Udovica i sinovi !

Sarvaš

Elita
Poruka
20.713
Neozenjen sam i imam dosta godina , pa rijesih da pokusam da nadjem srodnu dusu preko sajtova za upoznavanje .U realu bas i nije nesto islo
jer je bio problem i upoznati zenu od cetrdesetak godina .I tako krenem ja . U pocetku trapavo , ali se sada vec snalazim kao riba u vodi .
Bilo je tu raznih iskustava , ali nisam ja tema kao ni moja iskustva .
Poslije dosta vremena upoznam zenu koja mi bas lezi . Imala je odlican brak , ali joj prije dvije godine umre muz . Ostanu joj dva sina . Jedan od
19 , a drugi 21 godine . Fini momci , a jedan je i na muzickoj akademiji . Ona inace ima odlicno radno mjesto , a radi i popodne za drugu firmu .
Neda da joj sinovi osjete oskudicu , a tako i manje ima vremena za tugu . Vremenom se i ona registrovala na sajt , muka joj od samoce .
I tako se upoznamo .Jedne veceri zaboravi da se izloguje i sinovi vide na koji se sajt registrovala .I sada frka u kuci . Optuzuju je da je nemoralna i da
je zaboravila njihovog oca i da ne postuje ni njih ni njega . Na njenu pricu odgovaraju da je prestara da se udaje . Ne znaju da li ona vec nekog ima , ali
sumnjaju . Mislio sam da joj dajem neki savjet , ali nisam ni ja siguran sta je najpametnije .Ovdje ima zena sa nekim iskustvom , pa me bas interesuje
kako bi se one postavile prema svojim sinovima
 
pazi oni uopste nemaju malo godina i treba im zbog takve reakcije izvuci usi..trebali bi biti srecni da majka nadje srecu opet..naravno ne uz nekog probisveta..sto bi svako normalno dete prvo pomislilo ali opet popricalo zrelo
 
to nisu fini momci nego razmazena, bezobrazna, nevaspitana derlad :confused:
sad moze samo da ih podseti ko je ko u toj kuci, mada cim je dosla u tu situaciju da joj deca govore sta da radi, malo je kasno - i to su ljudi punoletni, ali su sebicni preko mere. vala bi nahebali kod mene, ne bi ima palo na pamet vise da majci drze predavanja o tome kako ona treba da zivi.
 
Neznaju oni šta je samoća kad ostaneš sam .Preko dana ide ali uveče je najgore svi odu kući gledaju tv pa je lepo i kad se posvađaju,svi sede zajedno za stolom za vreme obroka,spavaju sa nekim, nemora to biti u istom krevetu ali čuješ mu dah kad hrče pa bi ti sada kad ga nemaš i to bilo lepo.Samoća je teška.
 
ono sto je do tebe da uradis je da kazes da ne zelis biti razdor nicije porodice i da ona to sama treba resiti..svako ce joj reci da deca s njenim ljubavnim zivotom nemaju veze..ako te kojim slucajem pokusa zavlaciti da ce to polako ici..da joj treba vreme..odma je steraj u rac jer od toga nema nista
 
Hm...sto rece Georgejune, pa to nisu vise deca. Da su upola mladji pa da covek i razume takvu reakciju.
Mada, odakle im uopste takvo gledanje na stvar, od koga su to culi, od koga prihvatili takvo razmisljanje?
Verovatno nije bila dovoljno iskrena sa njima.
 
Pa naravno, sinovi su u pravu. Zena treba da bude zena i majka pre svega a ne da se "vucara" sa svakakvima dok se jos skoluju i to svega 2 godine posle smrti muza!

Kad zavrse fakultete i ozene se, onda moze da razmislja o udaji, mada je i to sramota, tad je vec kasno.
 
ne mora da znaci da nije bila iskrena nego ih je pustila da zauzmu mesto muskarca u kuci, mesto koje ne pripada njima nego nekom odraslom.
ali ne znam sta ti da radis, ona da joj to ne odgovara ne bi ni bila u toj situaciji - nije to dobro ni za nju, ni za tu decu.
cim je doslo do "frke u kuci" znaci da je ona reagovala tako da je dozvolila da se oni tu pitaju, a tu bojim se, za nekog drugog nema mesta.
 
Ne znam da li se iko od vas našao u takvoj situaciji pa da može suditi o tome...
Da, svako ima pravo na svoj život, ali ja ne bih nikada mogao da prihvatim da mi majka u kuću u kojoj sam više od 20 godina proveo život sa ocem dovede drugog čoveka.
Možda bi to bilo sebično sa moje strane, ali to je realnost. Pritom vi sudite o momcima koje i ne poznajete. Ja od svoje 16. godine radim, bavim se sportom, završio sam fakultet, svako ko me poznaje zna koliko sam dobar i pošten i da bih za porodicu i život dao, ali nikada ne bih dozvolio majci da mi u kuću dovede drugog čoveka...Da li sam onda i ja razmažen?
Pritom, neshavtljivo je da ženi kojoj je umro muž pre samo 2 godine i sa kojim je imala (kako kaže) "dobar brak", nakon toliko malo vremena odlazi na sajtove za upoznavanje i planira udaju...
Ženama od 50 godina koje su ostale udovice moraju da se menjaju prioriteti - Tim sinovima i dalje treba pomoć, oko fakulteta, devojaka, vrećemenom će doći i unuci... Po meni je suludo razmišljati ponovo o udaji u tim godinama...
To više nisu devojke od 20, 30 godina... Što naravno ne znači da nemaju pravo na normalan život. Pa tu su valjda prijatelji, prijateljice, sinovi, šetnja po parku, neki hobi..
 
Ako je to očeva kuća, onda po naslednom pravu, odnosno posle smrti oca ukoliko su sinovi punoletni, a u ovom slučaju jesu (izuzev ako nasledna svojina nije drugačije regulisana testamentom), ta kuća pripada sinovima a ne majci...
 
Poslednja izmena:
Hm...sto rece Georgejune, pa to nisu vise deca. Da su upola mladji pa da covek i razume takvu reakciju.
Mada, odakle im uopste takvo gledanje na stvar, od koga su to culi, od koga prihvatili takvo razmisljanje?
Verovatno nije bila dovoljno iskrena sa njima.
Po njenoj prici , muz joj je bio jako dobar covjek i imali su skladan brak . Momcima otac sigurno mnogo fali , a i ona sigurno jos uvijek pati .
Sama kaze da jako puno radi i da joj to pomaze da ne razmislja u kakvoj je situaciji .Momci ne mogu da podnesu misao da ce mama sa
nekim drugim osim sa ocem u krevet . Mozda razmak od dvije godine od smrti nije dovoljan ? Siguran sam da ona nije sa njima razgovarala
o mogucnosti da se nekada uda .Sada su vidjeli da mama ipak nekoga trazi i to je za njih shok .
 
koliko znam, majka uvek ima deo ako su bili u braku. to ne pripada samo deci, nego se deli a majka ima pravo na uzivanje do kraja zivota.
znaci, dok je zena ziva, to je njena kuca.
naravno, moze covek u takvoj situaciji i da pokaze kakav je zaista pa da na osnovu svog dela imovine pokusa da nesto nametne odrasloj zeni,mada ako se dodje u takvu situaciju, znaci da je vaspitanje dece pobacilo poprilicno.
 
Ne znam da li se iko od vas našao u takvoj situaciji pa da može suditi o tome...
Da, svako ima pravo na svoj život, ali ja ne bih nikada mogao da prihvatim da mi majka u kuću u kojoj sam više od 20 godina proveo život sa ocem dovede drugog čoveka.
Možda bi to bilo sebično sa moje strane, ali to je realnost. Pritom vi sudite o momcima koje i ne poznajete. Ja od svoje 16. godine radim, bavim se sportom, završio sam fakultet, svako ko me poznaje zna koliko sam dobar i pošten i da bih za porodicu i život dao, ali nikada ne bih dozvolio majci da mi u kuću dovede drugog čoveka...Da li sam onda i ja razmažen?
Pritom, neshavtljivo je da ženi kojoj je umro muž pre samo 2 godine i sa kojim je imala (kako kaže) "dobar brak", nakon toliko malo vremena odlazi na sajtove za upoznavanje i planira udaju...
Ženama od 50 godina koje su ostale udovice moraju da se menjaju prioriteti - Tim sinovima i dalje treba pomoć, oko fakulteta, devojaka, vrećemenom će doći i unuci... Po meni je suludo razmišljati ponovo o udaji u tim godinama...
To više nisu devojke od 20, 30 godina... Što naravno ne znači da nemaju pravo na normalan život. Pa tu su valjda prijatelji, prijateljice, sinovi, šetnja po parku, neki hobi..
Evo da se ja ukljucim , jer cu mozda da ozenim zenu sa teme . Ne planiram da zivim u njihovom stanu jer imam svoju kucu u kojoj bi mogle
da zive dvije porodice .Plan je da ona dodje da zivi kod mene . Naravno , kad se oni ozene i stanu na svoje noge .Mogu im i ja pomoci .
Ideju da im mama cuva djecu neka izbiju sebi iz glave .To je vec malo previse sebicno .
 
blago majci kojoj sinovi nesto dozvoljavaju ili ne dozvoljavaju:)
tesko stanje. ne mogu da zamislim-ni situaciju da sinovima dovedem nekog u kucu, ni situaciju da mi oni nesto ne dozvoljavaju:think:
valjda sam iz neke druge price..
a sinove vaspitavam da grade svoj zivot, a ne da brinu oko mog..:neutral:
 
Ne znaš. Ja sam pravnik po struci pa dobro poznajem nasledno pravo...
Uglavnom, ovde provejavaju neki feministički stavovi koje ja samo delimično razumem. Odnosno, razumem potrebu da žena ima pravo na svoj život, i normalno je da bude kako ona odluči (čovek je krojač sopstvene sudbine). Ali, ukoliko je spremna u 50im godinama da pokvari odnos sa sinovima i uruši porodičnu harmoniju ne bi li bila sa čovekom kojeg je upoznala preko internet sajta, onda ja nemam ništa da joj zamerim, već samo da joj čestitam na hrabrosti i poželim sreću u daljem životu.
Vi kao da ne shvatate da se ovde radi o sukobu na relaciji sin-ljubavnik. Ako bi majka odabrala drugo opciju, mene bi to kao sina izuzetno povredilo, i ne verovatno do kraja života ne bih prozborio sa njom.
 
Ne znaš. Ja sam pravnik po struci pa dobro poznajem nasledno pravo...
Uglavnom, ovde provejavaju neki feministički stavovi koje ja samo delimično razumem. Odnosno, razumem potrebu da žena ima pravo na svoj život, i normalno je da bude kako ona odluči (čovek je krojač sopstvene sudbine). Ali, ukoliko je spremna u 50im godinama da pokvari odnos sa sinovima i uruši porodičnu harmoniju ne bi li bila sa čovekom kojeg je upoznala preko internet sajta, onda ja nemam ništa da joj zamerim, već samo da joj čestitam na hrabrosti i poželim sreću u daljem životu.
Vi kao da ne shvatate da se ovde radi o sukobu na relaciji sin-ljubavnik. Ako bi majka odabrala drugo opciju, mene bi to kao sina izuzetno povredilo, i ne verovatno do kraja života ne bih prozborio sa njom.
pa mi smo znas poglupi, ovde na sjatovima, pa ako bi mogao da pojasnis kakav je to sukob..i zasto je do njega doslo..
evo ja ne razumem:think:
el to znaci da ako sutra ti nadjes devojku i hces da se zenis, majka ima puno pravo da se sukobi sa snajkom, i da kaze sine biraj, ceo zivot sam zrtvoavala za tebe:rtfm::rida::rida::rida:
 
Ovdje ima zena sa nekim iskustvom , pa me bas interesuje
kako bi se one postavile prema svojim sinovima
ja sam odavno ostala sama sa svojim sinom,pa sam jelte merodavna da kazem svoje misljenje.ne mogu da zamislim da su deca toliko sebicna.moj sin me je uvek nagovarao da nadjem nekog,cak je i ovde na krstarici,a i na drugim sajtovima umesto mene pisao oglas za upoznavanje i ostavljao moj email (znao je sifru svuda,jer je meni svuda ista sifra,a on me ucio da kuckam na kompjuteru)...

ta dama iz tvog posta...pa moze ocekivati da joj sinovi lupe samarcinu ako zapali cigaru ili popije pice,a kamo li sta drugo.ne znam,ne razumem sebicne odnose
 
Ako je to očeva kuća, onda po naslednom pravu, odnosno posle smrti oca ukoliko su sinovi punoletni, a u ovom slučaju jesu (izuzev ako nasledna svojina nije drugačije regulisana testamentom), ta kuća pripada sinovima a ne majci...

Ne znam šta podrazumevaš pod ovim,ali znam da se zajednička imovina deli na dva podjednaka dela,očev i majčin.Onda se deo preminulog roditelja deli na podjednake delove između roditelja(u ovom slučaju majke) i dece.Tako da majka ima većinski deo.
 

Back
Top