Quantcast
  • Dragi prijatelji, forum "Hobi" smo prebacili u kategoriju "Zabava" i pripojili smo mu teme iz foruma "Аlbumi sa sličicama" i "Strip i Anime".

UEFA EURO 2016 - Evropsko prvenstvo 2016.

Ko ce biti prvak Evrope?

• Francuska

glasova: 2 10,0%
  • Spanija

glasova: 1 5,0%
  • Nemacka

glasova: 6 30,0%
  • Italija

glasova: 5 25,0%
  • Belgija

glasova: 0 0,0%
  • Engleska

glasova: 1 5,0%
  • Neko drugi

glasova: 5 25,0%

• Ukupno glasova
    20
  • Anketa je zatvorena .

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.791
Очекујем да Белгија пријатно изненади, мислим да Шпанци прваци бити неће, а навијаћу за Чехе, Русе и Пољаке.
Belgijanci mi ne deluju tako ubojito kao recimo pre 2 godine , malo mi se cini da su izgubili tu energiju i taj momentum, ali svakako da se radi o jakoj ekipi, voleo bi i ja da Rusi odu sto dalje pa i da osvoje EP , dok Poljake bas i ne simpatisem previse, kao ni Cehe koji su mi nekako oduvek bili dosadna i neinteresantna ekipa (izuzev onda 1996 i one cuvene generacije sa Nedvedom, Poborskim, Bejblom i ostalima).

Iskreno moram da priznam da u Evropi nema ni jedne ekipe koju ono bas simpatisem kao recimo juznoamerikance ili neke ekipe iz Afrike, Azije , recimo pored Rusa , voleo bi Island da dogura sto dalje jer zaista su me "kupili" svojim igrama u kvalifikacijama i pobedama protiv Holandije, interesantna mala zemlja sa oko 300,000 stanovnika, ostrvce tamo negde u severnom Atlantiku, takodje voleo bi i Irska da nesto uradi , pa i Hrvatska jer na stranu sad politiku i sta mislio o njima ili njihovoj drzavi ali ipak su oni jedini predstavnik te neke jugoslovenske skole fudbala tamo i naseg govornog podrucja.

Mada generalno ovo EP mi ne deluje kao neko takmicenje koje cu pratiti sa previse strasti, osim eventualno neki tiketi kad se umesaju u igru ;)

Mada verujem bice zanimljivih utakmica i bice iznenadjenja.

Sto se tice favorita , mislim da su Francuzi prvi favoriti , igraju zaista dobro , imaju mocnu ekipu jaku na svim pozicijama i prednost domaceg terena, Spanci takodje deluju jako dobro zasad , dok Nemci mislim da su u izvesnom padu posle SP sto se i vidi , takodje malo su i izmenili ekipu i malo su izgubili onu energiju i onaj momentum koji su imali u Brazilu , Englezi imaju jak napad , ostalo prosek.
Recimo Portugal bi mogao da bude jedan od favorita iz senke, pogotovo ako bude dobro oodigrao grupnu fazu i tako podigao samopouzdanje pred nokaut fazu, i imaju dosta iskusnih igraca kao sto su : Kvarezma, Eliseu, Rikardo Karvaljo, Bruno Alves, Pepe, Zoao Mutinjo, Nani, naravno Kristijano Ronaldo.......itd koji vec dugo igraju zajedno i koji su vec odigrali zajedno nekoliko velikih takmicenja.
Mada veliko mi je iznenadjenje sto nema u ekipi Danija iz Zenita ili recimo Miguela Velosa iz Dinamo Kijeva, posebno ako uzmemo u obzir da im je sredina najslabiji deo tima i gde izuzev Mutinja nema nijednog iole iskusnijeg igraca na tim pozicijama, vec su na sredini uglavnom sve deca koja su dosad odigrala mozda maksimum po 10ak utakmica za reprezrentaciju.

gost 366239

Ističe se
Poruka
2.224
Francuszi mi deluju opako, mogu dosta, ali bas da osvoje tesko. Uzece ovo Italija precicom. :D Nemci su u padu malo. Kad igraju u podmaljadjenom sastavu oi gube ladno od anjjaceg sastava Slovaka, kad igraju u najjacem oni pobede Italiju 4-1, izgube od Engleza 2-3 i Francuza. Vidi se koliko im fale najkvalitetniji. To su prijateljske i mogu da kombinuju sa mladjima, a da suvo zlato tima cuvaju za EP. I to nije losa stvar dok npr Poljaci, Slovaci i drugi sitni, moraju da igra u najjacem sastavu i prijateljske i rizikuju da im se neko kljucan povredi.

Agram14

Aktivan član
Poruka
1.540
Nek se jebu Francuzi nemogu da verujem da nije Ben Arfa pozvan!
Mislim da je Cantona napao Deschampsa da Ben Arfa nije pozvan jer je musliman. Navodno imaju kvotu za crnce /muslimane. Sad ko zna ima li tu istine. Ben Arfa je imao odličnu sezonu, ali imali su i Payet, Griezmann i Pogba. Jer to su pozicije na kojima Ben Arfa može igrati. Pretpostavljam da će igrati 4-3-3 i veza i napad bi trebali izgledati ovako: Pogba, Kante, Matuidi- Payet, Giroud, Griezmann. Još u pričuvi za krilne pozicije Martial i Coman. Tako da razumijem zbog čega Ben Arfa nije pozvan jer bi teško došao do minuta.
I Benzema je isto prozvao Deschampsa zbog rasizma, ali svima je jasno da on nije pozvan iz savim drugih razloga. Makar, po meni bi sa njim bili puno jači nego sa Giroudom.
Što se tiče nepozivanja igrača, mene je najviše iznenadio Del Bosque. On je tek kod kuće ostavio i igrače koji su imali odličnu sezonu, a i neka velika imena; Torres, Mata, Isco, Cazorla, Diego Costa, Javi Martinez i Saul Niguez.

Ненад

Iskusan
Poruka
6.595
Gedam sastav Spanije i neko mi fali. Tores, Mata, Isko, Cazorla, Saul, Diego Kosta, Ljorente. I ovako su jaki, ali, pre svih, Toresa i Matu da ne zove je greh.
Можда ће се неки други форумаши насмејати, мени је грех што није звао мог омиљеног играча Данија Пареха, човек задње 2 године у Валенсији убија како игра а људи га нису звали чак ни пријатељску:sad2:

jos_1_5ak

Iskusan
Poruka
5.791
Recimo za mene je iznenadjenje sto Italijani nisu zvali Pirla, mozda vec jeste u poznim fudbalskim godinama ali je svakako igrac koji i dalje pravi razliku na terenu i jednostavno jos uvek Italijani nemaju boljeg igraca na njega na poziciji plejmejkera, takodje moglo je da se nadje mesta i za Djovinka.

Takodje u Spaniji nema Huana Mate, Sante Kazorle ili Saula.

Francuzima ne igra Ben Arfa koji je mogao da bude jedan od igraca koji bi obelezili ovo prvenstvo.

Rusima je otpao Dzagoev zbog povrede, Portugalcima recimo fali Dani.

Mada generalno danas u danasnjem fudbalu (pogotovo evropskom) takvih igraca je sve manje i manje.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.