U Srbiji se "živi" i sa 14€ mesečno

Torrente Bgd

Buduća legenda
Poruka
34.549
Beograd -- Minimalac u Srbiji i dalje iznosi 16.720 dinara, mada bi do kraja meseca mogao da poraste za koju stotinu dinara.
U četvrtak održani Socio-ekonomski savet je završen bez dogovora, jer je Ministarstsvo finansija zatražilo još vremena kako bi utvrdili maksimum koji država može da podnese.

Sindikati hoće povećanje od 10 dinara po satu, a nadaju se da će se naći bar na sredini od - 100 dinara. Ali ni ova zarada ne bi zadovoljila minimalnu potrošačku korpu.

Trenutna minimalna zarada iznosi 16.720 dinara. Prima je nekoliko stotina hiljada radnika u Srbiji, a dovoljna je da samo dvočlanu porodicu može da drži preko utvrđene linije apsolutnog siromaštva od 8.327 dinara po osobi mesečno.
Čak i prosečna zarada podeljena na više članova domaćinstva mnoge ostavlja praznog stomaka. Daleko od raskoši živi i većina penzionera, jer u proseku primaju malo više od 21.000 dinara.

Granica siromaštva znači da čovek sa 277 dinara dnevno, što je 3,7 dolara, treba da zadovolji sve svoje životne potrebe. Metodologija Svetske banke je još striktnija. Za njih su apsolutno siromašni oni koji dnevno raspolažu sa manje od 1,25 dolara. Na čitavom svetu, pokazuju podaci Svetske banke, ispod linije siromaštva živi čak 1,2 milijarde ljudi, a mi smo pokušali da utvrdimo koliko bi među njima moglo da bude građana Srbije.

Kada se fond zarada u jednoj opštini podeli i na nezaposlene građane, takav prosek otkriva da je u Srbiji priličan broj onih koji lane nisu imali ni 1,25 dolara, što je 0,92 evra, dnevno.

Najalarmantnija je situacija u Opovu gde je tokom 2010. godine građanin na raspolaganju imao svega 14,2 evra mesečno. U Malom Crniću prosek je svega 3,2 evra „jači“, a sledi Lebane sa prosekom od 18,2 evra. U Doljevcu je prosečni građanin za mesec dana mogao da potroši svega 18,8 evra, u Varvarinu 19,1, a u Krupnju 21,5 evra.

Manje od 30 evra po glavi stanovnika imali su i stanovnici Bojnika, Blaca, Žagubice, Topole, Titela, Kuršumlije, Žitorađe, Žabara, Golupca, Koceljeve, Knića, Rače, Ražnja, Alibunara, Kovačice, Tutina, Velikog Gradišta, Osečine i Vladičinog Hana.

U Srbiji, prema poslednjim podacima živi 652.869 apsolutno siromašnih građana. To je, na primer, populacija jednaka broju stanovnika Kragujevca, Subotice, Užica i Kraljeva zajedno. Siromašnih je tokom poslednje dve godine sve više, a samo 2010. je broj onih koji nemaju ni za najosnovnije potrebe povećan za oko 100.000.

http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2011&mm=02&dd=18&nav_id=493586
 
ono sto je meni krajnje nenormalno je sledece :
mojoj majci je obracunata invalidska penzija na 16.021,00 dinar. lekovi koji su joj neophodni svakog meseca (boluje od jedne teske bolesti) ne mogu se uzeti na recept i kostaju mesecno oko 11.000 dinara. e sad, neka ljajic meni objasni kako ona moze da prezivi sa 5.000,00 din mesecno?
 
ono sto je meni krajnje nenormalno je sledece :
mojoj majci je obracunata invalidska penzija na 16.021,00 dinar. lekovi koji su joj neophodni svakog meseca (boluje od jedne teske bolesti) ne mogu se uzeti na recept i kostaju mesecno oko 11.000 dinara. e sad, neka ljajic meni objasni kako ona moze da prezivi sa 5.000,00 din mesecno?

Ко и цела еуропска србија.
На обећањима.Уз осмјех, наравно.
 
Ко и цела еуропска србија.
На обећањима.Уз осмјех, наравно.

A sta mislis KOLIKO NOVCA JE SRBIJU KOSTAO DESETOGODISNJI RAT?

Mislis da je to finansirano iz RADA?

Zamisli 10 godina cela Bosna (Srbi) nije NISTA radila?

Ko je to placao i kako?

Mislis kada je rat prestao da su SVE MACKE OLIZALE?

Da ti ja kazem nesto: SRBIJI JOS UVEK STIZU FAKTURE IZ RATA koje su pravljene na ODLOZENO PLACANJE.

Ova sadasnja vlada je jednostavno MORALA da se zaduzuje jer je SVE BILO POTROSENO, a privreda shebana.....

Da to ne radi, ne bi imali danas DA JEDETE, a kamoli mobilne i kompjutere!


Niko jos nije izvukao racun KOLIKO JE SRBIJU KOSTAO RAT jer se podaci o tome STROGO CUVAJU!
 
A sta mislis KOLIKO NOVCA JE SRBIJU KOSTAO DESETOGODISNJI RAT?

Mislis da je to finansirano iz RADA?

Zamisli 10 godina cela Bosna (Srbi) nije NISTA radila?

Ko je to placao i kako?

Mislis kada je rat prestao da su SVE MACKE OLIZALE?

Da ti ja kazem nesto: SRBIJI JOS UVEK STIZU FAKTURE IZ RATA koje su pravljene na ODLOZENO PLACANJE.

Ova sadasnja vlada je jednostavno MORALA da se zaduzuje jer je SVE BILO POTROSENO, a privreda shebana.....

Da to ne radi, ne bi imali danas DA JEDETE, a kamoli mobilne i kompjutere!


Niko jos nije izvukao racun KOLIKO JE SRBIJU KOSTAO RAT jer se podaci o tome STROGO CUVAJU!

verovatno zato treba da platimo 38 mil za satelite? :think: to cisto, da nas neko ne bi opet napao na odlozeno placanje? :think:
miliarde su iznete iz ove zemlje i jos nisu vracene, u privredu se ne ulaze, dojucerasnji silovatelji nacije su sada na ministarskim mestima, placamo mesecne rezije kao pera kajganu, a ti mi kazes da novca nemamo jer smo imali rat u bosni koji je trajao 4 godine. ma vazi.
 
verovatno zato treba da platimo 38 mil za satelite? :think: to cisto, da nas neko ne bi opet napao na odlozeno placanje? :think:
miliarde su iznete iz ove zemlje i jos nisu vracene, u privredu se ne ulaze, dojucerasnji silovatelji nacije su sada na ministarskim mestima, placamo mesecne rezije kao pera kajganu, a ti mi kazes da novca nemamo jer smo imali rat u bosni koji je trajao 4 godine. ma vazi.

Prvo ne znam da je rat u Bosni trajao samo 4 godine....Ja sam cuo da je samo otprilike toliko junak Maldic tukao sa okolnih brda Sarajevo... Ko je njegove vojnike placao, od cega su jeli oni i njihove familije i SVI OSTALI SRBI tih godina u Bosni ja ne znam....Da li ti to znas?
Verovatno od NEKUDA su sve dobijali, posto je sigurno da radili nista nisu....

Poznavaoci situacije tvrde da su muslimani dobijali pare iz arapskih zemalja, Hrvate su ispod zita dotirali Nemci, a Srbi...?

Samo JEDAN DAN RATA, kosta koliko DESETINE dana u miru, zajedno sa svim rezijama i lopovlucima....
 
Prvo ne znam da je rat u Bosni trajao samo 4 godine....Ja sam cuo da je samo otprilike toliko junak Maldic tukao sa okolnih brda Sarajevo... Ko je njegove vojnike placao, od cega su jeli oni i njihove familije i SVI OSTALI SRBI tih godina u Bosni ja ne znam....Da li ti to znas?
Verovatno od NEKUDA su sve dobijali, posto je sigurno da radili nista nisu....

Poznavaoci situacije tvrde da su muslimani dobijali pare iz arapskih zemalja, Hrvate su ispod zita dotirali Nemci, a Srbi...?

Samo JEDAN DAN RATA, kosta koliko DESETINE dana u miru, zajedno sa svim rezijama i lopovlucima....

izvinjavam se, ne 4 nego 3 i po, od aprila 1992 do decembra 1995.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bosnian_War
drugo, znam masu njih koji jesu ucestvovali u tom ratu, a danas umiru od gladi. ta vojska ne da nije imala platu nego nisu znali ni kako plata izgleda. placenici i mladic su druga prica, oni su sebe i svoje vec insfinansirali iz nasih dzepova. ne mesaj babe i zabe :cool:
 
izvinjavam se, ne 4 nego 3 i po, od aprila 1992 do decembra 1995.
http://en.wikipedia.org/wiki/Bosnian_War
drugo, znam masu njih koji jesu ucestvovali u tom ratu, a danas umiru od gladi. ta vojska ne da nije imala platu nego nisu znali ni kako plata izgleda. placenici i mladic su druga prica, oni su sebe i svoje vec insfinansirali iz nasih dzepova. ne mesaj babe i zabe :cool:

Milice, ja ne znam da li si ti stvarno tako naivna?

U ratu vojnici ne dobijaju platu, ali jedu, oblace se trose naoruzanje (koje je uzasno skupo)...

Za to vreme kod kuce njihove zene deca, ocevi takodje se oblace, jedu, seru.....

ODAKLE IM PARE ZA TO?

A niko nista ne radi....

I tako godinama....

To je vec za onaj podforum Natprirodne pojave i misterije.
 
Ај не балави више са том мржњом према србима.
Твоја демокрацијка удруга је шачица лопова која народу није дала ни жваку.
Битанге у удруженом злочиначком подухвату уништења једног народа.
Продају туђе, лижу дупе странцима док им народ гладује.И тако више од деценије.И стално је неко други крив.
Власт која је уништила војску и предала тзв. економију и привреду у руке странцима зарад САМО личне добити је издајничка.
А те баљезгарије о вашем југославену слоби и његовој кривици за сва зла овог народа причајте неком другом.
Заједно са вашом демокрацијском бајком, владавином права и сличним сра*има.

Ma Srbe CEO SVET zbog necega mrzi, a oni ni mrava ne bi zgazili....

Sve dok to misljenje vlada - Srbija ce se smanjivati..

Sve dok Srbi ne SHVATE i NE PRIHVATE svoje greske - nema boljitka.

To su MORALE da ucine i mnogo mocnije i ratnickije zemlje od Srbije, kao na primer Nemacka i Japan, pa ce morati i Srbija.


Katarzu Srbija jos nije prosla, ali ce je MORATI proci.

Katarza je moralno ociscenje.

U nasem slucaju, mogla bi se opisati i kao otreznjenje.


Kod svakog pijanstva je najteze ono sto dodje posle ekstaze, i najduze traje - mamurluk.
 
ono sto je meni krajnje nenormalno je sledece :
mojoj majci je obracunata invalidska penzija na 16.021,00 dinar. lekovi koji su joj neophodni svakog meseca (boluje od jedne teske bolesti) ne mogu se uzeti na recept i kostaju mesecno oko 11.000 dinara. e sad, neka ljajic meni objasni kako ona moze da prezivi sa 5.000,00 din mesecno?



Taj Ljajic samo zna da laje :evil:
 
Ma Srbe CEO SVET zbog necega mrzi, a oni ni mrava ne bi zgazili....

Sve dok to misljenje vlada - Srbija ce se smanjivati..

Sve dok Srbi ne SHVATE i NE PRIHVATE svoje greske - nema boljitka.

To su MORALE da ucine i mnogo mocnije i ratnickije zemlje od Srbije, kao na primer Nemacka i Japan, pa ce morati i Srbija.


Katarzu Srbija jos nije prosla, ali ce je MORATI proci.

Katarza je moralno ociscenje.

U nasem slucaju, mogla bi se opisati i kao otreznjenje.


Kod svakog pijanstva je najteze ono sto dodje posle ekstaze, i najduze traje - mamurluk.

Blajbi vidim da uživaš u koprofagiji...
 
Koliko covek mora da bude bolestan u glavu,

pa da nadje opravdanje za ovu katastrofalnu ekonomsku situaciju u Srbiji,

koju i sama vlast priznaje!!

Katastrofalna ekonomska situacuija u Srbiji je INICIRANA ratom 1990-2000. godina.

To je prvi uzrok.

Drugi uzrok je NEKOMPATIBILNOST KAPITALIZMA se srpskim mentalitetom i religijom.

Treci uzrok je odlazak 2 miliona najboljih ljudi iz Srbije za vreme rata.
 
Katastrofalna ekonomska situacuija u Srbiji je INICIRANA ratom 1990-2000. godina.

To je prvi uzrok.

Drugi uzrok je NEKOMPATIBILNOST KAPITALIZMA se srpskim mentalitetom i religijom.

Treci uzrok je odlazak 2 miliona najboljih ljudi iz Srbije za vreme rata.

Мене само брине што је после рата било много боље него данас.

А ето иначе сад први пут да је Слоба имао широке могућности да се задужује у иностранству ради рата, ја досад мислио да су нам увели санкције и блокирали сву имовину чим је рат почео, да би нам онемогућили да се бранимо.
 
Ni to nije tacno, amerikanci kroz istoriju bas iniciraju ratove da bi pokrenuli ekonomiju,

i svaki put ih to izvuce.

Ako su mladi bezali devedesetih zasto beze i posle 2000.godine do dan danas,

znaci 11 godina demokratije a i dalje se odlazi iz Srbije.

Znaci ovaj neuspeli nazovi demokratski eksperiment,

je glavni krivac za trenutno stanje u drzavi.
 
Poslednja izmena:

Back
Top