U zapadnoj kompaniji JURA - radnike šamaraju

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.090
Sindikat: Radnike šamaraju u Juri
Izvor: B92, Beta, Tanjug

Kragujevac -- Udruženi sindikati Srbije Sloga optužili su kompaniju Jura iz Rače za nepoštovanje zakona Srbije, nezakonito otpuštanje sindikalaca i šikaniranje zaposlenih.


15890911784d62903d36e94241680083_orig.jpg


Menadžeri korporacije Jura u Rači psihički, fizički i seksualno maltretiraju radnike, a sindikalno organizovanje je zabranjeno, navode predstavnici sindikata.

Oni navode i da je šest sindikalaca dobilo nezakonite otkaze za samo deset dana, kao i da je u septembru prošle godine otpušteno između 150 i 200 zaposlenih u Juri.

Predsednik USS Sloga Željko Veselinović je rekao da će taj sindikat preduzeti "radikalne mere" ako narednih dana ne budu vraćeni na posao sindikalni lideri. On je rekao da su o problemima u Juri obaveštena ambasada Južne Koreje, ministar ekonomije, republički ombudsman, poverenik za informacije kao i inspekcija rada.

Veselinović je najavio protest ispred ambasade Južne Koreje i zahtev za smenjivanje direktora. Navodeći primere da se radnici u Juri maltretiraju, Veselinović je rekao "da su menadžeri te firme tukli i šamarali radnike za vreme obuke i da daju otkaze kada je radnik na bolovanju".

Veselinović je rekao da su maltretiranje radnika i mobing svakodnevni i da su zaposleni zaplašeni. On je naveo i da su letos žene koje su padale u nesvest zbog visokih spoljnih temperatura nakon što bi se osvestile "odmah vraćane u pogon i nastavljale da rade".

"Posle svake proslave u toj kompaniji Koreanci dolaze u fabriku u toku druge smene i pod dejstvom alkohola maltetiraju radnike i seksualno uznemiravaju žene", tvrdi Veselinović.

Ocenjujući da je Jura najdrastičniji primer nepoštovanja Zakona o radu od strane poslodavca, Veselinović je naveo da je sindikat Sloga o stanju u toj fabrici obavestio nadležne u ministarstvima rada i socijalne politike, ekonomije i regionalnog razvoja, zaštitnika građana Srbije, Poverenika za slobodan pristup informacijama od javnog značaja, kao i inspekciju rada.

"Od svih predstavnika kojima smo se obratili još nismo dobili odgovore, jedino je inspekcija rada donela rešenja da se dva radnika vrate na posao", rekao je Veselinović.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=02&dd=21&nav_id=494295

A sve ovo placamo mi gradjani Srbije iz budzeta sa po 10.000 evra po radnom mestu! :klap:

Uskoro ce Tadic da vam i cerke odvodi u belo roblje a vi cete i dalje da sedite kuci i cutite :super:
 
Poslednja izmena:
Hehe, kako će da fasuje ovaj Veselinović za klevetu, kukuuuu :hahaha:

Ali najjače je što si u naslov dodao i YEBU. :rotf::rotf::rotf:

pa da

vidis sve pise ovde

Menadžeri korporacije Jura u Rači psihički, fizički i seksualno maltretiraju radnike, a sindikalno organizovanje je zabranjeno, navode predstavnici sindikata.

seksualno maltretiranje znaci yebacina na radnom mestu :eek:

jel bi voleo da ti zena radi u firmi u kojoj joj mali zuti koreanac trazi seks ili ce joj u suprotnom dati otkaz? :think: :eek:


jesmo se za ovo borili drugovi i drugarice? :sad2:
 
evo kazu neki informisani na b92 komentarima da su koreanci isto radili i u Slovackoj

Poznata firma a i u Slovackoj gdje su se takve stvari dnevno dogadjale.Maltretiranje,uvrede desavalo se da manageri zakljucaju radnike da bi morali duze da rade a sve to je trajalo dok nisu medija pocela da vise obracaju paznju na njih a vrhunac je bio kada je jedan radnik koji nije mogao vise da izdrzi to maltretiranje nokautirao svoga korejskog managera a stvar je zavrsila na sudu .
(Brane, 21. februar 2011 18:39)

Ja sam o ovome napisao u komentarima jos pre 3 meseca i napisao sam da odete tamo u fabriku i ako mozete anonimno intervjuisete radnike jer znaju da ako kazu ovako sa imenom i prezimenom odmah sledi otkaz a i tih 200 eura koliko god bedni bili znace mnogo u srbistanu.Meni je drugarica rekla koja radi tamo za ta samaranja i ja nisam mogao da verujem da to postoji u 21. veku.Nadam se da necete opet da krijete samo zato sto su u pitanju stranci.
(DZoni, 21. februar 2011 18:45)

ih sad, otkrili ste toplu vodu. Sticajem okolnosti znam da ni u slovenackom Tuš-u u Beogradu nije nista bolje, mobing na sve strane, radnica za kasom se kaznjava ako drzi flasicu vode pored i to u letnjem periodu. A sto se tice sindikalnog organizovanja prosetajte malo po `vidjenijim` stranim firmama u Srbiji i trazite osnovni nacrt Ugovora o radu - pocesto cete pronaci clan koji zabranjuje sindikalno organizovanje. I sam sam potpisao takav ugovor.
(daxkey, 21. februar 2011 19:42)

Jura je u slovackoj isto radila. Cak su isli na biro rada da se raspitaju o tome koje fizicke kazne su dozvoljene u Slovackoj. Znaci to korejcima nije nista strano. Jedino sto ih je smirilo da su ih slovaci posle kad bi videli korejca na ulici ili kafani jednostavno tukli, gde god su ih videli korejci su dobili po nosu i onda su se smirli. Inace sa njima drugacije nemoze. Oko za oko zub za zub. Posebno su bili hrabri kada su maltretirali zene. A jos im je Dinkic poklonio fabriku od nasih para.
(miloslav kiselja, 21. februar 2011 18:28)
 
E ***** ti ja tog Srbina kojeg fizički maltretira jedan Koreanac od metar i po i pored kojega seksualno uznemirava žene

pa ljudi svasta moraju da trpe zbog nemastine na zalost

kad imas kuci dvoje dece nezaposlenu zenu , a radis za 200 evra i nemas nikakvu alternativu tome onda si prinudjen da trpis svakojake gadosti

koreanci to znaju zato ih i maltretiraju
 
pa ljudi svasta moraju da trpe zbog nemastine na zalost

kad imas kuci dvoje dece nezaposlenu zenu , a radis za 200 evra i nemas nikakvu alternativu tome onda si prinudjen da trpis svakojake gadosti

koreanci to znaju zato ih i maltretiraju

Tu si u pravu, al ja tako ne mislim... Nego bih ga uvatio pa bih mu bubrege odbio, pa kad bi mi dao otkaz ne bi bilo dana kad ga ne bih čekao da ga lemam...
 
Moj Šurak radi u Juri u Rači kragujevačkoj i slučajno znam sve ovo iz prve ruke... Tako da svi vi koji u ovo simnjate, znajte da niste u pravu, jer je stanje tamo mnogo crnje. Ova gospodjica koja priča o platama i doprinosima laže, tamo niko ne zna kolika mu je plata, a svakog meseca primaju sve manje i manje i stalno su pod nekim kaznama. Uslovi za rad su gori nego u Aušvicu, grejanja u halama nema cele zime, kažnjava se i ako samo skrenes pogled u stranu. O fizičkom kažnjavanju i da ne pričam, zna se kako moraš da stojiš dok traje smotra pred Koreancima...dakle kao logor...I da budem iskren, mislio sam da će o ovome da se ćuti...A sad samo da ne prestane da se priča.
(Ivan, 21. februar 2011 23:17)

YEBANJE NA RADNOM MESTU NE MOZE DA CEKA :rtfm: :evil: :eek: I TO SVE O TROSKU NAS PORESKIH OBVEZNIKA :evil:

 
inace ko sto se vidi ovo je koreanski nacin poslovanja . isto sto rade u srbiji su radili i u slovackoj i madjarskoj ?

Pa sta da radimo, Tihi? Vidis da nas svi zayebavaju i unistavaju nam firme i radnike. Ne mozes da verujes ni zapadnjacima, a evo sad ni zutacima.

Ko nam ostaje? Ko, Tihi, brate moj?

Ja mislim da samo Rusima treba prodavati sve fabrike i nikom drugom, eno kako je Ikarbus extra poslovao dok su bila braca na celu :D
 
Nije to bas tako lako, majstore. U svakom od tih Korejanaca od metar i po cuci potencijalni Dzeki Cen, pa ti rizikuj :(
Не помаже ни највећем струњаку борилачких вештина кад му изрешетају колена, па после бих се итекако корејанци хумано понашали. Једино сила против силе иде. Радници који дозвољавају да се иживљава над њима су безкичмењаци и такви су срамота за Србију.
 
Ma to kod nas narod samo misli da je tako iz filmova, kakav crni Džeki Čen, šta može meni od +2 metra Koreanče od metar i po? :mrgreen:

Moze da te dobije na sudu,pa da mu jedan izbijeni zub otplacujes pola zivota u koliko si samo obican radnik ili sluzbenik. Znam nekoliko "marljivih,vrednih i pedantnih" svaba sto rade u koreanskoj firmi u EU koji su prisiljeni da rade najmanje 12-14 sati na dan. E*bu im sve po spisku, a ne mogu im nista jer se kazne za napad i nanosenje telesnih povreda mere desetinama hiljada evra.
 
Poslednja izmena:

Back
Top