Ubuntu i viber

Poruka
1.875
prestao da mi radi viber desktop na ubuntu 18, rekoh aj malo da update... nece da radi. Sta ne valja? Ne valja neka od biblioteka. Pokusam da podignem noviju biblioteku, ubuntu se buni. Kaze nema ta verzija za U18 mozes da kompajliras alternativu ali je nevaljasno da se pregazi sistemska. Nova biblioteka radi na U19+. Skontam viber mozda vise ne podrzava U18. Napisem email supportu. Kazu mi - 'ne supportujemo U18 vise... Vidite listu podrzanih'. Pogledam listu podrzanih, ne kaze nista specificno da ne radi na nekoj verziji ubuntua.

Epilog.... Bice da cu prestati da koristim viber ionako zaboravlja sve posle jedno mesec dana.

ДраганЖ

Ističe se
Poruka
2.965
prestao da mi radi viber desktop na ubuntu 18, rekoh aj malo da update... nece da radi. Sta ne valja? Ne valja neka od biblioteka. Pokusam da podignem noviju biblioteku, ubuntu se buni. Kaze nema ta verzija za U18 mozes da kompajliras alternativu ali je nevaljasno da se pregazi sistemska. Nova biblioteka radi na U19+. Skontam viber mozda vise ne podrzava U18. Napisem email supportu. Kazu mi - 'ne supportujemo U18 vise... Vidite listu podrzanih'. Pogledam listu podrzanih, ne kaze nista specificno da ne radi na nekoj verziji ubuntua.

Epilog.... Bice da cu prestati da koristim viber ionako zaboravlja sve posle jedno mesec dana.
да ли си пробао да нађеш флатпак верузију и инсталираш?
https://flathub.org/apps/details/com.viber.Viber

Cosmopolite

Stara legenda
Poruka
93.108

Biber je smece od aplikacije , toliko reklama i generalno krš aplikacija.
Problem je što mnogi koriste ovde na Balkanu taj biber.

Dr.Jackson

Domaćin
Moderator
Poruka
3.973
Ubuntu 18 LTS ima podršku 5 god, znači nije zastarela.
Zanimljivo je da vi savetujete Linux da se redovno ažurira a Windows vam super i kada je xp , 20 godina star OS.

Занимљиво је да уоште не знате филозофију Линукса. Windows 7 и Windows 10 су тотално два различита оперативна система и особа која користи 7-ицу можда не воли 10-ку а може и обрунуто. Код Линукса то није случај.... Наравно да треба да пређе на најновоју верзију осим ако не држи сервер. Када се врши надоградња Лунукса то је исто као код Windows 10 или који ког када одеш у поставке и урадиш update.

E сад неке диструбиције имају контутални update (rolling - не постоји верзија Debian Testing и Arch Linux-a на пример) а неке дистрибуције ради стабилности држе старије пакете и одлажу надоградњу неке више друге мање. Надоградњом Линукса не добијете само нове функције у кернелу и апликацијама већ добијате и сигурност.

Poslednja izmena:
Poruka
1.875
Време је да пређеш на новији Убунту, 18-ица је застарела.

20 mi se nije bas dopao cekam 22 :) Menjam verziju na oko 4 godine. Pre 18 koristio sam 14. Mislio sam da predjem na debian, ali na debianu mnogo sto sta nece da radi sto mi moze zatrebati.

18 bih mogao da pomerim da linux koristim kao igracku, ali ono sto radim zasada stabilno radi na 18, kad mi bude prosla cela gama biblioteka od kojih zavisim na necemu novijem onda cu i da predjem na njih.

Dotle, Hvala na savetu. Point taken.

Poruka
18.563
Занимљиво је да уоште не знате филозофију Линукса. Windows 7 и Windows 10 су тотално два различита оперативна система и особа која користи 7-ицу можда не воли 10-ку а може и обрунуто. Код Линукса то није случај.... Наравно да треба да пређе на најновоју верзију осим ако не држи сервер. Када се врши надоградња Лунукса то је исто као код Windows 10 или који ког када одеш у поставке и урадиш update.

E сад неке диструбиције имају контутални update (rolling - не постоји верзија Debian Testing и Arch Linux-a на пример) а неке дистрибуције ради стабилности држе старије пакете и одлажу надоградњу неке више друге мање. Надоградњом Линукса не добијете само нове функције у кернелу и апликацијама већ добијате и сигурност.
Боље је имати Убунту 22 ЛТС него Убунту 18 ЛТС.

Poruka
18.563
Ubuntu 18 LTS ima podršku 5 god, znači nije zastarela.
Zanimljivo je da vi savetujete Linux da se redovno ažurira a Windows vam super i kada je xp , 20 godina star OS.
Па скоро је застарела, истиче подршка 2023 године, за неколико месеци.

Што се тиче ХП-а, не користим га већ 2 и по године.

Poslednja izmena:
Poruka
1.875
20 mi se nije bas dopao cekam 22 :) Menjam verziju na oko 4 godine. Pre 18 koristio sam 14. Mislio sam da predjem na debian, ali na debianu mnogo sto sta nece da radi sto mi moze zatrebati.

18 bih mogao da pomerim da linux koristim kao igracku, ali ono sto radim zasada stabilno radi na 18, kad mi bude prosla cela gama biblioteka od kojih zavisim na necemu novijem onda cu i da predjem na njih.

ts ts ts ts (prevod ц.ц.ц.ц), pa izasla ti 22ka jos u aprilu, ti spavas... a verzije prolaze, a osim toga valda tu pre dve nedelje i LTS

vidim ja da si imao neodloznije gluposti da obavis

kuku lele i naopacke

ДраганЖ

Ističe se
Poruka
2.965

Шта тачно не ради на Дебиану а да ради на Убунту?

Poruka
1.875

ili novi, hocu reci najnoviji - bug :)

Poruka
1.875
Шта тачно не ради на Дебиану а да ради на Убунту?
ma neki remote terminal je radio jako lose na deb. bilo je tu jos nesto.

deb koliko kapiram nema bas dogovore sa raznim provajderima softwarea?
ipak su oni bazicna distribucija.

dobar deo Ubuntua je generalno primamljiv 'app store' koji sadrze razne programe koji nisu svi nuzno open source.

Poruka
1.875

dva dela su mi upala u oko i zamislih se: Занимљиво је да уоште не знате филозофију Линукса. i... треба да пређе на најновоју верзију осим ако не држи сервер
i mislim se... filozofija linuxa je ultimatno da nesto dodje na server.

Drugim recima ako nesto automatizujes, koj moj ga automatizujes, ako ne dodjes do toga da kad na kraju sve sam radi samo preostaje da radi i na serveru. Jos kad bi bilo vremena da se uoblici na tome da vise ni ne gledas a on radi.... hence, work yourself out of job :)

ДраганЖ

Ističe se
Poruka
2.965
ma neki remote terminal je radio jako lose na deb. bilo je tu jos nesto.

deb koliko kapiram nema bas dogovore sa raznim provajderima softwarea?
ipak su oni bazicna distribucija.

dobar deo Ubuntua je generalno primamljiv 'app store' koji sadrze razne programe koji nisu svi nuzno open source.
deb пакет за Убунту најчешће се без проблема инсталира на Дебиану и најчешће ради без проблема...
Дебиан такоће има репозиторијуме са неслободним пакетима...
Највећа је разлика у чињеници да се Убунту саставља на основу Дебиан тестинг гране која садржи новије пакете и технологије у односу на основну верзију Дебиана услед чега се може десити да неки новији програме (који ради на Убунту) не ради на основној верзији Дебиана... У том случају се укључе репозиторијуми са тестинг граном Дебиана и инсталирају ти новији пакети..

Poruka
1.875
deb пакет за Убунту најчешће се без проблема инсталира на Дебиану и најчешће ради без проблема...
Дебиан такоће има репозиторијуме са неслободним пакетима...
Највећа је разлика у чињеници да се Убунту саставља на основу Дебиан тестинг гране која садржи новије пакете и технологије у односу на основну верзију Дебиана услед чега се може десити да неки новији програме (који ради на Убунту) не ради на основној верзији Дебиана... У том случају се укључе репозиторијуми са тестинг граном Дебиана и инсталирају ти новији пакети..
ubedi me da ostavim vec postojecu deb ;) instalaciju
i gde cu sada u22lts? Vidim ja da cu morati novi komp...
Pa dobro ljudi, imate li milosti, znate koliko su skupi konfjuzeri danas?

Poruka
1.875
А да пробаш да инсталираш неко лакше (мање захтевно) радно окружење уместо гнома?
nisam siguran da je GUI na linuxu nesto mnogo koristan a i okljastarili su funkcije koje su bile na U14. Gnome GUI je znacajno idiotizovan u medjuvremenu. Doduse copy/paste radi prilicno dobro a to verovatno i nije zasluga gnoma nego koliko kapiram, dbus-a. A i sta bi se inace promenilo sa nekim drugim GUI? meni?

Da biste mogli da kreirate nove teme, trajno koristite svoje ime i ne pogađate stalno slike - kliknite ovde da se registrujete.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.