Ucenje engleskog u vrticima i skolama- kvalitetno ili ne?

Nigde osim gde dodju njihovi turisti a mnogo je vise turista iz drugih delova Evrope.
Bitan je za onog gost-arbajtera koji ode da radi u Englesku a koliko je takvih u odnosu na one koji odu u Nemacku, Svajcarsku , Francusku, Italiju ?
A koliko je Srba u Italiji? Dvadeset hiljada
A na kom jeziku pricaju Kinez i Brazilac? Da ne pricaju mozda na nemackom francuskom i italijanskom?
Kad se vec bavis gastarbajterima mnogo ih je vise u Americi nego u Nemackoj
 
Ako budu u Britaniji ucili Kineski OK , prihvaticu ovo kao normalno da uce Engleski.
A zasto ne Francuski ili Nemacki ili Ruski ? Koji je lobi rekao da je deci u Evropi najbitnij Engleski jezik.
možda zato što je engleski univezalni jezik poslovnog sveta i bukvalno možeš da se sporazumeš sa bilo kojim strancem ako znaš pristojno engleski ne bitno koji god da im je maternji jer ga bukvalno svi uče? Ma jok,nije to,to je zavera protiv samo srba jer su ljubomorni na naš jezik i šta već XD
 
možda zato što je engleski univezalni jezik poslovnog sveta i bukvalno možeš da se sporazumeš sa bilo kojim strancem ako znaš pristojno engleski ne bitno koji god da im je maternji jer ga bukvalno svi uče? Ma jok,nije to,to je zavera protiv samo srba jer su ljubomorni na naš jezik i šta već XD
Koga uci , poslovni ljudi da, ostalima ne treba.
 
ja sam krenuo u skolu nepismen
tata mi je bio vrhunski inzenjer (da sad ne objasnjavam zasto to kazem), mama naucni radnik koja je radila u vinci (dakle slobodno se moze reci jedna obrazovana porodica) i smatrali su da ne treba oni da me uce nego da to skola radi sistematski po pravilima..
jezik sam poceo da ucim u drugom razredu osnovne skole kad je krenuo po nastavnom programu

i nista od tog mi nije smetalo da zavrsim fakultet..da mi je mozak daleko od zakrzljalog (nebitno kako znam i za to) a engleski govorim ko maternji dok se nemackim sluzim...
tako da..decu treba pustiti da budu deca..da se igraju..
kad dodje vreme ucice, posle ce raditi i tad nece imati vremena za igru.

ne treba ih forsirati i gurati da postaju matori
Prvo ne znam kako si izvukao gomilu zakljucaka iz mog posta koje nisam ni napisala. Nisam ga ni ja ucila , pa sam zavrsila filoloski. Zapravo jezik koji sam zavrsila- pocela sam da ucim NA FAKSU! Ni moj mozak nije zakrzljao (ne pitaj me kako znam) i to sto ti i ja govorimo strani jezik a nismo ucili u vrticu- ne znaci nista.

Nevazno je ko su ti mama i tata. Fakat je da deca u tom uzrastu upijaju informacije. Nisam to ja lupila odokativno.
Mozda su tvoji mama i tata bili u zabludi.

Tradicionalno obrazovanje, stroga pravila i slicno konstantno fejluju imajuci u vidu da neki najveci umovi nisu ni zavrsili faks na primer a malo su poznatiji, pretpostavljam, od tvog tate.
Zato ja nisam impresionirana "nastavnim planovima" i slicno. I mojim faksom sam poprilicno nezadovljna uz sve nadrndane stroge profesore koji vole da se izivljavaju za 6. Gomila bespotrebnog znanja koje sam odavno zaboravila.

Takodje treba praviti razliku izmedju:
1. Roditelja koji urnise dete i vodi ga ujtru u skolu, uvece na balet i casove klavira, vikendom na engleski, plivanje i kosarku i tenis.

2. Roditelja koji izabere neku dodatnu aktivnost koju dete uci kroz igru sto svakako nece opteretiti deciji mozak i zbog koje dete nece prestati da bude dete
 
Poslednja izmena:
Daleko sam od toga da imam decu,ali znam da što se ranije počne sa učenjem stranih jezika to je lakše da se savladaju.I da to najlakše ide kroz neke zabavne aktivnosti koje deci drže pažnju a ne izgledaju kao suvoparne lekcije.
Evo ja sam počeo da učim engleski sa 5godina i to zato što nisam znao dobro da čitam a majka nije htela da mi čita titlove.Ona je ustvari htela da me podstakne da naučim lepo da čitm,ali iz nekog razloga je mom čudnom mozgu bilo lakše da nauči strani jezik nego da savlada sva slova(disleksija je čudo).I onda kad je ona primetila to počela je da me podstiče i nekim pesmicama,rimama brojalicama i time što me je puštala da gledam crtaće na cartoon networku i onda me trela da joj prepričavam radnju toga što sam gledao,ili da prevodim u realnom vremenu dijalog,što sam prilično brzo savladao...U principu nisam ni bio svestan toga da učim,meni je bilo zabavno to što mogu da gledam crtani s njom i što nju taj crtanmi toliko zanima da mi traži da joj prevodim(iako je ona sasvim dobro razumela engleski) i objašnjavam radnju.I negde od sedme godine,kad sam savladao reči i pohvatao to kako treba da "zvuči" pravilno sastavljena rečina počela je da me uči i gramatiku,i pravopis...
I onda kad sam u petom razredu u školi počeo zvanično da učim engleski ja sam se smejao nastavnici kako užasno izgovara reči i pitao sam se kako ona može da nauči nekog jezik koji ni sama ne zna...Evo sad kad razišljam o tome jasno mi je zašto onima koji u osnovnoj nisu mogli da savladaju engleski je to bilo tako teško,jer nisu ni znali šta koja reč znači i kako se izgovara,niti im je neko dao priliku da to pohvataju,a već se od njih očekivalo da shvate i gramatička pravila i pravopis,tako sve od jednom.
Mama kraljica!:zaljubljena:
 
Ako budu u Britaniji ucili Kineski OK , prihvaticu ovo kao normalno da uce Engleski.
A zasto ne Francuski ili Nemacki ili Ruski ? Koji je lobi rekao da je deci u Evropi najbitnij Engleski jezik.
Lobi, bato, lobi.

tenor (65).gif


Ljudi u Srbiji su mnogo paranoicni.


Da li ces mi verovati ako ti kazem da sam temu otvorila bez ijedne zadnje namere? Nemam veze s iluminatima, Albancima, Hrvatima, Vatikanom i britanskom kraljicom.Tema me zanima iz ciste radoznalosti i zapravo veoma volim Srbiju i njene tradicionalne vrednosti. Cirilica. Slava. Inat. Sve.


P.S. Sta mislis -da li na zapadu uce kineski?

Vise nego mi. Zato sto smo glupi.


A engleski je svakako bitan- kao jezik za biznis.
 
To vam je perfidno smisljeno da ne prepoznate gde nestajete kao Srbi i kao ljudi .
Ajde da ne ucimo nijedan strani jezik. Da zatvorimo granice kao kod Kim Dzong Una......sve sto dolazi spolja je ZLOOOO.

Ja prvenstveno mislim da su jezici vazni da bismo mogli da radimo sa svetom. Da nam bude koristan. Ne da zaboravimo ko smo.
 
Lobi, bato, lobi.

Pogledajte prilog 767076

Ljudi u Srbiji su mnogo paranoicni.


Da li ces mi verovati ako ti kazem da sam temu otvorila bez ijedne zadnje namere? Nemam veze s iluminatima, Albancima, Hrvatima, Vatikanom i britanskom kraljicom.Tema me zanima iz ciste radoznalosti i zapravo veoma volim Srbiju i njene tradicionalne vrednosti. Cirilica. Slava. Inat. Sve.


P.S. Sta mislis -da li na zapadu uce kineski?

Vise nego mi. Zato sto smo glupi.


A engleski je svakako bitan- kao jezik za biznis.
A dobro ti dođe neki strani jezik i ako često putuješ, makar privatno, turistički.....
 
Nigde osim gde dodju njihovi turisti a mnogo je vise turista iz drugih delova Evrope.
Bitan je za onog gost-arbajtera koji ode da radi u Englesku a koliko je takvih u odnosu na one koji odu u Nemacku, Svajcarsku , Francusku, Italiju ?
Ako razmisljas iz perspektive gastarbajtera -u pravu si. Ako radis neki posao koji mozes da radis onlajn i kad treba da se cujes sa nekim iz Indije, Turske, Singapura i Tajlanda verovatnoca da ce oni govoriti nemacki ili francuski je mnogo manja. Znaju engleski verovatnije.
 
Lobi, bato, lobi.

Pogledajte prilog 767076

Ljudi u Srbiji su mnogo paranoicni.


Da li ces mi verovati ako ti kazem da sam temu otvorila bez ijedne zadnje namere? Nemam veze s iluminatima, Albancima, Hrvatima, Vatikanom i britanskom kraljicom.Tema me zanima iz ciste radoznalosti i zapravo veoma volim Srbiju i njene tradicionalne vrednosti. Cirilica. Slava. Inat. Sve.


P.S. Sta mislis -da li na zapadu uce kineski?

Vise nego mi. Zato sto smo glupi.


A engleski je svakako bitan- kao jezik za biznis.
Ima tih slucajeva o kojima on prica ali ucenje engleskog svakako nije jedan od njih, eto ako ne znas engleski o iluminatima neces saznati skoro nista
 
Ako razmisljas iz perspektive gastarbajtera -u pravu si. Ako radis neki posao koji mozes da radis onlajn i kad treba da se cujes sa nekim iz Indije, Turske, Singapura i Tajlanda verovatnoca da ce oni govoriti nemacki ili francuski je mnogo manja. Znaju engleski verovatnije.
Ne, cak ni iz tog ugla nije u pravu. Ne znam odakle mu pade Italija na pamet tamo nas ima bas malo, al ajde da se ne ponavljam s tim. Ima vise Srba u Nemackoj nego u Engleskoj to je tacno, ali zato sto nasi iz nekog razloga ne vole Engleze i odlazak u Englesku je prilicno komplikovan pa onda vecina odlazi u neke druge drzave. Ali uzeo je da poredi Englesku a nije spomenuo Ameriku gde samo u Cikagu ima vise ili isto Srba kao u Nemackoj. Kad bi gledali po govornom podrucju opet vise Srba ima u engleskom nego u nemackom govornom podrucju ( da pricamo o tome koliko ima Srba koji zive u drzavama gde se prica francuski i italijanski to je vec smesno). U Nemackoj 450 000, Austrija 300 000 i Svajcarska 200 000 i nek sabere sa druge strane SAD+Kanada+Engleska+Australija i NZ pa da vidimo gde nas je vise
 
ma ne treba,naravno,zato u koju god zemlju da odeš kao turista,turistički vodići,recepcionisti u hotelima,kelneri u restoranima,konobari,stuardese u avionu td. će ti se obratiti na klingonskom kad vide da ne pričaš njihov maternji...Da,da...
Ako si PRAVI SRBIN onda- ne putujes.
Cim predjes preko granice-To vise nije to, ti vise nisi ti.
 

Back
Top