U svetu postoji jedno carstvo!

mini_me

Iskusan
Poruka
6.122
Mmmm...da...
Dakle,prijateljska tema;-)

Zanima me sta bi vi uradili.Misljenje moje mame i moje se bas ne slaze pa reko...mozda gresim,jedna je majka...:razz:
Imam drugaricu koju znammm...pa 15ak god.sigurno.Uvek smo bile bliske,ali eto,ljudi se menjaju,tako i mi.Razisli nam se pogledi na svet...U poslednjih 5 god.recimo,se vidjamo,nekad cesce,nekad redje...al nismo onako bliske.Tako nam odgovara.Pre par god.smo se zakacile oko NEVIDJENE GLUPOSTI,ne zelim o tome jer me sramota:oops:,a krivica je njena bila.Evidentno.God.dana nismo pricale,samo cao-cao i to je to.Dok me jedan dan nije zvala na kafu,i pocele smo ponovo,tj.nastavile gde smo stale.Ali naravno to vise nije bilo to posto sam skontala da se devojka mnooogo promenila i ne svidja mi se onakva kakva jeste,trenutno...i do kraja zivota ce ostati,jbg,vise menjanja nekog extra nema.Da ne duzim,mislim,necu da preraste u neko pljuvanje...to je tipicna...trendy chick:wink: Cakana je,to stoji,ali i sve sto ide sa tim - akuelna,in,fensi...takvo joj i ponasanje,razmisljanje,rezon,vrednosti koje ceni...Pa sad,nadam se da razumete,ako ne pojasnicu.
Dakle,jako malo stvari ima oko kojih se slazemo.JAKO MALO.Kod mene je nervira to sto znam da budem cinicna,ironicna,i bolno iskrena,kriticna...Mada sam smanjila u posl.par god.Koliko god ja zelela da moja kritika bude konstruktivna,savet dobronameran nekako to ljudi drugacije shvate pa necu vise...Ustvari,kako prema kome,ali boli me uvo.A ona kritiku i uopste,neslaganje s njenim misljenjem ne podnosi.Provele smo par meseci zajedno,na putu,24/7 , izludela sam - blago receno!!!Poslednjih par meseci se nismo videle,danas eto na pola sata se srele,ispricale site:roll: Zvala me i rekla da bi htela da kafenisemo...Al ta kafa vodi sa sobom i drugu i tako...Mislim,pretpostavljam.A ja bi trebalo da za to vreme kuliram,smeskam se,pricam...uglavnom da ne odreagujem LOSE na bilo sta sto prica i tako...A pritisak mi se dize na neke stvari.Mama mi kaze da me nece pojesti ako jednom mesecno popijemo kafu,a meni je to primoravanje bukvalno.I ne bih da radim to ni sebi a ni njoj jer ce mi GARANT nesto izleteti kad tad...Mislim,kakvo je to druzenje jbg,pa makar i 1 u mesec:| Nego,mama se druzi s njenom,kao u ime starih dana bla bla... A meni se tako j za to.
Najiskrenije bi bilo da joj kazem sta imam,mada mi malo zao,al opet ono nije fer...Ako kazem svako na svoju stranu i to je to.Nije da to necu.A,ko sto rekoh-zao mi je malo.Mama mi rekla da to ne radim,kao previse je drasticno,nismo se posvadjale da bih to radila,samo smo drugacije licnosti. ( SAMO?)

E,ako sam oduzila izvinjavam se.Pitanje,sta biste vi uradili na mom mestu?Dal ste bili nekad u slicnoj situaciji?
 
Ja sam zapravo u skoro identičnoj situaciji, s tim da mi uopšte ne razgovaramo.
Da malo ogovaram, a i bilo bi vreme, i dalje sam ljuta na nju. Može biti da zna moj nick ovde, ali me jako potresa pomisao da bi mogla pročitati šta od ovoga... kako je napustila sport i krenula da studira tako se transformisala u monstruma. Preterujem, naravno, u pogledu slikovitosti, inače ne..... sa globalnog aspekta ona je jedna... hm..... kvalitetna osoba (bar na oko) i dalje. Kada je uporedite sa devojkama koje su ovakve, kakva je ona poslednje 2 - 3 godine, ceo život....... no, nakon dosta analiziranja shvatila sam da su svi moji kompleksi kod nje bar dvostruko bili prisutni, i da je ona jedna preuveličana verzija mene same. Hehehe....... u ovakvim pričama obično mi se gadi to što izostaje samokritika. Ali ja za nju stvarno više nemam opravdanja.

Poenta je što bi bilo dovoljno da me jednom pozove na kafu i, u ime starih vremena, ja bih rado prihvatila, i ćutala i trpela njene novoaktuelne gluposti koje me ne zanimaju ni najmanje. Poenta 2 je da me ona nikada neće nazvati prva, a ja sa takvom osobom više ne želim biti prijatelj, makar što sam poslednjih 15 godina uvek prva i opraštala i tražila oproštaj (za gluposti, naravno), ali uvek prva. I bilo je dosta. Ne zato što verujem u takav vid odnosa sa ljudima (grozan mi je i gadi mi se i primenjujem ga samo kada ne preostaje ništa drugo), već zato što to govori dosta o tome šta ona, ta moja nekadašnja dugogodišnja prijateljica, misli o meni, nakon svih tih godina, i da li sam ja dužna da baš svaki put prva pređem preko njenih (ili svojih, nebitno) budalaština?

Kakve sad ovo veze ima sa tvojim pitanjem? Nikakve. Napisala sam da bih ja verovatno prihvatila njen poziv, ali to svakako ne mora da znači da je to ispravna odluka, a nije ni bitno, pošto poziv evidentno neće uslediti..... taj poziv bih morala ja da uputim..... po ko zna koji put. Baš mi se zgadi kad shvatim kako neki ljudi razmišljaju u svojim relativno zrelim godinama.....
 
Па, ако је мама у питању не мораш ништа драстично да урадиш на тој првој кафици...само повремено буди онаква каква јеси:wink: ...временом ће престати да те зове. Код мене је то успевало:)
 
Ja mislim da ste to ti i Lexa i da je krajnje vreme da ti jednom prva pozoveš Lexu na kafu. A ako to niste ti i Lexa, onda svejedno batalite drugarice i idite ti i Lexa na kafu. Samo ti prva pozovi Lexu jer Lexa ima neku smor drugaricu koja nikad neće prva da pozove.

bug.gif
 
ljudi se menjaju i to je evidentno...jedno je ako je ona fensi cica,koja se tako oblaci,razmislja i slicno,ali tebe time ne ugrozava....ako ima svoje stavove iza kojih stoji,ali dozvoljava tebi da imas svoje..drugo je ako se ona toliko promenila da u njoj ne vidis prijatelja...ja sam imala takvu situaciju da se toliko promenila da mi vise nije ni mogla biti prijatelj,,pa sam se tako mucila neko vreme ispijajuci kafe,ali to nije nicemu vodilo...tako da sam prekinula i to kafenisanje,jer mi nije trebala u zivotu jos jedna osoba sa kojom nemam vise nista zajednicko i sa kojm mi ispijanje kafe predstavlja problem...
 
nadji se sa njom na kafi kakve veze ima sto se ne slazete,mislim da nije bas ni moguce da se za tako kratko vreme posvadjate i toliko iziritirate jedna drugu da ne mozete da se gledate.

uopstalom ako se i posvadjate,nije ni to lose,posebno kad se svadjas sa nekim ko ti ne znaci...eto upotrebi je kao anti stres terapiju :)

dobro sad sam malo zla.

imam slucajeve gde smo bile super pa su nam se razisli putevi totalno po nekim pitanjima ( politika,muzika,neki bitniji stavovi a sve to jedno povlaci drugo i tako)...i nista druzimo se ne ko ranije jer se ne razumemo vise ali bar za pitanja po kojima se slazemo i onda idemo u detalje...i meni ok,i njoj isto,imamo svako svoje ljude sa strane i to je to...svi srecni :)
 
Pitanje,sta biste vi uradili na mom mestu?Dal ste bili nekad u slicnoj situaciji?

Prestala bih da se druzim sa njom. Zarad prijateljstva koje ste ranije imale (i koje cete mozda ponovo obnovitii, za pet ili deset godina. Ljudi se mozda ne menjaju, ali svakako prolaze kroz razne faze.) nije u redu da se silis, foliras i mucis u njenom drustvu. Ja te ne savetujem da se svadjas sa njom, ni slucajno, samo oladi, da ne bi morala da se foliras - mislim da je to uvreda za bilo koga, druziti se njim na silu...

Ja sam nekoliko puta u zivotu prekinula/raskinula prijateljstva. Neka prijateljstva su ponovo zivnula posle nekoliko godina, sasvim bez problema, a druga su - bar za sada - izgubljena. Sta da se radi, takav je zivot. Lagati prijateljima, makar i bivsim prijateljima, je meni bezveze. Pozdrav i srecno.

Ah, da: budi raspolozena za nju, ako ti se javi posle nekog duzeg perioda - mozda joj budes potrebna.
 
ja ne razumem ta prekidanja, časna reč.. meni je nekako logičnije da se ljudi samo udalje. imam ja tako jednu sestru od nečega i kad smo bile male, ona se svako malo naljuti i ode u drugu sobu i odatle čujem samo "NEĆU VIŠE DA TI BUDEM DRUGARICA!!!" što i nema veze sa temom, ali ajde.

ono što hoću da kažem je mini_me, ovo možda nije najednostavnije ali meni deluje kao ispravno
1) totalno je sumanuto da se ti zbog mame družiš sa bilo kim. totalno je sumanuto da ti mami polažeš račune o tome s kim se svađaš, s kime kafenišeš. mislim, možda vaša porodica funkcioniše tako, ali to prosto nije u redu, prema tebi. i da znaš da tvoja mama neće prva prestati sa tim, nego ti to moraš. e, ali ako si ti ok sa tim, onda se i pomiri da odeš na tu kafu, čime dolazimo na tačku 2.

2) ta kafa ne mora da bude toliko traumatično iskustvo, sama ga činiš takvim i to tako što se foliraš i glumiš pred tom drugaricom. zašto to radiš ako ona, kako sama kažeš, nije više osoba do čijeg ti je mišljenja stalo? nećeš je povrediti sigurno ako joj kažeš neku istinu ili tako nešto.. ako je bez zlobe. ako se i nađe uvređena, a ti ZNAŠ da nisi rekla/uradila ništa loše - njen problem. i mislim da si time rešila stvar: ili te više neće zvati na kafu (ako se naljutila bzvz) ili će ti u njenom društvu biti daleko prijatnije nego sad jer ne moraš da se cenzurišeš i foliraš (ako se nije naljutila).
 
Istina. Imaš dve opcije:
Pozitivno ćeš da utičeš na nju da te prihvati onakvu kakva sad jesi (tj. da to učini nova ona) 5%,
Smorićeš je pa te više neće ni zvati..... ostatak procenata.

Ostatak procenata :lol: ... yessss!
Gle,mislim da je razlika izmedju tvog i mog slucaja u tome sto je tebi bas stalo do te devojke.A meni do ove,iskrena da budem i nije vise.
Ne znam,tih god.dana kad nismo pricale mi je falila,bogte,bas mi je nedostajala.Ali mislim da kljucnu ulogu u ovom NE nedostajanju trenutnom...vec duze vreme ustvari,ima onih 2 meseca za vreme kojih smo bile nerazdvojne.Mislim...to vreme meni i ne bi bilo toliko tesko da ga ona nije otezavala svojim jeb kukanjem,plakanjem ( vriskom!) za deckom,konst.smaranjem o njemu...a btw veza je urnebesno smesna,ajd da ima nekog smisla pa zaljubljena devojka pa i da razuem,al ono...KRV MI SISA!!!:evil: Jbt zivot.Opsednuta je krpicama,oblacenjem,kolima...svim tim redom...Bogte.Pazi kad kupi cipele,vratimo se s posla,komirane,zavalimo se na krevet i ona obuje cipele,dize noge i gleda ih,proucava,divi se pola sata ( ne,ne preuvelicavam!),pa-kakve su,jesu dobre,a a a a???Pa tipove jbt!Dodju neki likovi do nas,zezanje ovo ono,ona im pokazuje cipele i kao al sam riba aaaa?Iz sve treptanje i sepurenje... ( :lol:smesno mi kad se setim)
Pricamo o m-z odnosima i kazem kako ne kapiram zensku posesivnost i gusenje u braku,ni musku naravno,i ono,svi smo rodjeni ... sami jel,i treba da zadrzimo svoj neki identitet i u braku,sta uzeli smo se i sad,ne idemo nigde jedno bez drugog.Smorchina.Juuuu ja nema sanse da pustam muza da izadje s drugarima na pivo,kao posle posla...samo samnom,to je mogao dok je bio mladji.:roll:
A meni pritisak 300!!!

Aj sad - komentar?:razz:
 
tako je parka!
bravo!
iskuliraj situaciju..
ako te nije briga, tako se ponasaj..nema potrebe da "joj sve kazes"...jer i sama kontas da ce to da pogorsa vase odnose..
ma kratak je zivot da udovoljavas ljudima do kojih ti nije stalo i koji to nicim ne zasluzuju, a tek ako te nerviraju...
a majci naravno da ne treba da udovoljavas na taj nacin..pa njoj je stalo vise do vaseg odnosa nego do njenog sa tom prijateljicom..
znam, znam..i mja je majka takva...
moli me bukvalno da se vidim s nekim ljudima za koje nemam vremena, cak iako nemam nista protiv njih...samo nemam vremena..a tih ljudi je previse!!
i ja uvek kazem..vidjaj se s njima ako ti je lepo, ja imam druge s kojima mi je lepse..
 
guska?
al kažem, ako zbog tvoje maman moraš da provodiš vreme sa njom, olakšaj sebi. i nemoj te njene gluposti da shvataš ozbiljno i tako.. verujem da tebi dižu pritisak, ali evo sa ove razdaljine su već dosta zabavne =)

Ne da su zabavne vec garant ne mozete da verujete!Mislim...zato i necu da ispricam onaj razlog kad smo se posvadjale:roll:

Ma ne,mamu sam izgleda cesto pomenula.Nije tako,mislim,rekla sta misli al ne sudi mi nit se petlja u moje stvari,zna da sam dovoljno tvrdoglava pa se i ne zamara:razz: Nego u smislu da joj je zao da se skroz razidjemo a toliko dugo se znamo,kao ne pravi problem gde ga nema,u tom smislu.Ok,i nije to sad da meni pozli ne znam ni ja koliko ako se vidimo toliko retko ali i to malo,em mi je besmisleno da se sa nekim vidjam 1 mesecno jer samo toliko mogu da je izdrzim...em i to jednom...:roll: A za to vreme,prica...ludiloooo...I kao jedva cekam da ode.Bzvz je skroz.Kazem,i prema njoj.A opet,mozda stvarno pravim problem gde ga nema?:???:
 
tako je parka!
bravo!
iskuliraj situaciju..
ako te nije briga, tako se ponasaj..nema potrebe da "joj sve kazes"...jer i sama kontas da ce to da pogorsa vase odnose..
ma kratak je zivot da udovoljavas ljudima do kojih ti nije stalo i koji to nicim ne zasluzuju, a tek ako te nerviraju...
a majci naravno da ne treba da udovoljavas na taj nacin..pa njoj je stalo vise do vaseg odnosa nego do njenog sa tom prijateljicom..
znam, znam..i mja je majka takva...
moli me bukvalno da se vidim s nekim ljudima za koje nemam vremena, cak iako nemam nista protiv njih...samo nemam vremena..a tih ljudi je previse!!
i ja uvek kazem..vidjaj se s njima ako ti je lepo, ja imam druge s kojima mi je lepse..

ovo je tako tacno...batali je sto pre..saseci to u korenu...:)
 

Back
Top