U vezi krvnog pritiska

giravaru

Primećen član
Poruka
538
Pitanje u vezi krvnog pritiska.
Imam 46 god, krvni pritisak ranije mi je bio uglavnom 120/70..ili 130/90. U poslednje vreme jer imam i anksiozno - depresivni poremećaj, imam lupanja srca i pritisak koji ode i preko 140/90. Bila kod kardiologa... Srce je zdravo, ali sam dobila da pijem zorkaptil PO POTREBI, i propranolol. (koji pijem jel mi srce lupa zbog napetosti i anksioznosti).
Pitanje bi glasilo posto ima dana kada pritisak ide preko 140!80....dali sam došla do momenta da od danas počnem svaki dan da pijem lek za pritisak.
Kao sto rekoh dr je napisala ako pritisak skoči da pijem Zorkaptil... Posto ne skače stalno... STA MI JE ČINITI?
DA se pomirim da pijem i lek za pritisak, pored antidepresiva koji moram da pijem.
Hvala.
 
Pitanje u vezi krvnog pritiska.
Imam 46 god, krvni pritisak ranije mi je bio uglavnom 120/70..ili 130/90. U poslednje vreme jer imam i anksiozno - depresivni poremećaj, imam lupanja srca i pritisak koji ode i preko 140/90. Bila kod kardiologa... Srce je zdravo, ali sam dobila da pijem zorkaptil PO POTREBI, i propranolol. (koji pijem jel mi srce lupa zbog napetosti i anksioznosti).
Pitanje bi glasilo posto ima dana kada pritisak ide preko 140!80....dali sam došla do momenta da od danas počnem svaki dan da pijem lek za pritisak.
Kao sto rekoh dr je napisala ako pritisak skoči da pijem Zorkaptil... Posto ne skače stalno... STA MI JE ČINITI?
DA se pomirim da pijem i lek za pritisak, pored antidepresiva koji moram da pijem.
Hvala.
Meni je pritisak znao da ode i na 190 sa 110 , a poslepodne da bude 100 sa 60..
I vrh -na testu opterećenja gornji 210 , puls 150....
Posle dosta njakanja sa lekarima sam dobila terapiju ..i pijem redovno , bez merenja pritiska ..
Ti si dobila na foru po potrebi ..
Što bi to bilo "pomirenje"?Ako je visok , a ne možeš da ga spustiš bez lekova , što ti je sam lek problem..
AD pijem i ja i propranolol takođe..Može to sve zajedno , ništa ne smeta.
 
Pitanje u vezi krvnog pritiska.
Imam 46 god, krvni pritisak ranije mi je bio uglavnom 120/70..ili 130/90. U poslednje vreme jer imam i anksiozno - depresivni poremećaj, imam lupanja srca i pritisak koji ode i preko 140/90. Bila kod kardiologa... Srce je zdravo, ali sam dobila da pijem zorkaptil PO POTREBI, i propranolol. (koji pijem jel mi srce lupa zbog napetosti i anksioznosti).
Pitanje bi glasilo posto ima dana kada pritisak ide preko 140!80....dali sam došla do momenta da od danas počnem svaki dan da pijem lek za pritisak.
Kao sto rekoh dr je napisala ako pritisak skoči da pijem Zorkaptil... Posto ne skače stalno... STA MI JE ČINITI?
DA se pomirim da pijem i lek za pritisak, pored antidepresiva koji moram da pijem.
Hvala.
140/90 danas je za malo starije osobe prihvatljiva vrednost. Ja bih ( a ja sam laik) ti preporucila da redovno uzimas
ovaj propranolol i meri pritisak pa ako cesto ide i preko 140 onda ces morati da uzimas i lek protiv pritiska
mada sam ja sigurna da ces srediti to ovim betablokatorom.
 
Meni je pritisak znao da ode i na 190 sa 110 , a poslepodne da bude 100 sa 60..
I vrh -na testu opterećenja gornji 210 , puls 150....
Posle dosta njakanja sa lekarima sam dobila terapiju ..i pijem redovno , bez merenja pritiska ..
Ti si dobila na foru po potrebi ..
Što bi to bilo "pomirenje"?Ako je visok , a ne možeš da ga spustiš bez lekova , što ti je sam lek problem..
AD pijem i ja i propranolol takođe..Može to sve zajedno , ništa ne smeta.
Baš zato sto pijem i ad i propranolol i xanax, ako krenem i sa lekom za pritisak da ne bude da srozam pritisak pa da bude još gore!?!

140/90 danas je za malo starije osobe prihvatljiva vrednost. Ja bih ( a ja sam laik) ti preporucila da redovno uzimas
ovaj propranolol i meri pritisak pa ako cesto ide i preko 140 onda ces morati da uzimas i lek protiv pritiska
mada sam ja sigurna da ces srediti to ovim betablokatorom.
Jeste taj pritisak za starije i ja sam... Telo mi nije naviklo na tih 140/90...
Od petka pratim stanje i sa propranolol mi je pritisak 140/90...popila sam ipak i lek za pritisak.. Merila posle 45 min i bio je 120/80....nisam pametna, iskreno. Jer ni psihijatar ni kardiolog ne rade u saradnji... I posebno sto nemam stalnog kardiologa, pogotovo danas!!!!!!
 
Meni je pritisak znao da ode i na 190 sa 110 , a poslepodne da bude 100 sa 60..
I vrh -na testu opterećenja gornji 210 , puls 150....
Posle dosta njakanja sa lekarima sam dobila terapiju ..i pijem redovno , bez merenja pritiska ..
Ti si dobila na foru po potrebi ..
Što bi to bilo "pomirenje"?Ako je visok , a ne možeš da ga spustiš bez lekova , što ti je sam lek problem..
AD pijem i ja i propranolol takođe..Može to sve zajedno , ništa ne smeta.
Zar to nije mnogo lekova?
Sta vi pijete?

Ne znam..Individualno je.
Kod mene nije problem kada se sroza , bolje mi je sa niskim pritiskom.
I da, propranolol ne spušta pritisak , ja to nisam primetila..
Da bolje nizak nego visok....
 
Baš zato sto pijem i ad i propranolol i xanax, ako krenem i sa lekom za pritisak da ne bude da srozam pritisak pa da bude još gore!?!


Jeste taj pritisak za starije i ja sam... Telo mi nije naviklo na tih 140/90...
Od petka pratim stanje i sa propranolol mi je pritisak 140/90...popila sam ipak i lek za pritisak.. Merila posle 45 min i bio je 120/80....nisam pametna, iskreno. Jer ni psihijatar ni kardiolog ne rade u saradnji... I posebno sto nemam stalnog kardiologa, pogotovo danas!!!!!!
I da imas stalnog isto bi bilo. Ja ne bih lek protiv pritiska uzimala "prema potrebi", a i mislim da kod tebe
nema potrebe za tim lekom. To sto tu i tamo ikmas 140/90 ne znaci da si kandidat za lek.
Probaj da makar nedelju dana meris pritisak 5xdnevno, ali uvek u isto vreme. Samo tako mozes
da vidis svoje pravo stanje.

Ne znam..Individualno je.
Kod mene nije problem kada se sroza , bolje mi je sa niskim pritiskom.
I da, propranolol ne spušta pritisak , ja to nisam primetila..
Meni spusta puls, zbog toga ga i uzimam, nekim ljudima spusta i pritisak.
 
Zar to nije mnogo lekova?
Sta vi pijete?
Nije , nije..Navikla sam.
AD sam nedavno ponovo počela da pijem..
Jedan period sam bila bez njega..Zoloft ..
Za pritisak Vivace od 5mg i propranolol zbog tahikardije ..
Rivotril uvodim , ali ne radi ništa , moraću da menjam..

Meni spusta puls, zbog toga ga i uzimam, nekim ljudima spusta i pritisak.
Puls-da..Sa njim ne prelazi 100.
 
Puls-da..Sa njim ne prelazi 100.
Meni je strasan osecaj kad je puls visok pa jos i osecas kako srce pravi zastoje.

Nije , nije..Navikla sam.
AD sam nedavno ponovo počela da pijem..
Jedan period sam bila bez njega..Zoloft ..
Za pritisak Vivace od 5mg i propranolol zbog tahikardije ..
Rivotril uvodim , ali ne radi ništa , moraću da menjam..


Puls-da..Sa njim ne prelazi 100.
Tebi su hormoni stitne OK?
 
Meni je strasan osecaj kad je puls visok pa jos i osecas kako srce pravi zastoje.


Tebi su hormoni stitne OK?
Jeste ,odvratan osećaj ..Samo ja oduvek imam ubrzan puls , tako da je meni 100 i ok..
Sa štitnom je sve u redu - proveravala više puta .

E znaci najgore sto ti se moze desiti je da se pomiris s tom dijagnozom da se od tih godina obavezno nesto pije od lekova,a bas se pocinje s pritiskom
Nije problem piti lekove ako pomažu.
 
Lekovi za visok pritisak se piju dok si ziv.Uz njih ide i nesto za smirenje. Znam zbog muza koji ima visok pritisak.Ja imam nizak od njega neces umreti ali je mucenje.
Поента је у доброј дијагностици.
Мени пулс ретко да прелази 60 откуцаја, у нормалној ситуацији, а притисак је знао да иде до 240.
Срећа, у Русији су лекари озбиљни па су ме упутили на детаљне прегледе (лабораторија, ултра звук, скенер) и нашли ми узрок, тумор на левом бубрегу. Одстранили га и сад пијем лекове и за сада је све под конролом.
Зато, ако имате проблем са притиском, јако је важно установити његов тачан узрок. Пити лекове а не знати узрок, нема смисла.
 
Poslednja izmena:
Lekovi za visok pritisak se piju dok si ziv.Uz njih ide i nesto za smirenje. Znam zbog muza koji ima visok pritisak.Ja imam nizak od njega neces umreti ali je mucenje.
Pogotovo kad već pijem lekove za depresiju... Još i ovo sada... Aaaaaa......

Поента је у доброј дијагностици.
Мени пулс ретко да прелази 60 откуцаја, у нормалној ситуацији, а притисак је знао да иде до 240.
Срећа, у Русији су лекари озбиљни па су ме упутили на детаљне прегледе (лабораторија, ултра звук, скенер) и нашли ми узрок, тумор на левом бубрегу. Одстранили га и сад пијем лекове и за сада је све под конролом.
Зато, ако имате проблем са притиском, јако је важно установити његов тачан узрок. Пити лекове а не знати узрок, нема смисла.
Radila sam ja i eho abdimena pre 8 meseci, bubrezi su bili u redu. Radila sam i krvnu sliku i hormone stitne žlezde, i neke parametre bas za bubrege, gvozdje... I tada je bilo sve ok. Ekg i ultrazvuk srca.. Isto u redu. Napisah gore kako je to krenulo od ruske vakcine za kovid.
 
Pogotovo kad već pijem lekove za depresiju... Još i ovo sada... Aaaaaa......


Radila sam ja i eho abdimena pre 8 meseci, bubrezi su bili u redu. Radila sam i krvnu sliku i hormone stitne žlezde, i neke parametre bas za bubrege, gvozdje... I tada je bilo sve ok. Ekg i ultrazvuk srca.. Isto u redu. Napisah gore kako je to krenulo od ruske vakcine za kovid.
Па ко те терао да се вакцинишеш?
 
Da si onda znala,ne bi sigurno isla na vakcinu.Cuvaj to sto sada imas,da ne ide na gore.
IMG_20220123_233142.jpg
 

Back
Top