Ubio dvadestesedmoro ljudi, od toga osamnaestoro dece

Мало мало па у Америци вишеструко убијање по школама тржним центрима и слично. Мени све ово изгледа као да се манијаци међусобно такмиче, виде да је претходни постао славан посмртно после убиства гомиле људи па и они пожеле да убију још више...
Да је више психијатара и лудница а мање оружја, оваквих покоља би било мање.
 
Мало мало па у Америци вишеструко убијање по школама тржним центрима и слично. Мени све ово изгледа као да се манијаци међусобно такмиче, виде да је претходни постао славан посмртно после убиства гомиле људи па и они пожеле да убију још више...
Да је више психијатара и лудница а мање оружја, оваквих покоља би било мање.

Zakon o naoruzanju u Americi je za posebnu temu....
 
Ovakvi slučajevi nisu prvi put a neće ni poslednji put. Amerika je puna čudaka, ustvari ceo svet. Nego,ne potresa li te današnji slučaj u Vlasotincu? Ili od trgovine dece preko trafikinga, ili od decu prave vojnike, ili devojčicama malim na silu udaju za stogodišnjake, oduzeto im je radosti detinjstva i slobode i nemaju svoje JA da izgrade svoju ličnost, zar nije to grozno i morbidno? Svaki minut u svetu se dešavaju tragične sudbine ili upola njih imaju blizu smrti bili svesni ili ne, i ja i ti i svi smo uprepleteni u takvu sudbinu koja nas vreba sa svih strana kada se najmanje nadamo da li će to nekoga uzbuditi?Problem je što te psihopate nisu imali porodičnu zdravu atmosferu s puno ljubavi bili bi sasvim normalni, i ti ovog trenutka se ne bi uzbudio.
 
Samo u Americi se desavaju ti pokolji po skolama. Nisam cuo da se to desava u Rusiji, Francuskoj ili Japanu.

U sustini to samo potvrdjuje da su Amerikanci bolesna nacija, em sto su prolili okane krvi drugih naroda po svetu zarad svog dolara em ubijaju svoju decu. Ludacka nacija.

Bilo je u Nemačkoj i u Rusiji u Beslanu, 2004. godine.

Nema tu pravilo da se to događa samo u Americi, dešava se i te kako u svetu, zavisi od brzine vesti.
 
Bilo je u Nemačkoj i u Rusiji u Beslanu, 2004. godine.

Nema tu pravilo da se to događa samo u Americi, dešava se i te kako u svetu, zavisi od brzine vesti.
A i Nemci su bolesna nacija, sta je njima ubiti. To znamo kroz istoriju. I u Nemackoj toga ima neuporedivo manje nego u USA.

Cuj Beslan koji je bio teroristicki napad od Cecenskih terorista koji su imali za cilj da otimanjem te dece dobiju nezavisnu Ceceniju.
Aj nam pricaj o Beslanu?:D
 
A i Nemci su bolesna nacija, sta je njima ubiti. To znamo kroz istoriju. I u Nemackoj toga ima neuporedivo manje nego u USA.

Cuj Beslan koji je bio teroristicki napad od Cecenskih terorista koji su imali za cilj da otimanjem te dece dobiju nezavisnu Ceceniju.
Aj nam pricaj o Beslanu?:D

Treba znati da je američka nacija većinom nemačkog porekla i otud vuče jaka veza. Posle drugog svetskog rata raspravljalo se na kom jeziku bude službeno u Americi nemački ili engleski i prelomili su za engleski.
O Beslanu možeš puno da guglaš, tačno je da su Čečeni koristili decu u terorističke svrhe kako bi pridobili svoju republiku i nezavisnost.Pamtim taj dan i puno se pričalo u medijima i izazvalo je međunarodnu zbrku.Svet je bio u šoku kako je u jednoj miroljubivoj Rusiji dogodila ovakva strašna tragedija i mnogima je postalo jasno da iza ovakvog napada Čečeni dugo osmišljavali i pripremali. Bilo bi i nezahvalno da ne spominjemo kako su Šiftari na isti način poubijali srpsku decu na Kosovu..Ona su nama najbliža i mi trebali da budemo potreseni a ne kojekakvom tamo daleko na udaljenom svetu sa kojima nemamo veze.

ovo je više za dom i porodicu

Ma kakvi.Mesto mu je ovde.Ovo je više o kriminalu i velikom grehu a to nije za porodicu i dom.
 
Treba znati da je američka nacija većinom nemačkog porekla i otud vuče jaka veza. Posle drugog svetskog rata raspravljalo se na kom jeziku bude službeno u Americi nemački ili engleski i prelomili su za engleski.
O Beslanu možeš puno da guglaš, tačno je da su Čečeni koristili decu u terorističke svrhe kako bi pridobili svoju republiku i nezavisnost.Pamtim taj dan i puno se pričalo u medijima i izazvalo je međunarodnu zbrku.Svet je bio u šoku kako je u jednoj miroljubivoj Rusiji dogodila ovakva strašna tragedija i mnogima je postalo jasno da iza ovakvog napada Čečeni dugo osmišljavali i pripremali. Bilo bi i nezahvalno da ne spominjemo kako su Šiftari na isti način poubijali srpsku decu na Kosovu..Ona su nama najbliža i mi trebali da budemo potreseni a ne kojekakvom tamo daleko na udaljenom svetu sa kojima nemamo veze.
.

1. To glasanje oko engleskog ili nemackog jezika se desilo jos pre 200 godina a ne posle drugog svetskog rata
2. Kakve veze ima Belslan i taj napad sa ovim u Americi? Teroristicki napad zarad nezavisnosti Cecenije
3. Cak ni Siptarska ubistva nemaju veze sa ovom temom jer su inspirisana verskom i nacionalnom mrznjom.

U Americi se cesto desava da ucenik te skole ili bivsi ucenik koji je Amerikanac udje i pobije svoje pripadnike nacije.
 
Gadna sociopatija, ne kapiram sto bi neko pucao na decu. Klinci iz Kolumbajna su se lozili na nasilne filmove pa im udarilo u glavu, u Virginija Teku su maltetirali onog momka, onaj Betmen se lozio na Jokera iz filma, a koji je vrag ovome ne znam.
Inace, kada covek gleda onu listu, zaprepasti se koliko ima pucnjava preko bare, i nije to oruzana pljacka ili nesto, nego otkud znam, bolest.
 
Samo da odgovorim ovima sto pominju slucajeve kod nas... Prvo ja ne listam crnu hroniku, na ovo sam naleteo, sto znaci da ne znam mnogo o svim navedenim slucajevima. Drugo, ja ljude ne delim po nacionalnosti, narocito ne decu izmedju 5 i 10 god. starosti. Znaci da li su ubijena srpska ili americka deca nije bitno, jednako cu da ih zalim. To su pre svega osobe ciji su zivoti ugasen prerano. Nikad necu razumeti recenice tipa "zalis tamo neke amerikance, a ovog policajca sto ga ubise ne". Prvo to nije tacno, drugo vise me boli smrt 20-oro dece nego smrt jednog odraslog coveka. Nacionalnost je nebitna.
 
Poslednja izmena:
Samo da odgovorim ovima sto pominju slucajeve kod nas... Prvo ja ne listam crnu hroniku, na ovo sam naleteo, sto znaci da ne znam mnogo o svim navedenim slucajevima. Drugo, ja ljude ne delim po nacionalnosti, narocito ne decu izmedju 5 i 10 god. starosti. Znaci da li su ubijena srpska ili americka deca nije bitno, jednako cu da ih zalim. To su pre svega osobe ciji su zivoti ugasen prerano. Nikad necu razumeti recenice tipa "zalis tamo neke amerikance, a ovog policajca sto ga ubise ne". Prvo to nije tacno, drugo vise me boli smrt 20-oro dece nego smrt jednog odraslog coveka. Nacionalnost je nebitna.

Niko to ne spori. Ljudi su dali svoje misljenje apropo ovog slucaja. Ja npr ne pravim razliku ni izmedju broja i starosti zrtvi.
 
Ljigavi dvostruki standardi...

Kad Amerikanac baci avio bombu na skolu u Iraku o tome mediji jave kao kolateralna steta ili greskica.
A sad ceo svet u soku...

Meni licno nije zao te dece, jer njihovi dedovi su prolili okeane krvi u svetu, njihovi ocevi danas prolevaju okeane krvi a jednog dana ta americka deca kad porastu prolevace nove okena krvi. Mozda ce ta USA deca ubijati nasu decu.
 
Tacno,njihovi mozgovi su toliko izigrani i isprani da je to nekad neverovatno.
I ne desava se to samo u Americi,najvise se desava tamo gde je najveca najezda medija.
Ne mogu da odgovorim zasto to rade...tamo vlada depresija i vrlo cudno stanje svesti,vrlo malo slobode uma (ni kod nas ta sloboda uma nije nesto posebno velika,kao ni bilo gde u svetu,naravno) tako da oni udaraju u zidove sopstvene glave,nesvesni toga sto rade. S jedne strane oni su "slobodna Amerika" i to propagiraju do daske,s druge strane,ne mogu da mrdnu a da se njihovi koraci ne prate,mislim da i izbog toga ljudi tamo pucaju...ne samo zbog toga,ali to je sigurno jedan od razloga,jer je kod njih mislim najizrazenija ta kontrola uma...mozda i nije,mozda su mediji i to napumpali,nikad ne mozemo sigurno da znamo.
 
Svako moze da kupi oruzije u Americi, zato je vise i krvoprolica.
Mada ta zemlja je toliko vestacka i depresivna, da nije cudno sto ljudi puknu iz cista mira.

Norvezanin kalasnjikovim puca po gradu. Tamo nije dostupno oruzje kao u Americi. Ne branim Amere konkretno vec Ljude, ludake ne treba deliti po nacionalnosti i tako osuditi ceo narod. Na osnovu cega je Amerika vestacka i depresivna? Brzo se zivi? Ljudi nemaju vremena za sebe?? Ne vidim razlike sa Beogradom, kuca posao, i obrnuto.....cast izuzecima kojih ima i u Americi.
 
Poslednja izmena:
a vidi facu kazu autistichan bio

article-2248651-1686E8B3000005DC-401_306x423.jpg

psiho -.-

od toga osamnaestoro dece
dvadesetoro

12 little girls and eight little boys
http://www.dailymail.co.uk/news/art...ed-rampage-revealed.html?ICO=most_read_module

maloumnik raspali a nije smeo da upadne tako u narko kartel
 
Norvezanin kalasnjikovim puca po gradu. Tamo nije dostupno oruzje kao u Americi. Ne branim Amere konkretno vec Ljude, ludake ne treba deliti po nacionalnosti i tako osuditi ceo narod. Na osnovu cega je Amerika vestacka i depresivna? Brzo se zivi? Ljudi nemaju vremena za sebe?? Ne vidim razlike sa Beogradom, kuca posao, i obrnuto.....cast izuzecima kojih ima i u Americi.

To u Norveskoj je jedan slucaj u 1000 godina. Kad se tamo slicno nesto desilo pre?
U Americi malo malo pa neko posizi,uzme kalasnjikov i pripuca po kampusu, ulici,skoli,bioskopu...
Letos je idiot pucao ispred Empire State Building-a,pobio 10 ljudi. Onaj betmen pre par meseci, sad ovaj bolesnik.
Vestacka zemlja, vestacka hrana, vestacka ideologija, vestacka nacija.
 
Pazi ovo. Samo u ovoj godini! :eek:

- 1. novembra 2012 - Najmanje četiri osobe su ranjene u pucnjavi koja se dogodila tokom žurke organizovane povodom "Noći veštica" na jednom univerzitetu u Los Anđelesu, a napadač je uhvaćen.
Reč je o privatnom univerzitet u Los Anđelesu sa više od 38.000 studenata, većinom stranaca.
- 22. oktobra 2012 - Tri osobe su ubijene, a četiri ranjene u pucnjavi koja se dogodila u tržnom centru na periferiji grada Milvoki. Napadač Redklif Haton (45) nekoliko sati kasnije pronađen je mrtav. Jedna od žrtava bila je i Hatonova bivša supruga.
- 19. oktobra 2012 - Naoružani napadač otvorio je vatru u jednom salonu lepote na Floridi, usmrtivši tri žene i ranivši menadžerku, a zatim je otišao u kuću prijatelja i izvršio samoubistvo.
- 28. septembra 2012 - Jedan naoružani muškarac ubio je četiri i ranio još toliko osoba u prostorijama firme "Aksent sajnidž sistems" u Mineapolisu. Ubica je nakon zločina presudio i sebi, navodi američka agencija.
- 14. avgusta 2012 - Polučasovna pucnjava usledila je kada je tridesetpetogodišnji muškarac otvorio vatru na policiju i izvršitelje koji su došli na vrata njegovog stana. Ubijeni su sudski izvršitelj i policajac, da bi na kraju policija usmrtila vinovnika. Pucnjava se dogodila u blizini univezitetskog kampusu Koledž Stejšen, 145 kilometara severozapadno od Hjustona.
- 5. avgusta 2012 - Sedam osoba, uključujući naoružanog napadača, Vejda Majkla Pejdža, 40-godišnjeg vojnog veterana, izgubilo je život u pucnjavi u hramu Sika u predgrađu Milvokija, Ouk Kriku, u američkoj državi Viskonsin.
- 19. jula 2012 - U pucnjavi na premijeri novog filma o Betmenu "Uspon mračnog viteza", u gradiću Aurora, nedaleko od Denvera, poginulo je 12 ljudi a skoro 60 je povređeno. Počinilac 25-godišnji Džejms Holms ubrzo je uhapšen.
- 17. jula 2012 - U pucnjavi koja se dogodila u Taskaluzi, u američkoj državi Alabama, 17 ljudi je povređeno, od kojih četvoro teško. Pucnjava se dogodila 30 minuta posle ponoći u "Koper top baru".
- 25. juna 2012 - Dvojica dečaka, uzrasta od sedam i osam godina, ranjeni su u pucnjavi u Vašingtonu, dok su na ulici čekali da dobiju besplatan ručak ispred jednog od socijalnih centara. Pucnjava se dogodila u sred bela dana, u jugoistočnom delu američke prestonice, koja je poznata po okršajima bandi i svakodnevnim kriminalnim akcijama. Neidentifikovani napadač uspeo je da pobegne.
- 30. maja 2012 - Pet osoba ubijeno je u Sijetlu, na severozapadu SAD, od kojih četvoro u jednom kafiću, a još jedna osoba prilikom otmice automobila, a napadač, 40-godišnji Jan Li Stavicki je potom izvršio samoubistvo.
- 2. maja 2012 - Bivši marinac Džejson Redi ubio je četvoro ljudi u gradu Gilbert u Arizoni pre nego što je izvršio samoubistvo.
- 9. aprila 2012 - Tri odrasle osobe ubijene su u dečjem obdaništu u Bruklin Parku, u Minesoti, a osumnjičeni je, po svedočenjima očevidaca pobegao na biciklu.
- 2. aprila 2012 - Na koledžu u Ouklendu, u Kaliforniji, 43-godišnji Amerikanac korejskog porekla po imenu Uan Go ubio je sedmoro ljudi, a ranio troje.
- 8. marta 2012 - U pucnjavi na psihijatrijskoj klinici Pitsburškog univerzitetskog medicinskog centra u prestonici američke države Pensilvanija ubijeno je dvoje, a sedam osoba je ranjeno.
- 27. februara 2012 - U srednjoj školi u blizini Klivlenda, u gradiću Čardon, tokom doručka u školskoj kafeteriji, kada je đak te škole Ti Džej Lejn otvorio vatru iz automatskog oružja, ubijeno je troje, a ranjeno sedmoro ljudi.
- 1. januara 2012 - U pucnjavi koja se tokom novogodišnje noći dogodila u jednom stanu, u predgrađu San Dijega Koronadu, ubijeno je četvoro ljudi, među kojima jedna žena.
 
Desava se i kod nas. Imas u novinama svaki dan. Postalo je normalno da procitas kako je neko masakrirao rodjenu familiju, majka udavila svoju Decu, babysiterka ubila decu.........ne vidim zasto praviti razliku izmedju ovoga i toga u Americi.

Njujork je grad u koji Odes da radis i vijas karijeru. Beograd je isto to za Srbiju. U Njujorku jedes sendvice, picu, nemas vremena za pravu hranu. Nemas ni u Beogradu. Znam nekoliko ljudi koji su napustili svoje gradove i otisli u Bg zbog posla da vijaju karijeru. Ne stizu da jedu ni to vestacko, vec cekaju da se vrate kuci jednom mesecno da se napucaju kao ljudi. Nista protiv Beograda, ima ljudi i u Njujorku i u Beogradu koji imaju zdrav Zivot....to su mahom rodjeni Beogradjani/Njujorsani
 

Back
Top