Ubrizgavanje hrvatskog nacionalizma

Ово ко у оном вицу кад Србин и Хрват реше да престану да се свађају због политике:

Хрват: Дај доста више, нећемо о политичке дискусије

Србин: Нећемо

Хрват: Доста је било свађе, хебем ти политику

Србин: Хебем ја теби Вечерњи лист
 
Ово ко у оном вицу кад Србин и Хрват реше да престану да се свађају због политике:

Хрват: Дај доста више, нећемо о политичке дискусије

Србин: Нећемо

Хрват: Доста је било свађе, хебем ти политику

Србин: Хебем ја теби Вечерњи лист

:hahaha::hahaha::hahaha::rotf::rotf::rotf:
 
Са скоро 6000км обале и никаквим другим природним богатствима ти мени кажеш ради се нешто десето, а туризам доноси свега 10%.
Па ви нисте нормални онда...

Kako vec rekoh, za vas istocnjake nepoznati pojmovi pa ne treba ni pocinjati diskusiju.

Zamisli, u Hrvatskoj se za rad prima i placa, eeej! Prava pravcata novcana nadoknada, a ne dijelom u robi i bonovima kao u tvom selu.
 
Kako vec rekoh, za vas istocnjake nepoznati pojmovi pa ne treba ni pocinjati diskusiju.

Zamisli, u Hrvatskoj se za rad prima i placa, eeej! Prava pravcata novcana nadoknada, a ne dijelom u robi i bonovima kao u tvom selu.
Не знам ти ја ништа о томе, моји генерацијама већ раде земљу, држе стоку, гаје воће и поврће, то што држиш имаш и за столом, не знам ја шта је плаћа и шта су бонови..
 
Не знам ти ја ништа о томе, моји генерацијама већ раде земљу, држе стоку, гаје воће и поврће, то што држиш имаш и за столом, не знам ја шта је плаћа и шта су бонови..

Dakako, i treba da njegujete i cuvate tradiciju iz srednjeg stoljeca :mazi: Tvoji su pravi Srbi.
 
Proizvodne platforme na sjevernom Jadranu

INA, d.d., odnosno njezin Segment djelatnosti istraživanje i proizvodnja nafte i plina, jedini je nositelj koncesija za istraživanje i proizvodnju ugljikovodika na hrvatskom dijelu Jadrana.

Istraživačke aktivnosti na moru započele su još davne 1968., no do značajnih otkrića ugljikovodika došlo se tek u razdoblju 1973. - 1993. kada su otkrivena plinska polja Ivana i Ika. Komercijalna proizvodnja plina na Jadranu započela je eksploatacijom plinskog polja Ivana 1999.

Godina 2006. bila je rekordna po broju platformi puštenih u proizvodnju, njih 7, što je rezultiralo velikim skokom u proizvedenim količinama 2007.

Iste godine, 2006., završen je plinovod koji spaja jadranska plinska polja s hrvatskim kopnom, odnosno preko terminala Pula spoj s plinoopskrbnim sustavom tvrtke PLINACRO, te jadranski plin konačno postaje dostupan hrvatskom tržištu, snažno doprinoseći stabilnosti i sigurnosti opskrbe.

Otada do danas, uslijed otkrivanja novih polja te njihovog privođenja eksploataciji, proizvodnja plina na Jadranu ima snažan trend rasta. Predviđa se kako će 2010. biti prekretnica jer će dominantna količina proizvedenog plina biti s jadranskih polja.

http://www.ina.hr/default.aspx?id=438


Mala pomoć...
 
Ово је симпатично, Ивана и Ика, обе спремне за бушење..:hahaha:
И колики % потрошње у ХР подмирује производња домаће нафте?

Vlastitom proizvodnjom Hrvatska zadovoljava manje od 20 posto potreba za sirovom naftom...


Prirodni plin se proizvodi iz 17 plinskih polja Panona i šest plinskih polja Jadrana. Vlastita opskrbljenost prirodnim plinom u 2008. je iznosila 85,3 posto.

http://www.poslovni.hr/vijesti/u-uk...pada-45-posto-a-na-plin-267-posto-144604.aspx
 
Пици, све то има и Србија, ми подмирујемо око 25% потреба за нафтом из домаће производње, вода имамо колико хоћеш, за пиће, термалних, лековитих за бубреге, за ово, за оно, имамо угаљ, сами производимо струју за своје потребе, али све је то да простиш керов *урац.
 
Пици, све то има и Србија, ми подмирујемо око 25% потреба за нафтом из домаће производње, вода имамо колико хоћеш, за пиће, термалних, лековитих за бубреге, за ово, за оно, имамо угаљ, сами производимо струју за своје потребе, али све је то да простиш керов *урац.

Nemate more i 1244 otoka......:lol::lol:

Kud ćeš veće prirodno bogastvo...Talijani crknu od muke jer je naš dio Jadrana bogat ribom...
 
Nemate more i 1244 otoka......:lol::lol:

Kud ćeš veće prirodno bogastvo...Talijani crknu od muke jer je naš dio Jadrana bogat ribom...

Па дај немој да ме захебаваш сад, ја управо о томе и причам да је сулудо да неко ко има 6000км обале остварује 10% БДП од туризма, а ти ми се сад хвалиш како имате море...
 
Ако је туризам 10% БДП, шта је преосталих 90%?

Industrija cca 23 % BDP-a
Poljoprivreda,lov, šumarstvo i ribarstvo cca 10 %
Turizam kako smo rekli 10-15 %
Trgovina cca 10 %
Rudarstvo i vodoprivreda cca 7 %
Bankarski i Financijski sektor cca 10 %
Promet i telekomunikacije cca 10 %
Javni sektor cca 12 %
Građevinarstvo cca 6 %

I tako to.
Uglavnom umrli bi od gladi da je samo obale i turizma.
Pogotovo da je to samo u Dalmaciji.
Inače Dalmaciji i Dalmatincima svaka čast.
Izdržali su a i izdržavaju uz Slavonce najviše u RH.
 
Дакле индустрија је прилично јака.. Нисам знао... Ја сам мислио да је обала и туризам бољи извор прихода, јер знам да Грци од тога добро живе...
Али они су вероватно боље уновчили своју историју старог века..
 

Back
Top