Quantcast

Udala sam se i sad sam mnogo mudra

Poruka
15.172
LM, prosle nedelje moja drugarica iz srednje skole me zove da mi kaze da dolazi sa muzem u BG na par dana kod njegovog brata i da kupuju neki namestaj i da ako mogu okupim jos par drugarica (sa nekim sam u cestom kontaktu sa nekima ne) da nas 5 odemo na rucak, pice, bilo sta. Naravno, odradim to i krece agonija.
Kako smo sele doticna poce da kuka: Jao, blago vama devojkama (ima 23, izgleda da se sama oseca ko baba:think:) vi ne morate nikom da peglate, imate samo neke ispite kao vam je to muka neka, a ja sada 15. treba da spremim slavu za xy desetina ljudi, pa ustajem u ne znam kad u ranu zoru pre muza da mu spreim dorucak, pa vodim dete u vrtic, pa radim sa njim domaci, vi se samo sminkate, jeb.ete i idete na fax i u tom maniru :lol:
Ja odma' se poFalim kako umem da kuvam cak 3 jela i radim :mrgreen:, a ona mi objasni da je to spremanje pasti i ostalo bez zaprske glupost, prava kuvarica sprema samo sa zejtinom, zaprskom i u loncu za desetoro. A ova druga koja zavrsava master, blago njoj ona samo sa knjigama po ceo dan, ne mora da "trpi" svekrva, svekrvu i ne znam koju li svu rodbinu.
Ne znam da li se srecete sa tim sindromom, ali zasto cesto udate zene misle da su bolje od ovih neudatih (ima i druga krajnost gde ove single se groze "domacica" :roll:) i da je njihova supa bistrija? :lol: I da su zavrsile sve i postigle sve jer su se udale, a ostali i tudji uspesi su 0 spram njihovog vencanog lista? :rtfm:

Poslednja izmena:

gost 254524

Iskusan
Poruka
5.974
ja imam 20 godina, pa ni ne planiram jos, ali znam cure koje imaju po 26, neudate, rade imaju svoj stancic, uzivkaju.
I svi, ali svi kad ih vide prvo sto ih pitaju je kad ces da udas?
kao da je to nesto najvaznije na svetu.

Ja npr ni ne zelim da se udam, jer ne volim svadbe. Samo mogu da se registrujem kod maticara i to je to. :D

Poruka
15.172
Pa pazi, ako se postavis tako da muz ne ume sam da spremi dorucak i da moras da ustanes u 5 da mu isti spremis jeste tesko, ali valjda kad se udas, znas koje obaveze to sa sobom nosi.
Ne kazem ja da je meni lakse ili teze, nego sto ispadasmo mi kur.ve koje studiraju (ih, i to je neka muka i uzivaju) a ona jadna mudra i pametna velikomucenica i domacica/

gost 254524

Iskusan
Poruka
5.974
Prvo, ona je debil (neka izvine) sto ustaje u 5 da spremi muzu dorucak. Pa majku mu, taj je toliko nesposoban da ne moze da uzme sendvic da napravi i da pojede, nego mora ona da mu sprema.
Muz treba u svim kucnim poslovima da pomaze zeni, i to je normalno
samo ovde smataraju da je on tad zaboga papucar ili sta vec.
Mi koje studiramo, imacemo i bolji posao i ispunjeniji zivot od nje, koja samo kuka.

Troja

Elita
Poruka
23.824
Ja to ne vidim kao hvaljenje, nego kao ocajnicki pokusaj da daju sebi na vaznosti. Tj, mislim da i one same ne veruju u to, nego tom pricom hoce okolinu a i sebe da ubede u to...
Jer, realno udati se i kuvati rucak nije neki narociti uspeh, nego jedna sasvim normalna i prirodna stvar.
Mislim da osobe koje to rade ustvari i nemaju neke druge 'uspehe', pa moraju da potenciraju udaju kao nesto sto ih postavlja iznad zena koje su single.
Nemam takve drugarice, iskreno i one sto su udate se ponasaju normalno i imaju normalne price. Ali ovde na forumu toga ima koliko hoces...

gost 254524

Iskusan
Poruka
5.974
Slazem se Trojankom.
Sto bi se hvalila jer kuva, pa i devojke koje su same i studiraju van kuce, pa i one skuvaju nesto.
Ali nikada necu da shvatim te zene koje zele odmah da se udaju i to im je jedina zelja u zivotu i najveci uspeh.
Mada i mi imamo cudne obicaje i verovanja, pa i mentalitet.
Vecina i smatra da je to i zena treba da radi, ono sedi kuci i cuva decu. sto je glupost.

Grof Vronski

Legenda
Banovan
Poruka
60.490
LM, prosle nedelje moja drugarica iz srednje skole me zove da mi kaze da dolazi sa muzem u BG na par dana kod njegovog brata i da kupuju neki namestaj i da ako mogu okupim jos par drugarica (sa nekim sam u cestom kontaktu sa nekima ne) da nas 5 odemo na rucak, pice, bilo sta. Naravno, odradim to i krece agonija.
Kako smo sele doticna poce da kuka: Jao, blago vama devojkama (ima 23, izgleda da se sama oseca ko baba:think:) vi ne morate nikom da peglate, imate samo neke ispite kao vam je to muka neka, a ja sada 15. treba da spremim slavu za xy desetina ljudi, pa ustajem u ne znam kad u ranu zoru pre muza da mu spreim dorucak, pa vodim dete u vrtic, pa radim sa njim domaci, vi se samo sminkate, jeb.ete i idete na fax i u tom maniru :lol:
Ja odma' se poFalim kako umem da kuvam cak 3 jela i radim :mrgreen:, a ona mi objasni da je to spremanje pasti i ostalo bez zaprske glupost, prava kuvarica sprema samo sa zejtinom, zaprskom i u loncu za desetoro. A ova druga koja zavrsava master, blago njoj ona samo sa knjigama po ceo dan, ne mora da "trpi" svekrva, svekrvu i ne znam koju li svu rodbinu.
Ne znam da li se srecete sa tim sindromom, ali zasto cesto udate zene misle da su bolje od ovih neudatih (ima i druga krajnost gde ove single se groze "domacica" :roll:) i da je njihova supa bistrija? :lol: I da su zavrsile sve i postigle sve jer su se udale, a ostali i tudji uspesi su 0 spram njihovog vencanog lista? :rtfm:
Nelogično !?
Reče da ti drugarica ima 23 godine !
Odkud joj već dete školskog izrasta,
kome pomaže da uradi domaći !?
Sa koliko se udala !?
Ako živi u Avganistanu ili Pakistanu,pa i mogao bih da shvatim!
Ovako - teško.....
Nešto ne valja računica
:think:

gost 183655

Veoma poznat
Poruka
11.280
...svakome je njegova muka najteza i njegova sreca najveca, da covek ne ceni svoj izbor ne bi ga ni napravio a ni trpeo. Kada se sprema tezak ispit obicno se misli i da je njegov fax najtezi, i da je takav zivotni izbor najbolji i da je on vredniji etc etc...kada se sprema slava za xy ljudi (sto zbilja, ruku na srce nije lako i iziskuje pored napora i veliki stres) cesto se misli kako ovoj sto ucki uz nesic na terasici laganica. Koliko gresi prva grupa toliko gresi i druga.

Poslednja izmena:

tina niš

Zainteresovan član
Poruka
205
Svaka čast za temu :ok: Imam sličnu situaciju, ali sam se navikla, pa ne obraćam pažnju.Moje drugarice su se poudavale odmah posle srednje škole, a ja sam studirala, radila i bavila se raznim stvarima, u dugoj sam vezi i planiramo brak, ali trenutno imamo porodičnih problema,pa smo malo odložili.

Jedino sam u kontaktu sa najboljom drugaricom, družimo se od kraja osnovne škole i priča je otprilike ovakva: Ona je najbolja u svakom pogledu, ispravno je samo ono što ona uradi, ne postoje druga mišljenja i druga iskustva, ne prihvata da postoji i drugačiji život od njenog.U početku me je strašno nervirala, mislim nismo se svađale i raspravljale, ali uvek je bila bitna samo ona i njen život, pozove me telefonom i priča uglavnom o sebi,pa sam prestala da obraćam pažnju na to.

Još uvek se družimo, mada mislim da je sada situacija malo drugačija, nije se ona nešto promenila, ali čini mi se da je prihvatila neke stvari i prestala da pametuje.Retko se viđamo, zbog njenih obaveza oko dece, ali se redovno čujemo, ne zameram joj to kakva je bila.

dobra predskazanja

Buduća legenda
Banovan
Poruka
48.586
Pa pazi, ako se postavis tako da muz ne ume sam da spremi dorucak i da moras da ustanes u 5 da mu isti spremis jeste tesko, ali valjda kad se udas, znas koje obaveze to sa sobom nosi.
Ne kazem ja da je meni lakse ili teze, nego sto ispadasmo mi kur.ve koje studiraju (ih, i to je neka muka i uzivaju) a ona jadna mudra i pametna velikomucenica i domacica/
pa takve iskljucim iz zivota, zasto bih nekome dozvolila da preko mene podigne sebe i ispadne sebi lepsi? a posto imam dugacak jezik mogu i da lupim nesto da se zemlja zatrese :lol: ako vidim da je to- to, a ne samo obicna preokupacija detetom, koja je posledica hormona. ebga priroda je tako uredila. naravno sve je stvar subjektivne procene
nevezano za misljenje udatih i neudatih, cesto se prijateljstvo i prekine, vremenom, ili se svede na vidjanje jednom u 3-4 meseca. ne zbog toga sto jedna strana nabija drugoj nesto na nos, nego jednostavno razidju se putevi. drugi nacin zivota, druge price, drugo drustvo, sve je drugacije. vremenom valjda zene nadju balans izmedju biti majka i biti zena, pa neke opet postanu ok za druzenje.

Regina Mills

Buduća legenda
Poruka
44.804
Mislim da to nema mnogo veze sa tim da li su udate ili ne. Ima veze sa ulogom zene kao zrtve. Ako ona ne pegla celu noc, ne ustaje sa petlovima da spremi dorucak/rucak/veceru, ne pere na ruke nego u ves masini, ne radi sa decom, ne okrvavi kolena od ribanja tepiha, ne navuce alergiju od brisanja prasine ona jednostavno nije vredna i nije dobra ni za koga, a pogotovo mamine sinove.
Ima slucajeva i kod udatih da im vecito prebacuju sto se ne zrtvuju za svoju porodicu i muza, pa kako to da muskarac pored njih zivih uzme ususivac u ruke i slicne stvari... Zaboga otisla je da kafenise sa drugaricama, a muz kuva rucak/brise prasinu/pere sudove!
A zene tog profila sebe dizu na pijedestal (po)zrtvovane svetice koja se jadna pati i muci i rinta i ocekuje da joj se svi dive zbog toga.
Da ne pricam o tome sto znam babe i dede koji su se sve dogovarali sta ce ko da radi i niko nije nikakvu famu pravio oko bilo cega...I deca su im takva, a i unuci...

gost 43599

Veoma poznat
Poruka
10.181
Nelogično !?
Reče da ti drugarica ima 23 godine !
Odkud joj već dete školskog izrasta,
kome pomaže da uradi domaći !?
Sa koliko se udala !?
Ako živi u Avganistanu ili Pakistanu,pa i mogao bih da shvatim!
Ovako - teško.....
Nešto ne valja računica
:think:
I meni racunica nikako ne stima..:think: + tema mi nesto poznata...:lol:

@tema
Ne volim vecita prepucavanja izmedju "intelektualki" i domacica (koja je bolja, lepsa, pametnija, sposobnija...:zzzz: - istina je uvek negde izmedju), nit se druzim sa takvim osobama...

Ako se slucajno nadjem u krekecharskom drustvu, ustanem, kazem cao, odem...radije cu samovati, slusati muziku ili raditi bilo sta, samo da ne slusam zenska, brbljiva, nekulturna, suntava prepucavanja o gloopostima..za to odavno nemam zivaca...

Kokoshinjac me ić ne zanima....

P.s. Ono sto mi ide na zivce je brdo kolektivne glooposti na jednom mestu...missim zabole me ako ce se hvaliti, uzdizati (pa cak i na moj racun do odredjene mere)...uzivam u svom zivotu, zadovoljna njime...kakav god da je, moj je, ja sam ga IZABRALA!

Niko me ne moze spustiti sem mene same!

Poslednja izmena:

nikoneko

Ističe se
Poruka
2.455
Iha toga ima koliko hoces, to je cesto misljenje u srbiji.
da je zena nesposobna da bude sama, i cim je sama nesto definitivno nije u redu sa njom.
jos ako zivi sama i radi, ima svoj stan, pa ta je procerdala zivot :D
Ma to nije istina ,većina ne misli tako siguran sam .
Kao i ono da većina srba želi da su im žene kod kuće i da ne rade već samo čuvaju decu ,aha ludi smo za tim :roll:

winx vila

Iskusan
Poruka
5.211
Obicno je kolicina samoproklamovanih superlativa u disproporciji sa dozivljajem sopstvene vrednosti. :lol:

Poslednja izmena:

maxyma

Iskusan
Poruka
6.937
Iste ili slicne price,meni su u isto vreme i smesne i zalosne.
Devojka/zena sa 23godine,jedva da je sposobna da brine sama o sebi,a kamoli nesto vise.
Emocionalna,psihicka, fizicka zrelost i stabilnost,su kljuc ovakvih prica.Da bi neko tj zena sa uspehom obavljala sve "duznosti" koje nose sa sobom "biti supruga i majka",mora najpre biti licno ispunjena i ostvarena.

gost 43599

Veoma poznat
Poruka
10.181
Da dodam jos...

Zacudjujuce je kako su zene vazda sebicne i misle da se ceo svet vrti oko njih...covek ne moze postaviti jedno sasavim obicno pitanje a da se ne ospe paljba po njemu i sve pod izgovorom zadiranja u intimu, turanje nosa u tudje stvari, spustanja, uzdizanja i sl. glooposti...

Mozda ta zena iz price uopste nije imala nameru da se uzdize, pljuje druge ili sta vec (znamo da vecina zena vazda iz muve pravi slona)...mozda je bila samo mnogo nervozna i nesigurna kako ce ona sve to uspeti, pa se natangrcila na vas...svi mi zelimo da se ono sto radimo, u odredjenoj meri dopadne i drugima, da budu zadovoljni pa samim tim je i nama dobro...
Mozda joj je samo bio potreban podsticaj u vidu lepih, ohrabrujucih reci....tipa, "Mozes bre ti to...sta je za tebe skuvati pun lonac dobre hrane...ma oduvaces ih sa svojim sosom pravo u wc...:lol: svekrvi na pamet nece pasti da te ikad vise kritikuje..."
Stuacija dobija skroz drugu dimenziju, zena prestaje cvaktati o svojim strahovima i druzenje se nastavlja sa prijatnijom atmosferom...

Da se ljudi malo vise bave drugima a ne samo sobom, svet bi bio lepsi....

Zato ja volim vise druzenja sa muskarcima...kad u razgovoru iznesem neku svoju sumnju ili nesto sl., cujem konkretno sta neko misli o tome, uzmem na znanje, tema predje na skroz neke druge saljive teme ( u medjuvremenu se spomene moje dobro dupe), ja se mu nahebem sve po spisku, i dalje se cerekamo o skroz 10-im stvarima...
muskarci su mnogo jednostavniji za zez....i da se ponovo rodim, pozelela bih da sam musko (bila bi bez mane :mrgreen:)...

Modesti B.

gospođa Vineti
Banovan
Poruka
48.141
Udala se i sad je mnogo mudra?! Nije nego - udala se, a da pojma nije imala sta to sve podrazumeva. Moja sestra, najmladje dete, mazeno, pazeno, ljuljuskano do besvesti od svih, kad se udala (i pored toga sto smo joj svi objasnjavali da brak jos nije za nju!) otkrila je da postoje obaveze i odgovornost!!! I onda je bilo - jao nama svima, mi smo krivi (sto se ona udala)! I pored toga sto smo sestra i ja vec bile udate i mogla je bar malo da vidi kako to izgleda. Sad je njen stariji sin punoletan, a mi smo jos uvek krivi sto se ona udala :D ( ima predivnog muza, njemu ne nalazi manu, samo nece da je udata!). :zcepanje:
Sve obaveze koje brak nosi nisu jednostavne. Ali ako svesno ulazimo u brak, ne vidim razloga za "pametovanje" posle. Moj suprug i ja smo od pocetka sami u svemu. Sreca da smo i pre braka "ispekli" kuvanje i druge kucne obaveze, pa se u mnogo cemu samo nadopunjujemo, da bi brze zavrsili. Mnogima je dugo trebalo da skapiraju kako mi to funkcionisemo, izgledalo im kao da sve neko radi umesto nas, da kupujemo rucak, torte, kolace,... jer to nije islo uz njihovo poimanje nas kao para, koji ode na jedrilicu, seta decu stalno, druzi se. I posle toliko godina braka, ja iz srca mislim da mi sudbina namestila pravog muza (koji me kapira), pa verovatno je sve drugo manje bitno.
Zato zelim svim neudatim devojkama da nadju pravog, pravog muskarca za sebe, da ih voli i da uvek zna sta im treba, onda se sve u zivotu jednostavnije kotrlja (bez mnogo mudrovanja). :heart:

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.