Quantcast

U svetu postoji jedno carstvo!

alal

Iskusan
Poruka
6.619
jooj kad procitah ovo sa krznom i njen komentar... da se ne druzis ti sa mojom drugaricom(koju ja pokusavam duzi vremenski period da iskuliram)?

znaci u slicnoj sam situaciji. ja sam cak pokusala otvoreno da joj kazem, ima tome vec dosta vremena, sta meni smeta u nasem druzenju. ne zelis da znas kako me je iskulirala. kao dobro, dobro, znam ja to... a trudila sam se iz razloga sto smo u jednom zivotnom periodu bile izuzetno bliske, smatrala sam da dugujem nasem nekadasnjem prijateljstvu i pokusam da sredim stvar. ali naravno nije uspelo i sada smo dosle do toga da me iznervira kada se cujemo telefonom, a kada sam prinudjena da se vidimo u 4 oka, bude mi bas lose naknadno. nasa nekadasnja zajednicka drugarica ( koja je skroz iskulirala) tvrdi da je ona oduvek bila takva, samo da se s' godinama to jos pojacalo, a i putevi i interesovanja su nam se razisla tako da je malo sta kvalitetno ostalo...jbg... ja sam se poprilicno trudila i na kraju kada sam videla da je meni lose kad se vidim sa njom, resila da batalim. ali ne ide to tako lako. znam da ne bih mogla da je otkacim, a ona ne reaguje dobro na moje kuliranje poziva na kafu, odnosno doslo je do toga da se sve proredilo, ali bez obzira sto je ja ne zovem, ona mene i dalje zove... samo ne toliko cesto. jos veci je problem sireg drustva u okviru koga se vidjamo, doduse ta grupna vidjanja su mi ok, ali svi smo toliko isprepletani, da ne znam kako bih izasla na kraj da joj sve spucam u facu, a zesce se suzdrzavam. jednostavno ne mozes nekom reci da po tebi vodi promasen zivot sa promasenim stavovima i vezama i da zaglibljuje sve dublje ako se nesto ne promeni. a sitna i fina usmeravanja ne funkcionisu...da ne detaljisem vise, komplikovano je.

sta ja sada radim i sta i tebi predlazem: smanji vidjanja na minimum, cuj se povremeno, mozda tu jos necega i bude, u krajnjoj liniji kao sto neko vec rece mozda ces joj biti potrebna, mozda se stvari ipak promene, nikad nije kasno. ja npr. verujem da jos postoje sanse da se "vrati na pravi put", u stvari jos mi je stalo koliko god me nervirala, i zelim joj da malo "poraste" u zivotu. pomalo verujem u ono da smo svi odgovorni jedni za druge i da ima istine u onom da je svako "cuvar brata svoga"...

mini_me

Iskusan
Poruka
6.041
A da ti ipak malo razmisliš o toj svojoj potrebi da kritikuješ i deliš savete, bez obzira na to koliko dobronamerni oni bili sa tvoje tačke gledišta?
Meni se čini da si ti ta koja ne može da podnese neslaganje, jer je njoj očito " svejednije" što nemate iste poglede na svet, nego tebi.
Napisala sam da jesam smanjila,i to skoro vise uopste i ne radim.Da sa pravim drugaricama koje to zele i cene,i ja volim kad me neko iskritikuje ako sam nesto pogresno uradila jer mi nije poenta pravog prijateljstva da nam je sve potaman i u svemu se slazemo jedna s drugom i sve je med i mleko da slucajno ne bi rekle pa i nisi upravu,kako se ova druga ne bi naljutila!Jbt.Time sam odgovorila i na ovo da ne mogu da podnesem neslaganje.
Procitaj primere koje sam dala,zasto me nervira...shvatices.To nije ono-glasamo za razlicite stranke,slusamo razl.vrste muzike...Ovo je kao...Pa ta devojka se pre 5 godina ponasala zrelije neg sad.Dal je njoj "svejednije",moguce,ona nema nijednu drugaricu na koju moze da se osloni i koja joj je zaista bliska,da ne kazem-prava,sve ono,instant varijante,uz kaficu i cavrljanje da ubijemo vreme.Pitam se zasto...Tako da je to vrlo moguce da joj je svejednije...Ja tako ne mogu,meni takve "prijateljice" nisu potrebne.

mini_me

Iskusan
Poruka
6.041
jooj kad procitah ovo sa krznom i njen komentar... da se ne druzis ti sa mojom drugaricom(koju ja pokusavam duzi vremenski period da iskuliram)?

znaci u slicnoj sam situaciji. ja sam cak pokusala otvoreno da joj kazem, ima tome vec dosta vremena, sta meni smeta u nasem druzenju. ne zelis da znas kako me je iskulirala. kao dobro, dobro, znam ja to... a trudila sam se iz razloga sto smo u jednom zivotnom periodu bile izuzetno bliske, smatrala sam da dugujem nasem nekadasnjem prijateljstvu i pokusam da sredim stvar. ali naravno nije uspelo i sada smo dosle do toga da me iznervira kada se cujemo telefonom, a kada sam prinudjena da se vidimo u 4 oka, bude mi bas lose naknadno. nasa nekadasnja zajednicka drugarica ( koja je skroz iskulirala) tvrdi da je ona oduvek bila takva, samo da se s' godinama to jos pojacalo, a i putevi i interesovanja su nam se razisla tako da je malo sta kvalitetno ostalo...jbg... ja sam se poprilicno trudila i na kraju kada sam videla da je meni lose kad se vidim sa njom, resila da batalim. ali ne ide to tako lako. znam da ne bih mogla da je otkacim, a ona ne reaguje dobro na moje kuliranje poziva na kafu, odnosno doslo je do toga da se sve proredilo, ali bez obzira sto je ja ne zovem, ona mene i dalje zove... samo ne toliko cesto. jos veci je problem sireg drustva u okviru koga se vidjamo, doduse ta grupna vidjanja su mi ok, ali svi smo toliko isprepletani, da ne znam kako bih izasla na kraj da joj sve spucam u facu, a zesce se suzdrzavam. jednostavno ne mozes nekom reci da po tebi vodi promasen zivot sa promasenim stavovima i vezama i da zaglibljuje sve dublje ako se nesto ne promeni. a sitna i fina usmeravanja ne funkcionisu...da ne detaljisem vise, komplikovano je.

sta ja sada radim i sta i tebi predlazem: smanji vidjanja na minimum, cuj se povremeno, mozda tu jos necega i bude, u krajnjoj liniji kao sto neko vec rece mozda ces joj biti potrebna, mozda se stvari ipak promene, nikad nije kasno. ja npr. verujem da jos postoje sanse da se "vrati na pravi put", u stvari jos mi je stalo koliko god me nervirala, i zelim joj da malo "poraste" u zivotu. pomalo verujem u ono da smo svi odgovorni jedni za druge i da ima istine u onom da je svako "cuvar brata svoga"...
:shock: Ima ih dve?!:lol:

E upravo.Ja ne zelim i nemam pravo da joj kazem da je postala plitka i ogranicena,sponzorusa s malogradjanskim stavovima...A to mislim.Ona je tako odabrala,njoj se tako svidja a ima hvala bogu mamu i tatu koji mogu da joj skrenu paznju jer znam da i njih iritira:lol: A ne govore joj.
Ja sam smanjila vidjanja na min.,iskulirala sam neke pozive i cinicu to koliko budem mogla.Samo meni je to mucenje.Meni to nema smisla.Ja mrzim stvari reda radi...Ako se vrati na pravi put uvek moze da me pozove ali ne verujem da ce se tako nesto desiti...

Baby Kate

Aktivan član
Poruka
1.826
... jer mi nije poenta pravog prijateljstva da nam je sve potaman i u svemu se slazemo jedna s drugom i sve je med i mleko da slucajno ne bi rekle pa i nisi upravu,kako se ova druga ne bi naljutila!Jbt.Time sam odgovorila i na ovo da ne mogu da podnesem neslaganje.
Znam, ali postoji razlika između neslaganja sa nekim, i "skakanja pritiska" zbog toga,
razlika između "ja to nikad ne bih tako" i " ti to treba da uradiš ovako", ne samo ako kažeš to naglas, već i ako razmišljaš tako.
Ona nije kao ti, ono što je tebi dobro njoj nije razumljivo i ona ne može da posmatra stvari na tvoj način.
Ako te to toliko iritira da ne možeš da nađeš ništa dobro u toj osobi, onda nema svrhe da se mučiš provodeći vreme sa njom.

mini_me

Iskusan
Poruka
6.041
U ovom se slazem.Kazem,mnogo sam umanjila kontakte sa njom i nadam se da cu jos i manje...
Ja sam ranije ,bas sto se nje tice,i govorila svoje misljenje,i bivalo je docekano jako lose cime mi je pokazala da je bolesno sujetna.Kad pricas nekom nesto i taj neko se slozi i super ti je a kad se neko ne slozi ti poludis?Jer ona se bukvalno vredjala zbog toga!Ma odavno sam to batalila.A odavno to vise sto se nje tice ne radim jer prakticno i ne postoji segment u zivotu oko kojeg se slazemo...
A zasto mi je skakao pritisak...zato sto se radilo o banalnim stvarima i izjavama da nisam mogla da verujem da neko ko ima zelju da se uda,dakle konta da je spremna za to :roll:,ima takve rezone,misljenja,stavove,vrednosti...Zaboga miloga pa bliza je pubertetskom periodu neg ikad!
I ja mislim da ne treba da mucim ni sebe ni nju i to pokusavam samo moram suptilno,kao trebalo bi a ja bih da brze zavrsim s tim...Ali nema potrebe posvadjati se...I takooo...:-?

**TASKA**

Veoma poznat
Poruka
10.511
:) to je bas lepo.Prijatelji(ce) valjda tome i sluze,da te saslusaju kad ti je tesko,posavetuju ako je potrebno,nasmeju,napiju se s tobom,neobavezno kafenisu,slusaju jadikovke over and over...Ali to nas upotpunjuje nekako.And it's nice:wink:
Jeste.Imam drustvo,nezamenljivo;)
Kad se tako skupimo,ne bitno gdje,stvarno nam je suuuper,ma puno puta se isplacemo,pa se onda smijemo i glupiramo ko djeca,a znamo i da popijemo po neku;)
Nekad se i raspravljamo,ali sve je to ok,pa sve smo i slicne a jos vise razlicite,i ja ih volim bas takve kakve jesu:D

Blokirali ste reklame
Dragi prijatelju, nemojte da blokirate reklame - isključite Ad Blocker na Forumu, jer će tako mesto vaših susreta na Krstarici ostati besplatno za korišćenje.