UEFA EURO 2016 - Evropsko prvenstvo 2016.

Ko ce biti prvak Evrope?

  • Francuska

    glasova: 2 10,0%
  • Spanija

    glasova: 1 5,0%
  • Nemacka

    glasova: 6 30,0%
  • Italija

    glasova: 5 25,0%
  • Belgija

    glasova: 0 0,0%
  • Engleska

    glasova: 1 5,0%
  • Neko drugi

    glasova: 5 25,0%

  • Ukupno glasova
    20
  • Anketa je zatvorena .
Hrvatsku nije usrao taj dio ždrijeba nego se rezultatom u zadnjoj tekmi izborila za taj dio ždrijeba. Što misliš zašto Del Bosque nije odmarao nikoga iz prvih 11?

Potcenili su vas ocigledno,igrali su sramno posle 1 gola a i kasnije,nonsalantno i kalkulantski,to im se i osvetilo.Naravno da je velika stvar ali da spanci nisu spanci i da im je trebalo ne mislim da bi Hrvatska pobedila,ali to svakako ne umanjuje uspeh.Mada skeptican sam oko Portugala..ne znam zasto.Ako pobedite njih 80 ste u polu-finalu minimum.

- - - - - - - - - -
 
Ja apsolutno podrzavam prosirenje na 24 reprezentacije, ali ovakav sistem kao sad uveliko otvara vrata kalkulisanju i ubija draz takmicenju. Glupo je da ostvaris jednu pobedu i vec si jednom nogom u nokaut fazi, i jos mozes da biras da li ti vise odgovara drugo ili trece mesto. I Infantino je imao primedbe na to.

Bolje je 4 grupe po 6 timova, gde prvi i drugi idu dalje, ili prvi direktno u cetvrtfinale a drugoplasirani i treceplasirani da se ukrstaju u kvalifikacije za cetvrfinale.

Tek je uveden taj sistem pa je logično da ima nekih nedostataka na kojima sigurno rade. Pokušali su oni s starim sistemom mnogo toga pa nije išlo jer je naprosto više država u Evrope nego što je bilo u vrijeme kada je taj sistem osmišljen i uveden.

Imam neku suludu teoriju da je ovo s grupama urađeno zbog turizma prvenstveno. Ovako će navijači ostati duže, nadajući se prolazu i trošiće naravno još više. Zamisli tek kako će npr. Velšani ili stari cugeri Irci da istresu novčanike poslije ovog istoriskog uspjeha. Ima tu sve svoje. Naravno, ako ovaj sistem ostane možda i ovi naši papci ugledaju evropsko prvenstvo i ostvare nešto s obzirom da imamo generaciju dobru koja nadolazi. Hrvati čak mogu do finala.

http://e03-marca.uecdn.es/assets/multimedia/imagenes/2016/06/22/14666291832260.jpg

Evo na šta liči kostur sada...
 
Prvi put mi je zao Hrvata.....
A a na kladionici pravi potop....

Smorena tekma, očekivao sam daleko više od susjeda. Mogli su komotno da nabiju Portugal s obzirom kako je Portugal očajno odigrao grupnu fazu, ali neeeeeeeee, Balkanska posla. Ovo je bila posljednja šansa da Modrić, Mandžukić i Srna ostvare nešto na velikoj sceni s obzirom da svaki od njih polako ulazi u godine. Iduće veliko takmičenje ćemo najverovatnije vidjeti neke nove klince...
 
Poslednja izmena:
A pa ne sekiraj se, igrace oni jos , osim Srne eventualno, igrace oni svi oni barem jos jedno par ciklusa.

Modric igra u zivotnoj formi u Realu, Corluka isto igra maltene u zivotnoj formi , jedno od najprijatnijih iznenadjenja turnira kao recimo i Vida koji je stavio u dzep Ronalda , Mandzukic je u manjem padu, sto zbog povrede, sto malo zbog toga sto mu i nije bas Juventus legao kao sredina , ali vratice se u formu.
Inace Hrvati su relativno skoro podmladili ekipu i igraci kao Perisic, Rakitic, Mandzukic, Subasic, Kalinic, Brozovic, Vida, Lovren.......su tek relativno skoro postali standardni reprezrentativci i nosioci igre , tako da bice u reprezrentaciji sigurno jos neko dogledno vreme.

Igrace svi oni minimum tamo do narednog Eura.
 
Modric ima 31 god,na sledecem sp ce imati 33 a sl ep 35 mislim da nije bzvz plakao.Osvetila im se ziheraska igra,trebali su da igraju kao i u grupi,ali kao i na ep 2008 prodjes grupu i odmah krk gotovo.Previse su kalkulisali,drzali Mandzukica,umesto recimo Kalinica,pa na klupi Kovacic,Pjaca onaj itd. nisu zasluzili sinoc ni jedni i drugi,ali portugalic..su ipak malo veci latini.
 
Pa sta 31 godina nije nista, bice on u reprezrentaciji bar jos jedno 2,3 ciklusa, daleko od toga da mu je ovo bila poslednja prilika da nesto uradi sa reprezrentacijom ili slicno, uostalom Modric je i vise plakao 2008. posle onog nesrecnog poraza od Turske iako je bio tek na pocetku reprezrentativne karijere.
 
A pa ne sekiraj se, igrace oni jos , osim Srne eventualno, igrace oni svi oni barem jos jedno par ciklusa.

Modric igra u zivotnoj formi u Realu, Corluka isto igra maltene u zivotnoj formi , jedno od najprijatnijih iznenadjenja turnira kao recimo i Vida koji je stavio u dzep Ronalda , Mandzukic je u manjem padu, sto zbog povrede, sto malo zbog toga sto mu i nije bas Juventus legao kao sredina , ali vratice se u formu.
Inace Hrvati su relativno skoro podmladili ekipu i igraci kao Perisic, Rakitic, Mandzukic, Subasic, Kalinic, Brozovic, Vida, Lovren.......su tek relativno skoro postali standardni reprezrentativci i nosioci igre , tako da bice u reprezrentaciji sigurno jos neko dogledno vreme.

Igrace svi oni minimum tamo do narednog Eura.

Vidjećemo koliko će se tim istim dati da igra za repku za par godina, i sam je Srna izjavio da ga je najviše smorilo to putovanje kada se završi sezona. Svi oni ulaze u period kada bi više htjeli da taj slobodni dio godine provedu kući s porodicom, nego da se vucaju po svijetu i igraju protiv klinaca koji su željni dokazivanja. Uzmi još u obzir kako Hrvati imaju prejeben podmladak (Ćorić, Halilović, Kovačić, Pjaca...), svi su to igrači koji će za par godina biti potpuni igrači s već par godina igranja na visokoj sceni i predvodnici nove generacije.
 
Pa sta 31 godina nije nista, bice on u reprezrentaciji bar jos jedno 2,3 ciklusa, daleko od toga da mu je ovo bila poslednja prilika da nesto uradi sa reprezrentacijom ili slicno, uostalom Modric je i vise plakao 2008. posle onog nesrecnog poraza od Turske iako je bio tek na pocetku reprezrentativne karijere.

Pa ne moze igrati na istom nivou u 35oj i sad..svasta,jok do 40te ce da igra,ima jos ciklus najvise dva,ko zna u kakvoj ce formi biti.
 
A ko kaze da ne moze ?

Imas ti gomilu igraca 35+ koji itekako igraju na visokom nivou i prave razliku, recimo kad vec pricamo o Hrvatima , setimo se samo Nike Kovaca koji je igrao za reprezrentaciju skoro do 40te i maltene do njegove poslednje tekme u reprezrentaciji bio je motor ekipe i igrac koji pravi razliku.

Takodje pogledaj recimo cuvenog Ze Roberta koji ima 42 godine i trenutno igra za Palmeiras i kako samo igra , ili recimo primer Maldinija ili Zanetija koji su i u petoj deceniji bili jos uvek medju najboljim igracima sveta na svojoj poziciji, ili recimo Ramba Petkovica koji je sa 38 godina bio MVP brazilske lige.
Primera svakako ima dosta.
 
Vidjećemo koliko će se tim istim dati da igra za repku za par godina, i sam je Srna izjavio da ga je najviše smorilo to putovanje kada se završi sezona. Svi oni ulaze u period kada bi više htjeli da taj slobodni dio godine provedu kući s porodicom, nego da se vucaju po svijetu i igraju protiv klinaca koji su željni dokazivanja. Uzmi još u obzir kako Hrvati imaju prejeben podmladak (Ćorić, Halilović, Kovačić, Pjaca...), svi su to igrači koji će za par godina biti potpuni igrači s već par godina igranja na visokoj sceni i predvodnici nove generacije.

Slazem se Hrvati imaju odlican podmladak ali opet ne bi mogli nista bez Modrica, Rakitica, Perisica, Srne, Corluke, Srne i ostalih.
Mislim svi ovi pomenuti ce biti jos relativno dugo u reprezrentaciji osim eventualno Srne, svi oni ce biti tu barem do narednog Eura 2020.
 
Evo onakva Italija izbaci Španiju. Nije im neka generacija ali Italijani ko Italijani, dobro su odigrali i tekma je bila ugodna za gledati, Konte očito zna kako da motiviše igrače.

Već vidim istrajalost određenih španskih igrača, počev od Inieste, pa Silve i onih koji su osvojili sve i svašta. Jednostavno kao da im se više ne igra za reprezentaciju, nema te više borbenosti i žara među igračima. Od novopečenih, Morata je dobro odigrao, Nolito tu i tamo, jedino mi je žao što Aduriz nije zatresao mrežu bar jednom na ovom takmičenju jer je stvarno zaslužio...
 
Spanci definitivno vise nisu onako dominantni kao u periodu od 2008. do 2012. , vec onda 2013. kada su Spanci izgubili od Brazila sa 3:0 , onda kada ih je Fred napunio u onom finalu Kupa konfederacija , vec tad se videlo da je poceo njihov pad.

Inace problem je mozda sto njihovi klubovi su dominantni u Evropi, redovno dolaze do samih zavrsnica, sezona im kasno zavrsava i igraci dolaze premoreni da igraju za reprezrentaciju , nema tu vremena ni za odmor a ni za neke prave i ozbiljne pripreme.
 
A ko kaze da ne moze ?

Imas ti gomilu igraca 35+ koji itekako igraju na visokom nivou i prave razliku, recimo kad vec pricamo o Hrvatima , setimo se samo Nike Kovaca koji je igrao za reprezrentaciju skoro do 40te i maltene do njegove poslednje tekme u reprezrentaciji bio je motor ekipe i igrac koji pravi razliku.

Takodje pogledaj recimo cuvenog Ze Roberta koji ima 42 godine i trenutno igra za Palmeiras i kako samo igra , ili recimo primer Maldinija ili Zanetija koji su i u petoj deceniji bili jos uvek medju najboljim igracima sveta na svojoj poziciji, ili recimo Ramba Petkovica koji je sa 38 godina bio MVP brazilske lige.
Primera svakako ima dosta.

To je vise izuzetak nego pravilo,slucaj N.kovaca je 1% u 100% slucajeva,mogucnost postoji ali igrati na istom nivou na sredini u oko 35 to je skoro pa nemoguce..da jeste zar sad Pirlo ne bi igrao za Italiju? Pa taj Ze Roberto moze da igra i za nekog naseg zonasa al ne moze za neki vrhunski klub ili reprezentaciju..a i kakava je ta brazilska liga,smesna.I ne bih rekao da je 2008me bio na pocetku karijere,ali u ranijoj fazi karijere svakako da.

- - - - - - - - - -

Da je Golman ili stoper ne bi bilo problema,ovako,ne znam gde se trci ako se ne trci na sredini terena.

- - - - - - - - - -

Englezi nisu iznenadjenje,svaki ozbiljniji fan fudbala je odmah na pocetku znao da od njih nema nista ko po obicaju.Island je imao zelju,borbenost,srcanost,odredjeno znanje,a englezi nista od toga.
 
To je vise izuzetak nego pravilo,slucaj N.kovaca je 1% u 100% slucajeva,mogucnost postoji ali igrati na istom nivou na sredini u oko 35 to je skoro pa nemoguce..da jeste zar sad Pirlo ne bi igrao za Italiju? Pa taj Ze Roberto moze da igra i za nekog naseg zonasa al ne moze za neki vrhunski klub ili reprezentaciju..a i kakava je ta brazilska liga,smesna.I ne bih rekao da je 2008me bio na pocetku karijere,ali u ranijoj fazi karijere svakako da.

- - - - - - - - - -

Da je Golman ili stoper ne bi bilo problema,ovako,ne znam gde se trci ako se ne trci na sredini terena.

- - - - - - - - - -

Englezi nisu iznenadjenje,svaki ozbiljniji fan fudbala je odmah na pocetku znao da od njih nema nista ko po obicaju.Island je imao zelju,borbenost,srcanost,odredjeno znanje,a englezi nista od toga.


Pa nije bas 1% , a Pirlo objektivno po kvalitetu treba da igra sad za Italiju, Italija trenutno nema bolju 10ku od njega, sad zasto nije pozvan to je vec stvar selektora i neke njegove ideje.
Ma kakav zonas, Ze Roberto igra za jedan slavni Palmeiras koji je uz Santos ima najvise titula u Brazilu, jedan od najvecih i najorganizovanijih klubova tamo, a i to sto tvrdis da je brazilska liga smesna samo potvrdjuje da nikad nisi ni video brazilsku ligu i da je tvoje znanje o fudbalu dosta povrsno, jer svako ko zna nesto o fudbalu zna sta je fudbal u Brazilu , koliko slavnih klubova imaju i da se bez sumnje radi o jednoj od najkvalitetnijih liga na svetu.
To je jedna od najtezih i najujednacenijih liga na svetu, liga gde ne postoje unapred dobijene utakmice, narocito ne u gostima.

Inace 35 nisu jos neke godine , mislim ukoliko je neko zdrav, nije imao tezih povreda ranije, ukoliko trenira itekako moze da bude brz i hitar sa 35 pa i kasnije.
Primer toga je recimo i Rikelme , Di Alesandro......itd

Inace Luka Modric je bio na pocetku karijere 2008. , secam se na EP u Austriji i Svajcarskoj tad ga je Bilic uveo u reprezrentaciju i predstavio ga kao naslednika Nike Kovaca i nekog ko bi u buducnosti trebalo da predvodi neku novu generaciju, dotad je bio tek samo talentovani klinac iz Dinama, relativno anoniman fudbalskoj javnostii neko koga je trebalo prodati, ali eto na tom EP 2008 je stupio na veliku scenu, odigrao odlicno,bio jedno od najprijatnijih iznenadjenja na tom EP, nakon cega je usledio i transfer u Totenhem....gde je takodje potvrdio klasu, pa u Real, da bi sada bio jedan od najboljih veznjaka na svetu, , tako da je 2008. zapravio pocetak njegove karijere u pravom smislu te reci.
 
Poslednja izmena:
Ajde sad..ako je brazilska liga vrh ko sto ti velis zasto vec 6 godina niti jedan evropski iole ozbiljniji klub ne zeli Ronaldinja? Dovoljan dokaz i vise nego dovoljan.Pirlo je nezamenljiv ali sve ima svoje granice ne verujem da bi ga iko sad zvao u 37 god zivota.A brt u 35 ni Rikelme ni ne znam ko ne moze igrati u malo ozbiljnijem evro klubu u ARG I BRA ligi moze to ne sporim,ali tamo igraju propaliteti poput Adrijana i slicnih.Svako ima misljenje,za mene to nisu ozbiljne lige.Pa nije bas bio na pocetku 2008 al dobro,tvoja je generacija pa zato tako kazes malo subjektivno.Ali u ranoj fazi da,i tada je igrao isto zrelo,ne kao sad ali i tad je bio lider na sredini,Kranjcar npr po meni nije nikad imao tu klasu ni blizu.Opet karijera je nakon 30 nepredvidljiva,niko ne moze da garantuje u kakvoj ce formi biti za 2 il 4 god,to je relativno,moze otici u bilo kom smeru.
 
Ajde sad..ako je brazilska liga vrh ko sto ti velis zasto vec 6 godina niti jedan evropski iole ozbiljniji klub ne zeli Ronaldinja? Dovoljan dokaz i vise nego dovoljan.Pirlo je nezamenljiv ali sve ima svoje granice ne verujem da bi ga iko sad zvao u 37 god zivota.A brt u 35 ni Rikelme ni ne znam ko ne moze igrati u malo ozbiljnijem evro klubu u ARG I BRA ligi moze to ne sporim,ali tamo igraju propaliteti poput Adrijana i slicnih.Svako ima misljenje,za mene to nisu ozbiljne lige.Pa nije bas bio na pocetku 2008 al dobro,tvoja je generacija pa zato tako kazes malo subjektivno.Ali u ranoj fazi da,i tada je igrao isto zrelo,ne kao sad ali i tad je bio lider na sredini,Kranjcar npr po meni nije nikad imao tu klasu ni blizu.Opet karijera je nakon 30 nepredvidljiva,niko ne moze da garantuje u kakvoj ce formi biti za 2 il 4 god,to je relativno,moze otici u bilo kom smeru.

Ne znam, po mom nekom skromnom mišljenju mislim da se daleko bolji fudbal igra dole u Južnoj Americi prvenstveno zato što se u njihovom fudbalu ne vrti toliki novac kao u evropskom a drugo zato što oni forsiraju svoje igrače a i još kad pogledaš kakav format lige oni dole praktikuju, više tekmi se igra nešto kao NBA-a- Uglavnom, pogledaj kako su Južnoameričke zemlje izdominirale evropkse na prošlom svjetskog, izuzev Njemačke koja je opet na guzove dobila Argentinu u finalu i jedino gdje su se pokazali je bilo protiv Brazila. Čile naguzio svjetske prvake Španiju, Kosta Rika izbacila Italiju i Englesku, Urugvaj izdominirao protiv Engleske...

Mislim da je ono što je Petković dole postigao veliki uspjeh samo ga ovdje ne cjene previše...
 

Back
Top