripadnicima JNA u Dobrovoljačkoj ulici u Sarajevu.
Jovan Divjak, po nacionalnosti Srbin, bio je general JNA, a potom i general Armije Bosne i Hercegovine. Bio je ključna figura otpora Sarajeva tokom opsade od 1992. do 1995.
Srbija je protiv penzionisanog generala Divjaka podigla optužnicu, slično kao u slučaju Ejupa Ganića. U pitanju su bile crvene poternice Interpola, koju je ta međunarodna policijska asicijacija kasnije ukinula, ali ne i sama Srbija, podseća Radio Sarajevo na svom sajtu." .
Sa :
http://www.krstarica.com/s/index.ph.../www.krstarica.com/lat/katalog/Mediji/Novine/
Kako Vam se cini ovo "hapsenje" ?
Da li se i Vama "javlja " da ce i ovde biti "nekog izvinjavanja" ?
Blic, Radio Sarajevo | 03. 03. 2011. - 22:52h |
Penzionisani general Armije Bosne i Hercegovine Jovan Divjak priveden je večeras na aerodromu u Beču, potvrdio je Ambasador Bosne i Hercegovine u Austriji Haris Hrle, a prenosi Radio Sarajevo. Divjak je, pretpostavlja se, priveden na osnovu poternice vlasti Srbije zbog optužnice da je, zajedno sa 18 drugih lica, u maju 1992. počinio ratni zločin nad pripadnicima JNA u Dobrovoljačkoj ulici u Sarajevu.
Jovan Divjak, po nacionalnosti Srbin, bio je general JNA, a potom i general Armije Bosne i Hercegovine. Bio je ključna figura otpora Sarajeva tokom opsade od 1992. do 1995.
Srbija je protiv penzionisanog generala Divjaka podigla optužnicu, slično kao u slučaju Ejupa Ganića. U pitanju su bile crvene poternice Interpola, koju je ta međunarodna policijska asicijacija kasnije ukinula, ali ne i sama Srbija, podseća Radio Sarajevo na svom sajtu." .
Sa :
http://www.krstarica.com/s/index.ph.../www.krstarica.com/lat/katalog/Mediji/Novine/
Kako Vam se cini ovo "hapsenje" ?
Da li se i Vama "javlja " da ce i ovde biti "nekog izvinjavanja" ?
