UGROZENA BALKANKA

NovaIsta

Legenda
Poruka
51.033
ko je to? kako je dozivljavate? ili je bolje reci- isfrustrirana balkanka? sta su njene frustracije? sta zeli od zivota, sta od sebe, sta od svog muskarca?
da li jedan crveni traktor nekim pripadnicama lepseg pola moze da zameni crveni ferari ili vise ni jedna ne zeli da otvara kapiju muskarcu svog zivota? gde je problem i, konacno, ima li ga, uopste?
 
Meni je pomalo tuzno sto su tako vaspitane..sa 14 god se jedna udala nedavno..ne zanima je skola..putovanje..nije ni muskarca birala..drugi-treci koji je prosao pored kapije..samo da rodi decu sto pre.
 
Meni je pomalo tuzno sto su tako vaspitane..sa 14 god se jedna udala nedavno..ne zanima je skola..putovanje..nije ni muskarca birala..drugi-treci koji je prosao pored kapije..samo da rodi decu sto pre.

ebote, to je strasno. ali gde je problem ustvari? roditelji neprosveceni, drustvo na dnu, gde je i sta uzrok? posto je ta mala, ocigledna posledica...ali cega?:roll:
 
Posledica je sto Srbija nije samo Beograd..ili 'urbani' ljudi iz grada..mislim da je mnogo veci procenat tih neprosvecenih ljudi sa sela pa i na periferijama gde se gaji zivina i koristi traktor.
 
Posledica je sto Srbija nije samo Beograd..ili 'urbani' ljudi iz grada..mislim da je mnogo veci procenat tih neprosvecenih ljudi sa sela pa i na periferijama gde se gaji zivina i koristi traktor.

da neko ne shvati temu pogresno. ne pricamo o ljudima sela, tj, mestanima seoskih sredina. pricamo uopsteno o skucenim pogledima na svet i zivot zena sa nasih prostora. kakve su prema muskarcima? sta ocekuju od njih? koliko je, ustvari, svaka od nas, pomalo petrija?:shock: nismo...lupam...ali opet, zena kao zrtva u nasoj kulturi, ona koja guta (hehehhe, sto ste bezobraaazniiii:P), ona koja trpi, koja se muci, koja nema pravo na sebe samu. koliko smo se pomerili zaista od takve personifikacije zene?
odnos prema muskarcima- koliko se on uopste razvijao uporedo sa svim drugim?
 
Жене с ових простора су углавном добре и одане, али у исто време и малограђанке.
Наравно не све, али велика већина у великој мери је управо то...
 
Жене с ових простора су углавном добре и одане, али у исто време и малограђанке.
Наравно не све, али велика већина у великој мери је управо то...

e to mi sad objasni. sta je malogradjanka? kako se to reflektuje u odnosu na muskarce? sta znaci biti malogradjanka??
 
Ugrožena Balkanka nosi šešir sa širokim obodom, ukrašen cvećem, i misli da je dama bez obzira što je donedavno nosila curule; a iz guzice joj viri praziluk. Uz to misli da je najbolja riba na svetu.
 
e to mi sad objasni. sta je malogradjanka? kako se to reflektuje u odnosu na muskarce? sta znaci biti malogradjanka??

Малограђани су сви који пристају на непотребне компромисе у животу и који цео живот доносе долуке условљене тим "шта ће свет рећи о мени". Или шта ћеш ти мислити о мени...
У пар речи...
 
Nema se tu sta shvatiti pogresno..mi smo samo jedno..malo vece selo...kad se manje bude gledao grand,spanske serije,sve za ljubav..inace ta emisija je priblizna slika kakvi smo jos uvek,tako je i dalje najpozeljniji muskarac..pravi balkanac.
Malogradjanka-sta ce komsije da kazu...
 
Малограђани су сви који пристају на непотребне компромисе у животу и који цео живот доносе долуке условљене тим "шта ће свет рећи о мени". Или шта ћеш ти мислити о мени...
У пар речи...

e da, to sta ce drugi reci i misliti ako...ja na primer uradim ovo ili ono...
to su stvarno najjuzi okviri u koje neko moze da strpa svoj zivot, svoje misli, svoje zelje...
 
e da, to sta ce drugi reci i misliti ako...ja na primer uradim ovo ili ono...
to su stvarno najjuzi okviri u koje neko moze da strpa svoj zivot, svoje misli, svoje zelje...

Погледај око себе и видећеш колико их ради управо то...
А проблем је што нико то не жели да схвати, а и они који схвате се помире с тим сазнањем.
Знаш ли колико старијих бракова опстаје управо на том принципу...
Што се младих тиче, једино се мало променила ситуација по питању схватања брака.
Ово друго је све остало исто...
Мени комшиница пре неки дан каже нешто о другој комшиници како је она трачара не схватајући да и сама ради то исто иако има двадесетак година...
 
Погледај око себе и видећеш колико их ради управо то...
А проблем је што нико то не жели да схвати, а и они који схвате се помире с тим сазнањем.
Знаш ли колико старијих бракова опстаје управо на том принципу...
Што се младих тиче, једино се мало променила ситуација по питању схватања брака.
Ово друго је све остало исто...
Мени комшиница пре неки дан каже нешто о другој комшиници како је она трачара не схватајући да и сама ради то исто иако има двадесетак година...

ako je to zacarani krug, kako izaci iz njega??
 
ko je to? kako je dozivljavate? ili je bolje reci- isfrustrirana balkanka? sta su njene frustracije? sta zeli od zivota, sta od sebe, sta od svog muskarca?
da li jedan crveni traktor nekim pripadnicama lepseg pola moze da zameni crveni ferari ili vise ni jedna ne zeli da otvara kapiju muskarcu svog zivota? gde je problem i, konacno, ima li ga, uopste?

Nema tu shta da se filozofira,jednom rechju-4umashica( chitaj: udavacha)
 
ko je to? kako je dozivljavate? ili je bolje reci- isfrustrirana balkanka? sta su njene frustracije? sta zeli od zivota, sta od sebe, sta od svog muskarca?
da li jedan crveni traktor nekim pripadnicama lepseg pola moze da zameni crveni ferari ili vise ni jedna ne zeli da otvara kapiju muskarcu svog zivota? gde je problem i, konacno, ima li ga, uopste?

hahahahahhaha...slatka si.....
 
a kako malogradjanstina utice na poglede na seks? ne zezam se, zanima me koliko to ima veze jedno s drugim, mislim da ima.....

Ponekad mi se čini da se život u ovoj zemlji vrti oko dva osnovna principa: "ispoštovati nekog" i "iju! šta će komšiluk da kaže?"....U oba slučaja čovek radi ono što ne želi, govori ono što ne misli, pravi se da voli onoga koga bi najradije pljunuo. Tako je u prijateljstvu, tako u ljubavi, tako u sexu. Devojka neće da kaže da voli ovu pozu i da joj ona pričinjava ekstra zadovoljstvo jer...."zaboga, on može da pomisli da sam *****!". I to još najblaži primer. Koliko žena trpe loš sex jer ne smeju da kažu da ne osećaju zadovoljstvo. Koliko njih kriju maltretiranja u raznim oblicima. Koliko njih će radije otići na abortus nego u apoteci kupiti kondom.
 
Ponekad mi se čini da se život u ovoj zemlji vrti oko dva osnovna principa: "ispoštovati nekog" i "iju! šta će komšiluk da kaže?"....U oba slučaja čovek radi ono što ne želi, govori ono što ne misli, pravi se da voli onoga koga bi najradije pljunuo. Tako je u prijateljstvu, tako u ljubavi, tako u sexu. Devojka neće da kaže da voli ovu pozu i da joj ona pričinjava ekstra zadovoljstvo jer...."zaboga, on može da pomisli da sam *****!". I to još najblaži primer. Koliko žena trpe loš sex jer ne smeju da kažu da ne osećaju zadovoljstvo. Koliko njih kriju maltretiranja u raznim oblicima. Koliko njih će radije otići na abortus nego u apoteci kupiti kondom.

strasno. mislite o tome, vi mladi narastaji. devojke posebno.
 

Back
Top