ugstiteljsko-turisticka skola u jug bogdanovoj i sve sto vas zanima o njoj

Mirko BGD

Zainteresovan član
Poruka
367
dakle...
ja sam treca godina (na svu srecu) i strasno sam se pokajao zato sto sam upisao ovu skolu...
1. vecina profesora je jako ne korektna i trazi maximum znanjua (kao da ste u gimnaziji, medjutim to sto profesori traze znanje nije problem, koliki njihova ne korektnost u toku reprodukovanja istog)
2. niko ne vodi racuna o ucenicima... znaci izlaz iz skole je zabranjen tokom velikih odmora a jako cesto se desi da prva smena, pojde sve a drugoj ne ostane skoro nista
direktora boli uvo za sve, ali bukvalno za sve...
3. praxa je nula, znaci ne moze nista ali bas nista da se nauci (sem recimo, ribanja, ciscenja, tegljenja i sl)
4. pojedini profesori su toliko jadni da ukoliki ih oslovite sa nastavnice... ili nekako drugacije nema sanse da prodjete kod njih... recimo bivsi lik koji je bio"sef" prakticne nastave je trazio da ga tako zovemo... znaci samo sef i nista drugo
5. exkurzije su preskupe u odnosu na druge skole, i na pocetku svake godine se daje cini mi se oko 2000 za neke tamo troskove po skoli, takodje se i placa upis u svaku godinu)
6. i ne daj boze u koliko imate predmet robu da vam zapadne profesor mikan, racunajte da ce 2/3 odeljenja da ide u avgust

a sad neke dobre prednosti

1. ima mnooogooo ribica
2. ima ok profesora (jako malo ali ih opet ima)

na kraju da napomenem da sam ja odlican djak, ali dooobro razmislite da li stvarno zelite ovo??? kada bih ponovo birao, pre bih izabrao moc nego ovu skolu (zalosno ali istinito)
 
Moj mladji brat je ove godine upisao tvoju skolu. On je kulinarski tehnicar, i meni se chini da je zadovoljan.Za tog profesora robe koga pominjes pominjao mi ga je i on i tu u negativnom kontekstu,bio im je valjda vodic na praksi.Sto se tice tvoje konstatacije oko poredjenja sa gimnzijom,tu se slazem.Stvarno mi nije jasno zasto imate pola tih predmeta.Fizika!?Muzicko!?Likovno!?Moja najbolja drugarica ide u ekonomsku i nista od toga nije imala...

Koji si ti smer?
 
ja sam kuvar...
btw ako mu mikan bude predavao robu moze slobodno da se ispise iz skole i da se prebaci na vandredno kod nas od 35 djaka ima 19 kecheva, inace robu dobijaju u 3 razredu
sto se tice prakse u prvoj i drugoj godini, nista nece videti... mislim da imaju po dva bloka, ali neka im je bog u pomoci, kad budu otisli u palas i budu videli kako ce da ih zajebavaju... jaooo kad se samo setim...
znaci prve dve godine ce im biti super, ono ne idu na praxu i tako... bas kao da su upisali gimnaziju, ali posle ce im praksa biti jednom nedeljno i to ili subota ili nedelja (vikend ima najvise posla)
neka mu je sa srecom
 
ma razlike u opste nema... sve dodje na isto, samo su nama zbili sve predmete, a njima je opusteno, imaju vise casova za odgovaranje...i tako... meni kuvarstvo predaje danijela, koja je stvarno izuzetna, mileva je mnogo teska kao osoba, i mnoooogoooo stroga, ali bas stroga... ako se ne varam oni sad uce meso??? e tako ce im biti sve 4 godine iz kuvarstva, samo podeljenjo, meso, pa sosovi, pa kasnije corbe, supe, gotova jela, jela po porudzbini..., ono kako koje jelo nauce, spreme ga u skoli i to im je to... na praksi ce da ribaju i kao duduci ce da izadju iz skole (bas kao i mi), ova takmicenja sto se osvajaju prva mesta, to je perverzno lako, pazi ljudi ti daju meni da spremis, ti ga spremis 3-4 puta u hotelu 1-2 puta kuci, i samo ako si onaj najgori debil mozes da ne osvojis ni jednu medalju
ko im predaje srpski???
 
http://www.ut-skola.edu.yu/UT-SKOLA LATINICA/photogallery/photo18467/21.JPG -slika sa sajta vashe shkole,omiljenog ti profesora...

Srpski mu predaje valjda Olgica Kalovljević...

Inache shto se tiche Mileva,moj brat ima 4,prva ocena na usmenom mu je bila 1,ali je posle na oba kontrolna dobio 4,pa mu je zakljuchila 4,ali mi je rekao da jer opasna,i da voli da mnogo iscima na usmenom...

Da li imash neko mishljenje o Tucovicu-turizam...
 
meni nije predavao... tako da znam samo iz price drugih djaka da ide po fazonu: ako si dobra riba, prolazis SUPER dok ovi ostali moraju da nauce... trazi rad i disciplinu

fizicarka (zaboravio sam kako se zove) ona bas trazi, i to mnogo trazi i obozava da deli keceve (ja sam kod nje imao 5)
hemicar (covek je apsolutni car, ali car, znaci u opste te ne cima, ono zna da ti hemija nije glavni predmet, neke najvaznije stvari moras da naucis ali tih stvari je jako malo). ja se secam, ja i ortakinja se smorili, i igrali zanimljive geogafije na hemiji i on nas nahvata i izbaci nas, al nas nije upisao... ono sa njegovog casa odes u opste te ne pita
muzicar (zdravko) je manje-vise ok, pridaje mnogo znacaja svom predmetu, i 99.9% odeljenja ce imati 3, znaci covek zna da se u sred kontrolnog pokupi i ode da telefonira i vrati se na kraju casa, inace covek je feget
geograficarka (zorica) je ok, to je po meni najrealnija profesorka, ono trazi i znanje i disciplinu al je totalno korektna
ajd napisi koji profesori njemu predaju
 

Back
Top