Ucenje engleskog u vrticima i skolama- kvalitetno ili ne?

gost 41782

Elita
Poruka
19.639
Zanima me kako nasa dece uce engleski i koje udzbenike koriste u skolama i vrticima?

Ako imate decu kakva su vasa iskustva?
Da li ste zadovoljni kvalitetom nastave i nastavnicima?

Sta biste promenili?

Ja se secam da ja kad sam ucila engleski imala sam jednog kompletnog idiota koji 4 godine nije mogao da savlada present simple i svaki cas bi se nastavnica bavila tim problemom od zene.

Takodje mislim da u skoli nisam nista naucila.

Vi?
 
Nemam decu ali realnost je da oni koji znaju engleski razbijaju u skoli a oni koji skoro nikakav dodir s njim nisu imali pre skole oni se muce da nauce i osnovne stvari. Na kraju izadju iz skole tako sto ovi koji su se mucili ne znaju nista a ovi sto su znali znace ga i posle skole, uglavnom to ucenje jezika po skolama nema nikakav rezultat jer ako si ga naucio van skole naucio si, a ako nisi neces ga u njoj nauciti 100%
 
Deca u uzrastu za vrtić nisu dobro savladala ni osnovni maternji jezik a budale koje ni same ne znaju dobro engleski jezik uče decu. Ko je tu lud?
Da li si ti svestan koji je kapacitet deteta da upije jezik na tom nivou i koliko mozak zakrzlja vremenom?

Koliko imas dece koja su dvojezicna od rodjenja ili trojezicna jer rastu u mesovitim brakovima.
Nista im ne fali.

Tako da.
 
Nemam decu ali realnost je da oni koji znaju engleski razbijaju u skoli a oni koji skoro nikakav dodir s njim nisu imali pre skole oni se muce da nauce i osnovne stvari. Na kraju izadju iz skole tako sto ovi koji su se mucili ne znaju nista a ovi sto su znali znace ga i posle skole, uglavnom to ucenje jezika po skolama nema nikakav rezultat jer ako si ga naucio van skole naucio si, a ako nisi neces ga u njoj nauciti 100%

I onda kaze Crna Brada- ne treba da uce.
 
Da li si ti svestan koji je kapacitet deteta da upije jezik na tom nivou i koliko mozak zakrzlja vremenom?

Koliko imas dece koja su dvojezicna od rodjenja ili trojezicna jer rastu u mesovitim brakovima.
Nista im ne fali.

Tako da.
Maltretiranje dece je super stvar. Svaka glupava majka misli da će joj dete biti nobelovac ili poliglota. Evo, da ja tebi dam tekst iz IT-a ili mašinstva da ga prevedeš bez rečnika pošto si tako svestrana i znaš znanje, je l' može?
 
Maltretiranje dece je super stvar. Svaka glupava majka misli da će joj dete biti nobelovac ili poliglota.
Kakvo crno maltretiranje.
Deca u tom uzrastu pevaju pesmice, broje do 10 i slicno.

Proces ucenja ne mora da bude maltretiranje.

Ne uce ne znam sta. Kroz igru lako stignu do 200 -300 reci u vokabularu.
A posle polako sklapaju recenice i pricaju.

Navedi mi jedan dobar razlog da tretiras dete kao debila od malih nogu i da ga nicemu ne ucis.
 
ja mislim da treba ali sam ubedjen da od tog ucenja u skoli nema nista, evo ja ucio francuski od prvog osnovne a engleski od petog i sad mogu da nabrojim na prste koliko reci francuskog znam a engleski opet razumem koliko toliko
Logicno je da zaboravljas ako ne koristis i ako nisi izlozen , odnosno ako ne cujes jezik.
Ipak engleski gledamo filmove , slusamo muziku.....
Francuski nije toliko prisutan u nasem zivotu.
 
Logicno je da zaboravljas ako ne koristis i ako nisi izlozen , odnosno ako ne cujes jezik.
Ipak engleski gledamo filmove , slusamo muziku.....
Francuski nije toliko prisutan u nasem zivotu.
zato i kazem oni koji ga slusaju nauce ga i pre nego sto zavrse skolu a ko ga ne slusa nece ga nikad nauciti, smarati decu da uce vremena moze samo da dovede do toga da zamrze taj jezik ono na cemu treba da se forsira je vokabular, al sve dok je njima najbitnije da ih uce ono sto lako moze da se testira deca nece nista znati
 
Logicno je da zaboravljas ako ne koristis i ako nisi izlozen , odnosno ako ne cujes jezik.
Ipak engleski gledamo filmove , slusamo muziku.....
Francuski nije toliko prisutan u nasem zivotu.
Jeste, slušate retardirani hiphop i učite crnački sleng, sranje puno psovki.Deca ga baš razumeju a i crnci imaju bogat fond reči. :hahaha:
 
Da li si ti svestan koji je kapacitet deteta da upije jezik na tom nivou i koliko mozak zakrzlja vremenom?

ja sam krenuo u skolu nepismen
tata mi je bio vrhunski inzenjer (da sad ne objasnjavam zasto to kazem), mama naucni radnik koja je radila u vinci (dakle slobodno se moze reci jedna obrazovana porodica) i smatrali su da ne treba oni da me uce nego da to skola radi sistematski po pravilima..
jezik sam poceo da ucim u drugom razredu osnovne skole kad je krenuo po nastavnom programu

i nista od tog mi nije smetalo da zavrsim fakultet..da mi je mozak daleko od zakrzljalog (nebitno kako znam i za to) a engleski govorim ko maternji dok se nemackim sluzim...
tako da..decu treba pustiti da budu deca..da se igraju..
kad dodje vreme ucice, posle ce raditi i tad nece imati vremena za igru.

ne treba ih forsirati i gurati da postaju matori
 
Daleko sam od toga da imam decu,ali znam da što se ranije počne sa učenjem stranih jezika to je lakše da se savladaju.I da to najlakše ide kroz neke zabavne aktivnosti koje deci drže pažnju a ne izgledaju kao suvoparne lekcije.
Evo ja sam počeo da učim engleski sa 5godina i to zato što nisam znao dobro da čitam a majka nije htela da mi čita titlove.Ona je ustvari htela da me podstakne da naučim lepo da čitm,ali iz nekog razloga je mom čudnom mozgu bilo lakše da nauči strani jezik nego da savlada sva slova(disleksija je čudo).I onda kad je ona primetila to počela je da me podstiče i nekim pesmicama,rimama brojalicama i time što me je puštala da gledam crtaće na cartoon networku i onda me trela da joj prepričavam radnju toga što sam gledao,ili da prevodim u realnom vremenu dijalog,što sam prilično brzo savladao...U principu nisam ni bio svestan toga da učim,meni je bilo zabavno to što mogu da gledam crtani s njom i što nju taj crtanmi toliko zanima da mi traži da joj prevodim(iako je ona sasvim dobro razumela engleski) i objašnjavam radnju.I negde od sedme godine,kad sam savladao reči i pohvatao to kako treba da "zvuči" pravilno sastavljena rečina počela je da me uči i gramatiku,i pravopis...
I onda kad sam u petom razredu u školi počeo zvanično da učim engleski ja sam se smejao nastavnici kako užasno izgovara reči i pitao sam se kako ona može da nauči nekog jezik koji ni sama ne zna...Evo sad kad razišljam o tome jasno mi je zašto onima koji u osnovnoj nisu mogli da savladaju engleski je to bilo tako teško,jer nisu ni znali šta koja reč znači i kako se izgovara,niti im je neko dao priliku da to pohvataju,a već se od njih očekivalo da shvate i gramatička pravila i pravopis,tako sve od jednom.
 
Ide se na to da se zaboravi maternji jezik, da se zaboravi maternja kultura, da se radja sto manje dece forsirajuci se kao normalnim istopolni brakovi , prava drskih zena , pravo dadete ne moze dobiti vaspitnu meru ,itd...
Dete ne treba da bijes i to sto se uci strani jezik ne znaci da se zaboravlja svoja kultura kao i sto mozes da ne znas ni jedan strani jezik i da opet nemas pojma nista o svojoj kulturi
Ostalo si u pravu
 
Dete ne treba da bijes i to sto se uci strani jezik ne znaci da se zaboravlja svoja kultura kao i sto mozes da ne znas ni jedan strani jezik i da opet nemas pojma nista o svojoj kulturi
Ostalo si u pravu
To vam je perfidno smisljeno da ne prepoznate gde nestajete kao Srbi i kao ljudi .
Deca se (kao kod komsija) treba da uce o lepom ponasanju . lepim manirima , radnim obavezama , igri i smehu ,
ljubavi premam drugima , prema prirodi i zivotinjama, postovanju starijih . - nista od toga -
 
To vam je perfidno smisljeno da ne prepoznate gde nestajete kao Srbi i kao ljudi .
Deca se (kao kod komsija) treba da uce o lepom ponasanju . lepim manirima , radnim obavezama , igri i smehu ,
ljubavi premam drugima , prema prirodi i zivotinjama, postovanju starijih . - nista od toga -
To sto razumes neki jezik osim svog ne znaci da "nestajemo kao Srbi". Mogu mnoge informacije da ti promaknu zato sto ne znas neki jezik
 

Back
Top