UBIJ, UBIJ SRBINA, TAKVA MU JE SUDBINA: Jezivi snimak divljanja ustaških huligana u zagrebačkom tramvaju

Prilično razumno razmišljaš ali te to ipak ne bi spasilo ako naletiš na budalu navijača, nekog kome je stradala porodica u ratu i slično. Dakle bezrazložno mijenjaš govor , vjeruj da te ne prati nesreća.Nije to samo slučaj sa Srbima i ostalom pristojnom narodu sreća je najveća nada kad nalete na budale. Ja sam davno skoro glavu izgubio samo zato što sam rekao da je Hrvatska na Balkanu.
Nije li vas Kolinda izmestila sa Balkana?
 
Ti mislis da ja ne znam kako se govori u Hrvatskoj? :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje: :zcepanje:

Gospodine ako nisi informisan srpski i hrvatski su lingvisticki jedan policentrican jezik......

......a oni tebe razumeju vise nego ti njih.....vrlo cesto ces cuti same Hrvate (posebno starije) koji sami sebe ispravljaju.... izleti im kasika, izleti im ogledalo i slicno.....
meni je razumljiviji govor Slavonije nego Leskovca jer sam iz Vojvodine........

tako da nema potrebe izvoditi besne gliste po Hrvatskoj
Nisam nigde primetio da se neko ispravljao, a pričao sam sa više lokalaca, čak i sa onima u zaleđu što prodaju pored puta i gde je bio rat.

Policentričan, dabome, zato mi je lakše promenuti nekoliko reći nego celi govor kao u Grčkoj, Austriji i slično.
Otkrio sam čari toga i svidelo mi se, mnogo zanimljivo meni.
 
Pusti ga da prica ...

Па испричали су, као на свакој сличној теми. Прво се одради релативизација да смо сви исти, на крају буде да су срби ипак мало гори од осталих.
 
To stoji, ali i činjenica da je takvih kod na za izbrojati na prste, dok je kod njih to stanje svesti većine. Jednostavno, ne postoji ni najmanje mogućnosti za izjednačavanjem.

Ima ih tako malo jer nisu medijski popraćeni dok iz Hrvatske objavljujete baš sve što se dogodi.
Svoje zataškavate a tuđe eksponirate.
Bila je nedavno otvorena tema na krstarici o vašim izgredima ali je ubrzo obrisana.
 
Normalno da nije normalno, takvih se naslušam i ovde u Srbiji, samo protiv Šiptara, Balija, Hrvata, žutih...
Bio sam ovo leto na Viru i nikakvih problema nisam imao sa srpskim tablicama, prilagodio sam malo govor (ipak je to strana zemlja gde ne govore isto), ali sa očitim srpski akcentom i sve bilo u redu.
Generalizovanje kao što ti činiš, rade i te budale u Hrvatskoj koje kao osuđuješ.
Ja sam bio u Dubrovniku sa suprugom i uopšte nemam lepo iskustvo a da pri tome je moj greh bio jedino moj govor. Posetioci iz Hrvacke nema šanse da će to doživeti u Srbiji barem u Vojvodini odakle sam.
 
Ja sam bio u Dubrovniku sa suprugom i uopšte nemam lepo iskustvo a da pri tome je moj greh bio jedino moj govor. Posetioci iz Hrvacke nema šanse da će to doživeti u Srbiji barem u Vojvodini odakle sam.

Ti si stvarno neki nesritnik.U Dubrovniku pored onoliko stranaca koji zakrče život u Gradu ti naletiš na dubrovčanine kojih nema na kilometar od centra, čak i ne rade nigdje jer je sva radna snaga iz Bosne ili Crne Gore ili Slavonije. Možda ako si bio zimi, onda je moguće naletit na lokalno stanovništvo.
 
K ad sam ja bio u Srbiji nisam imao nikakvih problema i govorio sam ko i kod kuće. Nije da nije bilo okretanja i znatiželjnih pogleda ali ja to nisam shvaćao kao neprijatnost ni odbojnosta logično mi je da mlađi Srbi ne razumiju dosta riječi koje ja izgovorim kao što ni mlađi Hrvati ne razumiju sve srpske riječi.
 
Meni je taj snimak zapravo jako smesan.
Lik se u tramvaju mrtav pijan skinuo se u gace , izvodi kolut napred na podu tramvaja i peva:
Ubij , ubij Srbina....takva mu je sidbina...
moze i Bosance, Cigane , Japance......

mislim da je ceo snimak velika sprdnja i ne treba se loziti na ovakve ispade.....


ne znam kakvu reakciju si ocekivao da ce neko sa budalom pijanom da se raspravlja u tramvaju
Grešiš ili imaš nekog od Hrvata u familiji pa saosećaš sa njihovim zločinačkim vaspitanjem.Idi malo u Hrvatsku, turistički, biće ti zahvalni.
 
K ad sam ja bio u Srbiji nisam imao nikakvih problema i govorio sam ko i kod kuće. Nije da nije bilo okretanja i znatiželjnih pogleda ali ja to nisam shvaćao kao neprijatnost ni odbojnosta logično mi je da mlađi Srbi ne razumiju dosta riječi koje ja izgovorim kao što ni mlađi Hrvati ne razumiju sve srpske riječi.
Pevao si ''Oprosti mi pape''?
 
Grešiš ili imaš nekog od Hrvata u familiji pa saosećaš sa njihovim zločinačkim vaspitanjem.Idi malo u Hrvatsku, turistički, biće ti zahvalni.
Bila sam u Hrvatskoj nije mi se nista desilo.
Ipak tamo samo idem kad mi je nuzda a da trosim pare tamo to ipak ne idem.
Vazan mi je odnos cena-kvalitet koja je veoma losa u Kro. Mnogo para, losha usluga.
Za to se ide u toplije krajeve.
 
Па испричали су, као на свакој сличној теми. Прво се одради релативизација да смо сви исти, на крају буде да су срби ипак мало гори од осталих.
Jeste, hrvatofili i poluhrvati imaju mnogo priglupih objašnjenja zašto glupi Srbi treba da dozvole da budu žrtve.
 
Jeste, hrvatofili i poluhrvati imaju mnogo priglupih objašnjenja zašto glupi Srbi treba da dozvole da budu žrtve.

Да, то је био програм сфрј. Католичка црква није дирала комунисте који су врло добро одрадили тај посао. Резултат је данас очигледан.
 
Ti si stvarno neki nesritnik.U Dubrovniku pored onoliko stranaca koji zakrče život u Gradu ti naletiš na dubrovčanine kojih nema na kilometar od centra, čak i ne rade nigdje jer je sva radna snaga iz Bosne ili Crne Gore ili Slavonije. Možda ako si bio zimi, onda je moguće naletit na lokalno stanovništvo.
Ja sam to doživeo i veruj mi nije mi bilo ni malo prijatno.
 
Ja sam to doživeo i veruj mi nije mi bilo ni malo prijatno.
Vjerujem ti, što da ne. Trebaš znati da si pripadnik naroda s kojim je ovdašnje stanovništvo nedavno ratovalo, da si došao na područje gdje su ljudi ginuli, gubili djecu i roditelje i da je poprilična vjerovatnost da ćeš naići na nekog od njih. Do kad će trajat ta netrpeljivost tog dijela Hrvata ne zna.Ja ne bih dolazio u Hrvatsku da sam Srbin, koji ću k. tu . Isto tako to ne možemo uspoređivati s istina lagodnijim boravkom Hrvata u Srbiji, točnije u BG ili Ns. Ja dalje išao nisam a nisam siguran kao bi mi bilo u Nišu ili Kragujevcu, ili negdje gdje ima dosta izbjeglica iz Hrvatske, mislim gušća koncentracija tih ljudi.
 
Na snimku koji se pojavio na društvenim medijima vidi se grupa huligana koja se zabalja pevajući u hrvatskom tramvaju, a glavni refren pesme je "Ubi Srbina, takva mu je sudbina".

Ne zna se kada je snimak nastao , ali je postavljen u grupi u kojoj se nalaze vozači tramvaja! Komentar uz snimak je glasio: "Svašta mi vozimo!".

https://www.kurir.rs/region/hrvatsk...staskih-huligana-u-zagrebackom-tramvaju-video

Za razliku od onoga koji je snimak postavio, drugih negativnih reakcija nema.
Dok grupa huligana urla u tramvaju, i dok jedan od njih u gaćama pravi ludorije po vozilu, nema negativne reakcije putnika, koji čak sa odobravanjem posmatraju čitav performans.
_______

Ne znam zasto mi, Srbi kao Drzava Srbija, kao politicki subjekt, kao clanica UNa... Zasto uopste ovo tolerisemo, i uopste imamo bilo kakve diplomatske odnose sa CROmanjoncima. Ako jedan narod temelji svoju istoriju i postojanje na mortalnoj, beskonacnoj mrznji prema drugom narodu, zar takav narod uopste treba uzimati u bilo cemu u obzir?

I moje pitanje EU: zasto se ovakav jedan narod uopste pusta da bude clanica EU? Kada su temelji EU, satro, na potpuno oprecnim pravilima i zakonima, gde svi narodi treba da postuju i uvazavaju druge narode? Sta je to trulo u drzavi Danskoj, i Drzavi Evropskih Unijata?

Na stranu to, sto Hrvati patoloski mrze Srbe, a Srbi mrze sami sebe, ali ne patoloski, nego iz prevelike neobjektivne ljubavi.

Ti stvarno nisi svoj. Ti bi, da si na mjestu političara, raskidao diplomatse odnose radi nekog nadrogiranog ili pijanog ili oboje, redikula, koji u prvom redu pravi budalu od sebe. Pitanje za tebe: Braco, koliko ti imaš godina i kad krećeš u prvi razred osnovne škole?
 
Vjerujem ti, što da ne. Trebaš znati da si pripadnik naroda s kojim je ovdašnje stanovništvo nedavno ratovalo, da si došao na područje gdje su ljudi ginuli, gubili djecu i roditelje i da je poprilična vjerovatnost da ćeš naići na nekog od njih. Do kad će trajat ta netrpeljivost tog dijela Hrvata ne zna.Ja ne bih dolazio u Hrvatsku da sam Srbin, koji ću k. tu . Isto tako to ne možemo uspoređivati s istina lagodnijim boravkom Hrvata u Srbiji, točnije u BG ili Ns. Ja dalje išao nisam a nisam siguran kao bi mi bilo u Nišu ili Kragujevcu, ili negdje gdje ima dosta izbjeglica iz Hrvatske, mislim gušća koncentracija tih ljudi.
Prihvatam sugestiju i veruj mi u Hrvackoj sam bio triput : prvi put, zadnji put i nikad više.
 

Back
Top