U susret Oskaru 2011

EVO NOMINACIJA:


Najbolja glumica u sporednoj ulozi

Amy Adams, The Fighter

Helena Bonham Carter, The King’s Speech

Melissa Leo, The Fighter

Hailee Steinfeld, True Grit

Jacki Weaver, Animal Kingdom

Najbolji glumac u sporednoj ulozi

Christian Bale, The Fighter

John Hawkes, Winter’s Bone

Jeremy Renner, The Town

Mark Ruffalo, The Kids Are All Right

Geoffrey Rush, The King’s Speech

Najbolja glumica

Annette Bening, The Kids Are All Right

Nicole Kidman, Rabbit Hole

Jennifer Lawrence, Winter’s Bone

Natalie Portman, Black Swan

Michelle Williams, Blue Valentine

Najbolji glumac

Javier Bardem, Biutiful

Jeff Bridges, True Grit

Jesse Eisenberg, The Social Network

Colin Firth, The King’s Speech

James Franco, 127 Hours

Nabolji režiser

Darren Aronofsky, Black Swan

Joel & Ethan Coen, True Grit

David Fincher, The Social Network

Tom Hooper, The King’s Speech

David O. Russell, The Fighter

Najbolji film

127 Hours

Black Swan

The Fighter

Inception

The Kids Are All Right

The King’s Speech

The Social Network

Toy Story 3

True Grit

Winter’s Bone

Najbolji animirani film

How to Train Your Dragon

The Illusionist

Toy Story 3

Najbolji film van engleskog govornog područja

Hors la Loi (Outside the Law) (Algeria)

Incendies (Canada)

In a Better World (Denmark)

Dogtooth (Greece)

Biutiful (Mexico)

Najbolji originalni scenario


Lisa Cholodenko and Stuart Blumberg, The Kids Are All Right

Scott Silver, Paul Tamasy and Eric Johnson, The Fighter

Mike Leigh, Another Year

Christopher Nolan, Inception

David Seidler, The King’s Speech

Najbolji adaptirani scenario

Michael Arndt, Toy Story 3

Danny Boyle and Simon Beaufoy, 127 Hours

Joel & Ethan Coen, True Grit

Debra Granik and Anne Roselini, Winter’s Bone

Aaron Sorkin, The Social Network
 
The Five Nominated Films for Best Documentary Feature Are:

“Exit through the Gift Shop” Banksy and Jaimie D’Cruz (Paranoid Pictures) :)

“Gasland” Josh Fox, director (Gasland Productions, LLC)

“Inside Job” Charles Ferguson, director (Representational Pictures)

“Restrepo” Tim Hetherington and Sebastian Junger, directors (Outpost Films)

“Waste Land” Lucy Walker, director (Almega Projects)

Jos samo oskar fali pa da ovo postane najvece svetsko remek delo ironije. :)
 
Vidi,niko ne komentarise...ja nesto i nisam odusevljena,ali 2010 je bila jedna od najsiromasnijih godina za filmove.U nedostatku horora,ja sam se malo prebacila i na druge zanrove,gde je,nazalost, bila ista situacija....Izdvojila bih Inception,kao fantastican..i mozda Black swan...ostalo..nista...
 
nisam sve prosudirao ali:


najbolji film - Kings Speech (eventualno Inception, mada znam da neće) i nikako NE, samo ne - Društvena mreža. mada može
(a skapirao sam i da se grozim braće Koen)
sporedna glumica - Helena Bonham Carter, mada Melisa Leo je odlična i draža mi al je nisam gledao, a valjda je i dobila lane
glumica - Portman
glumac - Firt, mada svi su mi okej čak i Zukenberg
režija - King ili Blek Svon
 
Gledala sam jedino 127 hours i Drustvenu mrezu.
127 hours je solidan film. Nista specijalno. Odlicna fotografija,rezija i James Franco. :heart:
Drustvena mreza, takodje. Zabavan je, meni je prijao, ali bas da je za Oskar... Onaj mali Jesse Eisenberg, ma koliko iritantan bio, stvarno je odlicno docarao onog strebera.
Kriza i dalje u Holivudu...
Kako god navijam za Franca, Portman i Helenu. A i Havier, ako dobije, bice mi drago.
 
Poslednja izmena:
EVO NOMINACIJA:

Najbolji originalni scenario

Lisa Cholodenko and Stuart Blumberg, The Kids Are All Right

Scott Silver, Paul Tamasy and Eric Johnson, The Fighter

Mike Leigh, Another Year

Christopher Nolan, Inception

David Seidler, The King’s Speech

Najbolji adaptirani scenario

Michael Arndt, Toy Story 3

Danny Boyle and Simon Beaufoy, 127 Hours

Joel & Ethan Coen, True Grit

Debra Granik and Anne Roselini, Winter’s Bone

Aaron Sorkin, The Social Network

Koja je ,u najkracim crtama ,osnovna razlika izmedju originalnog i adaptiranog scenaria :think: !?
 
Toliki sam filmofil da sam od svih filmova nominovanih,ukljucujuci i nominacije za glumce pogledao cela tri - Winter’s Bone,True Grit & Inception*(bolje da i nisam)...

...The Illusionist sam pogledao onomad neanimiranu verziju...a bolje da i nisam....
 
social network
david fincher
melissa leo ...!!!
christian bale
collin firth ( voljela bih da to bude franco, iako film nije nesto, ali nece biti :) )
natalie portman

od nominovanih sam gledala social network, inception, 127 hours i the fighter 10 minuta, cini mi se dobar, gledacu ga danas :). planiram sve da ih odgledam. godina uopste nije siromasna, narocito sto se tice glumackih dostignuca ( skoro svi nominovani su mi dragi na svoj nacin i odlicni su glumci...narocito Melissa Leo,koju sam svugdje gledala, koja u 50 godini zivota dobija priznanja koja objektivno zasluzuje.
al to je moderno, da se kaze da je svaka godina sranje,cak i kad nije...kao ova recimo :) . u ovih 5 godina, od 2006-2011, ova i kad je trijumfovao Departed i Scorcese su najbolje ove ostale ispodprosijecne.
Social Network je odlican film i fincher ga je zasluzio, kao i Sorkin za najbolji adaptirani scenario.
Ovog Banksya moram gledat :) i Majk Li me zanima :)
 
Poslednja izmena:
Odgledao sam Inception, za koji mi nije jasno po kom kriterijumu je upao u izbor, zatim The King's Speech, koji mi je favorit za najbolji film, The Kids Are All Right, The Fighter i 127 Hrs...Ostale cu odgledati tokom nedelje.

Dakle, moje prognoze/nadanja: The King's Speech za najbolji film, Chrstian Bale/Geoffrey Rush najbolji glumac u sporednoj ulozi, Natalie Portman naj glumica, Danny Boyle nabolji adaptirani scenario...za ostale kategorije jos nemam favorite...

u svakom slucaju, prosle godine mi je izbor bio zanimljiviji...
 
Odgledao sam Inception, za koji mi nije jasno po kom kriterijumu je upao u izbor, zatim The King's Speech, koji mi je favorit za najbolji film, The Kids Are All Right, The Fighter i 127 Hrs...Ostale cu odgledati tokom nedelje.

Dakle, moje prognoze/nadanja: The King's Speech za najbolji film, Chrstian Bale/Geoffrey Rush najbolji glumac u sporednoj ulozi, Natalie Portman naj glumica, Danny Boyle nabolji adaptirani scenario...za ostale kategorije jos nemam favorite...

u svakom slucaju, prosle godine mi je izbor bio zanimljiviji...

Meni nije jasan ovak komentar...

Definitivno ove god navijam za Inception ali ima taj gadan osjecaj da osvaja The Social Network.
I naravno najbolji sporedni glumac Kristijan Bejl (najzad)
 
..Blabbla, njesra, vecina filmova pocne i iskoci "based on a true story".. Kao sto rece Kusturica, djubriste ideja.. (Social Network, pa taj film ustvari nista nema; 127 hours, film koji je trebao da predstavi petnodnevni pakao, a mogao bi ga gledati moj osmogodisnji brat (imate dokumentarac iz 5 djelova na youtube-u), the figther, ponovo jedna istinita bokserska prica, samo takav klise, svakom je dosadilo da gleda o putu od dna do vrha :D)..
Inception je predug, kao sto neko rece, Nolan je imao problemom sa "tackom" :D, u nekim trenucima ide presporo, nekim se radnja superbrzo odvija, Black swan je filmcina, ali i klise, i takvi filmovi su na vrh kite vise... one psiho scene, koje naginju hororu su genijalno odradjene
Sve u svemu zacin c, i toy story 3... Ili king's speech
 
Poslednja izmena:

Back
Top