UFC

ronda-reebok.jpg
 
Gledao sam juce borbu , kako ga je Rakic slozio ono je bilo bas brutalno, nisu mogli da ga probude par minuta, Manuva nije bio u stanju da dodje do sudije na proglasenje pobednika, Rakic ga je demolirao, inace Manuva je ozbiljan, renomiran borac, vec godinama u vrhu poluteske kategorije, do pretprosle godine imao je skor 17-2 i ovo je trebalo da bude najtezi mec u karijeri za Rakica dosad, medjurim zavrsio se pre nego sto je i poceo.
Inace Rakic je u UFC-u u seriji od 4 pobede a duzi niz u toj kategoriji od njega ima samo Dominik Rejes (5) , po meni 3 glavna borca nove generacije u toj kategoriji i 3 borca koja ce obeliziti tu kategoriju narednih godina i odlucivati o tituli su Aleksandar Rakic, Brazilac Dzoni Voker i Dominik Rejes, gledao sam malo Brazilca Dzonija Vokera (nije mu to pravo ime) znaci isto zverina, reklo bi se gotovo identican borac kao Rakic (i u fizickom smislu i po stilu borbe), dok po meni Dominik Rejes je isto odlican ali blago zaostaje za Rakicem i Vokerom.

Inace nema sta Rakic je bas zver , mislim da vec spada u vrh UFC-a i siguran sam da ce u buducnosti uzeti pojas u nekom momentu, decko ima samo 26,27 godina i jos uvek je veoma mlad borac ali generalno ima bas sve za jednog vrhunskog borca, visok je skoro 2 metra, ima veliki raspon ruku i distancu, brz je i eksplozivan a pritom uz to i jak kao zivotinja i sav kao od betona, odlican je u svim aspektima borbe i ima strahovitu silinu udarca, strasan "K'O power" kao da ima dinamite u pesnicama i nogama, on komotno moze da se bori sa teskasima a pritom uz sve to decko je pravi fanatik, ono 24 casa dnevno i 365 dana u godini zivi samo za to.
 
Jones je po meni najveca prevara u UFC ikad i njega gura organizacija, pustaju ga da radi sta oce dok im donosi pare a sad kako to biva samo je pitanje vremena kada ce ga pustiti niz vodu kao sto su i mnogo pre njega (ne samo u MMA vec u svim sportovima), po meni on je prevara u rangu onog bicikliste Lensa Armstronga i atleticarke Merion Jones.

Takodje dolaze mladji borci, sve spremniji, jaci, eksplozivniji pa sigurno doci ce momenat kada mu vise ni podrska organizacije ni svi steroidi ovog sveta nece pomoci.
Takodje vec je pomalo i prevazidjen, na stranu te stvari ali Jones je bio i bauk za sve ponajvise zbog te visine i raspona ruku, znaci bio je dosta duzi od ostalih u toj kategoriji i tesko i rizicno mu je bilo prici , ali sad to vise nije slucaj jer imamo sve vise boraca u toj kategoriji njegove visine pa i visih od njega, recimo Rakic je visi od Jonesa za nekoliko cm, takodje Dzoni Voker je odprilike iste visine i gotovo identican borac kao Rakic, Dominik Rejes takodje (a upravo se dosad pokazalo da Jonesu najvise problema mogu da naprave ti visoki borci koji mogu da mu pariraju visinom i rasponom, realno Gustafson ga je bio dobio u onom prvom mecu pre onih silnih povreda , realno Gustafson je 3 runde bio bolji od njega i posle meca Jones je pretrpeo dosta vise stete i bio u dosta losijem stanju od Gustafsona, znaci Gustafsonu je tad bila bukvalno ukradena ta pobeda i ta titula), a kad pogledas ovi borci kao Rakic ili Dzoni Voker osim visine , deluju i nekako jaci i stameniji od njega ( Jones je onako vitak, duguljast i gradjen vise kao kosarkas ili odbojkas a recimo Rakic je bas ono gromada, sav je kao od betona izvajan) , takodje Rakic (a i Voker) ima dosta vecu silinu udarca i "K'O power" kako to oni kazu (sto je Jonesu mozda bio i jedini nedostatak u karijeri) i sposobnost da zavrse mec jednim udarcem.

Tako da generalno vec sad ne vidim da Jones ima neku prednost u odnosu na Rakica, osim naravno to iskustvo i te "prljave" poteze (sto opet malo dolazi i sa iskustvom), inace kao sto je i sam Rakic rekao , mislim da ne treba da zuri i da srlja, jos mu je rano da napada pojas, jos je mlad borac i vreme je pred njim, nek samo nastavi da trenira i da napreduje ovim tempom i za koju godinu Jones ce poceti od njega da bezi i da se krije (ali odprilike proci ce slicno kao Vudli protiv Usmana ili MekGregor protiv Nurgagomedova).
 
Jones je pobedio Gusa u prvoj borbi bez ikakve dileme.
Ako gledas stetu,pa onda GSP nikad nikog nije pobedio.Rakic nek prodje prvo DC-a pa da vidimo sta ce sa Jonesom,pricajte sta hocete JJ je najbolji borac danasnjice,mozete da ga ne volite iz neke licne pizme,ali cinjenice govore drugacije.
 
Jones definitivno nije pobedio Gusa u prvoj borbi, gledao sam tu borbu vise puta i znam o cemu pricam , realno sudije su trebale da presude u korist Gusa, pa i u najgorem slucaju mogli su da proglase nereseno, ali Jones nije dobio taj mec ni po jednom kriterijumu.

Mislim zna on da se bori, talentovan je borac i neverovatno inteligentan ali je isto tako i prevera, mislim kako mozes za nekog ko 5 puta pada na doping testovima i kome je sve dopusteno reci da je najveci borac danasnjice, tesko da osvedoceni prevarant moze da nosi taj epitet , bez obzira odnosi radi li se o Jonesu ili nekom drugom, mislim to je isto sad pitanje moze li se i dalje Merion Jones smatrati najvecom sprinterkom ikad i pored toga sto su joj oduzeli sve medalje i titule jer je sve vreme bila dopingovana ili Lensa Armstronga i dalje smatrati najvecim biciklistom ikad.......ja mislim da ne moze i da su sa pravom proglaseni prevarantima, bez obzira sto su oni dobri i talentovani nevezano za te doping skandale.
Sad to se u UFC ne desava sa Jonesom jer za razliku od atletike i biciklizma koji imaju jako dugu tradiciju i koji su deo tih medjunarodnih organizacija, olimpijskog komiteta, itd UFC je samo jedna privatna firma i privatna organizacija gde poslodavac moze da radi sta oce dok mu to donosi profit a kome se ne svidja moze da ide ili ne mora da gleda , to je nazalost tako u svetu kapitalizma ali to svakako nije opravdanje za Jonesa nit mu to daje alibi, vec jednostavno moze u isti kos sa Lensom Armstrongom, Merion Jones i slicnima.

Da se razumemo ja mislim da bi Jones bio odlican borac i da se bori cist i da nema povlasten tretman ali isto tako u tom slucaju sigurno ne bi imao tu dominaciju i taj skor.

Takodje on najvise problema ima sa visokim borcima , koji mogu da mu pariraju visinom i rasponom a takvih je sad sve vise i borci su zaista sve bolji, a pritom i mladji od njega, motivisani, gladni uspeha i nema sumnje da ce mu biti sve teze da drzi korak sa njima.

Sto se tice Rakica sigurno se nece boriti sa DC-jem, DC gotovo pa izvesno posle meca sa Miocicem ide u penziju i postaje komentator i analiticar , kao drugo DC ima obicaj da izbegava borce koji mu ne leze previse (a Rakic i po konstituciji i po stilu borbe mu nikako ne odgovara) i kao trece tesko da DC vise moze da skine toliko kilograma da se vrati u polutesku, ispod 93.

Sto se tice Rakica vreme radi za njega, sledeci mec ce imati verovatno tamo negde krajem godine , sledeci protivnik ce biti neko iz top 10, verovatno neko tipa Volkan Ozdemir, Ilir Latifi, Jan Blahovitz, Kori Anderson ili neko tog tipa , pa onda nakon toga ako pobedi verovatno neko tipa Dominik Rejes, Dzoni Voker, znaci direktan konkurent da tako kazem ili eventualno mozda Tiago Santos, Entoni Smit ili Luk Rokhold i onda eventualno mec za pojas , odprilike jos neke 2 pobede ga dele od meca za pojas, znaci odprilike vec negde sledece godine bi Rakic mogao da se bori za pojas.
 
Zanimljivo, generalno Miocic je blagi favorit ali bio je i prvi put pa znamo sta se desilo, generalno mislim da je Miocic fizicki dominantniji ali je Kormier inteligentniji, Kormier je stvarno majstor u citanju misli protivnika i u skrivanju sopstvenih mana.
Neki kazu kao da ako Kormier pobedi da je najbolji teskas ikad , po meni ne moze biti najbolji teskas ikad sve i da pobedi Miocica jos 5 puta jer realno od top 10 teskasa nikad nije se nikad borio sa njih 9, nije se nikad borio sa Fedorom, CroCop-om, Minotaurom, Kainom Velaskezom, Zunior dos Santosom, Alisterom Overemom, Fabrisio Verdumom, Frensisom Nganuom, Chik Kongom, Andrejom Arlovskim, Benom Rotfelom, Sergejom Karitonovim, Mark Hantom a generalno ti da bi bio smatran najboljim ikad morao si da se boris protiv najboljih i da pobedjujes najbolje, sto kod njega nije slucaj.

Generalno kad su teskasi u pitanju mislim da je tu Fedor bio i ostao broj 1, ono ima odlicnih boraca koji se bore i osvajaju pojaseve ali ipak Fedor je Fedor , ono institucija za sebe.

Generalno osim Miocica od renomiranih teskasa pobedio je jos u Strikeforce-u Big Foot Silvu, Dzosa Barneta, Frenka Mira, Roja Nelsona osim Big Foot-a sve sudijskom odlukom i pobedio je jos u UFC-u Derika Luisa , a po meni to jesu sve onako solidni borci ali niko tu ne spada u sam vrh teske kategorije to je odprilike sve neki uslovno receno UFC prosek, neki srednji etalon boraca.

Mada svakako mislim da je Kormier odlican borac koji je obelezio jednu epohu.

Sad kad je Miocic u pitanju on je "poskidao" vecinu tih krupnih "kapitalaca" tipa : Zunior dos Santos, Frensis Nganu, Alister Overem, Fabrisio Verdum, Andrej Arlovski, Mark Hant ali mislim da mu ne ide u prilog nikako to sto nije imao ni jednu borbu vise od godinu dana , recimo da se revans odigrao neposredno nakon prve borbe ili mozda par meseci posle verujem da bi mu se Miocic revansirao bez problema, da ono od 5 borbi zaredom sumnjam da bi ga Kormier dobio i jednom , ali sad nakon ovako duge pauze ipak je druga prica i pitanje u kakvoj je formi i kakvom stanju , ono kao i u fudbalu ili kosarci da bi igrac bio u formi i 100% spreman mora da ima kontinuitet i utakmice u nogama , tako da mislim da mu je bilo pametnije da je odradio jos koju borbu posle tog poraza pa tek onda trazio revans.
 
Generalno mislim da ce iskljucivo mentalna snaga i zivci da prelome ovaj mec , da apsolutno nije bitno tu ni ko je visi, duzi, tezi , ko bolje udara, ko bolje hvata, ko bolje rva, ko je brzi, ko ima bolji kardio, bolju taktiku, mislim da to sve pada u vodu u ovom mecu i da je sve to skroz nebitno i u drugom planu i da ce pobediti iskljucivo onaj ko je mentalno jaci i ima bolje zivce.
 
Auuuuu koje gluposti procitah , ali tastatura zaista trpi sve, ali ne bi nikad navijao protiv belca kao da su nam crnci nas ovde drzali u ropstvu 500 godina, kao da su crnci potamanili trecinu srpskog stavnistva u prvom svetskom ratu, kao da su nas crnci okupirali u drugom svetskom ratu, vrsili masovna streljanja ili potamanili one jadne djake u Kragujevcu ili kao da su nas oni bombardovali 1999. , a Daniel Kormier nije nikakav "crnja iz zatvora" vec je uzoran covek i sportista, nikad nije ni ulicu presao na crveno i ovako privatno je miran i kul tip i porodican covek a Stipe je svakako veliki sampion, verovatno najbolji UFC teskas ikad (iako mislim da svakako nije ispred Fedora , pa ni ispred Crp Cop-a cija karijera je trajala gotovo 20 godina i jedini je koji je osvojio pojaseve u Pride-u, Rizinu i K1 i koji je pojam za MMA sport na ovim prostorima).
Inace Stipe Miocic je etnicki Srbin, zapravo Miocic je selo u podnozju planine Svilaje i u proslosti to je bilo 100% etnicki srpsko selo.

Bila je veoma dobra borba , slozio ga je Stipe kao svecu u cetvrtoj rundi, pronasao mu je slabu tacku (oni udarci u telo su debelo uzdrmali ii usporili Kormiera) generalno kad je Miocic onu prvu rundu preziveo zivece 200 godina, neverovatno kako cvrst lik i sta sve moze da podnese, inace Kormier je ekstremno inteligentan borac (kladim se da ima IQ preko 150) , bas je onako pametno ga citao i mudro kontrolisao mec u prve 3 runde ali Stipe je veliki sampion i tesko da takvog borca mozes svih 5 rundi konstantno drzati na uzici, prosto morace nesto da mu prodje, takodje u cetvrtoj rundi je i Stipin kardio poceo da dolazi do izrazaja, Kormier je vec polako poceo da se umara (Stipe je usao u mec sa 105 kg, znaci nikad u karijeri nije laksi usao u mec i verovatno je igrao na tu kartu da ce mec potrajati , inace Stipe se drzao na distanci i strpljivo cekao svoju sansu i docekao je i vratio pojas na veliku zalost Dejna Vajta i slicnih smradova koji su samo brze bolje zeleli da ga se rese jer nije cirkuzant koji im donosi lovu.

Inace Stipe je verovatno najbolji UFC teskas ikad , ja mislim da bi i on mogao komotno da se penzionise jer sve najvece teskase aktuelne i sve te "kapitalce" , sve ih je poslagao JDS-a, Nganua, Overema, Verduma, Marka Hanta, Arlovskog , Gonzagu, Roja Nelsona evo sad i Kormiera i to uglavnom sve nokautima i generalno nema vise bilo sta da dokazuje i sta da dobije i zaista alal mu vera, stvarno je veliki borac i veliki sampion.

Inace jos jedan mec nocas je bas bio brutalan , okrsaj srednje kategorije izmedju nadolazece zvezde Brazilca Paula Koste i legendarnog Kubanca i bivseg olimpijskog rvaca Joela Romera.
Paula Kosta je dobio jednoglasnom odlukom jer je bio bolji prve 2 runde dok je trecu izgubio, bas je bio brutalan mec, ono nisu zastali cele 3 runde, oba borca zaista neverovatni i sa neverovatnim fizickim predispozicijama, verovatno jedan od najboljih okrsaja u srednjoj kategoriji ikad.
Paulo Kosta se ne sali, ide na pojas ali mislim da je Joel Romero zaista prava legenda , srebrni olimpijski rvac iz Sidneja, u toj srednjoj kategoriji pobedio je skoro sva velika imena (Zakare Souzu, Ljota Machidu, Krisa Veidmana, Tima Kenedija, Breda Tavaresa, Luka Rokholda) i mislim da je zasluzio da makar jednom u karijere obesi pojas oko struka namenjen prvaku srednje kategorije, zaista je jedan od boraca koji su obelizili tu kategoriju poslednjih godina, a ima vec 42 godine pitanje je kada ce opet dobiti priliku da se bori za naslov.
Inace ta srednja kategorija je bas jaka , bas se onako guzva napravila , osim Joela Romera i Paula Koste tu su Izrael Adesanja, Forest Vitaker, Zakare Souza, Kevin Gastelum, Dzek Hermanson, Dzarid Kanonie koji je dosao iz polu-teske, svakako ne treba zaboraviti ni legendarnog Andersona Silva, verovatno najboljeg borca u toj kategoriji ikad , inace 2 bivsa sampiona te kategorije Kris Veidman i Luk Rokhold su presli u polu-tesku kategoriju , eh jos da su i oni ostali, ali i ovako nakupilo se negde 10-ak boraca gde bukvalno svako svakog moze da pobedi, slicno je i u velter kategoriji gde su Kamaru Usman, Tajron Vudli, Horhe Masvidal,Ben Askren, Demian Maia, Leon Edvards, Kolbi Kovington, Robi Louer, Rafael dos Anjos, Nejt Diza, Entoni Petis, Santjago Ponzibino isto veliki broj boraca gde svako svakog moze da pobedi.
 
Rakić je poražen od Ouzdemira podeljenom odlukom sudija 28:29,29:28,28:29. Tesna borba, možda je i oštećen Rakić. Ouzdemir je bio nemoćan ručnom tehnikom, ali ga je rasturio lou kikovima. Rakić je zadao mnogo više udaraca rukom, ali mu pokušaji bacanja nisu prolazili. Nakon meča, Ouzdemirovo lice izgleda šareno i oteklo, a Rakić ima gadnu oteklina na potkolenici.
 

Back
Top