Quantcast

Убија ли вас хришћански и нехришћански песимизам?

Aphex Twin

Primećen član
Poruka
515
Много је оптимиста али за песимизам. Такви стварају псеудо-философске системе (по)знања од своје утопије, па у своја убеђења гурају и друге. Чак и тамо где постоје добри изгледи за прогрес, квази-реалисти у име неке назови моралне девијације поткрадају добру вољу и одсецају таквим анђелима крила.
Од псеудо-етичких песимиста нема досаднијих људи! У свему виде црно чак и онда када је бело. А своја мерила држе за вечно-безгрешне истине. Кодекси им стоје изнад љубави према другом. И не умеју да се одрекну својих крутих начела ради другог јер толико пуно воле себе да морају да изнегирају другог у потпуности.
Тамо где нема демона - виде демоне; тамо где нема недостатка - виде грех; тамо где нема завере - истичу параноју...

Још ћемо говорити... Шта ви мислите о песимистима који се стално жале да им је тешко или ропћу на неку имагинарну неправду?

Некада ми је тешко да поверујем да неко ко је примио благодат Божију има мању веру и наду од неког безазленог атеисте; или, када неки атеиста пред изобиљем благодати Божије која га чека у Цркви, показује малодушност и огорченост...

Aphex Twin

Primećen član
Poruka
515
Pesimizam je stvar licnosti a vera nema veze sa pesimizmom...
Takodje oni koji su nerealni njima je realnost pesimizam...

lako je ne znati istinu i optuzivati druge za pesimizam...
Твој коментар баш показује колики ти оптимизам имаш. Црњак...
Ниси размишљала да неко има веру а сналази га нека болест која га тишти? Шта, биће весео у вери? Мало сутра. И кад се већ толико позиваш на Библију, упознај мало протагонисте који су и поред вере показивали дела маловерја и песимизма - од старозаветног Израиља до Исусових ученика. Појма немаш.

besmrtna

Buduća legenda
Banovan
Poruka
29.535
Твој коментар баш показује колики ти оптимизам имаш. Црњак...
Ниси размишљала да неко има веру а сналази га нека болест која га тишти? Шта, биће весео у вери? Мало сутра. И кад се већ толико позиваш на Библију, упознај мало протагонисте који су и поред вере показивали дела маловерја и песимизма - од старозаветног Израиља до Исусових ученика. Појма немаш.
Pa to nije pesimizam ako nekoga snalazi bolest pa je zbog toga potisten.. ili zabrinut... ali ako ima veru nece upasti u beznadje...
Ppesimizam je ako gledamo na stvari crno bez izlaza...
A pravi vernici imaju VERU protiv pesimizma...

coco bill

Poznat
Poruka
8.094
:think: i mene baš zanima kako crkva pomaže pesimistima?
kako izvući vernika koji je utonuo u crnilo života?

ovi krstini ziloti, recimo, koji na sve živo šalju anateme su u totalnom crnjaku. :sad2:
baš me interesuje kako bi jedan sveštenik pomogao tim vernicima da se izvuku iz tog crnjaka.
uslov je, naravno, da se ne radi o svešteniku koji ih je uvukao u crnjak. :evil:

xpertbet

Iskusan
Poruka
5.686
Много је оптимиста али за песимизам. Такви стварају псеудо-философске системе (по)знања од своје утопије, па у своја убеђења гурају и друге. Чак и тамо где постоје добри изгледи за прогрес, квази-реалисти у име неке назови моралне девијације поткрадају добру вољу и одсецају таквим анђелима крила.
Од псеудо-етичких песимиста нема досаднијих људи! У свему виде црно чак и онда када је бело. А своја мерила држе за вечно-безгрешне истине. Кодекси им стоје изнад љубави према другом. И не умеју да се одрекну својих крутих начела ради другог јер толико пуно воле себе да морају да изнегирају другог у потпуности.
Тамо где нема демона - виде демоне; тамо где нема недостатка - виде грех; тамо где нема завере - истичу параноју...

Још ћемо говорити... Шта ви мислите о песимистима који се стално жале да им је тешко или ропћу на неку имагинарну неправду?

Некада ми је тешко да поверујем да неко ко је примио благодат Божију има мању веру и наду од неког безазленог атеисте; или, када неки атеиста пред изобиљем благодати Божије која га чека у Цркви, показује малодушност и огорченост...
lmao

Много је оптимиста али за песимизам.

fragmented consider revising

Такви стварају псеудо-философске системе (по)знања од своје утопије, па у своја убеђења гурају и друге.

pljunuta biblija i crkva

Чак и тамо где постоје добри изгледи за прогрес, квази-реалисти у име неке назови моралне девијације поткрадају добру вољу и одсецају таквим анђелима крила.

cak i tamo gde ima kesa dinara da se nahrane gladni pop kupi kola i nabije temelj za novi hram boziji koji je pravljen da bude malo prohladno unutra ali ne moze da smeta klima. cak i tamo gde postoji izgled za progres kvazi vernici ce da pronadju neshto djavolsko i da stave parolu nije po kanonu

Од псеудо-етичких песимиста нема досаднијих људи!

od onih sto veruju (svacije pravo) nema dosadnijih dok kad pokusavaju da te ubede iako se tebi tacno hebe da li veruju ili ne i ne trudis se da ih menjas oni su dobili misiju da te na svaki moguci nacin spasu cak i ako ne zelis da se spases. Ima da se za tebe mole iako im nisi trazio to, a ako im zaista zatrazis neku pomoc ima da blenu u tebe sa "ko el ovaj zivi u bajci nekoj" ko tu zivi u bajci nije mi jasno i ko sta pije ko sta placa ne znam jer odavno nisam trezan

У свему виде црно чак и онда када је бело.

U svemu vide ono sto zele da vide. Ima da te svi spasu za onaj svet ali niko za ovaj.

А своја мерила држе за вечно-безгрешне истине.

verujem samo onima koji otvoreno kazu da nemaju pojma, svi ostali mi se gade

Кодекси им стоје изнад љубави према другом.

Ljubav prema celom svetu je lako izaziti recima, krenite vec svi vi rishtjani da malo dokazujete svoju ljubav. Ni zeni ne verujem da me voli dok se ne skine.

И не умеју да се одрекну својих крутих начела ради другог јер толико пуно воле себе да морају да изнегирају другог у потпуности.

el ko ja tebe u ovom postu sto natovarih i nagrdih. Jb.g rado bi ti sad aplaudirao i prihvatio tvoje reci zdravo za gotovo i bez brige samo da mogu da progutam udicu. Mnogo mi je lako svega da se odreknem, ali da ne pravimo od pante pitu

Tamo gde nema nicega ni pop ne ostaje na veceri

ko na ovom svetu nije nashao nepravdu je bio nem, gluv, slep, retardiran, u komi i umro na rodjenju

da bi omrzeo blagodat boziju u crkvi ne moras mnogo da se trudis

ne znam shta me cheka ali moramo da part ways

xpertbet

Iskusan
Poruka
5.686
Fauste, aplauzi za jedan progovor! Ok, ima cinizma ali ima i cinjenica. Samo nemoj da generalizujes i mozemo da budemo relativno normalni! :)
ma ok Aphex poshtujem ja sve to, ne smeta mi vera uopste, treba u nesto verovati, sage o hristu treba je postovati bar, ako ne verovati, a ako verovati i to je ok, makar da nije tachno ipak je ok

ne generalizujem ukoliko je moguce licemerima ne nazivati licemere

u toj crkvi na jednog iskrenog skrushenog poboznog naidjesh na sto racunovodja

ja kad izlazim negde da mislim da mi trebaju sponzoruse poveo bi racunovodju

kad svi racunaju na nesto ja prestanem da racunam na njih

lako cemo za novi jerusalim daj prvo da vidimo sta ce sa starim da bude

i lako cemo hramove da gradimo daj prvo da jedemo nesto

problem crkve je ljudski problem, pohlepa, ili kao ne znas za onu staru idi u popove njima je sigurnije nego drzavno pojilo

sve dok bude bilo takvih a mnogo ih je hristovo ucenje pravi veci problem nego resenje

nije problem nauka vec ko ti je zastupa

kad ti nepismeni paor kaze budi posten ima mnogo vecu tezinu nego kad ti to poruchi debeli popa okovan sas tozla

nazalost kod nas je sve tako, o moralnim nachelim cesto pokornim skrushenim ljudima prichaju zlochinci i kriminalci

mada sve u beep beep
odo da jedem lebac nasushni svoj

Aphex Twin

Primećen član
Poruka
515
Слажем се са већим делом реченог.
Али, извини што досађујем понављањем, не можемо генерализовати и на њима градите једностране закључке. Онда контекст побија целу истину.
Ево ја живим већ 30 год. у буђавом стану од 27 квадрата, никад нисам никог преварио, моралне шамаре (моралне мало сутра) сам добијао више од хришћана него од атеиста, па опет нисам огорчен на било кога. Понављам да новац није епицентар. Ако неко нема, будала је онај који хоће да изнуди. Своје ђаке учим да не требају да дају било какав прилог ако немају, а ако клиру смета - да то није њихов проблем. Новац има своје утемељење од Старог Завета када је Мојсије установио "свети порез", преко Новог Завета где је постојала "врећа" из које се издвајало за расходе Христа и ученика, до данас јер Црква нема свој буџет него живи од прилога. Питање је како се он троши али није све ни злоупотреба. Занимљива је Јеванђељска прича о "Две удовичине лепте" која одлично илуструје како Бог гледа на новац.

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.