U Srbiji prosek plata 1300e

Uzivaoci prosecne plate od 1300 evra.

Beta-6xb0fobme9.jpg
 
Ne fantaziraj. Srbija je zemlja bogata različitim resursima ali mi te resurse ne iskorišćavamo već ih iskorišćavaju stranci.


Zamisli eto da se hipotetički Timočka krajina otcepi od Srbije, da protera Kineze iz rudnika, ima dve hidroelektrane na svojoj teritoriji, Timočka krajina bi bila Singapur.

Važi isto i za celu Srbiju, da želimo sebi dobro, mi bi odavno bili raj za život. Dozvolili smo da nas jašu trojanci zapada.

Imamo vodu na pretek, umesto da izvozimo u zamenu za naftu, mi je bacamo.

Ne treba nama prostitucija, droge i ostala prljava rabota, možemo mi dobro da živimo samo da zbacimo ovaj sistem koji nas uništava.

То ти кажем... Србија је богата ресурсима за проституцију, није срамота. Стварно, није срамота. Још проституцију можемо да користимо у странкаma како бисмо лакше договарали послове са страним инвеститорима, а и ми обични грађани можемо нешто добити...
Слажем се, јашу нас људи, али легализацијом проституције више нећемо ми бити јахани, кад има нешто друго да се јаше.

'Ne treba nama prostitucija, droge i ostala prljava rabota, možemo mi dobro da živimo samo da zbacimo ovaj sistem koji nas uništava.' - свака нова власт се води истом тезом, веома познато...

A ja budem klijent?A sta ako mi jajca odseku?

Друже, уозбиљи се
 
ako korupcija ne moze da se iskoreni, onda mora da se menja sistem, ili propada sam od sebe - ne zagovaram ja nasilnu promenu, ali ne idem ni niz struju, dlaku i sl.
Ovo je tema koja nudi ljidima cist dobitak u platama a da se bas nista ne promeni.
Da sam pisao o temi kako napraviti najbolji moguci sistem za razvoj , niko me ne bi razumeo jer ljudi misle da bez promene alata I razmisljanja mogu da dobiju novi sistem.
Dakle , promenu ljudi zele a bez promene , a to je ovde bezobrazno ponudjeno.
 
Jeste pola srbije gladuje a pola ima 10000€ mesecno
Eto prilike I to da resim.
Umesto 1400e koliko je najskromnija racunica u prosecnoj plati u srbiji u sistemu meka shapica , u naslovu je napisano 1300e , da bi se dobilo po prvi put da u srbiji postoji socijalna zastita I onih koji nisu 100% bolesni I pred smrt.
Otud razlika u prosecnoj plati u naslovu teme I objasnjenoj racunici.
 
Da proverim da li sam shvatio.
Ja nudim sve sto postoji I sada , osim mlevenja ljudi u kobasice , za duplo vecu prosecnu platu , bez mnogo ubijanja u drzavi (vrlo izvesno drasticno smanjenje nasilja I smrti) ,
Vrlo verovatno ce stanje posle izbora drugih biti gore nego sto je sada , zatisje zbog velje nevolje , sasvim sigurno nudim da ce svi obicni ljudi imati vise prostora za stvaranje biznisa , minimalno menjanje navika u vezi vlasti , birokratije , zdravstva , sudstva , policije , bukvalno niko nece osetiti nikakvu promenu , kao sto je nece biti ni da ostali dodju na vlast.
I da niko nece poleteti na duplu platu , a nista se ne menja?
Strava....
 
Autorska tema.
Izracunao sam da bih mogao raznim metodama , umanjenjima doprinosa , povecanjem aktivnog protoka novca , uz neke dotacije, da bi prosecna plata skocila na preko 1400e neto.
Sredstva za odrzavanje stabilnosti takve drzave I vlasti bi delimicno isla iz donacija. A I neke korektivne aktivnosti.

Uslov da imam 200 ljudi da vode kriminalnu scenu srbije I da ciste neke vlasnike restorana, splavova , kockarnica I kladionica.
Pokrivanjem tog kriminalnog trzista , gradjevine I kockanja , obezbedio bih dovoljno novca za podmazivanja medjunarodne dilove I tehnolosku revoluciju na dugme , da nam ne fali radnika.

Samo da se okrene glava kod glasaca I zitelja kad momci odrade nekog ko bi da upadne na teren , da gradi nesto besno ili da drzi neke jace klubove a bez reketa.

Meka shapica, tako bi se to zvalo.
Svako da gleda svoj sitan biznis da jacamo turizam u srbiji I vrlo brzo plata 1700e I vise u proseku.
Naravno bez masina za mlevenje mesa , kad vec imamo dunav. Vrlo vazno je odrzati smirenost.
Ako nisi primetio beograd na vodi se gradi od već ukradenog novca, prodaje droge i oružja teroristima :D
 
Ironija je u tome da znaju da radi za "mene", iako ja nisam radio za "sebe"... And the higher irony is that I work only mathematics always N.

али добро, математика је већа од резултата, увек била и увек ће да буде....

Hardware je stvorio software, a software pravi hardware. Mi smo samo izmedju, mali patuljci. I palčić.

silly GIF
Power GIF by Feliks Tomasz Konczakowski
he man wink GIF


 
Poslednja izmena:
Autorska tema.
Izracunao sam da bih mogao raznim metodama , umanjenjima doprinosa , povecanjem aktivnog protoka novca , uz neke dotacije, da bi prosecna plata skocila na preko 1400e neto.
Sredstva za odrzavanje stabilnosti takve drzave I vlasti bi delimicno isla iz donacija. A I neke korektivne aktivnosti.

Uslov da imam 200 ljudi da vode kriminalnu scenu srbije I da ciste neke vlasnike restorana, splavova , kockarnica I kladionica.
Pokrivanjem tog kriminalnog trzista , gradjevine I kockanja , obezbedio bih dovoljno novca za podmazivanja medjunarodne dilove I tehnolosku revoluciju na dugme , da nam ne fali radnika.

Samo da se okrene glava kod glasaca I zitelja kad momci odrade nekog ko bi da upadne na teren , da gradi nesto besno ili da drzi neke jace klubove a bez reketa.

Meka shapica, tako bi se to zvalo.
Svako da gleda svoj sitan biznis da jacamo turizam u srbiji I vrlo brzo plata 1700e I vise u proseku.
Naravno bez masina za mlevenje mesa , kad vec imamo dunav. Vrlo vazno je odrzati smirenost.
Ceske plate su skocile na 2400 evra, dok su nase zaostale. 2006 je ceska bila na 1000 evra kolko i kod nas sa time da si u Pragu mogao
vise sa 1000 evra, a odatle mi smo otisli na ivicu siromastva cak i sa IT platama...
 
Ceske plate su skocile na 2400 evra, dok su nase zaostale. 2006 je ceska bila na 1000 evra kolko i kod nas sa time da si u Pragu mogao
vise sa 1000 evra, a odatle mi smo otisli na ivicu siromastva cak i sa IT platama...
: ma vidis da Umri_muski voli da pametuje, ali mu slabo ide, drzi se sarkasticne stare poslovice: obecanje ludom radovaje

ja bih mu obrisao temu, samo tako; ej, nasao nas da lozi
 
: ma vidis da Umri_muski voli da pametuje, ali mu slabo ide, drzi se sarkasticne stare poslovice: obecanje ludom radovaje

ja bih mu obrisao temu, samo tako; ej, nasao nas da lozi
To uopste nije lozenje.
Svi vi ovde to znate da je istina.
Bez ikakve promene trenutnog stanja garantujem da ce minimalac biti 1000e , doduse vremenom to treba korigovati zbog euro inflacije, takodje vecina to zna.

Bas je suprotno.
Svi politicari su za sve izbore sve slagali , a ovo je moja ponyda bez laganja.
Vucic je rekao za prosle izbore borba sa kriminalom , ali ga je naravno samo osnazio masinama za mlevenje I hrkanje.

Ja mogu uspostaviti stvarno efikasan sistem organizacije drustva bez ljudskog uplitanja na kraju , ali kome to treba?
Verujte mi srbima je to nepotrebno I gnjavaza.
Zamisli sve jasno , sam biras u koju ces kategoriju , pod kojim uslivima , sam znas koji su uslovi , koje obaveze , koliko traje obaveza I circus.
Ne, ne , ne.
Nije to za ovaj narod. Mrzi to ovaj narod.

Ovo sto ja nudim je prvi put da je lako I ostvariti ( ne menjas sistem niti celu garnituru) , I da se ne menjaju razmisljanja I navike naroda ama ni malo.
A realne plate mnogo vece.
Bez zahteva za vecom profesionalnoscu.

Isto to ce biti realizovano od ko god da pobedi , samo ce plate realno ostati iste ili ja mislim I manje , posle izbora , ali ima sanse da ostanu I iste realno.

Vasa greska je sto se lozite na prosecnu platu a ne na minimalnu platu.
 
Ne.
Jesi li lud?
Efikasnost je nesto sasvim drugo.
To srbi I ne razumeju sta je I da li je stetno. Utilitarizam je obradjen u dve varijante u filozofiji.
Tebe zanima odakle razlika od 400e I 1300e koliko sam ja izracunao?
Pa vrlo jednostavno , umesto da krimos x 12000 komada dobija mesecno min 3 mil evra , bude manje krupnih krimosa mesarske orjentacije , a I prihodi hijararhijski opadnu , dok se jako puno dobija I manjim stezanjem kaisa.
Npr slavija , knez , bulevar su zbog licnih prihoda korupcije morali da rade dva puta , lomili I ponovo poplocavali.
Totalno srpski , bez obzira na vlast , sns ,ds, sps....
Sa druge strane bandy velje nevolje nisu optuzili za kriminalno udruzivanje , jer tuzioci nisu sigurni da mogu da dokazu ovim sudijama da li su kriminalno udruzeni.
Sad do cega je to?
Zar je moguce da celo tuzilastvo I sudstvo ne zna sta znaci kriminalno udruzivanje , pa ga mesaju sa saucesnistvom , sto je situacija ako pricas sa seljakom iz njive.
Cemu zakon koga sudski sistem ne razume?
Republika Srbija je suksesor SFRJ i samim tim preuzima na sebe zakonske obaveze iz te države.

Naravmo, "Mudri Pametnjakovići" su namirisali "problem" pa su uradili silne izmene i dopune ali u nedorečenoj formi pa onda može da se tumače kako se kome navije.

Zakon mora da bude PRECIZAN a ne poligon za marifetluke zbog "slobodnog tumačenja"

Daću jedan najbezbolniji primer "Dorade Pametnjakovića" iz zakona o pravima zaposlenih...

Naknada za prevoz

Sastoji se iz tri pasusa koja se logički kolju a po redosledu je jasno koja je bila namera od inicijalnog iz SFRJ:

I
Zaposleni ima pravo na mesečnu nakndu za prevoz do posla.

II
Zaposlenom se obračunavaju samo radni dani od ukuone cene prevoza.

Zvuči pošteno jel?
E pa u praxi izgleda ovako:
To što si radio subotom i nedeljom se NE računa u markicu jer su to dva neradna dana. Zatim ti firma da slobodan dan u sredu koja jeste radni dan ali ti ga nisi radio.
Za rezultat: doplaćuješ od zarade da bi priuštio markicu.

III
Poslodavac uopšte nije u obavezi da zaposlenom omogući markicu za prevoz

Ovo je najnoviji deo, da "gazda nema trošak", robovlasnička logika
 
Republika Srbija je suksesor SFRJ i samim tim preuzima na sebe zakonske obaveze iz te države.

Naravmo, "Mudri Pametnjakovići" su namirisali "problem" pa su uradili silne izmene i dopune ali u nedorečenoj formi pa onda može da se tumače kako se kome navije.

Zakon mora da bude PRECIZAN a ne poligon za marifetluke zbog "slobodnog tumačenja"

Daću jedan najbezbolniji primer "Dorade Pametnjakovića" iz zakona o pravima zaposlenih...

Naknada za prevoz

Sastoji se iz tri pasusa koja se logički kolju a po redosledu je jasno koja je bila namera od inicijalnog iz SFRJ:

I
Zaposleni ima pravo na mesečnu nakndu za prevoz do posla.

II
Zaposlenom se obračunavaju samo radni dani od ukuone cene prevoza.

Zvuči pošteno jel?
E pa u praxi izgleda ovako:
To što si radio subotom i nedeljom se NE računa u markicu jer su to dva neradna dana. Zatim ti firma da slobodan dan u sredu koja jeste radni dan ali ti ga nisi radio.
Za rezultat: doplaćuješ od zarade da bi priuštio markicu.

III
Poslodavac uopšte nije u obavezi da zaposlenom omogući markicu za prevoz

Ovo je najnoviji deo, da "gazda nema trošak", robovlasnička logika
Moj komentar je citat iz one emisije advokata , ko je u pravu.
Kazu nijedan zakon nije donet u pravno jasnoj formi.
Pazi nijedan od pada sfrj.
Mnogi zakoni iz sfrj jesu jasni , ali morali su da se prosire , to jeste normalno I radi se unapred a ne unazad.
A necu dublje da analiziram tezu da se mora uvesti 40 godina sa supljim dvosmislenim zakonima , doba tranzicije I apolitizacije.
Postoji kao konkretna sugestija u bar jednoj politicko pravnoj studiji.
Ja ne skupljam reference , jer to u srbiji nema snagu.
 
Moj komentar je citat iz one emisije advokata , ko je u pravu.
Kazu nijedan zakon nije donet u pravno jasnoj formi.
Pazi nijedan od pada sfrj.
Mnogi zakoni iz sfrj jesu jasni , ali morali su da se prosire , to jeste normalno I radi se unapred a ne unazad.
A necu dublje da analiziram tezu da se mora uvesti 40 godina sa supljim dvosmislenim zakonima , doba tranzicije I apolitizacije.
Postoji kao konkretna sugestija u bar jednoj politicko pravnoj studiji.
Ja ne skupljam reference , jer to u srbiji nema snagu.
e u tom slučaju da ti objasnim

možeš ti da budeš lep koliko hoćeš ali ako se 10 priglupih navijača koji se vode alkoholom i grupnom snagom okomi na tebe jer smatraju da im svojom lepotom ugrožavaš pijanstvo i grupnu snagu - šanse su ti vrlo nikakve

a ovde imaš narodnu lopivsku svest koja se prilagodjava svetskoj lopovskoj misli

na kraju krajeva, a šta će ti Poštena Srbija u kojoj svako dobije u prvom krugu ono što mu pripada od rada/proizvodnje ako to pokvareno inostranstvo neče da kupi?

A?
 
Upravo zato je moja ponuda bez promene sustine ostvariva (meni ce biti malko muka) I vrlo realna.
Nekima od vas samo nije jasan mehanizam kako ce se novac pojaviti kao povecana plata , I da to uopste moze bez promene sistema , ali moze.

Moj argument je da vas taj detalj do sada nikad nije ni interesovao , pa ne treba ni sada.
 
Prvi ozbiljniji prigovor je stigao.
U prigovore ne racunam vasu nevericu.
Prigovor se odnosi na nadnicare.
Otvaranjem vece ponude , I povecanjem plata , javlja se delimican pomeraj ka stalnom zaposljavanju , a ne dnevnicama.
Posto je srbija poljoprivredni raj , javili su se zemljoposednici , vocari sa 40+ hektara koji u ovim uslovima imaju stabilan rast prihoda I imanja.
Povecanje plate , a narocito prelaz na stalno zaposlenje , dovodi do manje sirotinje podobne za nadnicare.
I kud onda sa svetlom buducnosti za srbe.
I primedba je na mestu.
Ne postoji resenje koje ce dovesti do porasta plata I porasta profita za zemljoposednike preko smanjenja troskova za nadnicare.
Ali ovo ionako nije idealan sistem nego ponuda bez menjanja sustine I navika a skok plata.
I nije izborna zvaka kako ste inace navikli zadnjih 30 godina...
Selekcija politicarskog kadra u tih 30 godina daje seme za nove izbore , ali I naviku I ocekivanja.
 

Back
Top