U Švedskoj preporučena buster doza vakcine protiv kovida 19

Nina

Zlatna tastatura
Supermoderator
Poruka
329.470
U Švedskoj je za ljude u rizičnim grupama, uključujući trudnice i starije od 65 godina, preporučena peta doza vakcine protiv kovida 19,
saopštile su danas vlasti.Preporučeno je da buster doza bude primenjena od 1. septembra.
Dodali su da zemlja mora biti spremna za moguće izbijanje zaraze na jesen ili u zimu.
"Vakcina je naše najjače orudje za prevenciju ozbiljne bolesti i smrti", rekla je švedska ministarka za socijalna pitanja Lena Halengren i dodala
da pandemija nije gotova.Švedska je tokom pandemije brzo reagovala i nikada nije uvodila lokdaun, već su vlasti očekivale individualnu odgovornost.

https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2022&mm=05&dd=24&nav_id=2159844

Ocigledno da dve godine sa koronom nije donelo i kraj i da ce korona ponovo biti aktuelna na jesen..
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ocigledno da dve godine sa koronom nije donelo i kraj i da ce korona ponovo biti aktuelna na jesen..
Мислиш, дотле ће Руси завршити денацификацију па се јавност може вратити на корону коју ће те наставити да сервирате у великим количинама?
Велике паре се ту врте, глупо је прекинути?
 
Мислиш, дотле ће Руси завршити денацификацију па се јавност може вратити на корону коју ће те наставити да сервирате у великим количинама?
Велике паре се ту врте, глупо је прекинути?
Tačno!!!
 
Мислиш, дотле ће Руси завршити денацификацију па се јавност може вратити на корону коју ће те наставити да сервирате у великим количинама?
Велике паре се ту врте, глупо је прекинути?
To ti mislis tako ja ne...mislim isto kao Straks da ce biti opet tu ali kako grip i da ce se ljudi opet pozivati na vakcinaciju
 
Мислиш, дотле ће Руси завршити денацификацију па се јавност може вратити на корону коју ће те наставити да сервирате у великим количинама?
Велике паре се ту врте, глупо је прекинути?
Sad su spremili majmunske boginje i vakcinu protiv njih! :mrgreen:
 
U Švedskoj je za ljude u rizičnim grupama, uključujući trudnice i starije od 65 godina, preporučena peta doza vakcine protiv kovida 19,
saopštile su danas vlasti.Preporučeno je da buster doza bude primenjena od 1. septembra.

Ocigledno da dve godine sa koronom nije donelo i kraj i da ce korona ponovo biti aktuelna na jesen..

Zar nećete sada da gurate ovu priču o majmunskim boginjama? (baš se lepo uklapa u opis onih na koje se odnosi prva rečenica)

A idealno pokriva ciljnu grupu: na njih nisu imuni oni koji nisu vakcinisani protiv velikih Boginja, a nisu vakcinisani mladji od 1980. godine - baš ona grupa koja je najmanje vakcinisana "vakcinama" protiv "Korone".
Jednim udarcem dve muve.
I sad opet klasična Korona?
Ne kažem, brend je zaista postao poznatiji od Koka kole, ali je dve godine je.banja u zdrav mozak idiotskim "merama" i otrovima koje zovete vakcinama - ipak previše za normalnog čoveka.
Ništa, hajde da vidimo kako će to da se progura, opet.
 
U Švedskoj je za ljude u rizičnim grupama, uključujući trudnice i starije od 65 godina, preporučena peta doza vakcine protiv kovida 19,
saopštile su danas vlasti.Preporučeno je da buster doza bude primenjena od 1. septembra.
Dodali su da zemlja mora biti spremna za moguće izbijanje zaraze na jesen ili u zimu.
"Vakcina je naše najjače orudje za prevenciju ozbiljne bolesti i smrti", rekla je švedska ministarka za socijalna pitanja Lena Halengren i dodala
da pandemija nije gotova.Švedska je tokom pandemije brzo reagovala i nikada nije uvodila lokdaun, već su vlasti očekivale individualnu odgovornost.

https://www.b92.net/zdravlje/vesti.php?yyyy=2022&mm=05&dd=24&nav_id=2159844

Ocigledno da dve godine sa koronom nije donelo i kraj i da ce korona ponovo biti aktuelna na jesen..
Svedska je pod kompletnom americkom kontrolom.Kao, nekada vodeca zemlja sveta po standardu, civilizaciji, tehnici, digitalizaciji...........ameri i danas pokusavaju svetu pruze "primer" ponasanja jer "ako nesto dolazi iz svedske, sigurno je napredno i u redu".
Tako je bilo i sa migrantima. Svakodnevno smo bili pod pravim cunamijem vesti iz svedske o "toplom" prijemu migranata u ovu nordijsku zemlju...............cak su svet obisle i transparenti sa ulica i zgrada svedskih gradova na kojima se prikazuje plavokosa svedjanka u zagrljaju nigerijanca...................STO JE ZDRAV RAZUM ODMAH NAVEO NA ZAKLJUCAK DA JE "AKCIJA MIGRANTI" PLANIRANA VAN EVROPE SA ODREDJENIM POLITICKIM CILJEM.
Danas smo ukapirali zasto su evropi bili "potrebni migranti"................hiljade njih se danas bori u Ukrajini na strani amerike kao "dobrovoljci"...........A GLAVNA BITKA TEK PREDSTOJI..............MILIONI "MIGRANATA" SEDE PO HOTELIMA EVROPE I CEKAJU NAREDJENJE DA KRENU NA RUSIJU.

Pogledajte nase komentare od pre 5-6 godina kada je otpocela "migrantska kriza"...................UPRAVO SMO OVO TVRDILI I TADA.

Isto nam sada namecu i sa Koronom.I ovog puta Svedska "prednjaci". A providno je ko celofan, da se iza Korone krije obracun amerike sa Rusijom i Kinom.
 
Korona je postala endemska bolest, isto kao grip.

Zdrav i pametan svet (recimo, moje kolege na N. Zelandu), svake godine se vakcinisu protiv gripa, i ne razmisljaju. Tako ce sada i protiv korone, i to je to.
Ne boli nista, a pomaze.

Sa druge strane, imamo i ovaj deo sveta, koji u svemu vidi zaveru i pretnju, te odbija da se vakcinise i protiv gripa i protiv korone, pa imamo ogronmu smrtnost u tom delu sveta i od gripa i od korone.

I to je to :)
 
Poslednja izmena od moderatora:
Vest koju je objavio Tanjug a preneo B92 mi je biula zanimljiva iz razloga sto sam se zapitala šta se to iz brda valja
Švedska je bila zemlja koja u jeku najvece pandemije nije uvodila lokdaun, niti vakcinisanje pod moranje jer ce
groblja da budu prepuna vec je pandemiju prepustila imunitetu krda..a sada u maju mesecu njihova ministrarka zdravlja
prepoprucuje vakcinaciju buster dozom ili kojom vec po redu vakcinom od 1.septembra rizičnim grupama,
uključujući trudnice i starije od 65 godina..Zasto to odjednom ?
Nadam se da se kod nas onakva pomama i pritisak sa vakciniusanjem koja je bila, nece ponoviti
 
Korona je postala endemska bolest, isto kao grip.

Zdrav i pametan svet (recimo, moje kolege na N. Zelandu), svake godine se vakcinisu protiv gripa, i ne razmisljaju.

I to je to :)
Корона вирус изазива "ендемске" болести од давнина, исто као и вирус грипа, то је непобитно утврђено.
"Паметан свет који не размишља"? Оксиморон... :lol:
И "то је то"...
 
Vest koju je objavio Tanjug a preneo B92 mi je biula zanimljiva iz razloga sto sam se zapitala šta se to iz brda valja
Švedska je bila zemlja koja u jeku najvece pandemije nije uvodila lokdaun, niti vakcinisanje pod moranje jer ce
groblja da budu prepuna vec je pandemiju prepustila imunitetu krda..a sada u maju mesecu njihova ministrarka zdravlja
prepoprucuje vakcinaciju buster dozom ili kojom vec po redu vakcinom od 1.septembra rizičnim grupama,
uključujući trudnice i starije od 65 godina..Zasto to odjednom ?
Nadam se da se kod nas onakva pomama i pritisak sa vakciniusanjem koja je bila, nece ponoviti
Proveo sam sest meseci u Svedskoj u sred najvece pandemije, pa da ti odmah objasnim da to nije tacno: Svedska nije prepustila pandemiju imunitetu krda. Svedska je imala mere koje su bile manje-vise iste kao i u Srbiji, ali za razliku od Srbije vecina mera nije bila obavezujuca vec preporucujuca.
A nisu obavezivali iz jednostavnog razloga - narod ima svest, pa se tri puta vise pridrzavao mera nego u Srbiji.
Takodje, iako vakcinacije nije bila obavezna, niti je ista bilo u samoj Svedskoj uslovljeno vakcinacijom, priblizili su se 80% vakcinisanih, za razliku od Srbije u kojoj ne znam da li je dostiglo 50%.

Dakle, sve je tamo na preporuku, a gradjani su prilicno odgovorni pa se i preporuka sprovodi mnogo bolje nego obaveza u nekim zemljama.
 
Proveo sam sest meseci u Svedskoj u sred najvece pandemije, pa da ti odmah objasnim da to nije tacno: Svedska nije prepustila pandemiju imunitetu krda. Svedska je imala mere koje su bile manje-vise iste kao i u Srbiji, ali za razliku od Srbije vecina mera nije bila obavezujuca vec preporucujuca.
A nisu obavezivali iz jednostavnog razloga - narod ima svest, pa se tri puta vise pridrzavao mera nego u Srbiji.
Takodje, iako vakcinacije nije bila obavezna, niti je ista bilo u samoj Svedskoj uslovljeno vakcinacijom, priblizili su se 80% vakcinisanih, za razliku od Srbije u kojoj ne znam da li je dostiglo 50%.

Dakle, sve je tamo na preporuku, a gradjani su prilicno odgovorni pa se i preporuka sprovodi mnogo bolje nego obaveza u nekim zemljama.
Nisu samo oni odgovorniji od nas nego ceo Zapadni svet. To vidis po tome sto se tamo ne nutka 30 evra ako se bocnes. I to nesto nije pomoglo da se predje 50 % dodje do 80%.
 
Nisu samo oni odgovorniji od nas nego ceo Zapadni svet. To vidis po tome sto se tamo ne nutka 30 evra ako se bocnes. I to nesto nije pomoglo da se predje 50 % dodje do 80%.
Istina. Od dve godine pandemije, sest meseci sam proveo u Svedskoj, mesec-dva u Srbiji, i ostalo u Nemackoj. Stvarno smo se ponasali kao najgori idioti.
 
Istina. Od dve godine pandemije, sest meseci sam proveo u Svedskoj, mesec-dva u Srbiji, i ostalo u Nemackoj. Stvarno smo se ponasali kao najgori idioti.
Opet ona trula prica - pametni nemci i glupi srbi. Ne samo da izmisljas da se bodu kao ludi nego i pljujes u bunar iz koga vodu pijes. Ja sam takodje mnogo vremena provela na zapadu pa meni tu pricu ne mozes da prodajes.
 
Opet ona trula prica - pametni nemci i glupi srbi. Ne samo da izmisljas da se bodu kao ludi nego i pljujes u bunar iz koga vodu pijes. Ja sam takodje mnogo vremena provela na zapadu pa meni tu pricu ne mozes da prodajes.

Jaoj, obozavam fore tipa "pljujes u bunar iz kojeg vodu pijes" ❤
Bas si me spustila 😁

Ajde sad, prebaci kanal na Happy TV, i slusaj Nestorovića i Grujičićku, od njih si, verovatno, postala tako pametna 😁😁😁
 

Back
Top