U vezi krvnog pritiska

E da znaš da mi je to najteze da prihvatim....nisam to tako očekivala. Ne znam čemu da se i nadam i ne nadam.
Dok ti lekar ne bude dao onaj "holter" i dok se ne zna tacno kakav ti priitisak imas ne bi trebalo
napamet da uzimas nikakve lekove protiv pritiska. A ja lekaru koji ti da lek pa kaze da uzimas
"po potrebi" nista ne bih verovala.

Поента је у доброј дијагностици.
Мени пулс ретко да прелази 60 откуцаја, у нормалној ситуацији, а притисак је знао да иде до 240.
Срећа, у Русији су лекари озбиљни па су ме упутили на детаљне прегледе (лабораторија, ултра звук, скенер) и нашли ми узрок, тумор на левом бубрегу. Одстранили га и сад пијем лекове и за сада је све под конролом.
Зато, ако имате проблем са притиском, јако је важно установити његов тачан узрок. Пити лекове а не знати узрок, нема смисла.
Zbog pritiskla su ti odstranili tumor, a ti i dalje imas pritisak jer i dalje pijes lekove?
Sta je trebalo da bude poenta ove tvoje price?
 
Zbog pritiskla su ti odstranili tumor, a ti i dalje imas pritisak jer i dalje pijes lekove?
Sta je trebalo da bude poenta ove tvoje price?
Поента твоје бесмислене реплике је....?
Ако не знаш, тумор је рак, и одстранили су ми рак. Надам се да знаш да рак није баш користан људском организму. Мени је, ето, био узрочник високог притиска.
Нормално је да пијем лекове, имао сам рак и скратили су ми бубрег за сантиметар. Хирург је рекао, извадили би цео али пошто сам висок, готово 2 метра, каже, високи људи не могу да живе са једним бубрегом? Тај податак нисам знао?!
Ето, пошто си ти нешто мало виша од 150 сантиметара, ти можеш без оба бубрега?
Дефинитивно, ти када напишеш небулозу, она је за медаљу!
 
Поента твоје бесмислене реплике је....?
Ако не знаш, тумор је рак, и одстранили су ми рак. Надам се да знаш да рак није баш користан људском организму. Мени је, ето, био узрочник високог притиска.
Нормално је да пијем лекове, имао сам рак и скратили су ми бубрег за сантиметар. Хирург је рекао, извадили би цео али пошто сам висок, готово 2 метра, каже, високи људи не могу да живе са једним бубрегом? Тај податак нисам знао?!
Ето, пошто си ти нешто мало виша од 150 сантиметара, ти можеш без оба бубрега?
Дефинитивно, ти када напишеш небулозу, она је за медаљу!
Napisao si kao da i dalje pijes lekove protiv pritiska, a tumor ili cista na bubregu prilicno su cesti
i nikako ne moraju da budu karcinom.
 
Dok ti lekar ne bude dao onaj "holter" i dok se ne zna tacno kakav ti priitisak imas ne bi trebalo
napamet da uzimas nikakve lekove protiv pritiska. A ja lekaru koji ti da lek pa kaze da uzimas


Kome onda da verujem? Dr je predlozima holter ali tada nisam imala para za to. Znate da danas sve kosta.
 
Napisao si kao da i dalje pijes lekove protiv pritiska, a tumor ili cista na bubregu prilicno su cesti
i nikako ne moraju da budu karcinom.
На жалост, био је малигни!
После такве ооперације, нормално је да имам терапију, плус што ми је смањен један бубрег.
Надам се да ти не треба комплетна дијагноза, да би схватила неке ствари?
 
Dok ti lekar ne bude dao onaj "holter" i dok se ne zna tacno kakav ti priitisak imas ne bi trebalo
napamet da uzimas nikakve lekove protiv pritiska. A ja lekaru koji ti da lek pa kaze da uzimas


Kome onda da verujem? Dr je predlozima holter ali tada nisam imala para za to. Znate da danas sve kosta.
У Русији нисам платио ништа. Значи, лабораторије, ултра звук, скенер, операција, лекови, све бесплатно. На крају су ми дали инвалидску пензију, мада у том моменту нисам био њихов држављанин. Сем пензије, имам 50% попуста на комуналне услуге и градски превоз као и бесплатне лекове.
То су све урадили у кратком периоду док из Србије за три године нису у стању ни на мејл да ми одговоре.
 
На жалост, био је малигни!
После такве ооперације, нормално је да имам терапију, плус што ми је смањен један бубрег.
Надам се да ти не треба комплетна дијагноза, да би схватила неке ствари?
Naravno da ne treba, i izvini na mojim detaljnim pitanjima, a pitala sam jer i moj brat ima neki
tumor ( cistu) na bubregu, ali su mu rekli da to nije nista, da se ne uzbudjuje bez da su uopste
pogledali da li je ili nije.Videli su na ultrazvuku, rekli mu tako i on je to tako primio zdravo za gotovo.
 
Dok ti lekar ne bude dao onaj "holter" i dok se ne zna tacno kakav ti priitisak imas ne bi trebalo
napamet da uzimas nikakve lekove protiv pritiska. A ja lekaru koji ti da lek pa kaze da uzimas


Kome onda da verujem? Dr je predlozima holter ali tada nisam imala para za to. Znate da danas sve kosta.
Veruj 80ogodisnjacima sa sela,probaj par dana sa hranom,beli luk moze da ti spusti pritisak,izbaci slano i sve sto ga dize
 
Naravno da ne treba, i izvini na mojim detaljnim pitanjima, a pitala sam jer i moj brat ima neki
tumor ( cistu) na bubregu, ali su mu rekli da to nije nista, da se ne uzbudjuje bez da su uopste
pogledali da li je ili nije.Videli su na ultrazvuku, rekli mu tako i on je to tako primio zdravo za gotovo.
Не, на ултра звуку се не може видети. Ја сам прошао, лабораторију, ултра звук, скенер и сви прегледи су говорили циста. Тек када су ме оперисали, видели су да је рак!
Срећа у несрећи да се учаурио а они све очистили.
Морам признати и нагласити, имају врхунске лекаре и приступ пацијентима. Задржали су и људскост. И даље је то лекарска нега а не бизнис.

..... i sve sto ga dize
Ево, ја избацио младе Рускиње и фунционише.
 
Не, на ултра звуку се не може видети. Ја сам прошао, лабораторију, ултра звук, скенер и сви прегледи су говорили циста. Тек када су ме оперисали, видели су да је рак!
Срећа у несрећи да се учаурио а они све очистили.
Морам признати и нагласити, имају врхунске лекаре и приступ пацијентима. Задржали су и људскост. И даље је то лекарска нега а не бизнис.
hbg tako obicno svuda bude
nekad nista ne vide dok te ne raseku
znam slicne slucajeve
 
Pitanje u vezi krvnog pritiska.
Imam 46 god, krvni pritisak ranije mi je bio uglavnom 120/70..ili 130/90. U poslednje vreme jer imam i anksiozno - depresivni poremećaj, imam lupanja srca i pritisak koji ode i preko 140/90. Bila kod kardiologa... Srce je zdravo, ali sam dobila da pijem zorkaptil PO POTREBI, i propranolol. (koji pijem jel mi srce lupa zbog napetosti i anksioznosti).
Pitanje bi glasilo posto ima dana kada pritisak ide preko 140!80....dali sam došla do momenta da od danas počnem svaki dan da pijem lek za pritisak.
Kao sto rekoh dr je napisala ako pritisak skoči da pijem Zorkaptil... Posto ne skače stalno... STA MI JE ČINITI?
DA se pomirim da pijem i lek za pritisak, pored antidepresiva koji moram da pijem.
Hvala.
Pritisak je jako komplikovan i njime se nije igrati. Moje mišljenje je da odluku o tome da li se terapija pije redovno ili ne donosi isključivo doktor-kardiolog ili internista.
 
Pritisak je jako komplikovan i njime se nije igrati. Moje mišljenje je da odluku o tome da li se terapija pije redovno ili ne donosi isključivo doktor-kardiolog ili internista.
Mislim da ću sama traziti da pijem lekove jer meni skoro sva hamilija pije lekove za pritisak. A posto sam ja na granici 140/90, vidjena sam. Jer od uvek imam nervozno srce a da ne kazem da sam u osnovnoj skoli na sistemskom pregledu imala onda sa 10 god pritisak 130/80. Pa idi na UZ... jos tada sam znala sta me čeka. I da, sa dr se čujem u sredu.... Da vidimo sta je činiti dalje.
 
Mislim da ću sama traziti da pijem lekove jer meni skoro sva hamilija pije lekove za pritisak. A posto sam ja na granici 140/90, vidjena sam. Jer od uvek imam nervozno srce a da ne kazem da sam u osnovnoj skoli na sistemskom pregledu imala onda sa 10 god pritisak 130/80. Pa idi na UZ... jos tada sam znala sta me čeka. I da, sa dr se čujem u sredu.... Da vidimo sta je činiti dalje.
Nije bauk piti lekove za pritisak. Bolje i to nego da se dese posledice naglog skoka koji svi vrlo dobro znamo koje su.
Ali sam prvenstveno za to da se konsultuje doktor specijalista.
 
Nije bauk piti lekove za pritisak. Bolje i to nego da se dese posledice naglog skoka koji svi vrlo dobro znamo koje su.
Ali sam prvenstveno za to da se konsultuje doktor specijalista.
Ne moze ni doktor specijalista da odlucuje o lekovima ako nema tacnu sliku, a slika se
dobija samo tako sto se pritisak meri 24 sata ili, kako sam ja vec napisala desetak dana
pet puta dnevno u isto vreme, da se unosi u neki tefter i da se to odnese i doktoru opste prakse.
Ovo haoticno merenje pritiska tu i tamo ne znaci nista.
 
Pritisak je jako komplikovan i njime se nije igrati. Moje mišljenje je da odluku o tome da li se terapija pije redovno ili ne donosi isključivo doktor-kardiolog ili internista.
Jeste komplikovan ako moze da se ne jede hrana koja ga dize pa spusta lekovima,onda se ugasi za ceo zivot,mojoj majci pored svih boljki ,doktori nikad nisu rekli da ostavi pusenje,pije neku tecnost koja nije kafa i gazirano,zasto,pa zato sto je fora da je navuku na lekove

Mislim da ću sama traziti da pijem lekove jer meni skoro sva hamilija pije lekove za pritisak. A posto sam ja na granici 140/90, vidjena sam. Jer od uvek imam nervozno srce a da ne kazem da sam u osnovnoj skoli na sistemskom pregledu imala onda sa 10 god pritisak 130/80. Pa idi na UZ... jos tada sam znala sta me čeka. I da, sa dr se čujem u sredu.... Da vidimo sta je činiti dalje.
Guglaj guglaj guglaj kako prirodno dovesti na normalu
 
Jeste komplikovan ako moze da se ne jede hrana koja ga dize pa spusta lekovima,onda se ugasi za ceo zivot,mojoj majci pored svih boljki ,doktori nikad nisu rekli da ostavi pusenje,pije neku tecnost koja nije kafa i gazirano,zasto,pa zato sto je fora da je navuku
A tvoja je mama bila ubedjena da pusenje poboljsava njeno zdravlje?
Mislim, ipak svako od nas sa dva grama mozga u glavi tacno zna sta nije dobro za zdravlje
i ne ceka da mu neki lekar kaze da je pusenje stetno.
 
Izmedju ostalog ide da bude zdrava sto ukljucuje i samare ako treba a ne opaska da ostavi ili smanji pusenje,znas ako sve znamo posledice onda lekar moze na gradjevini da radi,ne moze samo da prepisuje kesu lekova i da kaze lezite,jedite,pusite,ne krecite se,nije ta opaska alternativna medicina,znas i ako ljudi umiru onda im lekar kaze ima li operacije ili ne,tako i na snimku ako vidi crna pluca jel treba da cuti iako ona zna da je od pusenja ,iako on pusi a
 
Ne moze ni doktor specijalista da odlucuje o lekovima ako nema tacnu sliku, a slika se
dobija samo tako sto se pritisak meri 24 sata ili, kako sam ja vec napisala desetak dana
pet puta dnevno u isto vreme, da se unosi u neki tefter i da se to odnese i doktoru opste prakse.
Ovo haoticno merenje pritiska tu i tamo ne znaci nista.
Рајел, опет небулозе?
Можеш контролисати притисак и сваких десет минута и шта онда?
Већ сам писао, мора се наћи узрок високог притиска а онда одредити терапија!
Без тачне терапије, само се може погоршати ситуација.
 

Back
Top