Quantcast

Uhapšen Dejan Đorđević, nesuđeni kupac Megatrenda!

S1MCRO

Poznat
Poruka
8.529
Мегатренд је само последица увођења тржишта у високо образовање.Неко даје паре и за то добија диплому, то је класичан купопродајни уговор.На тржишту постоји значајан број људи који неће/не може да заврши државне факултете и они иду на приватни факултет да би могли да брже и лакше заврше студије.

Да је Мића Мегатренд успоставио неке озбиљније критеријуме за стицање диплома , људи би почели да падају на испитима и губе године.Онда би они напустили Мегатренд, јер могу да падају на испитима и на државним факултетима и то бесплатно.Нема никакве потребе да плаћају за нешто што могу добити и бесплатно.Тако би Мегатренд остао без студената и банкротирао.

Битно је да би скоро сваки приватни универзитет пословао врло слично као и Мегатренд, и да ту нема неке битне разлике.

Свако ко подржава тржиште и капитализам, треба да подржава и Мегатренд и да одобрава што људи добијају дипломе без потребног знања.
Kakvo loše botovanje.

Сада је Тито крив и зато што су капиталистичке елите користиле Мегатренд за хиперпродукцију високобразованих кадрова сумњивог знања.

Образовни систем формиран у социјализму је био врло солидан, знало се да иза дипломе стоји неки минимум потребног знања, није било масовне куповине диплома.

Капиталистичке власти су требале само да одрже тај систем, али су они хтели да и њихови миљеници заврше факултете, а то нису могли да ураде на регуларним факултетима.
Megatrend je osnovan za vreme socijalizma, kao i BK Univerzitet. Diplome sa privatnih fakulteta su izjednačene sa diplomama državnih u vreme kad je ministar prosvete bio Obradović iz SPS. Inače, i Mega Mića je isto član SPS, kao i veliki deo onih 26000 diplomaca.

savasavanovic

Iskusan
Poruka
5.307
Fakulteti tehnickih nauka , medicina i jos poneki jesu bili soldni ali samo do kraja sedamdesetih kada su opali kriterujumi,sta reci o gomili tkz brzopoteznih fakulteta kao Spoljna trgovina, Drustvena samoodbrana, Higijensko texnicka zastita, ima ih jos ali trenutno ne mogu da se setim.
А ти си био на свим тим факултетима или пишеш онако као типичан "стручњак" који све зна?

savasavanovic

Iskusan
Poruka
5.307
Kakvo loše botovanje.
Megatrend je osnovan za vreme socijalizma, kao i BK Univerzitet. Diplome sa privatnih fakulteta su izjednačene sa diplomama državnih u vreme kad je ministar prosvete bio Obradović iz SPS. Inače, i Mega Mića je isto član SPS, kao i veliki deo onih 26000 diplomaca.
Ја сам и написао да су сви режими подржавали Мићу и СПС, и ДОС и СНС и да иза свега тога стоји један шири друштвени процес а не ујдурма једног режима.

Тај процес је увођење капиталистичког пословања у високо образовање, и сада је тај процес захватио и државне факултете, јер у капитализму сви субјекти послују на исти начин.Тај процес је почео 90-тих, оснивањем првих приватних факултета, а процес је значајно добио на снази после 5 октобра, а последњих 10 година овај процес је достигао свој пуни замах.

У периоду од 1905-2005 године докторирало је око 17 000 људи за 100 година, и до 2007 године било је око 200 доктората годишње.Од 2007 године тај број почиње вртоглаво да расте и већ 2012 године је било 700-800 доктората годишње а сада има 2000 доктората годишње.Сада имамо око 20 000 доктора наука који су ту титулу стекли у протеклих 12 година, од почетка експлозије доктората 2007 године.
Другим речима, за 10-так година смо превазишли стогодишњу квоту из периода 1905-2005 године.

Artur-II

Domaćin
Poruka
3.650
Проблем са приватизацијом високог образовања је неумитно довео да пада критеријума. Одувек се знало да се на западу професор који има малу пролазност позива на рапорт и отпушта јер му толико студената пада. Зато су критеријуми на основним студијама свих западних универзитета катастрофално мали. Проблем који овде настаје што даље на постдипломске студије не иде свако већ само они који су јако заинтересовани јер да би био постдипломски студент ти мораш да радиш у настави а свој рад радиш у склопу неког профитабилног пројекта. Наравно у зависности од области студирања то може бити прави привредни пројекат који доноси профит али и неки пројекти из област друштвених наука које неко финансира. Како год, сви ти пројекти на којима се школују доктори морају да дају неки резултат. Овде је суноврат почео када су приватни универзитети акредитовани на докторске студије јер код нас нема пројеката већ су сви докторати на тему пљувања у даљ или слично.

S1MCRO

Poznat
Poruka
8.529
Ја сам и написао да су сви режими подржавали Мићу и СПС, и ДОС и СНС и да иза свега тога стоји један шири друштвени процес а не ујдурма једног режима.

Тај процес је увођење капиталистичког пословања у високо образовање, и сада је тај процес захватио и државне факултете, јер у капитализму сви субјекти послују на исти начин.Тај процес је почео 90-тих, оснивањем првих приватних факултета, а процес је значајно добио на снази после 5 октобра, а последњих 10 година овај процес је достигао свој пуни замах.

У периоду од 1905-2005 године докторирало је око 17 000 људи за 100 година, и до 2007 године било је око 200 доктората годишње.Од 2007 године тај број почиње вртоглаво да расте и већ 2012 године је било 700-800 доктората годишње а сада има 2000 доктората годишње.Сада имамо око 20 000 доктора наука који су ту титулу стекли у протеклих 12 година, од почетка експлозије доктората 2007 године.
Другим речима, за 10-так година смо превазишли стогодишњу квоту из периода 1905-2005 године.
Privatni fakulteti u kapitalističkom svetu uopšte nisu sinonim za prodaju diploma.

Samo je to ovde izvrnuto naopačke.

savasavanovic

Iskusan
Poruka
5.307
Privatni fakulteti u kapitalističkom svetu uopšte nisu sinonim za prodaju diploma.

Samo je to ovde izvrnuto naopačke.
У развијеним западним земљама је већ формирана капиталистичка елита и њима није потребна хиперпродукција диплома као један вид производње елите.

У Србији, ситуација је била другачија, капиталистичка елита је желела да убрза процес свог заокруживања као владајућег слоја.Имају новац и капитал, и остало је да још добију и стручна звања и титуле, и они их једноставно купују себи, својим рођацима или својим курвицама.

Сви смо знали да ће увођење тржишног капиталистичког пословања у образовање довести до овога.Сваки тржишни субјекат природно тежи као остваривању већег профита, а у високом образовању то значи да више диплома повлачи и већи профит.

Ниједан приватни факултет не може себи дозволити да студенти падају на испитима и губе године, може ректор да буде Мића или било ко други.Ако би се то десило, студенти би прешли на други приватни факултет или на државни факултет и приватни факултет би банкротирао.

Лицемерно је што сада неки нападају ректора Мићу што је продавао дипломе, а пуна су им уста капитализма.

savasavanovic

Iskusan
Poruka
5.307
Milan St. Protić, frankov omiljeni ambasador, je objasnio zašto su na zapadu privatni univerziteti prestižni, a u SRJ bulježni.

Naime, obrazovanje i ne funkcioniše za profit, nego po humanitarnoj zadužbini.
Нису сви приватни факултети на западу престижни, него само неки од њих.Тамо постоји гомила факултета типа Мегатренда, то је нама и дошло са запада.

lil_moon

Domaćin
Poruka
3.386
Kako je doktorirala Mirjana Marković: “Ne znam šta će to njima. Oni imaju svoje banke i centralne komitete…”
24/04/2019

Kada je preminula Mirjana Marković, supruga bivšeg predsednika SFRJ Slobodana Miloševića, mediji su se u svojim tekstovima dotakli i njenog obrazovanja i posla univerzitetskog profesora.
Kao odgovor na ta pisanja, profesor Univerziteta u Mariboru Sergej Flere, napisao je pismo koje je preneo dnevni list Danas.
On pismo započinje pričom o jednom događaju iz perioda između 1975. i 1980. godine, kada je predavao na Univerzitetu u Nišu.

“Jednoga dana sačekao me je asistent sa fasciklom u ruci. Rekao mi je da je iz naše oblasti prijavljen doktorat na temu ‘Obrazovanje za socijalističko samoupravljanje’, a da ja nisam među trojicom profesora koje je odeljenje predložilo u komisiju za doktorat”, piše Flere.
On ističe da bi mu kao mladom profesoru bilo značajno da je predložen da bude deo te komisije, ali nije zahtevao tako nešto.
“Pregledao sam materijal kandidatkinje Mirjane Marković, video da nema stranih referenci, da o obrazovanju nema razrade, već da se sve svodi na ideološko razmatranje”, prisetio se Flere.
U tom prisećanju dotakao se i dana kada je bila organizovana odbrana tog rada – dva mercedesa, ekspeditivno izlaganje, kratko posluženje i brz povratak u Beograd.
A onda, kada je od Niša putovao ka Beogradu sa čovekom koga ne imenuje u pismu, a koji je bio mentor kod izrade doktorske disertacije Mirjane Marković, Flere je navodno saznao razloge zbog kojih nije bio deo komisije.
“Znam da to spada u vašu disciplinu, ali vas namerno nisam predlagao u komisiju. To vama ne treba, taj doktorat će jednog dana biti skandal”, napisao je Flere i dodao da mu je iskusniji kolega priznao da je takav doktorat dopustio “da bi oni njegovu ćerku zaposlili u nekoj banci u Beogradu”.
Flere svoje pismo za “Danas” završava sledećim sećanjem:
“Moj saputnik iz autobusa je bio jako gnevan i upamtio sam reči koje su mi se urezale – Ne znam šta će njima doktorati. Oni i onako imaju svoje banke i centralne komitetet”."
https://www.nedeljnik.rs/kako-je-do...a-oni-imaju-svoje-banke-i-centralne-komitete/

Bili The Kid

Elita
Poruka
15.788
Kako je doktorirala Mirjana Marković: “Ne znam šta će to njima. Oni imaju svoje banke i centralne komitete…”
24/04/2019

Kada je preminula Mirjana Marković, supruga bivšeg predsednika SFRJ Slobodana Miloševića, mediji su se u svojim tekstovima dotakli i njenog obrazovanja i posla univerzitetskog profesora.
Kao odgovor na ta pisanja, profesor Univerziteta u Mariboru Sergej Flere, napisao je pismo koje je preneo dnevni list Danas.
On pismo započinje pričom o jednom događaju iz perioda između 1975. i 1980. godine, kada je predavao na Univerzitetu u Nišu.

“Jednoga dana sačekao me je asistent sa fasciklom u ruci. Rekao mi je da je iz naše oblasti prijavljen doktorat na temu ‘Obrazovanje za socijalističko samoupravljanje’, a da ja nisam među trojicom profesora koje je odeljenje predložilo u komisiju za doktorat”, piše Flere.
On ističe da bi mu kao mladom profesoru bilo značajno da je predložen da bude deo te komisije, ali nije zahtevao tako nešto.
“Pregledao sam materijal kandidatkinje Mirjane Marković, video da nema stranih referenci, da o obrazovanju nema razrade, već da se sve svodi na ideološko razmatranje”, prisetio se Flere.
U tom prisećanju dotakao se i dana kada je bila organizovana odbrana tog rada – dva mercedesa, ekspeditivno izlaganje, kratko posluženje i brz povratak u Beograd.
A onda, kada je od Niša putovao ka Beogradu sa čovekom koga ne imenuje u pismu, a koji je bio mentor kod izrade doktorske disertacije Mirjane Marković, Flere je navodno saznao razloge zbog kojih nije bio deo komisije.
“Znam da to spada u vašu disciplinu, ali vas namerno nisam predlagao u komisiju. To vama ne treba, taj doktorat će jednog dana biti skandal”, napisao je Flere i dodao da mu je iskusniji kolega priznao da je takav doktorat dopustio “da bi oni njegovu ćerku zaposlili u nekoj banci u Beogradu”.
Flere svoje pismo za “Danas” završava sledećim sećanjem:
“Moj saputnik iz autobusa je bio jako gnevan i upamtio sam reči koje su mi se urezale – Ne znam šta će njima doktorati. Oni i onako imaju svoje banke i centralne komitetet”."
https://www.nedeljnik.rs/kako-je-do...a-oni-imaju-svoje-banke-i-centralne-komitete/
res je

lil_moon

Domaćin
Poruka
3.386
Нису сви приватни факултети на западу престижни, него само неки од њих.Тамо постоји гомила факултета типа Мегатренда, то је нама и дошло са запада.
Miri Marković je došlo iz Rusije, redovna članica Ruske akademije društvenih nauka, gostujući profesor Moskovskog državnog univerziteta Lomonosov i počasni profesor Univerziteta Lomonosov u Moskvi.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
53.178
A koje bi teme bile za tebe prihvatljive, da si recimo novinar?
Mozda bi bilo lepo da svoju tvrdnju i potkrepis nekim primerom.

savasavanovic

Iskusan
Poruka
5.307
Ех, било је то негде између 1975 и 1980 године, срео ме неки лик са фасциклом, био неки мерцедес , и неименован човек ми је рекао да је докторат одобрен да би се неко неименовано лице запослило у банци.

Писаније на нивоу трабуњања 2 пијанца изспред сеоске продавнице, а кафанске приче су за ово спејс-шатл.

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
53.178
BAHAHAHAH pa NARAVNO da su ga "kaspili" (što je rekao moj kolega Bojan Poledica iz Čačka) kada je hteo da tera profesore da BEZ PLATE RADE. Gmaz debeli perverzni.
Tebi sad smeta ova budala iz Leskovca i smejes se da je on neka gluperda?
A pri tome je prodavac genijalan lik koji na neki nacin i drma Srbijom vec trijes godina i to je tebi bas potaman?

Rayela

Legenda
Moderator
Poruka
53.178
Ех, било је то негде између 1975 и 1980 године, срео ме неки лик са фасциклом, био неки мерцедес , и неименован човек ми је рекао да је докторат одобрен да би се неко неименовано лице запослило у банци.

Писаније на нивоу трабуњања 2 пијанца изспред сеоске продавнице, а кафанске приче су за ово спејс-шатл.
Nije tada bilo takve vrste doktorata, lagao je te neko.

lil_moon

Domaćin
Poruka
3.386
I Kradezejka Kolinda u Rusiji dobila počasni doktorat.
1575812315837.png

Tijekom svog posjeta Rusiji, predsjednica Kolinda Grabar-Kitarović primila je na Ruskom ekonomskom sveučilištu G.V. Plehanov počasni doktorat.

U njezinoj je nazočnosti potpisan Sporazum o suradnji između Ruskog ekonomskog sveučilišta “G.V. Plehanov” i Zagrebačke škole ekonomije i menadžmenta. Potpisali su ga rektor Plehanova Viktor Grišin i dekan ZŠEM-a Đuro Njavro.

‘Samo je jedan put kojim možemo ići: to je put suradnje’

Predsjednica je obišla Sveučilišni muzej i upisala se u Knjigu slavnih gostiju, a također je održala predavanje na temu “Novi trendovi globalnog gospodarstva”.

Izrazila je zadovoljstvo zbog toga što govori o toj temi na jednome, kako je rekla, od najvećih i najprestižnijih sveučilišta u Rusiji, koje se više od 100 godina bavi visokim ekonomskim obrazovanjem."
https://net.hr/danas/svijet/kolindi...a-rusiju-da-se-pridruzi-inicijativi-tri-mora/

A Ćiriličar je dobio počasni doktorat u Zagrebu za iseljenje bh katolika u Hrvatsku.
1575812504941.png

"
Kontroverzan počasni doktorat

Profesorica Filozofskog dojmljivim se govorom usprotivila počasnom doktoratu Draganu Čoviću: Sveučilište u Zagrebu ipak mu ga je dodijelilo

Podsjetimo, Senat Sveučilišta u Zagrebu sredinom je svibnja izglasao počasni doktorat Čoviću, s time da je 12 članova Senata bilo suzdržano, a pet ih je bilo protiv Čovićeva doktorata. Na toj se sjednici Senatu obratila profesorica Đurđica Čilić s Filozofskog fakulteta i u dojmljivom govoru problematizirala lik i djelo Dragana Čovića.

Naglasila je tada da Senat odlučuje “o dodjeli počasnog doktorata aktivnom političaru iz susjedne države, nositelju velike političke i ekonomske moći stečene dubioznim načinima, za čije se ime vežu i nečasne radnje poput političkog kadroviranja na mostarskom Sveučilištu, kaznene prijave, prisilni rad ratnih zarobljenika u logorima, nerazjašnjene okolnosti naglog bogaćenja”."
https://www.srednja.hr/novosti/bora...torat-svecanosti-izostali-dekani-sveucilista/

Ovi sad dijele doktorate iz oblasti kradomanije.

lil_moon

Domaćin
Poruka
3.386

Za to što kažeš "неименован човек", naveo je "koji je bio mentor kod izrade doktorske disertacije".
To je bila ekskluziva za Doktorantkinju sa cvijetom u kosi.

Poslije je putem javnih glasila vodila akademske rasprave sa Danicom Drašković koja je od njih dvije tikva brez korijena.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.