Ubijen 13-godisnjak na Kosovu

adem_ks

Buduća legenda
Banovan
Poruka
33.624
O ovome nisam nista cuo na nasoj Tv.Znaci samo prenosim vest onakvu kakvu je objavio "Blic". Secam se da se o slicnim temama, ali zamenjenim ulogama, nekoliko puta raspravljalo, komentari su bili puni osuda patriotskog bloka krste. Bas me interesuje kakvi ce komentari biti za ovu vest.

Uhapšen Srbin osumnjičen da je ubio albanskog dečaka
Beta | 06. 03. 2011. - 22:02h | Komentara: 0

PRIŠTINA - Policija Kosova uhapsila je jednog Srbina iz sela Pasjane koji je osumnjičen za ubistvo jednog 13-godišnjaka iz opštine Gnjilane.

Leotrim Musliju, 13-godišnji Albanac iz sela Uglare u opštini Gnjilane, ubijen je juče dok se zajedno sa ocem vratio sa obližnje planine gde su sekli drva.

Portparol policije Kosova za region Gnjilana Ismet Hašani rekao je danas rekao da su policijske snage pritvorile jednog osumjičenog za ubistvo.

Hašani je objasnio da je osumnjičeni iz redova srpske zajednice, iz obližnjeg sela Pasjane, sa inicijalima Ž. S, rođen 1967. godine.
http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/239799/Uhapsen-Srbin-osumnjicen-da-je-ubio-albanskog-decaka

ps.Ja bih voleo da je ovo ipak neka greska.
 
O ovome nisam nista cuo na nasoj Tv.Znaci samo prenosim vest onakvu kakvu je objavio "Blic". Secam se da se o slicnim temama, ali zamenjenim ulogama, nekoliko puta raspravljalo, komentari su bili puni osuda patriotskog bloka krste. Bas me interesuje kakvi ce komentari biti za ovu vest.


http://www.blic.rs/Vesti/Hronika/239799/Uhapsen-Srbin-osumnjicen-da-je-ubio-albanskog-decaka

ps.Ja bih voleo da je ovo ipak neka greska.

akcenat na "osumnjicen". nista me ne bi cudilo da su vasi kasapi ubili to dete, te napakovali tom osumnjicenom... msm trebaju vam ovih dana bas opet uloge zrtve el da?
 
akcenat na "osumnjicen". nista me ne bi cudilo da su vasi kasapi ubili to dete, te napakovali tom osumnjicenom... msm trebaju vam ovih dana bas opet uloge zrtve el da?

Da, setimo se 17. marta 2004. kada je albanski decak za televiziju prvo izjavio da da su njegovi drugari koji su se utopili u Ibru sami usli u vodu, a potom je pod pritiskom siptarskih terorista promenio iskaz i u sledecoj izjavi tvrdio da su ih navodno Srbi jurili psima... Stoka siptarska.
 
akcenat na "osumnjicen". nista me ne bi cudilo da su vasi kasapi ubili to dete, te napakovali tom osumnjicenom... msm trebaju vam ovih dana bas opet uloge zrtve el da?

Na pocetku si mi bila interesantna, valjda sam te pogresno procenio, i par puta sam te citirao/odgovarao na postove. Medjutim citajuci malo vise tvojih postova, vidim da si pravi predstavnik patriota sa ovog pf. a sa njima obicno ne diskutujem.
ps. sto se mene tice, ti nastavi da me citiras slobodno, ja sam svoje rekao.:bye::bye:
 
Jeste.

Dokle više ovaj sneg ?:sad2:

ItsSnowing-1.gif
 
Ja mislim da ce istragu voditi EUL:EX, a njima se moze verovati

Aha, mozete vi da im verujete jer rade za vase interese. Ovo je jedan primer:

Замрла истрага о Гораждевцу

Еулекс обуставио истрагу о нападу на децу која су се купала на реци Бистрици у Гораждевцу из 2003. године, рекао Богдан Букумирић, тешко рањен у том нападу. Убице или убица су и даље у бекству и нису идентификовани до данашњег дана, наводи се у образложењу Тужилаштва Еулекса.

Двадесетдвогодишњи Богдан Букумирић, који је 13. августа 2003. године тешко рањен у терористичком нападу на децу која су се купала на реци Бистрици у Гораждевцу, изјавио је да је добио писмо од Еулекса у којем пише да је "одбачена истрага" о том случају.

"Ја сам шокиран. Сузе су ми ишле када сам читао да, после седам година, нису у могућности да пронађу никакав доказ да би се починиоци монструозног злочина привели лицу правде", рекао је Букумирић Фонету.

Он је најавио да ће породице погинулих и рањених у том нападу сутра разговарати са тужитељком Канцеларије Еулекса у Пећи Аленком Сагмајстер Ранцигер, која их је обавестила да је случај обустављен, али да он, због здравствених проблема, није у могућности да присуствује састанку.

"Надам се да неће бити стављена тачка не цео случај", рекао је Букумирић, указујући да је реч о монструозном злочину.

Букумирић је оценио да је страшно што тужилаштво није било у могућности да прикупи бар један доказ о томе ко је пуцао на недужну децу која су се купала на реци Бистрици.

Најавио да ће затражити правну помоћ, јер га истина боли и нагласио да ће од тужилаштва у Србији затражити да се укључи у овај процес.

"Не бих волео да наша држава и Тужилаштво ћуте о овом случају", рекао је Букумирић.

Он сматра да би држава требало да реагује и тражи од Еулекса поновну истрагу. Да су извршили истрагу како треба, Еулекс би до сада, према речима Букумирића, дошао до сазнања и починилаца овог злочина.

У писму које је Букумирић добио стоји да се кривична истрага о тешком убиству и покушају убиства у Гораждевцу обуставља и да, нажалост, током истраге нису идентификовани осумњичени.

Из материјала који је прибављен очигледно је да је најмање једна особа, могуће и више њих, отворила ватру на групу младих особа са намером да убију што више њих, указује се у образложењу и наводи да је реч о убиству са предумишљајем.

Додаје се да су локална и међународна полиција обавиле опсежну истрагу, али нису успеле да пронађу ниједног осумниченог.

Претресом оближњих села пронађено је оружје, али ниједно није оружје којим је извршен злочин. Полиција је испитала 62 сведока, али ниједан није могао да обезбеди траг за наставак рада на истрази.

Тужилаштво није идентификовало нападаче

Убице или убица су и даље у бекству и нису идентификовани до данашњег дана, наводи се у образложењу Тужилаштва Еулекса.

gorazdevac.jpg


Тужитељка Аленка Сагмајстер Ранцигер је рекла да то тужилаштво није успело да идентифије извршиоца или извршиоце, да су све истражне радње исцрпљене и да није до сада пронађен нови простор за истрагу.

Она сматра да се у овој фази не би могли пронаћи докази који би се корисно могли истражити, па није у могућности да настави кривично гоњење.

Ова истрага, како је нагласила Сагмајстер Ранцигер, не спречава тужиоца да настави кривично гоњење у случају да се појаве нови докази.

Сагмајстер Ранцигер је рекла да оштећени имају право да наставе гоњење у својству субсидарних тужилаца, у року од осам дана од пријема писма које им је упућено 9. фебруара.

У нападу 13. августа 2003. године убијени су дванаестогодишњи Пантелија Дакић и деветнаестогодишњи Иван Јововић.

Рањени су Букумирић који је тада имао 15 година, Ђорде Угреновић (20), Драгана Србљак (13) и Марко Богићевић (12).
 
Mozda bi trebalo biti;) Ja sam bar uvijek cijenila kod Albanaca da ne sute i trpe kao mi...

Kao sto rekoh, ne verujem. Ovo je, ako se ne pokaze da je u pitanju neki glup razlog, ocigledna namerna provokacija pred razgovore, cisto da bi nasa strana napravila neki slican korak. Ovako nesto se ne desava prvi put, i upravo zato ja mislim da nece biti nikakve "osvete"
 
Kao prvo ovo je zaista uzasna vest...,a kao drugo o motivu ubistva se ne zna nishta i mozda se radi o sukobu sa njegovim ocem ili neshto slicno. Kao trece covek je osumnjichen tek. Saznacemo valjda shta se tu u stvari desilo. A reci da je ovaj chovek iz nekog sela Bogu iza ledja radi za interese Srba pred pregovore je kretenski i smeshno.
 
I zanimljivo je Ademe kako si azuran da otvorish temu o svakom vasem koji strada...Naravno da je i to ok. Samo nisam primetio da si toliko azuran kada se radi o drugima. Cak shta vishe, znash u 90% slucajeva da se pravish blesav sve dok te argumentima ne sateraju u cosak.
 
Kao prvo ovo je zaista uzasna vest...,a kao drugo o motivu ubistva se ne zna nishta i mozda se radi o sukobu sa njegovim ocem ili neshto slicno. Kao trece covek je osumnjichen tek. Saznacemo valjda shta se tu u stvari desilo. A reci da je ovaj chovek iz nekog sela Bogu iza ledja radi za interese Srba pred pregovore je kretenski i smeshno.

Slazem se svim navedenim, osim zadnje recenice. Videt cemo sta se krije iza ovoga.
 
A ko to mi? Vidim ti vec znas ko je ubio klinca. Ako je ovo za tebe tragican slucaj zasto onda trazis jos vecu tragediju?

Vi = Srbi. I ne mislim samo na ovaj slucaj. Gledaj sire - Srbi u RS nisu imali milosti prema Bosnjacima = dobili etnicku cistu RS; Hrvati nisu imali milosti prema Srbima = dobili su etnicku cistu Hrvatsku, Albanci (poslije 99) nisu imali milosti prema Srbima = dobili etnicko cisto Kosovo. Jedino su Bosnjaci trubili o"multietnicnosti" i "humanosti" i dobili oni sto imaju danas. Mada koliko vidim nije ni Srbijancima plaho bolje;)

Ali to svakako nije tema
 

Back
Top