ugojiti se ili smrsati

Serafim 00

Iskusan
Poruka
6.238
To je zbog toga, jer je ovaj naš prostor, ova naša zemlja Krvi i meda, vekovima bila poprište sukoba, gladi, bolesti...
Ljudi su gladovali...Sada kažu :" Daj da kupim brašna i šećera , pa ćemo da preguramo sve": Možda ste obratili pažnju, naše babe i dede su uvek čekali nas da jedemo, pa za njih šta ostane...Samo da im deca ne budu gladna...Ostalo od davnina da ako si debeo da si zdrav (što nema veze s mozgom)...ali to je značilo da imaš novca da kupiš jelo..

Poruka
4.690
Nije se rodio ko je narodu ugodio. Bitno je dobro se osjećati u svom tijelu, mršati ili gojiti se samo zbog sebe, nikako zbog toga da ugodiš oku drugih! Inače fora mi je kad se sretnu dvije punije pa jedna kaže drugoj: uu jesi se udebljala! :D
Isto tako drago mi je vidjeti neopterećene punije ili mršavije osobe! Neopterećene u smislu da bucka obuče bijelo, lepršavo i sl. Nešto što je "rezervisano" za super zgodne.

Војвода

Aktivan član
Poruka
1.875
E6fQOeYXoAEXo6Q.jpeg

Слика из 70их. Тад је било бајно и сјајно јелте? Колико видимо сви су фит. Не тебра, ако се упрасиш упрасио си се и сасвим је легитимно да те зову свиња. Нема то везе са здрављем.

Neprilagođena

Leptirica
Poruka
92.556
prica na drugoj temi me je asocirala na ovo nase cuveno.

ako se ugojis kazu ti da si se popravio
ako smras odmah stize..uuu al si propao, da nisi bolestan?

zasto je to tako?
Tako je jer ljudi moraju nešto da laprdaju .
Bilo šta, samo da usta ne budu zatvorena.
A svako zna za sebe da li je propao ili se popunio ,
Tako da ne treba ni da sluša komentare.

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.649
Pogledajte prilog 1177650

Слика из 70их. Тад је било бајно и сјајно јелте? Колико видимо сви су фит. Не тебра, ако се упрасиш упрасио си се и сасвим је легитимно да те зову свиња. Нема то везе са здрављем.
Искључи мобилне и интернет, за 5 година ћеш имати овакву слику.

Војвода

Aktivan član
Poruka
1.875
Vojvoda pa nije bilo toliko junk hrane tada a i očigledno da su mnogi bili fizički aktivni..
И тад је било КФЦ-а, Мек' Доналдса, и сличних глупости.. људи су више држали до себе и то је тако. Свако ко каже да му је лепо са видљивим вишком килограма или са видљивом анорексијом, нешто није уреду са њим.

Војвода

Aktivan član
Poruka
1.875
Искључи мобилне и интернет, за 5 година ћеш имати овакву слику.
И данас имаш људе који су од јутра до сутра у канцеларији, па ипак нађу времена за физичку активност или тренинг. Не може нам интернет и 21 век бити крив за све. Кад је физички изглед у питању сами смо ковачи своје среће. :)

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.649
И данас имаш људе који су од јутра до сутра у канцеларији, па ипак нађу времена за физичку активност или тренинг. Не може нам интернет и 21 век бити крив за све. Кад је физички изглед у питању сами смо ковачи своје среће. :)
Да, јер је то модерно. Имао си и 70-тих људе који су били гојазни, само нису на овој слици. На другој су.
Причам о младим нараштајима који више иду у ширину него у висину.
Осим тога, спорт је данас постао скупа работа, хоћеш пливање, плати. Хоћеш баскет, плати. Хоћеш трчање, плати.

Војвода

Aktivan član
Poruka
1.875
Да, јер је то модерно. Имао си и 70-тих људе који су били гојазни, само нису на овој слици. На другој су.
Осим тога, спорт је данас постао скупа работа, хоћеш пливање, плати. Хоћеш баскет, плати. Хоћеш трчање, плати.
Мислим да није тачно, све као рекреативац можеш за џабе себи да искомбинујеш или уз минимално улагање. Па термин на било ком затвореном базену није више од 300 динара. Извадиш месечну на неком базену и нек пливаш макар два пута недељно и ти си на коњу. Не треба ти бољи тренинг. Људи су постали лењи мени се чини да је то у питању.

R.Reventlov

Aktivan član
Poruka
1.649
Мислим да није тачно, све као рекреативац можеш за џабе себи да искомбинујеш или уз минимално улагање. Па термин на било ком затвореном базену није више од 300 динара. Извадиш месечну на неком базену и нек пливаш макар два пута недељно и ти си на коњу. Не треба ти бољи тренинг. Људи су постали лењи мени се чини да је то у питању.
Да, јесу постали лењи али мораш узети у обзир да људи данас прво оду на нет, да виде како да тренирају. А тамо их наплаше како погрешан тренинг може довести до погоршања стања, зато - унајмите професионалца! Паре. Па опрема, не можеш да трчиш у боросанама, требају никепатике. Паре.
Базен? Јеси ли био скоро на базену у терминима за грађанство?
На Ташу и да рониш свих 25 има да се судариш бар са тројицом. Брчкање није тренинг. Хоћеш своју линију? Паре.
Сад, ако имаш неки плац, можеш да се извучеш ако пређеш на ручни алат, па 10 ари данас, лагано риљање...

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
90.764
Hoćeš u njivu ...platice ti.
Izgovori bolan , trčanje možeš sam da uvedeš u svoju rutinu, vežbe isto.
Samo sat vremena dnevno i rezultati su tu već za 3 meseca.
Hranu je dovoljno samo da redukuješ čak ne moraš ni da se odrices svega.

Војвода

Aktivan član
Poruka
1.875
Да, јесу постали лењи али мораш узети у обзир да људи данас прво оду на нет, да виде како да тренирају. А тамо их наплаше како погрешан тренинг може довести до погоршања стања, зато - унајмите професионалца! Паре. Па опрема, не можеш да трчиш у боросанама, требају никепатике. Паре.
Базен? Јеси ли био скоро на базену у терминима за грађанство?
На Ташу и да рониш свих 25 има да се судариш бар са тројицом. Брчкање није тренинг. Хоћеш своју линију? Паре.
Сад, ако имаш неки плац, можеш да се извучеш ако пређеш на ручни алат, па 10 ари данас, лагано риљање...
Има истине у томе што пишеш. Мада гледајући рекреативце не пате сви од тога. Масу њих видим трче у неким најнебитнијим тикама, без неке опреме типа тркачких хеланки или како се то зове.. Не треба ти нет или нека памет да знаш да ће ти трчање, пливање, вожња бајсом или било шта донети добро.. Имаш и Аду па шта фали окупати се и одпливати сваки други дан. Мислим, немам намеру да убеђујем никога у нешто што не жели. Напротив. Ако си у фазону да тучеш брзу храну или цепаш по 7-8 пива а да се не крећеш онда ок. Само нема после чуђења оп откуд ми стомак као да сам у седмом месецу. :) Може и све то и да се активираш физички.. :)

Aglaea

Aktivan član
Poruka
1.787
prica na drugoj temi me je asocirala na ovo nase cuveno.

ako se ugojis kazu ti da si se popravio
ako smras odmah stize..uuu al si propao, da nisi bolestan?

zasto je to tako?
Nekad se govorilo: "Lepa, pa debela". :lol:

Već je neko objasnio - u stara vremena su ljudi bili siromašni i nisu imali dovoljno hrane, pa se debljina smatrala dokazom dobrog života. Kao i svetao ten, koji je ukazivao na to da osoba pripada višem staležu i ne mora da radi teške fizičke poslove na suncu od kojih koža tamni.

Obično kad je neko bolestan od neke teže bolesti, smrša i izgleda ispijeno i iscrpljeno. Možda je i to preostalo iz vremena teških neizlečivih bolesti, poput tuberkuloze, od kojih su mnogi bolovali...

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
90.764
Problem su kod nekih komplexi , svi bi da budu kako je popularno..
Ja sam vidjao seljake koji mogu da piju piva kao blesavi , imaju stomacine ali ceo dan provedu na suncu , tamo gde bi ovi bodibilderi pali u roku od sat vremena.
Budite samo svoju i gledajte svoj put...niste neko drugi ali tezite da vam bude bolje u životu.

Aglaea

Aktivan član
Poruka
1.787
Istina, istina. Evo, danima već gledam videe o vežbanju kod kuće, pa sam ih lepo i u foldere spakovala, napravila detaljan plan vežbanja, samo još fali da ustanem iz fotelje. :lol:

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.