Ucenje-vezbanje tablice mnozenja uz igru

makisiki

Početnik
Poruka
23
... jedan od projekata koji sam zapoceo pre desetak godina ... jos uvek stoji u test-demo verziji :)

Ideja je bila da ucenje-vezbanje tablice mnozenja bude malo zanimljivije i manje dosadno.

Igra ima pricu, nisu samo "suva pitanja". Vezbanjem tablice dobijaju se bodovi (kao neki zlatnici za kupovinu voca za placanje majmunima) koji sluze za otvaranje novih delova igre.
Primer: U igri 3 treba da se sakupe banane (10 kom) koje se ubacuju u korpu i nose glavnom "sefu majmuna" od koga se dobija kljuc od pecine u kojoj je sve okrenuto naopacke (brojevi su naopako i treba da se nadju prava resenja). Resavanjem svih problema u pecini dobija se dijamant koji ide na dalju obradu ... itd, itd :)

Igra izgleda ovako ... https://tablicamnozenja.zyrosite.com/

Cini mi se da je upotreba kompjutera kod mladjih sve slabija - vecinom su to mobilni telefoni. Razmisljao sam da ovo odradim za telefon ali se slabo snalazim sa programiranjem za Android i odustao sam od toga.

Koliko se danas isplati (utroseno vreme - rad) da se ovako nesto odradi do kraja ?

Sakinna

Obećava
Poruka
90
Ima dobar interfejs, i lepo izgleda barem na slici.
U svakom slucaju dobra ideja...
Naravno da nisi prvi ali pozdravljam svako nastojanje da se kroz igru ili ti kompjutereske igrice napravi nesto sto ce edukovati..jer ipak se gomila vremena trosi na neke igrice koje i nemaju neku svrhu osim suvog gubljenja vremena. A sobzirom da nam je paznja tako oslabila zbog toga sto vise nista i ne pamtimo niti ucimo samo skrolujemo infromacije dobro je da bar proba da se nesto i nauci.

makisiki

Početnik
Poruka
23
... ima na sajtu download pa ako neko hoce slobodno moze da instalira igru (da se vidi kako igra izgleda - ne samo slika) i proveri svoje znanje a i brzinu :)

Za igru je potreban Windows 64bit i Net Framework 4.7.2 ...
... i to je jedan od razloga zasto sam postavio pitanje - koliko se isplati pravljenje ovakve igre za Windows (ko ce da koristi danas) ?
... treba NetFramework (ko nema instaliran), pa ide download, pa da se raspakuje, pa da se instalira, a to je vec par klikova vise nego sto neko ima strpljenja da odradi :)
... dok je Android to odradio mnogo lakse ... plejstore-instaliraj i gotovo :)

I jos samo da dodam - ovo sam poceo da radim 15.09.2010 u 04:27 :)

Sakinna

Obećava
Poruka
90
Download-ovala sam.
Sta znam jos uvek dosta ljudi ima windows i koristi komp, samo se telefon lakse nosi sa sobom pa se cini da svi samo gledaju u telefon.
Igru treba da okacis na stim - recimo ili tako nesto. Onda mozda se javi neko ko je zainteresovan ili da kupi ili da prebaci u android verziju.
Probaj nesto tako. Mozda ideja zazivi ili mozda pristignu neke druge ponude.

bmaxa

Buduća legenda
Poruka
33.311
... jedan od projekata koji sam zapoceo pre desetak godina ... jos uvek stoji u test-demo verziji :)

Ideja je bila da ucenje-vezbanje tablice mnozenja bude malo zanimljivije i manje dosadno.

Igra ima pricu, nisu samo "suva pitanja". Vezbanjem tablice dobijaju se bodovi (kao neki zlatnici za kupovinu voca za placanje majmunima) koji sluze za otvaranje novih delova igre.
Primer: U igri 3 treba da se sakupe banane (10 kom) koje se ubacuju u korpu i nose glavnom "sefu majmuna" od koga se dobija kljuc od pecine u kojoj je sve okrenuto naopacke (brojevi su naopako i treba da se nadju prava resenja). Resavanjem svih problema u pecini dobija se dijamant koji ide na dalju obradu ... itd, itd :)

Igra izgleda ovako ... https://tablicamnozenja.zyrosite.com/

Cini mi se da je upotreba kompjutera kod mladjih sve slabija - vecinom su to mobilni telefoni. Razmisljao sam da ovo odradim za telefon ali se slabo snalazim sa programiranjem za Android i odustao sam od toga.

Koliko se danas isplati (utroseno vreme - rad) da se ovako nesto odradi do kraja ?
Za adndroid ti treba Linux i android studio. Linux ako hoćeš da testiraš na kompu. Ništa posebno samo pratiš tutorial.
Za iPhone je lakše ali ti treba macOS , dakle ili hackiintosh ili Mac. Imaš XCode sa primerima, i tu se radi u Swiftu
za razliku od Androida gde je fazon Kotlin ili Java... u principu eto imaš razlog da naučiš pa probaj čp

makisiki

Početnik
Poruka
23
Download-ovala sam.
Sta znam jos uvek dosta ljudi ima windows i koristi komp, samo se telefon lakse nosi sa sobom pa se cini da svi samo gledaju u telefon.
Igru treba da okacis na stim - recimo ili tako nesto. Onda mozda se javi neko ko je zainteresovan ili da kupi ili da prebaci u android verziju.
Probaj nesto tako. Mozda ideja zazivi ili mozda pristignu neke druge ponude.
Ako se igrica napravi (sve je jos uvek samo demo-test) bice FREE - nema naplacivanja :)
Ovo za STIM mi nije padalo na pamet - dobra ideja - bas cu da proverim postoje li neki posebni uslovi i da li se nesto placa ...
Zahvaljujem na korisnim savetima :)

Za adndroid ti treba Linux i android studio. Linux ako hoćeš da testiraš na kompu. Ništa posebno samo pratiš tutorial.
Za iPhone je lakše ali ti treba macOS , dakle ili hackiintosh ili Mac. Imaš XCode sa primerima, i tu se radi u Swiftu
za razliku od Androida gde je fazon Kotlin ili Java... u principu eto imaš razlog da naučiš pa probaj čp
Probao sam za Android u VisualStudio-Windows nisam uspeo da se snadjem (nesto se i nisam bas toliko trudio) tako da sam ga batalio :) Sto se drugih OS-a tice ... tek to veze nemam ... malo sam u nekim godinama gde ucenje novih stvari ide malo teze ... iz tog razloga ostajem na Windows-u i (trenutno) ne menjam se :) Zadnjih dana se malo igram sa UnrealEngine-om pa se razmisljam da ovo prebacim u 3D ...
I tebi zahvaljujem za savete :)

Meni najbitnija stvar u vezi ovog su same igre. Koliko su teske i koliko su zanimljive za klince. Odradio sam te 4 igre (ponavljaju se par puta u drugim nivoima) koje imaju veze sa tablicom mnozenja - ne znam sta bi jos moglo da se "izmisli" od zadataka a da je vezano za tablicu mnozenja ... a sto se izgleda i price tice - to sve moze da se menja po potrebi ... :)

... za one koji su probali ... moj licni rekord za igru 2 je 12sec, za igru 3 je 4sec :)

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.