Ugovoreni brakovi

Baby Yoda

Contributor
Poruka
21.755
Da li znate za slučaj gde su ugovoreni brakovi zapravo uspeli? Za naše standardne modernog vremena gde je logično izmenjati 1540 partnera pre nego što se skrasimo, da li je realno voleti nekoga sa kime ti je brak ugovoren? Ne odjednom, naravno, već ga zavoleti vremenom.
 
Да ли ти знаш за и један пример уговореног и реализованог брака данас?
Као кад би смо посматрали робовласничко време и питали зашто данас нема класичних робова као некад.
 
Да ли ти знаш за и један пример уговореног и реализованог брака данас?
Као кад би смо посматрали робовласничко време и питали зашто данас нема класичних робова као некад.
Нажалост има. Негде се и даље жене, па и девојчице продају као да су ствари, вишак.
 
Znam za jedan ugovoreni brak zbog vize. Ona dobila koliko je trazila pa ga onda trazila jos, jos… a alkos neki od zene… covek dobro izdrzao 5 godina. Nisu ziveli zajedno ali je povremeno odlazio kod nje zbog te neke kontrole.
Znaci ovo je bas negativno iskustvo.
 
Верујем да јесте. Не кажем да је то у реду, али верујем да се негде и том случају роди љубав.
Znam za moju prababu da se tako udala za pradedu, i da se zaljubila u njega i zavolela ga. Ali to vreme i ovo vreme nisu isto. Danas se vrednuju potpuno druge stvari. Tada je život bio mnogo jednostavniji.

Znam za jedan ugovoreni brak zbog vize. Ona dobila koliko je trazila pa ga onda trazila jos, jos… a alkos neki od zene… covek dobro izdrzao 5 godina. Nisu ziveli zajedno ali je povremeno odlazio kod nje zbog te neke kontrole.
Znaci ovo je bas negativno iskustvo.
Ma, to su užasni brakovi kada se radi zbog vize. Znam ženu koja je iskoristila muškarca da joj napravi dete..

Pazi 100% ce bolje ispasti da neko iskusan izabere nego zenski pogresni izbori,sve neke grdne biraju pos im djavo kriv
Istina je da su stariji ljudi iskusniji u životu kada su u pitanju brakovi. Oni vide život na duge staze, a mladi na kratke. Zato devojke naprave pogrešne odluke. Prave ih i muškarci. Ožene neke ludače i posle najebu, primer ti je Džoni Dep. Unakazi ga žena. Uzela mu pare i reputaciju.
 
Kod muslimana i hindusa je ubicajeno da roditelji dece sklope ugovor o zenidbi dok su jos 7 godina.Video sam puno puta.Razgovarao sam sa jednom muslimankom koja je imala vec troje dece sa svojim suprugom.Rekla mi je da je to bio dogovoreni brak, da ga je prakticki upoznala na dan vencanja.Nije mi se cinila preterano sretnom (mozda zbog toga sto ako pokusa svrljati okolo, bit ce ubijena).
Tokom godina se stvori navika, i zena ogugla .Muski imaju svu slobodu, mogu da uzmu jos koju zenu
 
Kod muslimana i hindusa je ubicajeno da roditelji dece sklope ugovor o zenidbi dok su jos 7 godina.Video sam puno puta.Razgovarao sam sa jednom muslimankom koja je imala vec troje dece sa svojim suprugom.Rekla mi je da je to bio dogovoreni brak, da ga je prakticki upoznala na dan vencanja.Nije mi se cinila preterano sretnom (mozda zbog toga sto ako pokusa svrljati okolo, bit ce ubijena).
Tokom godina se stvori navika, i zena ogugla .Muski imaju svu slobodu, mogu da uzmu jos koju zenu
Taj deo već nije fer. Da on ima slobodu, a ona da mu bude mašina za štancovanje dece.
 
Неки имају више среће него памети јер ретко ко бира ”паметно” (онда је то и прорачунато а не љубав) па брак траје и лепо им је. Неки живе деценијама па се не познају. Нису ретки случајеви да се након сахране једног од супружника сазна за паралелну породицу, неке склоности које ниси ни слутио... Увек се сетим тајне нишке тврђаве и оног Рома несрећног који је тамо спавао са мушкарцима за паре а презирао их, па их на крају убијао. Случај оног момка студента медицине, узорног, са лепом и паметном девјком који је тако скончао јер је плаћао услуге на тврђави. Да се удала да ли би знала ко је стварно? А веровала би да се ”добро” удала. Или оног човека ког је жена послала по прашак за пециво али се није врати, исто отишао да плати мажење на тврђави. Тек тада је и сазнала са ким је деценијама делила живот.
А неки покажу своје мрачне стране у првих неколико година и то пукне, што пре- то боље.

Али оно распитивање пре ко је из какве куће, има ли наследних болести и остало... није случајно. Чак је врло паметно и са разлогом када боље размислим. Ти наши романтични заноси да се све недаће савладју су лепи, али када живот шчепа друга се песма пева.
 
Али оно распитивање пре ко је из какве куће, има ли наследних болести и остало... није случајно. Чак је врло паметно и са разлогом када боље размислим. Ти наши романтични заноси да се све недаће савладју су лепи, али када живот шчепа друга се песма пева.
Taj deo je ključan. Ako je porodica adekvatna, velika je verovatnoća da su dete vaspitali kako treba i da je devojka na mestu. Kao i za nasledne bolesti koje si pomenula. Romantika je samo preludijum za brak, ali to nije večno. Treba misliti daleko, daleko ispred. Da, misliti. A pošto zaljubljen čovek ne ume da misli, tu su stariji da mu lupe šamar života da se otrezni :deda:
 
Da li znate za slučaj gde su ugovoreni brakovi zapravo uspeli? Za naše standardne modernog vremena gde je logično izmenjati 1540 partnera pre nego što se skrasimo, da li je realno voleti nekoga sa kime ti je brak ugovoren? Ne odjednom, naravno, već ga zavoleti vremenom.
Msm, da toga ima još samo u pojedinim zabitima na kugli zemaljskoj!
Pojedini ljudi sklapaju predbračne ugovore,...ofc, ukoliko neko raspolaže sopstvenom imovinom.
P.S. Ako izuzmemo slučajeve, gde ih žene i udaju bliži i dalji rođaci. 😁
 
Znam za jedan ugovoreni brak zbog vize. Ona dobila koliko je trazila pa ga onda trazila jos, jos… a alkos neki od zene… covek dobro izdrzao 5 godina. Nisu ziveli zajedno ali je povremeno odlazio kod nje zbog te neke kontrole.
Znaci ovo je bas negativno iskustvo.
Ово је пословни договор, не верујем да је колега мислио на тај аспект кад је отворио тему. Мада, можда и то.

Не знам, нити знам некога ко је уговорио брак, нити сам чуо да је негде брак уговорен, рецимо од стране родитеља. Осим у жутој штампи.
А њима не верујем ни кад кажу да ће сута исто да сване.

Некако ми то звучи као модеран мит. Знам да је раније било скоро нормално да се брак уговара, али не верујем да данас има таквих случајева који су у складу са законом и не воде у неки облик кршења истог. Дакле, не причам о присили, већ само о установљеном обичају.
 
Roditeljski ili familijarni "biznis"? Odvratno!
Mda,...iz ugla ljudi koji na brak tako gledaju i razumljivo do neke mere.
Koliko znam ranije su se ugovarali skoro pa svuda, ali se i praktikovalo da mlada i mladoženja, daju svoj pristanak.
0-04-0a-eab179f53d28b786d1ed33f0ed01df26ba61220871c0d82d6f4ccca13bd0f3d3_cc0290ba5319ef1b.jpg
 
Ово је пословни договор, не верујем да је колега мислио на тај аспект кад је отворио тему. Мада, можда и то.

Не знам, нити знам некога ко је уговорио брак, нити сам чуо да је негде брак уговорен, рецимо од стране родитеља. Осим у жутој штампи.
А њима не верујем ни кад кажу да ће сута исто да сване.

Некако ми то звучи као модеран мит. Знам да је раније било скоро нормално да се брак уговара, али не верујем да данас има таквих случајева који су у складу са законом и не воде у неки облик кршења истог. Дакле, не причам о присили, већ само о установљеном обичају.
Romske zajednice u Srbiji to i dalje praktikuju, jedan romski otac kojeg poznajem ne krije da je oženio sina na taj način, kupio sinu mladu.
 
Romske zajednice u Srbiji to i dalje praktikuju, jedan romski otac kojeg poznajem ne krije da je oženio sina na taj način, kupio sinu mladu.
Могуће, али је то противзаконито. Да неко из власти жели озбиљно да се бави тиме, било би ту посла на претек.

Обзиром на пдф где је тема, мислио сам на аспект где родбина уговори брак у смислу да имају предубеђење да ће млада и младожења да се сложе и да се свиде једно другом, плус економски аспект.
 
Da li znate za slučaj gde su ugovoreni brakovi zapravo uspeli? Za naše standardne modernog vremena gde je logično izmenjati 1540 partnera pre nego što se skrasimo, da li je realno voleti nekoga sa kime ti je brak ugovoren? Ne odjednom, naravno, već ga zavoleti vremenom.
Pa znam slucaj... i nije tako davno bilo.
Taj tip je bio kum i najbolji drug moje prve komsinice. I resio da se zeni sa nekih 27,29 godina.
Prvo je hteo da se zeni samnom, ja sam imala 17 tada i nisam htela (na stranu svi ostali razlozi...iako je bio ok i lep covek)
Onda se upoznao sa nekom iz Nisa... krenuo da je prosi kod njeniiih, ona odustala.
I tako sa prstenom u dzepu...sretne poznanika koji ima sestru za udaju u Crnoj gori.
I sve se oni dogovore, brat obeca sestru... i on ubrzo ode u Crnu goru po mladu.
Tad su se prvi put sreli... on je pitao sta misli...ona rekla - kako braca kazu. I bi svadba.
I dan danas zive u vrlo srecnom braku, vole se, slazu i imaju dvoje sada odrasle dece.
Oboje su imali mnogo vise srece nego pameti.
 

Back
Top