У Србији зубари раде као вулканизери!

bagzzi

Poznat
Poruka
8.618
Зубар вулканизер

Нишлија, Зоран Асановић пре четрнаест година стекао је диплому доктора стоматологије на Медицинском факултету у Нишу. Међутим, Зоран се, уместо зубарским, бави вулканизерским послом, јер му се, како каже, више исплати.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/56/Србија+данас/885588/Зубар+вулканизер.html
 
Ево мој коментар који је објављен на сајту РТС:
логика?

Зашто је онда провео 5 година на факултету ако му се вулканизерски посао више свиђа?
Зашто је његова породица и држава трошила новац на његово образовање?
Како треба да схватимо ову вест као нешто повољно,добро за Србију?
Треба ли можда да се хвалимо тиме што у Србији професори продају новине,иншењери продју на пијаци,а зубари раде вулканизерски посао?
Е браћо срби овој земљи нема спаса док се таква пракса не исправи! Свако треба да ради свој посао за који је стручан!
Требали политичар у скупштини да буде партијски кадар са основном школом или образован човек биран од народа непосредно?
Шта би сте рекли да неки аутомеханичар или молер оперише у хируршкој сали уместо доктора?
 
Ево мој коментар који је објављен на сајту РТС:
логика?

Зашто је онда провео 5 година на факултету ако му се вулканизерски посао више свиђа?
Зашто је његова породица и држава трошила новац на његово образовање?
Како треба да схватимо ову вест као нешто повољно,добро за Србију?
Треба ли можда да се хвалимо тиме што у Србији професори продају новине,иншењери продју на пијаци,а зубари раде вулканизерски посао?
Е браћо срби овој земљи нема спаса док се таква пракса не исправи! Свако треба да ради свој посао за који је стручан!
Требали политичар у скупштини да буде партијски кадар са основном школом или образован човек биран од народа непосредно?
Шта би сте рекли да неки аутомеханичар или молер оперише у хируршкој сали уместо доктора?

Zubara imamo previse (tako kazu profesori ekofa, radili su neku studiju 90tih gde su zakljucili da Stomatolosiki fakultet u Beogradu treba da smanji broj studenata za pola, a on je povecao za duplo... do duse oni svasta zakljucuju, vidite gde nam se nalazi ekonomija koju vode profesori sa ekofa), ali zato nije on kriv.
Mozda i nije bio neki student, a ovde se bolje snasao
sam Zoran je za pohvalu, ali nasem sistemu obrazovanja i njegovoj povezanosti sa privredom dosta toga fali
 
Kod nas je dosta razvijen medicinski i stomatoloski turizam kako ga zovu u svetu tj. ljudi iz razvijenih zemalja dolaze kod nas da sredjuju zube,jer je mnogo jeftinije.

Medjutim ako nastave ovako kako su poceli, sa silnim propisima koje mali stomatolog mora da ispuni..od velicine ordinacije, cekaonice, raznih nepotrebnih uredjaja, raznih taksi, cerifikata i gomile drugih gluposti izgleda da ce tome doci kraj. Onda cemo biti osudjeni iskljucivo na velike klinike koje ce imati sredstva da to sve ispune, one ce zaposljavati stomatologe za odredjenu platu, a mi cemo te iste usluge placati deset puta vise, jer cemo biti prepusteni na milost i nemilost upravo takvih stomatoloskih klinika. I narod ce ili ici krezav ili cemo traziti neke zemlje gde moze jeftinije da se radi, nesto kao sto smo mi trenutno.
 
Zubara imamo previse (tako kazu profesori ekofa, radili su neku studiju 90tih gde su zakljucili da Stomatolosiki fakultet u Beogradu treba da smanji broj studenata za pola, a on je povecao za duplo... do duse oni svasta zakljucuju, vidite gde nam se nalazi ekonomija koju vode profesori sa ekofa), ali zato nije on kriv.
Mozda i nije bio neki student, a ovde se bolje snasao
sam Zoran je za pohvalu, ali nasem sistemu obrazovanja i njegovoj povezanosti sa privredom dosta toga fali

Питај људе по селима и оне што живе по мањим градовима на југу Србије да ли има довољно зубара! Иди у трговиште па види да ли имају зубара и каква им је ординација! Зубари неће да иду у мале градове и села да раде јер боже мој они су господа,а све и да хоће да раде тамо питање је како би људи плаћали за те услуге пошто се на селу у 90% случаја преживљава и живи од натуре и робне размене!
 
Ево мој коментар који је објављен на сајту РТС:
логика?

Зашто је онда провео 5 година на факултету ако му се вулканизерски посао више свиђа?
Зашто је његова породица и држава трошила новац на његово образовање?
Како треба да схватимо ову вест као нешто повољно,добро за Србију?
Треба ли можда да се хвалимо тиме што у Србији професори продају новине,иншењери продју на пијаци,а зубари раде вулканизерски посао?
Е браћо срби овој земљи нема спаса док се таква пракса не исправи! Свако треба да ради свој посао за који је стручан!
Требали политичар у скупштини да буде партијски кадар са основном школом или образован човек биран од народа непосредно?
Шта би сте рекли да неки аутомеханичар или молер оперише у хируршкој сали уместо доктора?

Ово је реченица око које треба сви да се замислимо. Докле иде ово форумашење кад ви и по другим сајтовима остављате коментаре? Мислио сам да овај форум служи за разоноду, а ви све озбиљно схватили
 
Зубар вулканизер

Нишлија, Зоран Асановић пре четрнаест година стекао је диплому доктора стоматологије на Медицинском факултету у Нишу. Међутим, Зоран се, уместо зубарским, бави вулканизерским послом, јер му се, како каже, више исплати.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/56/Србија+данас/885588/Зубар+вулканизер.html

Gomila budalastina....
 
Pa moze da digne kredit i da kupi polovnu stolicu.Isplatio bi je za par god i kupio neku novu.Evo imam u komsiluku jednog takvog.Razbija se od para.
Da, razbija se od para tako sto su mu plombe od govana i ispadaju jednom godisnje, pa ti u 5 godina uništi sve zube, u sledecih 5 uradi loše nadogradnje pa sve popuca i na kraju ti pravi mostove i veštake... A na kraju mu sjuriš metak kroz oko ;)

Pa naravno da se razbija...
 
Данас ради као вулканизер, јер, како тврди, најбоље је кад си сам свој газда.

Ако не може да има своју ординацију и свој зубарски посао, онда треба да ради оно што ће му донети самосталност, ане да буде нечији слуга или паразит. И зато, поздрављам његову одлуку. Способан човек, а не као еуропски блејачи што кукају да их мафија успосли...
 
Back
Top