Udavila se triatlonka u trci "Ajronmen"

  • Začetnik teme Začetnik teme Nina
  • Datum pokretanja Datum pokretanja

Nina

Veteran
Supermoderator
Poruka
424.700
Brazilska fitnes influenserka Mara Flavia (38), koju na Instagramu prati više od 60.000 ljudi, nestala je tokom učešća na ekstremnoj triatlonskoj trci Ironman, jednoj od najtežih disciplina u takmičenju u izdržljivosti na svetu.Kako prenosi Njujork post, ona se udavila tokom plivačkog segmenta u otvorenim vodama na jezeru Woolands, u državi Teksas, severno od Hjustona, SAD.

Bila je to prva od tri iscrpljujuće etape koje čine ovu čuvenu trku dugu oko 225 kilometara. Upravo ovaj deo smatra se najrizičnijim,
jer takmičari ulaze u duboku vodu, često u gustim grupama, izloženi talasima, slabijoj vidljivosti i fizičkom naporu već na samom početku.

688z387_mara.jpg
 
Kada se Mara Flavia nije pojavila na izlazu iz vode zajedno sa ostalim učesnicima, organizatori su odmah alarmirali spasilačke službe.
Pokrenuta je opsežna potraga na jezeru, dok su njeni pratioci na društvenim mrežama počeli da dele poruke podrške i nade.
Ironman trke poznate su po ekstremnim zahtevima: učesnici moraju da savladaju gotovo četiri kilometra plivanja, zatim oko 180 kilometara vožnje bicikla
i na kraju maraton. Iako okupljaju vrhunski pripremljene sportiste, ovakvi događaji nose i ozbiljne rizike, naročito u prvoj disciplini.link
 
Brazilska fitnes influenserka Mara Flavia (38), koju na Instagramu prati više od 60.000 ljudi, nestala je tokom učešća na ekstremnoj triatlonskoj trci Ironman, jednoj od najtežih disciplina u takmičenju u izdržljivosti na svetu.Kako prenosi Njujork post, ona se udavila tokom plivačkog segmenta u otvorenim vodama na jezeru Woolands, u državi Teksas, severno od Hjustona, SAD.

Bila je to prva od tri iscrpljujuće etape koje čine ovu čuvenu trku dugu oko 225 kilometara. Upravo ovaj deo smatra se najrizičnijim,
jer takmičari ulaze u duboku vodu, često u gustim grupama, izloženi talasima, slabijoj vidljivosti i fizičkom naporu već na samom početku.

Pogledajte prilog 1893269

Bese i prosle ili predprosle godine onaj Srbin u slicnoj nekoj trci preminuo pred ciljem...?

ISTO TEXAS...😯⬇️
Tamo izgleda ritualno zrtvuju ljude... :think:

"VIKALI SMO ČUVARIMA DA MU POMOGNU, ALI JE ZA NEKOLIKO SEKUNDI NESTAO" Stravična ispovest čoveka koji je svedočio Lazarevoj smrti​

https://www.kurir.rs/crna-hronika/4425059/ispovest-coveka-koji-je-svedocio-lazarevoj-smrti
Srpski takmičar u krosfitu Lazar Đukić (29) nastradao je tokom takmičenja "Crossfit Games" u Sjedinjenim Američkim Državama.
Nažalost, Lazar se utopio u jezeru u Fortvortu (Teksas) kada nije isplivao iz vode tokom plivačkog dela takmičenja, a dežurne službe su telo pronašle oko sat vremena kasnije i izvukle na površinu.
Sve se videlo i u prenosu uživo, Đukić je stradao na oko 100 metara od cilja, a pojedini očevici su pričali da se inače mučio u plivačkom delu takmičenju i da mu niko nije pomogao.
Sada je prvi put neko od njih stao i pred kamere i opisao šta se tačno dogodilo. U pitanju je Kol Lern iz Kanade koji je video šta se dogodilo, a koji od ranije poznaje Lazara Đukića. Priznaje da mu je teško zbog njegove smrti i najteže mu je jer zna da su mogli da ga spasu.




...
 
Poslednja izmena:
Ne vide, plivacki deo je 4km dugacak, i uglavnom bude na nekom dugackom jezeru.
Nema sanse da se na celoj duzihi od 4km obezbede spasilacke sluzbe, trebalo bi angazovati gomilu visoko obucenog ljudstva, a to je prakticno neizvodljivo, pogotovo u sportskim disciplinama koje su low budget.
jel si video snimak?..
udavila se na 100m od obale..ako ono njeno pracakanje nisu videli spasioci, onda njih nije ni bilo ili su muvali neke ribe pored.
 
jel si video snimak?..
udavila se na 100m od obale..ako ono njeno pracakanje nisu videli spasioci, onda njih nije ni bilo ili su muvali neke ribe pored.

Ja sam gledao vise puta iron man trke i dva puta volontirao u organizaciji.
Ne mozes ni 5 spasioca da nadjes za budzet koji imas, i uglavnom su to volonteri kao i ja sto sam bio.

Ne mozes tu ocekivati ne znam kakvu reakciju.
A 100m je velika distanca u vodi, vrhunskom plivacu/spasiocu od obale do mesta davljenja bi trebao ceo minut.
I pitanje da li bi mu ostalo snage za intervenciju.

Mnogo su to zaiebanije stvari nego sto se posmatracu čini.

P.S. Svi ucesnici ovakvih trka potpisuju da su sami odgovorni za sve sto im se desi, jer je na necemu ovakvom nemoguce na tolikim distancama obezbediti sigurnost.
Npr. biciklisticki deo je preko 100km dugacak.
Brutalno zaiebano.
 

Back
Top