ugradne ploce

snezanabgyu

Početnik
Poruka
3
Dobar dan,
moje ime je Snezanax molim za pomoc. Pravim novu kuhinju i hocu da ugradim plocu sa dva grejna polja... Na trzistu se nalazi mnogo opcija i svi hvale svoj proizvod... nasla sam nove BEKO ploce od rosfraja sa dva polja za 4000,00 ., pa me interesuje da li neko ima iskustva sa BEKO-vim uredjajima i da li ih vredi kupiti... Blgodarim na savetima
 
Dobar dan,
moje ime je Snezanax molim za pomoc. Pravim novu kuhinju i hocu da ugradim plocu sa dva grejna polja... Na trzistu se nalazi mnogo opcija i svi hvale svoj proizvod... nasla sam nove BEKO ploce od rosfraja sa dva polja za 4000,00 ., pa me interesuje da li neko ima iskustva sa BEKO-vim uredjajima i da li ih vredi kupiti... Blgodarim na savetima

Beko je Turski proizvodjac sa licencom od Bosch-a. Nije losiji od drugih u toj klasi:D
 
....ajde da i ja ovde taman pitam nesto sto me vec dugo zanima...

....da li je moguce postaviti te grejne ploce, a dole ugradnu rernu, i da sve
to stane u element koji bi inace bio velicine klasicnog sporeta...
....ne znam da li sam bila jasna, ali bih volela da to dvoje budu potpuno
nezavisni jedno od drugog, a uslova da grejna ploca bude na jednom mestu,
a rerna na drugom i koliko je to dobro, pametno...isplati li se uopste???
 
može afro i vako i nako.
tj može i odvojeno i na istom mestu.
ali ako planiraš da ih montiraš zajedno, onda je svakako jeftinije, kupiti gotov šporet sa radnom pločom.
 
....ajde da i ja ovde taman pitam nesto sto me vec dugo zanima...

....da li je moguce postaviti te grejne ploce, a dole ugradnu rernu, i da sve
to stane u element koji bi inace bio velicine klasicnog sporeta...
....ne znam da li sam bila jasna, ali bih volela da to dvoje budu potpuno
nezavisni jedno od drugog, a uslova da grejna ploca bude na jednom mestu,
a rerna na drugom i koliko je to dobro, pametno...isplati li se uopste???

naravno da moze. ja na primer imam ugradnu plocu jednog proizvodjaca a rernu drugog i potpuno su nezavisni jedno od drugog a stoje bas kako si ti opisala i u nivou su klasicnog sporeta. naravno, vise bih volela da sam mogla rernu da ugradim u visoki element, ali zbog nedostatka prostora to je bilo nemoguce...
e sad, zasto je bolje, pa iz prostog razloga sto kada je rerna podignuta na visinu od metar, lakse nam je da je koristimo, nema saginjanja i sl, lakse je i odrzavati je i koristiti. i da, naravno da se isplati, ako nista drugo, onda zbog onog silnog cucanja.
 
naravno da moze. ja na primer imam ugradnu plocu jednog proizvodjaca a rernu drugog i potpuno su nezavisni jedno od drugog a stoje bas kako si ti opisala i u nivou su klasicnog sporeta. naravno, vise bih volela da sam mogla rernu da ugradim u visoki element, ali zbog nedostatka prostora to je bilo nemoguce...
e sad, zasto je bolje, pa iz prostog razloga sto kada je rerna podignuta na visinu od metar, lakse nam je da je koristimo, nema saginjanja i sl, lakse je i odrzavati je i koristiti. i da, naravno da se isplati, ako nista drugo, onda zbog onog silnog cucanja.

....aha, znaci moze....

....meni je majstor kad sam radila kuhinju, ostavio mesto za sporet, e sad, ja bih radje to tako, lepse mi izgleda, a i cini mi se da je prakticnije..ni ja nemam mesta za drugaciji raspored
zbog prostora.....cak mi se cini da bi cena bila priblizna, nekom sporetu prosecne cene....
....hvala Milice...:D
 
Affrodite već si dobila odgovor, a ja bih htela samo da ti pojasnim. Postoje ugraden ploče i rerne koje su 'zavisne' i 'nezavisne'. One prve se moraju ugradjivati jedna do druge (ili jadna na drugu) jer su im instalacije zajedničke, pa se dugmići za uključivanje nalaze na rerni. Ove druge se mogu instalirati potpuno nezavisno jedna od druge, a naravno mogu biti instalirane onako kao ti hićeš, rerna dole a radna ploča giznad nje. Kod ovakvih 'nezavisni' potrebno je obezbediti utičnicu za svaku. Ono što ti hoćeš, ploču sa dve grejne površine, zove se 'Domino ploča'. Postoje na struju i plin, ali koliko ja znam samo 'nezavisne'. E sad, vodi računa o utičnici.
 
Izvini još da dodam, cene 'zavisnih' (rerna + ploča) su u principu nešto manje nego 'nezavisnih' kada se saberu oba elemanata. Doduše na cenu utiče još mnogo što šta kao na primer firma - proizvodjač koji je sam po sebi garancija kvaliteta (?) kao u slučaju koji pominje amonijak. Miele je jedna vrlo poznatih proizvodjača.
 
Affrodite već si dobila odgovor, a ja bih htela samo da ti pojasnim. Postoje ugraden ploče i rerne koje su 'zavisne' i 'nezavisne'. One prve se moraju ugradjivati jedna do druge (ili jadna na drugu) jer su im instalacije zajedničke, pa se dugmići za uključivanje nalaze na rerni. Ove druge se mogu instalirati potpuno nezavisno jedna od druge, a naravno mogu biti instalirane onako kao ti hićeš, rerna dole a radna ploča giznad nje. Kod ovakvih 'nezavisni' potrebno je obezbediti utičnicu za svaku. Ono što ti hoćeš, ploču sa dve grejne površine, zove se 'Domino ploča'. Postoje na struju i plin, ali koliko ja znam samo 'nezavisne'. E sad, vodi računa o utičnici.

Izvini još da dodam, cene 'zavisnih' (rerna + ploča) su u principu nešto manje nego 'nezavisnih' kada se saberu oba elemanata. Doduše na cenu utiče još mnogo što šta kao na primer firma - proizvodjač koji je sam po sebi garancija kvaliteta (?) kao u slučaju koji pominje amonijak. Miele je jedna vrlo poznatih proizvodjača.

...ocigledno se nisam najbolje izrazila, a nisam ni znala da postije i ove i one,
meni bi sasvim odgovaralo da budu zavisne jedna od druge, pa sve na jednu
uticnicu....samo bih volela da naravno gore imam grejnu plocu sa 4 a ne dve
"ringle", dole rernu, a da opet ne bude klasicni sporet....
...lepse je, iskoristila bi i zadnji cm prostora, ovako bi ostalo taman dovoljno da
uvek po nesto zapadne, pa da se "vozam" sa sporetom svaki cas...e toga bih
da se spasem...

...nego sto bi neko dao toliko novca za to sto je Amonijak pokazala kad ima
i povoljnijih varijanti....:dontunderstand:
 
Da priupitam i ja nesto. :) Ima li ko iskustva sa indukcijskim plocama? Deluju mi jako prakticno, ali su dosta skupe, a ne bacaju mi se bas pare, ako nisu kao sto ih reklamiraju.

poslednje sto sma ja cula, nasuprot onima koji ih hvale, je da indukcijske ploce jako zrace, i to mi je rekao inzinjer ETFa..tako da sma ja odustala od istih
e, sad, zaista ne znam dal je istina
 

Back
Top