UEFA EURO 2012 - Evropsko prvenstvo 2012.

Za koga ćete navijati na EP?

  • Nemačka

  • Engleska

  • Italija

  • Španija

  • Holandija

  • Rusija

  • Portugal

  • Francuska

  • Neko drugi

  • Kad nema Srbije - ni za koga


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

8-Mile RD

Veoma poznat
Poruka
10.353
Šeširi:

Prvi šešir:
Ukrajina
Poljska
Španija
Holandija


Drugi šešir:
Nemačka
Italija
Engleska
Rusija


Treći šešir:
Hrvatska
Grčka
Portugal
Švedska


Četvrti šešir:
Danska
Francuska
Češka
Rep. Irska


Žreb je na programu danas u 18:00. Direktan prenos na RTS 2.

PS
Kad EP i zvanično počne otvoriće se poseban pdf u sklopu Fudbala predviđen za to (kao što je bio slučaj i za SP 2010), a do tad ćemo na ovoj temi da pišemo.
 
Poslednja izmena:
Ždrijeb po mjeri:ok: Ključna prva tekma sa Ircima, ako to dobijemo nema šanse da zgubimo od Talijana. Španjolci su priča za sebe, bolje da igramo zadnju tekmu, možda će odmarat neke igrače ako osiguraju prolaz.....
Šanse Španjolska sigurna, Talijani 45%, mi 35%, Irci 20 %.

Prva grupa smiješna, druga brutalna....:rtfm:
 
Prvi utisak:neverovatno ali Francuzi izuzev EP 2008 uvek dobiju SLJ grupu,a zasto i kako ne znam.....taman i 4.sesir kad su oni se nadju u povlascenima......
Holandija,Nemacka ili Portugal neko ce ga ispusiti,a mozda i 2,mada ne verujem da ce Danska nekog izbaciti ali je bilo primera (Rumunija 2000.)......ipak mislim da Portugal nece ici dalje
Prva grupa realno mnogo slaba ispod prosecna,jedino Rusija selekcija vredna pomena.......
Italijani samo na prvi pogled imaju cistu situciju,ali ni njima ni Hrvatima nece biti lako s Ircima i ne dajem im vece sanse nego li ostrvljanima
 
Ždrijeb po mjeri:ok: Ključna prva tekma sa Ircima, ako to dobijemo nema šanse da zgubimo od Talijana. Španjolci su priča za sebe, bolje da igramo zadnju tekmu, možda će odmarat neke igrače ako osiguraju prolaz.....
Šanse Španjolska sigurna, Talijani 45%, mi 35%, Irci 20 %.

Prva grupa smiješna, druga brutalna....:rtfm:

Nema sanse da izgubite od Italijana !? Ne znam na cemu baziras ovu veoma optimisticnu tvrdnju
 
5 tekmi (3 pobjede 2 remija) - službeno 2 pobjede i remi. Cassano im je najjači, a neće igrati. Više me brinu Irci ta otvaranja redovito igramo slabo i uglavnom gubimo....

I Partizan ima dobar skor sa Manchester Unitedom, jel to znaci da bi ih danas pobedili ? Pusti ti tradicije, to su takve gluposti da je to strasno. Nemoj mi samo reci da Italijani imaju kompleks od vas, 4 puta prvaci sveta

Pogledaj im igracki kadar, svaka cast Luki Modricu ali Pirlo je Pirlo, tu su jos De Rosi, Montolivo, Markisio, Akvilani a da ne pricam o napadu - Matri, Pacini, Rosi, Baloteli...

Odbrana vec tu je izlisno pricati o Italijanima. Nece vas oni nakantati 3:0 jer nikad nisu bili takvi, ali 1:0 ili 2:1 sigurno
 
I njihove jače selekcije nas nisu pobjeđivale. Slabiji su nego prije 5, 6 godina, i liga im stalno opada. Daleko od tog da smo bolji, ali realno nisu Talijani nešto briljirali u grupi. Vi ste im poklonili bodove rezanjem željezne ograde, Slovence su dobili dvaput minimalno. Naravno da su jaki, ali nemaju nekih ekstra pojedinaca, možda Pirlo, Rossi, Buffon, ipak nisu nadomjestili jednog Nestu, Cannavara, Zambrottu, Tottija, Tonija....
 
BILIĆ: ZADOVOLJAN SAM GRUPOM


Selektor hrvatske reprezentacije, Slaven Bilić, zadovoljan je grupom za Euro 2012, a Hrvatska će u okviru grupe C igrati protiv Italije, Španije i Irske.
"Možda će neko pomisliti da sam poludio, ali ja sam vrlo zadovoljan sa žrijebom", kazao je selektor hrvatske nogometne reprezentacije, Slaven Bilić, te dodao:


"Skupina nije lagana, ali zapravo nijedna od ovih skupina nije lagana. Bit će privilegija igrati sa svjetskim i europskim prvacima Španjolcima, te bivšim svjetskim prvacima Italijanima. Čekaju nas dvije historijske utakmice. Protiv Iraca će biti ratnička utakmica, u kojoj ćemo morati fizički biti ravnopravni s Ircima u dvobojima, ali s njima se ipak da igrati. Bit će teško, ali mislim da imamo šanse i nadam se prolazu u četvrtfinale."

Prvu utakmicu Hrvatska igra 10. juna u poljskom Poznanju s Irskom, druga je sa Italijom 14. juna također u Poznanju, a u zadnjem kolu 18. juna u Gdanjsku sa Španjolskom.

"Nije tajna da smo željeli skupinu u Ukrajini, jer smo bili bili vrlo zadovoljni s ponuđenom bazom Šahtara. Nismo još odlučili, ali kako let iz Ukrajine u Poljsku ipak traje dva sata, vjerojatno ćemo svoju pripremnu bazu ipak imati u Poljskoj", zaključio je Bilić.
 
PRANDELLI: NISAM ŽELIO SUSRET SA TRAPOM

Nakon što su danas izvučene grupe za Evropsko prvenstvo, italijanski selektor, Cesare Prandelli, dao je komentar i svoje viđenje situacije:

"Nisam želio susret sa Trapattonijem iz više razloga. Moramo se dobro pripremiti, jer smo dobili izuzetno tešku grupu. Španija je favorit, prvaci su Evrope i imaju veliko iskustvo. Moj jedini strah je da ne budemo mentalno spremni za Evropsko prvenstvo. Irska će se sigurno boriti do kraja i opasan su protivnik, a jedina stvar o kojoj mislim sada je, kako da se pripremimo za prvenstvo." rekao je Prandelli, koji je istako da se nada da će Rossi i Cassano biti spremni za Euro.

Italija je u grupi C, sa Španijom, Hrvatskom i Irskom.
 
Del Bosque: Zadovoljan sam! Izbjegli smo Njemačku

Selektor nogometne reprezentacije Španije, Vincente del Bosque, priznao je nakon žrijeba za Euro 2012. godine da je zabrinut snagom Italije s kojom njegova ekipa i otvara svoj nastup...

Uz dvije spomenute reprezentacije, u grupu C smjestile su se Irska, te Hrvatska. U prvom kratkom intervjuu Del Bosque se nije osvrnuo na Hrvatsku s kojom igra posljednji meč grupe, već je samo komentarisao prvu utakmicu na Euru protiv Italijana.

"Italija nas je nedavno pobijedila (2-1) i biće vrlo jak protivnik", rekao je Del Bosque koji je u konačnici bio zadovoljan žrijebom.

"Bit će to vrlo teško Evropsko prvenstvo. Igraće 16 ekipa i svaka predstavlja prijetnju na putu do titule. Međutim, ono što sam priželjkivao sam i dobio (izbjeći Njemačku i igrati u Poljskoj). Dobro ćemo se pripremiti i bićemo spremni za prvi susret s Italijom u Gdanjsku", zaključio je španski selektor.
 
Iniesta: Idemo do kraja, Fabregas: Teška grupa


Španski nogometni reprezentativac Andres Iniesta bio je jako zadovoljan žrijebom ako je suditi po rečenici koju je napisao na profilu svoje Facebook-stranice.

Hrvatsku nogometnu reprezentaciju žrijeb za Euro 2012. godine je smjestio u skupinu C zajedno sa Italijom, Irskom, te aktualnim evropskim i svjetskim prvakom Španijom. Neki od španskih reprezentativaca odmah su nakon žrijeba izjasnili svoje (ne)zadovoljstvo izvučenom grupom.

"Sada imamo naše protivnike na Euru 2012.! Italija, Hrvatska i Irska. Obranićemo naslov prvaka i nećemo odustati do samog kraja", napisao je na svom Facebook-profilu Iniesta.

"Italija, Irska i Hrvatska, teška grupa", pisalo je na Twitter-profilu drugog Španca Cesca Fabregasa.
 
Španjolci o Hrvatima: Moramo se čuvati 'hrvatskog Cruyffa'!

Španjolski dnevnik Marca krenuo je odmah po održavanju ždrijeba za Europsko nogometno prvenstvo u Ukrajini i Poljskoj sljedeće godine u analizu protivnika "furije"...

Aktualni europski i svjetski prvaci smješteni su u skupinu C zajedno sa Hrvatskom, Irskom i Italijom, a međusobno će s "vatrenima" snage odmjeriti u posljednjem, 3. kolu.

"Istina je da Hrvatska više nema slatnu generaciju igrača poput Jarnija, Šukera i Bobana ali izbornik Slaven Bilić okupio je dobru jedanaestoricu koja prakticira igru s puno dodavanja. Moramo se čuvati tek jedne zvijezde. Samo ime Luke Modrića, hrvatskog Cruyffa prvo upada u oči", piše Marca.

U daljnjoj analizi Marca navodi da Hrvatska ima "dobre vratare" (Runju i Pletikosu) i "iskusnu obranu" s Ćorlukom, Šimunićem, Lovrenom i Pranjićem. Od veznih igrača ističe Darija Srnu, kapetana Šahtara i reprezentacije, kao i Ivana Rakitića kao glavnog čovjeka zaduženog za prekide.

U napadu prvo spominju ime Eduarda da Silve, a potom se spominju imena Petrića, Olića, Mandžukića, te Klasnića, Kalinića i Dinamovog Brazilca Sammira kao eventualnih alternativa.

"Nemojte se začuditi ako prođu prvu fazu natjecanja, ali nikad neće biti na razini Šukerove Hrvatske. Puno im nedostaje", stoji u zaključku Marcinog novinara Juana Castra.
 
I njihove jače selekcije nas nisu pobjeđivale. Slabiji su nego prije 5, 6 godina, i liga im stalno opada. Daleko od tog da smo bolji, ali realno nisu Talijani nešto briljirali u grupi. Vi ste im poklonili bodove rezanjem željezne ograde, Slovence su dobili dvaput minimalno. Naravno da su jaki, ali nemaju nekih ekstra pojedinaca, možda Pirlo, Rossi, Buffon, ipak nisu nadomjestili jednog Nestu, Cannavara, Zambrottu, Tottija, Tonija....

To smo i mi mislili pa su nam odrzali lekciju u sred Beograda i to sa sve matorcima i nekim nepoznatim igracima. Nemoj da te zavaravaju imena Italijani su Italijani.
 
Ja kontam da je u hrvatskoj euforija sto su dobili Irce,ali ja sam ubedjen da ce ih irci u najboljem slucaju namuciti,a Boga mi i vise od toga......da i mi smo mislili koja crna italija igraju sve neki iz kaljarija,fiorentine,kjeva....takav odnos s italijom ne moze ni spanija sebi da priusti a kamoli hrvatska.....a mi balkanci nismo bas realni,tako npr hrvatima Rakitic vredi vise od Montoliva,Srna je izmislio fudbal za Madja,Pranjic ce spakovati Krisita,Vukojevic ce izmarkirati matorog Pirla,ili sta moze Kasano protiv Subotica,Krasic i Tosic ce se poigrati s bekovima,Ninkovic majstor kreacije pokidace de rosija svakim pasom,a ni bufon vise nije sto je nekad bio.......
Tako smo i mi pre SP mislili da cemo Ganu i Australije rasklopiti na komade,da nece znati sta ih je snaslo,ko je Kejhil u poredjenju s Vidicem ili Dzonsua Kenedi,sta Gijan moze protiv Lukovica (e ovaj igra za zenit,a njihov "jadnik" je "samo" u sanderlendu) ne igraju im Esjen i Muntari,Australija od odlaska Viduke vise nije tim i razno razne gluposti.........
 

Back
Top