Ubiću ako mi neko otme zemlju: Branimir se suprotstavio Vučiću oko Rio Tinta

udarnicki

Aktivan član
Poruka
1.125
1638704293-1638644504-vucic-i-deda-kombo-scaled-750x569.jpg


s-ZQk9l-La-HR0c-Dov-L29j-ZG4u-ZXUva-W1h-Z2-Vz-L3-B1b-HNjb-XMv-Wl-Rn-N01-EQV8v-Njdl-OWUx-Ym-M3-MTM5-Yjk1-Mz-U4-Yjg0-Njhk-MGMy-OTkx-M.jpg


"Ovo je moja dedovina, radio sam, ostario sam i sad to treba da mi otme neki Rio Tinto. Oni prave pritisak, a to je sve naša Vlada dozvolila. Država im je dozvolila da narod ucenjuju i da se oni gazde. Ja sam njima rekao: u moju njivu ne može ući niko bez dogovora, a ko pokuša na silu da uđe - ja ću da ubijem", odzvanjaju reči Branimira Kokanovića (74) meštanina Gornjih Nedeljica, koji se nije libio ni da se suprotstavi predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.

Sate je predsednik juče proveo u razgovoru s meštanima Gornjih Nedeljica, a naleteo je na tvrd orah – deku Branimira.

„Nama rudnik ovde ne treba, mi imamo plodnu zemlju i živimo od svog rada“, istakao rekao je Branimir Vučiću u lice.

Naveo je i da se tri puta obraćao predsedniku, ali da nije dobio odgovor.

Izvor: https://nova.rs/vesti/drustvo/ubicu...ranimir-se-suprotstavio-vucicu-oko-rio-tinta/

__________________________

Ne znam dali ste primetili strah u očima Aleksandra Vučića? Više puta još od onog čuvenog slučaja baka 'Coke' koja je presudila bahatom investitoru bliskom SNS-u pa sve do danas,predsednik i njegova kriminalna klika pokušavaju da odvrate narod od uzimanja pravde u svoje ruke kako bi ga pasivizirali... Najzanimljiviji deo je taj što je momentalno nakon završetka konferencija policija obavila informativni razgovor sa ovim simpatičnim (ali m.udovitim) čikicom...:)
 

Rakić Vodinelić uči Vučića: Šta nije po Ustavu u Zakonu o eksproprijaciji​

Protivustavan je Zakon o eksproprijaciji, a protivustavna je i naknada na oduzetu nepokretnost: to tvrdi profesorka Vesna Rakić Vodinelić, koja za "Novu" "objašnjava" predsedniku Vučiću šta ne valja u njegovom predlogu izmena zakona.
Profesorka tvrdi sledeće:


“On (Vučić) tvrdi da je vezan Ustavom i da zato mora da potpiše ovaj zakon, jer on nije protivustavan. Sa druge strane, ja tvrdim kao pravnica da je taj zakon protivustavan. U članu 58 navodi se da pravo svojine može biti oduzetu ili ograničeno samo u javnom interesu, utvrđenom na osnovu zakona, uz naknadu koja ne može biti niža od tržišne. U usvojenom zakonu o eksproprijaciji, koji on još nije potpisao, kao javni interes priznaje se i interes neke strane kompanije sa kojom je država Srbija zaključila određeni komercijalni ugovor i taj interes se veštački zakonom tretira kao javni interes, ako ga takvim proglasi Vlada. Očigledno da nije u pitanju javni interes”, ističe Vodinelić za naš list.
Ona navodi da je protivustavna i naknada koja se daje za oduzetu nepokretnost – po Ustavu ne može biti niža od tržišne, dok u usvojenom Zakonu o eksproprijaciji piše da kada određeni građevinski objekat nije legalizovan, onda će biti isplaćena građevinska vrednost te nepokretnosti, koja je naravno uvek niža od tržišne.
https://nova.rs/vesti/politika/raki...ta-nije-po-ustavu-u-zakonu-o-eksproprijaciji/
Opet je lagao kad je rekao da je zakon po Ustavu ali jasno je da se obraća njegovim sendvičarima ograničenih sposobnosti
 
Evo još jednog pokušaja da se kreira realnost

Sada se sugeriše šta ko treba da vidi ..

Ne veruj svojim nego očima kojima ja kažem da gledaš metod propagande
:worth:
Koja koincidencija....Kada sam otvarao temu pomislio sam na tebe i setio se događaja gde ti je pre par dana jedan od forumaša napisao da se sakupio bes i gnev u narodu i da zbog situacije u Srbiji može da se desi da se neko opaše plastičnim eksplozivom i tako da grune u sred centra grada.. Na šta si ti odgovorila da "nema takvih u Srbiji"...

Na osnovu čega to zaključuješ? Narod je psihički oboleo, svako ima po neku gvožđuriju zaostalu iz rata,vidimo kako žene kasape muževe i obrnuto,ubijaju se rođena deca...Zbog čega?

Zar ne bi taj bes trebao da se kanališe? Recimo prema lokalnom debeloguzom političaru? Umesto da tresneš ženu preko usta, jer si na socijali,ti sretneš komšiju iz SNS-a ispred ulaza zgrade i obratiše mu se : "Pa gde si komšija p*da ti materina!" I razbiješ mu nos...

Onda ovi ratni veterani i neisplaćene naknade.Taj umesto da puca sebi u glavu,mogao bi da opali metak ispred narodne skupštine i ne bi promašio.Da se ne lažemo ko je kriv za njegov problem?
 
:worth:
Koja koincidencija....Kada sam otvarao temu pomislio sam na tebe i setio se događaja gde ti je pre par dana jedan od forumaša napisao da se sakupio bes i gnev u narodu i da zbog situacije iz Srbiji može da se desi da se neko opaše plastičnim eksplozivom i tako da grune u sred centra grada.. Na šta si ti odgovorila da "nema takvih u Srbiji"...

Na osnovu čega to zaključuješ? Narod je psihički oboleo, svako ima po neku gvožđuriju zaostalu iz rata,vidimo kako žene kasape muževe i obrnuto,ubijaju se rođena deca...

Zar ne bi taj bes trebao da se kanališe? Recimo prema lokalnom debeloguzom političaru? Umesto da tresneš ženu preko usta jer si na socijali ti sretneš komšiju iz SNS-a i kažeš : "Pa gde si komšija p*da ti materina!" I razbiješ mu nos...

Onda ovi ratni veterani i neisplaćenih zarade.Taj umesto da puca sebi u glavu,mogao bi da opali metak ispred narodne skupštine i ne bi promašio.Da se ne lažemo ko je kriv za njegov problem...

Tamo je bilo par desetina ili stotina ljudi koji su bili krajnje miroljubivi i razumni , neki čak i pomalo onako ... ( žena koja traži penziju za komšinicu, baba koja traži pozidu)
i onda neko izvadi jednoga, kome su verovatno isprali mozak , kao većini onih koji konzumiraju određenu propagandu , a oni su manjina

Tako da ne vidim ništa čudno u ovom dedi koji je očigledno na ivici pucanja

Onda država kada vidi da je on poencijalno opasan za sebe reaguje, aonda oni isti koji podgrevaju njegovu rastrojenost to podižu na nivo skandala

Zar tebi nije normalno da čovek koji ispolji agresiju bude pod nadzorom?
 
za ubojstvo ne samo kazna sljedi već i obeštečenje...znači ako ti u ubojstvu sa dva zrna probiješ brendiran đžemper ili majicu moraš platiti štetu a da ne govorim da plačaš štetu obitelji ubijenog koja od tebe može tražiti novčanu naknadu u vrijednosti zemlji i kuće koje posjeduješ...znači em završiš na zatvorskom groblju em ti đeca odu na klupu u parku.
 
Tamo je bilo par desetina ili stotina ljudi koji su bili krajnje miroljubivi i razumni , neki čak i pomalo onako ... ( žena koja traži penziju za komšinicu, baba koja traži pozidu)
i onda neko izvadi jednoga, kome su verovatno isprali mozak , kao većini onih koji konzumiraju određenu propagandu , a oni su manjina

Tako da ne vidim ništa čudno u ovom dedi koji je očigledno na ivici pucanja

Onda država kada vidi da je on poencijalno opasan za sebe reaguje, aonda oni isti koji podgrevaju njegovu rastrojenost to podižu na nivo skandala

Zar tebi nije normalno da čovek koji ispolji agresiju bude pod nadzorom?

Ovo i jeste tema o dotičnom gospodinu koji ne trpi da ga neko za*ebava,a ne tema o prodanim dušama koji su došli da tapšu i uzvikuju "tako je gospodine predsedniče"...
 
za ubojstvo ne samo kazna sljedi već i obeštečenje...znači ako ti u ubojstvu sa dva zrna probiješ brendiran đžemper ili majicu moraš platiti štetu a da ne govorim da plačaš štetu obitelji ubijenog koja od tebe može tražiti novčanu naknadu u vrijednosti zemlji i kuće koje posjeduješ...znači em završiš na zatvorskom groblju em ti đeca odu na klupu u parku.

Hrvat došao da brani partijske drugove.Prebacite se na temu - SNS i HDZ sestrinske partije preko organizacije "European People's Party" - i sve će vam biti jasno. Ima još par Hrvata na forumu,sve je to umreženo!

Aleksandar Vučić strani plaćenik!
 
Hrvat došao da brani partijske drugove.Prebacite se na temu - SNS i HDZ sestrinske partije preko organizacije "European People's Party" - i sve će vam biti jasno. Ima još par Hrvata na forumu,sve je to umreženo!

Aleksandar Vučić strani plaćenik!
....ja sam građanin...moramo biti svi građani anacionalni i ukinuti prošlost da bi se okrenuli budućnosti...svaki glas mora biti jednak izuzev ako u tom slućaju pravoslavci dobijaju više od 50%...moramo brinuti na ekologiju jer šuma i voda jednako zdrav život stoga mi iz NVO sektora napuštamo stanove grijane ruskim kancerogenim plinom i odlazimo u šume da živimo traperskim životom....mi ćemo loviti dabrove i njihova krzna prodavati rio tinto....i još nešto ljepo ti stoji U na čelu kao da je šiven za tvoju ćelu.
 
Ovo i jeste tema o dotičnom gospodinu koji ne trpi da ga neko za*ebava,a ne tema o prodanim dušama koji su došli da tapšu i uzvikuju "tako je gospodine predsedniče"...

Lik je prodao pola zemlje koju je posedovao

Možda želi da proda i drugu polovinu, ali po nesreći koja ne treba rudniku?

Ok to ga razumem, šta da radi sa pola zemlje ako je živeo od tih 11hektara?

Kada je bila slična priča u vezi jednog rudnika za vreme ex yu , jedan čiča je zacepio enormnu cifru za zemlju.

Natezali se natezali, čiča nije hteo da proda , rudnik zaključio da može da radi i bez tog parčeta


Posle im nudili po ceni koju su drugi prodali - rudnik opet nije hteo I ostao do smrti na svojoj zemlji, živeo pored i to je to

Sada niti tamo ima čiče , niti neko od njegovih koristi tu zemlju, a rudnik odavno se odmakao
 
  • Podržavam
Reactions: iig
:worth:
Koja koincidencija....Kada sam otvarao temu pomislio sam na tebe i setio se događaja gde ti je pre par dana jedan od forumaša napisao da se sakupio bes i gnev u narodu i da zbog situacije u Srbiji može da se desi da se neko opaše plastičnim eksplozivom i tako da grune u sred centra grada.. Na šta si ti odgovorila da "nema takvih u Srbiji"...

Na osnovu čega to zaključuješ? Narod je psihički oboleo, svako ima po neku gvožđuriju zaostalu iz rata,vidimo kako žene kasape muževe i obrnuto,ubijaju se rođena deca...Zbog čega?

Zar ne bi taj bes trebao da se kanališe? Recimo prema lokalnom debeloguzom političaru? Umesto da tresneš ženu preko usta, jer si na socijali,ti sretneš komšiju iz SNS-a ispred ulaza zgrade i obratiše mu se : "Pa gde si komšija p*da ti materina!" I razbiješ mu nos...

Onda ovi ratni veterani i neisplaćene naknade.Taj umesto da puca sebi u glavu,mogao bi da opali metak ispred narodne skupštine i ne bi promašio.Da se ne lažemo ko je kriv za njegov problem?

Зашто не би ти био тај ослободилац, устаник, бунтовник, изађи са гвожђуријом на улицу и крени да решеташ. Него ти си један од оних који би радије да чекају то кући, док једу кокице и лупају по тастатури.

Какав бес, какви ратни ветарани. Да ли си преспавао период транзиције после 2000. године када су људи остајали без посла, па су спорадично протестовали, али без тих глупости које ти наводиш. Најдаље је отишао онај један синдикалац који је у очају одсекао себи прст. Дакле немој своје влажне снове да пројектујеш као општенародно мишљење, јер то је ипак само твоје и твојих другара.

Када је овај старији човек у питању, који је постао неки симбол отпора, свака му част. Али ето живиш у таквој диктатури где је допуштено једном великог диктатору тако неко да се обрати у програму уживо. Не сећам се нешто таквих непосредних ситуација у неко претходно доба али у реду,ж

Оно што овде наравно нико не помиње, добар део земље Рио тинто већ купио или ће купити без закона о експропријацији. Директно ће доћи до човека чије је земљиште, понудити позамашну своту. Где год има млађих од 60 година прихватиће, јер ће те суме да им драстично побољшајју стандард. Ако не верујеш, питај оног Ђиласовог директора и еко-џихадисту, који је прво продао земљу а онда се прикључио протесту.

Закон о експропријацији примениће се тамо код оног малог броја људи, попут овог декице, који неће да прихвате. Јер њену данас да понудиш милијарде, ништа му не значи. Али закон о експропријацији постоји и он се примењивао и до сада. Да није не би могло да се изгради ништа, јер све једним делим иде преко приватне својине.

Оно што ова Ракић Воденилић цитира члан где говоре да се нелегализованом објекту исплаћује грађевинска а не тржишна вредност, па то је тек глупост и демагогија. Ако хоће држава да се стриктно држи слова закона, одбиће тај објекат на легализацији на шта има право. Јер нико није смео на почетку да гради објекат без грађевинске дозоле, тако да је сам власник тог објекта прекршио закон. То што је остала навика и што смо се показали као неефикасна држава, па зарад неког мира нисмо рушили нелегалне објекте, то је друга прича. Али алернатива да ли ће те неко прво одбити за легализацију, па онда срушити објекат, који тин онда неће платити, или да ти исплати онолико колико си утрошио да га саградиш, разуман си па види шта је боље.

Наравно чак и у том случају мора да ти се плати парцела на којој се објекат налази ако је у власништву.
 
Зашто не би ти био тај ослободилац, устаник, бунтовник, изађи са гвожђуријом на улицу и крени да решеташ. Него ти си један од оних који би радије да чекају то кући, док једу кокице и лупају по тастатури.

Какав бес, какви ратни ветарани. Да ли си преспавао период транзиције после 2000. године када су људи остајали без посла, па су спорадично протестовали, али без тих глупости које ти наводиш. Најдаље је отишао онај један синдикалац који је у очају одсекао себи прст. Дакле немој своје влажне снове да пројектујеш као општенародно мишљење, јер то је ипак само твоје и твојих другара.

Када је овај старији човек у питању, који је постао неки симбол отпора, свака му част. Али ето живиш у таквој диктатури где је допуштено једном великог диктатору тако неко да се обрати у програму уживо. Не сећам се нешто таквих непосредних ситуација у неко претходно доба али у реду,ж

Оно што овде наравно нико не помиње, добар део земље Рио тинто већ купио или ће купити без закона о експропријацији. Директно ће доћи до човека чије је земљиште, понудити позамашну своту. Где год има млађих од 60 година прихватиће, јер ће те суме да им драстично побољшајју стандард. Ако не верујеш, питај оног Ђиласовог директора и еко-џихадисту, који је прво продао земљу а онда се прикључио протесту.

Закон о експропријацији примениће се тамо код оног малог броја људи, попут овог декице, који неће да прихвате. Јер њену данас да понудиш милијарде, ништа му не значи. Али закон о експропријацији постоји и он се примењивао и до сада. Да није не би могло да се изгради ништа, јер све једним делим иде преко приватне својине.

Оно што ова Ракић Воденилић цитира члан где говоре да се нелегализованом објекту исплаћује грађевинска а не тржишна вредност, па то је тек глупост и демагогија. Ако хоће држава да се стриктно држи слова закона, одбиће тај објекат на легализацији на шта има право. Јер нико није смео на почетку да гради објекат без грађевинске дозоле, тако да је сам власник тог објекта прекршио закон. То што је остала навика и што смо се показали као неефикасна држава, па зарад неког мира нисмо рушили нелегалне објекте, то је друга прича. Али алернатива да ли ће те неко прво одбити за легализацију, па онда срушити објекат, који тин онда неће платити, или да ти исплати онолико колико си утрошио да га саградиш, разуман си па види шта је боље.

Наравно чак и у том случају мора да ти се плати парцела на којој се објекат налази ако је у власништву.
Ti ćeš prvi biti otpušten kad kroz 117 dana dođe DS na vlast zauvek.
 
Зашто не би ти био тај ослободилац, устаник, бунтовник, изађи са гвожђуријом на улицу и крени да решеташ. Него ти си један од оних који би радије да чекају то кући, док једу кокице и лупају по тастатури.

Какав бес, какви ратни ветарани. Да ли си преспавао период транзиције после 2000. године када су људи остајали без посла, па су спорадично протестовали, али без тих глупости које ти наводиш. Најдаље је отишао онај један синдикалац који је у очају одсекао себи прст. Дакле немој своје влажне снове да пројектујеш као општенародно мишљење, јер то је ипак само твоје и твојих другара.

Када је овај старији човек у питању, који је постао неки симбол отпора, свака му част. Али ето живиш у таквој диктатури где је допуштено једном великог диктатору тако неко да се обрати у програму уживо. Не сећам се нешто таквих непосредних ситуација у неко претходно доба али у реду,ж

Оно што овде наравно нико не помиње, добар део земље Рио тинто већ купио или ће купити без закона о експропријацији. Директно ће доћи до човека чије је земљиште, понудити позамашну своту. Где год има млађих од 60 година прихватиће, јер ће те суме да им драстично побољшајју стандард. Ако не верујеш, питај оног Ђиласовог директора и еко-џихадисту, који је прво продао земљу а онда се прикључио протесту.

Закон о експропријацији примениће се тамо код оног малог броја људи, попут овог декице, који неће да прихвате. Јер њену данас да понудиш милијарде, ништа му не значи. Али закон о експропријацији постоји и он се примењивао и до сада. Да није не би могло да се изгради ништа, јер све једним делим иде преко приватне својине.

Оно што ова Ракић Воденилић цитира члан где говоре да се нелегализованом објекту исплаћује грађевинска а не тржишна вредност, па то је тек глупост и демагогија. Ако хоће држава да се стриктно држи слова закона, одбиће тај објекат на легализацији на шта има право. Јер нико није смео на почетку да гради објекат без грађевинске дозоле, тако да је сам власник тог објекта прекршио закон. То што је остала навика и што смо се показали као неефикасна држава, па зарад неког мира нисмо рушили нелегалне објекте, то је друга прича. Али алернатива да ли ће те неко прво одбити за легализацију, па онда срушити објекат, који тин онда неће платити, или да ти исплати онолико колико си утрошио да га саградиш, разуман си па види шта је боље.

Наравно чак и у том случају мора да ти се плати парцела на којој се објекат налази ако је у власништву.

Ахам...па 5 мил. објеката је нелегално.

Све срушити и поделити земљишта корпорацијама за тепсију рибе...

Ала си ти ћакнути квази-легалиста
 
1638704293-1638644504-vucic-i-deda-kombo-scaled-750x569.jpg


s-ZQk9l-La-HR0c-Dov-L29j-ZG4u-ZXUva-W1h-Z2-Vz-L3-B1b-HNjb-XMv-Wl-Rn-N01-EQV8v-Njdl-OWUx-Ym-M3-MTM5-Yjk1-Mz-U4-Yjg0-Njhk-MGMy-OTkx-M.jpg


"Ovo je moja dedovina, radio sam, ostario sam i sad to treba da mi otme neki Rio Tinto. Oni prave pritisak, a to je sve naša Vlada dozvolila. Država im je dozvolila da narod ucenjuju i da se oni gazde. Ja sam njima rekao: u moju njivu ne može ući niko bez dogovora, a ko pokuša na silu da uđe - ja ću da ubijem", odzvanjaju reči Branimira Kokanovića (74) meštanina Gornjih Nedeljica, koji se nije libio ni da se suprotstavi predsedniku Srbije Aleksandru Vučiću.

Sate je predsednik juče proveo u razgovoru s meštanima Gornjih Nedeljica, a naleteo je na tvrd orah – deku Branimira.

„Nama rudnik ovde ne treba, mi imamo plodnu zemlju i živimo od svog rada“, istakao rekao je Branimir Vučiću u lice.

Naveo je i da se tri puta obraćao predsedniku, ali da nije dobio odgovor.

Izvor: https://nova.rs/vesti/drustvo/ubicu...ranimir-se-suprotstavio-vucicu-oko-rio-tinta/

__________________________

Ne znam dali ste primetili strah u očima Aleksandra Vučića? Više puta još od onog čuvenog slučaja baka 'Coke' koja je presudila bahatom investitoru bliskom SNS-u pa sve do danas,predsednik i njegova kriminalna klika pokušavaju da odvrate narod od uzimanja pravde u svoje ruke kako bi ga pasivizirali... Najzanimljiviji deo je taj što je momentalno nakon završetka konferencija policija obavila informativni razgovor sa ovim simpatičnim (ali m.udovitim) čikicom...:)
Kokane predsednik se pravi neobavesten ...u poverenju on ti oduzima zemlju.
 
Ахам...па 5 мил. објеката је нелегално.

Све срушити и поделити земљишта корпорацијама за тепсију рибе...

Ала си ти ћакнути квази-легалиста
On je nedavno pušten iz ludnice

Kasnije su redari ustanovili da je greškom dato odsustvo za pogrešnog pacijenta
 
Ti ćeš prvi biti otpušten kad kroz 117 dana dođe DS na vlast zauvek.
Опа Јамика, дали ти у Лази оловку и папир па правиш спискове. Што само отпуштен, па дај оно вешање на теразијама, метак у потиљак, спаљивање. Дај нешто оригиналније. Ниси џаба тамо где јеси, да си нормална била би на другом неком месту.
 
Ахам...па 5 мил. објеката је нелегално.

Све срушити и поделити земљишта корпорацијама за тепсију рибе...

Ала си ти ћакнути квази-легалиста

Да, нисам ни мислио да ћеш прочитати како треба. Рекао сам да је држава желела да буде држава, да није допуштала и рушила, данас не бисмо имали ни 5 а камоли 5 милиона нелегалних објеката. Али и даље постоји опција да се објекат одбије за легализацију и сруши. Тако да ако неко има нелегалан објекат (што је преступ, кршење закона итд...), а његова кућан је на месту где треба нешто да се гради, држава неће примењивати тактику рушења нелегалног објекта (на шта има право), већ ће том ко је нелегално изградио платити грађевинску цену тог објекта.

То је више него милосрдно за оне који су нелегално градили. Јер као што имаш оне који се нису обазирали на закон имаш и оне који су уредно градили у складу са грађевинском дозволом. Такви увек испадну будале. Боље игнорисати законе, а ако треба да се сносе последице онда се плаче да си угрожен итд... Чудан смо ми народ Срби, лицимерје на врхуцу и то док глумимо највеће моралне вертикале.
 
Бежи деда не једи говвна......немој да те напрангијају у дежурани ПУ Лозница и да ти оплаве дупе ! Биће ти онако како ти каже држава и теби и мени. Мислим.....можеш да покушаш....али....сагледај цену.
 

Back
Top