Učenici Jovine bili zaključani u Mašinskoj

dlugomir

stari roker
Moderator
Poruka
257.413

Da se podsetimo - Zmaj Jovina gimnazija je od strane inspekcije proglašena neuslovnom te učenici pohađaju nastavu u zgradama drugih škola. Inače na ogradi te gimnazije je onomad osvanuo natpis ''ćaci u školu'' te je tada nastao i taj posprdni naziv za izvesne.

Da vidimo šta se sad tu događa:

Učenici Jovine bili zaključani u Mašinskoj tokom protesta roditelja, direktoru poručeno da se vrati u Ćacilend​


Učenicima Jovine gimnazije danas je bilo zabranjeno da napuste Mašinsku školu u koju idu od septembra, nakon najave da će iskoristiti mali odmor da se na kratko pridruže najavljenom protestu roditelja.
Neposredno pred protest, na koji su pozvali roditelji učenika, a koji je bio zakazan za 17:30 časova ispred škole, učenicima je stiglo obaveštenje da im je zabranjen izlazak na mali odmor u 17:35 časova.

Bio je zaključan glavni ulaz na kojem je stajao direktor Radivoje Stojković sa privatnim obezbeđenjem. Ispred ulaza bili su roditelji. Učenicima je prethodno najavljeno da će biti upisani u dnevnik ukoliko izostanu sa petog i šestog časa.

Ovo se desilo nakon najave učenika na društvenim mrežama da će iskoristiti odmor da se tokom njega, na kratko, pridruže protestu.

U jednom trenutku učenici su počeli da iskaču kroz prozore, nakon čega je otključan zadnji ulaz pa su se đaci priključili protestu roditelja već nakon petnaestak minuta.

Direktor Stojković je u jednom trenutku otključao glavni ulaz, stao ispred roditelja i učenika u protestu, a nakon skandiranja "Vrati se u Ćacilend", "Ostavka", itd. vratio se u hol škole. Učenici su potom potpuno izlepili stakla na glavnom ulazu u Mašinsku nalepnicama "Studenti pobeđuju".

Roditelji učenika izrazili su zabrinutost zbog toga što se njihova deca zaključavaju u školi, dok im direktor objašnjava kako su pretnja po njihovu bezbednost.

Roditelji pozivaju ministra prosvete Dejana Vuka Stankovića da odmah proveri psiho-fizičko stanje direktora Jovine gimnazije, jer zbog morbidinih odluka direktora, kako kažu, strahuju za bezbednost svoje dece u školi.
https://www.021.rs/novi-sad/vesti/4...lja-direktoru-poruceno-da-se-vrati-u-cacilend

Šta će sad da bude od svega ovoga?
 
Kako ono beše fašistička ispala Đuke Bizona: deca ne pripadaju roditeljima, već državi?.... ;)
Normalan covek razmislja: deca ne pripadaju ni roditeljima, nisu ama bas icija svojina. Roditelji imaju samo starateljstvo nad njima, nemaju vlasnistvo nad njima (OK, imaju mozda u Avganistanu i drzavama sa slicnim uredjenjem). No, covek koji je pokrenuo ovu temu o pravima skolaraca recimo smatra da ipak roditelji imaju pravo vlasnistva nad decom jer aminuje izjavu "deca pripadaju roditeljima..".

Pa, ybt, covece kako ne izbije kurshluz u takvim glavama!?

Ops, mozda je taj koji je zakljucio "deca pripadaju roditeljima" ustvari mislio da roditelji imaju starateljstvo a ne vlasnistvo nad njima a covek koji poteze ovu temu i prava skolaraca cita tudje misli i zna sta je autor ideje o pripadnosti dece hteo ustvari da kaze? A? A? Znog toga mi sa manje vidovnjackoh kapaciteta i nismo moderatori, nemamo kapacitet...
 
Normalan covek razmislja: deca ne pripadaju ni roditeljima, nisu ama bas icija svojina. Roditelji imaju samo starateljstvo nad njima, nemaju vlasnistvo nad njima (OK, imaju mozda u Avganistanu i drzavama sa slicnim uredjenjem). No, covek koji je pokrenuo ovu temu o pravima skolaraca recimo smatra da ipak roditelji imaju pravo vlasnistva nad decom jer aminuje izjavu "deca pripadaju roditeljima..".

Pa, ybt, covece kako ne izbije kurshluz u takvim glavama!?

Ops, mozda je taj koji je zakljucio "deca pripadaju roditeljima" ustvari mislio da roditelji imaju starateljstvo a ne vlasnistvo nad njima a covek koji poteze ovu temu i prava skolaraca cita tudje misli i zna sta je autor ideje o pripadnosti dece hteo ustvari da kaze? A? A? Znog toga mi sa manje vidovnjackoh kapaciteta i nismo moderatori, nemamo kapacitet...
Neko je zaključio da deca pripadaju roditeljima, a neko je zakljUčao decu i uskratio im ustavom garantovanu slobodu kretanja... ;)
To je saldo ako isključimo terminološku zbrku nastalu spominjanjem neukog kontra-argumenta necenjenoga Đuke. Imputacije postavljaču teme ne leže... ;)
 
Da li su roditelji prijavili i dobili dozvolu za takvo okupljanje? Jer, to nije bilo nešto spontano već unapred organizovano.
Direktor je stavljen u veoma nezgodnu situaciju jer je mogao biti optužen kako je pustio decu u nebezbednu situaciju. Pustite na stranu ćacije i blokadere i pogledajte situaciju realno kakva jeste. Ko garantuje da su tu bili samo roditelji?
 

Da se podsetimo - Zmaj Jovina gimnazija je od strane inspekcije proglašena neuslovnom te učenici pohađaju nastavu u zgradama drugih škola. Inače na ogradi te gimnazije je onomad osvanuo natpis ''ćaci u školu'' te je tada nastao i taj posprdni naziv za izvesne.

Da vidimo šta se sad tu događa:

Učenici Jovine bili zaključani u Mašinskoj tokom protesta roditelja, direktoru poručeno da se vrati u Ćacilend​


Učenicima Jovine gimnazije danas je bilo zabranjeno da napuste Mašinsku školu u koju idu od septembra, nakon najave da će iskoristiti mali odmor da se na kratko pridruže najavljenom protestu roditelja.
Neposredno pred protest, na koji su pozvali roditelji učenika, a koji je bio zakazan za 17:30 časova ispred škole, učenicima je stiglo obaveštenje da im je zabranjen izlazak na mali odmor u 17:35 časova.

Bio je zaključan glavni ulaz na kojem je stajao direktor Radivoje Stojković sa privatnim obezbeđenjem. Ispred ulaza bili su roditelji. Učenicima je prethodno najavljeno da će biti upisani u dnevnik ukoliko izostanu sa petog i šestog časa.

Ovo se desilo nakon najave učenika na društvenim mrežama da će iskoristiti odmor da se tokom njega, na kratko, pridruže protestu.

U jednom trenutku učenici su počeli da iskaču kroz prozore, nakon čega je otključan zadnji ulaz pa su se đaci priključili protestu roditelja već nakon petnaestak minuta.

Direktor Stojković je u jednom trenutku otključao glavni ulaz, stao ispred roditelja i učenika u protestu, a nakon skandiranja "Vrati se u Ćacilend", "Ostavka", itd. vratio se u hol škole. Učenici su potom potpuno izlepili stakla na glavnom ulazu u Mašinsku nalepnicama "Studenti pobeđuju".

Roditelji učenika izrazili su zabrinutost zbog toga što se njihova deca zaključavaju u školi, dok im direktor objašnjava kako su pretnja po njihovu bezbednost.

Roditelji pozivaju ministra prosvete Dejana Vuka Stankovića da odmah proveri psiho-fizičko stanje direktora Jovine gimnazije, jer zbog morbidinih odluka direktora, kako kažu, strahuju za bezbednost svoje dece u školi.
https://www.021.rs/novi-sad/vesti/4...lja-direktoru-poruceno-da-se-vrati-u-cacilend

Šta će sad da bude od svega ovoga?
Koje budale
Izigravajte majmune, ali ne kukajte kad vam izraste rep
 
Neko je zaključio da deca pripadaju roditeljima, a neko je zakljUčao decu i uskratio im ustavom garantovanu slobodu kretanja... ;)
To je saldo ako isključimo terminološku zbrku nastalu spominjanjem neukog kontra-argumenta necenjenoga Đuke. Imputacije postavljaču teme ne leže... ;)
Neko je zakljucio da deca pripadaju drzavi (pa ga osudjuju kao fasistu i kao idiota) a neko ko za Bizona kaze da je fasitsa/idiot tvrdi da deca ne pripadaju drzavi no roditeljima, sto je u suprotnosti sa svim pravnim normama i poveljama o pravima dece i ljudskim pravima. Mene cudi postavljac teme koji se ovde deklarise kao odmeren covek, zapadnih vrednosti shvatanja kako aminuje (pozitivnim glasom) necije pisanje na forumu u kom se deci oduzmaju njihova ljudska prava. Pa ako se vec pljuje fasista Bizon po cemu su normalniji, ljudskiji, ugladjeniji oni koji smatraju da su deca svojina njihovih roditelja?

Uzgred, da si citao tekst sa 021 koji je postovao moderator koji smatra da su deca svojina roditelja video bi i komentare citalaca koji su suprostavljeni u objasnjenju situacije (ja vec duze od decenije bas nesto i ne verujem "novinarima" 021, pogotovo Lazicu) - neki kazu da su bila zakljucana samo ulazna vrata da protestanti ne bi usli u zgradu, zadnja vrata su bila otkljucana. Naravno, anonimni "roditelj" u protestu koga "intervjuise" 021 ima drugacije tumacenje, tumacenje koje je u tekstu. I sta je istina?
 
Neko je zakljucio da deca pripadaju drzavi (pa ga osudjuju kao fasistu i kao idiota) a neko ko za Bizona kaze da je fasitsa/idiot tvrdi da deca ne pripadaju drzavi no roditeljima, sto je u suprotnosti sa svim pravnim normama i poveljama o pravima dece i ljudskim pravima. Mene cudi postavljac teme koji se ovde deklarise kao odmeren covek, zapadnih vrednosti shvatanja kako aminuje (pozitivnim glasom) necije pisanje na forumu u kom se deci oduzmaju njihova ljudska prava. Pa ako se vec pljuje fasista Bizon po cemu su normalniji, ljudskiji, ugladjeniji oni koji smatraju da su deca svojina njihovih roditelja?

Uzgred, da si citao tekst sa 021 koji je postovao moderator koji smatra da su deca svojina roditelja video bi i komentare citalaca koji su suprostavljeni u objasnjenju situacije (ja vec duze od decenije bas nesto i ne verujem "novinarima" 021, pogotovo Lazicu) - neki kazu da su bila zakljucana samo ulazna vrata da protestanti ne bi usli u zgradu, zadnja vrata su bila otkljucana. Naravno, anonimni "roditelj" u protestu koga "intervjuise" 021 ima drugacije tumacenje, tumacenje koje je u tekstu. I sta je istina?
Znam... No, sve je to simbolička igra (=protest) i deca su, za divno čudo, sasvim pametna da to shvate... Ne kaže čak ni jedan Gete: "Dete je otac čoveka..." ;)
Dakle, matori definitivno imaju šta dobro i valjano da uče... :) Ostalo su samo lavirinti i lagumi. ;):cool:
 
Znam... No, sve je to simbolička igra (=protest) i deca su, za divno čudo, sasvim pametna da to shvate... Ne kaže čak ni jedan Gete: "Dete je otac čoveka..." ;)
Dakle, matori definitivno imaju šta dobro i valjano da uče... :) Ostalo su samo lavirinti i lagumi. ;):cool:

Ja sam pricao prosli mesec sa 2 studenta u blizoj porodici oko prostesta i zelja samih studenata (ne zivim u Srbiji pa imam retko prilike da cujem iz usta ljudi o tome). Klinac je opako revolucionarno napaljen, zeli cisto drustvo bez korupcije, oduzimanje kapitala svima koji su ga stekli u zadnjih 12 godina, ne zeli da Srbija udje u EU jer su nas (uglavnom) oni bombardovali, podrzava Rusiju itd. OK, njegovo pravo da ima tako dijametralne stavove, verovatno ce se to menjati kako bude sazrevao.

Klinka ima stav da je zabole za desavanja u Srbiji iz smisla da to nesto treba da menja njen zivot. Gleda da je protesti sto manje okrznu, da sto pre zavrsi skolu i da bezi napolje da zivi u nekom normalnijem drustvu, sanja da ode u Francusku ili Belgiju, mrzi Put.tlera jer prati evropske medije i mreze a tamo je on babaroga kojom plase decu.

Oboje studiraju na BU, on Geografiju a ona ETF. Inace su brat i sestra od striceva.
 

Back
Top