Ubuntu 9.10 - problem sa deljenjem štampe

Kristijan40

Zainteresovan član
Poruka
457
Instalirao sam Ubuntu 9.10 na jednom računaru u mreži. Dodelio sam šerin na jednom folderu i sve je bilo OK . Sa drugog računara sam mogao da vidim računar pod ubuntom i šerovani folder ali kada sam instalirao štampač i pokušao da ga šerujem, rezultata nije bilo. U pitanju je Samsung P2216 ( Samba paket sam instalirao).
Štampač je funkcjonisao OK na lokalnom računaru ali nisam uspeo da ga vidim na mreži. Kod štampača HP1020 sam pronašao neke dodatke na netu i sa njime radi ali Samsung - NE.

Isto ponašanje je i sa Ubuntu 10.10.

E da, kada sam skinuo Sambu, izgubio sam računar na lokalnoj mreži. Kako da popravim to?
Već sam par puta preinstalirao Linox, ali problem se uvek pojavljivao iznova.
 

Back
Top