У току акција хапшења осумњичених за лажне дојаве о бомбама, ухапшене четири особе

Poruka
63.210
У више градова у Србији и ЕУ у току је акција хапшења осумњичених за лажне дојаве о бомбама у школама и другим институцијама у Србији, незванично потврђено РТС-у. Ухапшене три особе у Србији и једна у Чешкој, незванично сазнаје РТС.

На више локација у Србији у току је акција хапшења осумњичених за дојаве о подметнутим бомбама.

Министарство унутрашњих послова саопштило је јуче да се до краја данашњег дана очекује реализација опсежне међународне акције на хапшењу особа повезаних са учесталим дојавама о експлозивним направама у различитим образовним институцијама на територији Србије.

МУП je у јучерашњем саопштењу навео да на националном и међународном нивоу интензивно сарађује са свим релевантним институцијама на идентификацији ИП адреса пошиљалаца дојава и њихових корисника.

https://www.rts.rs/vesti/hronika/53...e-dojave-o-bombama-uhapsene-cetiri-osobe.html

n3AiKhAMVMkw7r07AGcD4o9lHeWyxNv-y2x_1zycepbcH_lrOEAUpckGCOXdGr0NQH3m

Ja sam se uvek čidio kako to samo javni sektor dobija lažne uzbune i prijatnu evakuaciju (dnevnica se knjiži), dok mi crnci iz trgovine nikad da čujemo radosnu vest? Odmah sam posumnjao da nije kupio leba i viršle pa zato plaši škole. Domovi Zdravlja ne dobijaju dojave o bombama iz prostog razloga što sestre ne dižu slušalicu, jedino da uzmeš mob od doktorke pa privatno da je cimaš...

Svaki IT-jevac koji je pošteno zaradio svog 'leba može da pošalje takav email a da ga ni jedna CIA, MI6 ni KGB ni u snu ne mogu identifikovati.

Ako su ih zaista otkrili, znači da su to bili neki čobani budale.
možda ovi što su se pošteno zaposlili?

svi VPN servisi moraju da saradjuju sa državnim organima bilo koje zemlje po zvaničnom zahtevu

shut down
Ne moraju da im daju ono sto nemaju, ako VPN provajder ne cuva logove nema sta ni da im da. Jedino ako im dozvoli da u realnom vremenu prate korisnika, ali to ako se procuje mogu da gase posao.

Ne moraju da im daju ono sto nemaju, ako VPN provajder ne cuva logove nema sta ni da im da. Jedino ako im dozvoli da u realnom vremenu prate korisnika, ali to ako se procuje mogu da gase posao.
dovoljno je da ti uvale plugin u browser pa surfuj kako oćeš i sa vpn i sa bez

Svaki IT-jevac koji je pošteno zaradio svog 'leba može da pošalje takav email a da ga ni jedna CIA, MI6 ni KGB ni u snu ne mogu identifikovati.

Ako su ih zaista otkrili, znači da su to bili neki čobani budale.
veoma moguce, a mozda i udbaska provokacija pred izbore

Тачно тако.
Та фора са бомбама се дешава годинама уназад и никад-никог нису ухапсили.
а сад ми шатро нађе решење Проблема 2 дана пред Изборе да би Пучина грдна аплаудирала-Браво вучићу-.

Значи,сама Удба шаље лажне Дојаве да би онда сама себе пронашла :lol:

Poslednja izmena od moderatora:
Te dojave traju mnogo duže od predizborne trke. Godinama je tako. I najverovatnije se neki klinci zezaju. Voleo bih da ih pohvataju i izvuku im uša, a roditeljima lupe neke ozbiljne kazne.

Samo u ovoj godini u Bgd. je bilo vise od 2000 dojava bombi. Eto sad se Vucic setio dva dana pred izbore da hapsi…
Hteli su i na KiM da šalju dojave, ali tamo slabo ima struje i interneta. A i kad ima, nema dovoljno obučenih da upale računar i provere mejl.

Back