U SRBIJI OTVORENO 40 NOVIH POGONA 2018. Šta je našu zemlju dovelo na prvo mesto u grinfild investicijama

Autosovinisto, opet smo bolji od raznih ruskih gubernija i ''saveznika'' tipa jermenija, pridnjestrovlje, tadzikistan, uzbekistan, belorusija......

Говоримо о твом клану о твом тиранину о деци комунизма ...и ту мало има тржишта и слободних људи, углавном само робови и олигарси
 
Говоримо о твом клану о твом тиранину о деци комунизма ...и ту мало има тржишта и слободних људи, углавном само робови и олигарси
1. koji moj klan?
2. koji moj tiranin?
3. koja deca komunista?

P.S. taj tvoj zeljeni sistem postoji samo u knjigama dragosa kravar.....kalajica i nigde vise. ;)
 
1. koji moj klan?
2. koji moj tiranin?
3. koja deca komunista?

P.S. taj tvoj zeljeni sistem postoji samo u knjigama dragosa kravar.....kalajica i nigde vise. ;)

Овај твој систем тираније демократије је сјајан, баш добро ферцера, са тобом и Вучићем, твојом руљократијом, мартиновићима, вулинима и свим ристичевићима....

Само напред, децо комунизма...
 
Pa nece neko doci i napraviti da ti živiš bolje za taj film se moraju doći domaće snage
Не сери те цивилштине и грађанштине, сила твори право.

Дођи са силом, па створи такво право или полако наоружавај овај народ и спремај га на устанак, па ће постојати разумевање путем силе да се преда власт и уреди ново уређење.

Јесил сада укапирао однос силе и права ?
Postoji samo jedna legitimna sila to su ti svi Risticevici Martinovići.. Većoj silu od njih nije u interesu da te uči.
Sta da radimo moramo da se nosimo sa onim što imamo.. Loše se opirete većina vas se prilagođava mulju
 
Pa nece neko doci i napraviti da ti živiš bolje za taj film se moraju doći domaće snage
Postoji samo jedna legitimna sila to su ti svi Risticevici Martinovići.. Većoj silu od njih nije u interesu da te uči.
Sta da radimo moramo da se nosimo sa onim što imamo.. Loše se opirete većina vas se prilagođava mulju

Не кењај, овде и нема робова колико има код вас. Овде више има заробљених и утамничених.

Ниси никада био у рату, а мени ћеш да причаш како се ратује и кад треба да се ухватим за пушку.

Где ти је етика, одакле ти морално право из Данске да ти нама овде говориш, шта ми можемо, а шта не и са робовима и са утамниченима !?!
 
Dijaspora može da pokrene Srbiju u tome se slažemo.. Problem je što ta dijaspora živi ok večinom dobro i nije im do zajebancija od kojih su se sklonili.. Vi ste ti kojima treba pomoć a ne naši ljudi izvan Srbije.. Nzn zasto ubek kad pričamo o tim stvarima osetim to da neko ko je nešto izgradio treba da se zrtvuje radi nekskvog zajedničko cilja .... To je ona priča da dobijem (da mi neko pokloni) milijardu podelio bi 900mil a moje trenuto stanje je 0
 
Dijaspora može da pokrene Srbiju u tome se slažemo.. Problem je što ta dijaspora živi ok večinom dobro i nije im do zajebancija od kojih su se sklonili.. Vi ste ti kojima treba pomoć a ne naši ljudi izvan Srbije.. Nzn zasto ubek kad pričamo o tim stvarima osetim to da neko ko je nešto izgradio treba da se zrtvuje radi nekskvog zajedničko cilja .... To je ona priča da dobijem (da mi neko pokloni) milijardu podelio bi 900mil a moje trenuto stanje je 0
hm...ti živiš vani, da li imaš poverenja u aktuelni režim u Srbiji...da li bi svoju porodicu i svoj kapital preselio u Srbiju
 
To je ona priča da dobijem (da mi neko pokloni) milijardu podelio bi 900mil a moje trenuto stanje je 0
Ima i ona druga izreka, pričaju 2 druga: "Kad bi imao 10 lambroginija jel bi mi dao jedan." -"Da."

"Kad bi imo 10 kuća, jel bi mi dao 1?" -"Da."

"Kad bi imao 10 košulja, jel bi mi dao jednu." -"AA, ne! To ne!"

"Zašto??"

-"Pa jer i imam 10 košulja."
 
Nisi ti Schwyz video ni na razglednici kad tako nesto tvrdis.
Tamo cak i Lidl moze da otvori svoje markete iskljucivo u meri u kojim im kantonalne vlasti to dozvole, pri tom mora kao i svi ostali Svajcarci: Migros, Coop i Denner da prodaje robu svajcarskih proizvodjaca.
Nema masovnog dovlacenja robe iz Nemacke.
Tamo je sve regulisano, kakav liberalizam?
Mene bar ne treba ubedjivati koliko je svajcarsko trziste liberalno, vise nego dobro ja vidim sta se tamo dogadja buduci da mi se Schwyz nalazi u komsiluku.
A tek kakvi su oštri kriteriji pri izgradnji stambeni objekata u Švajcarskoj to tek treba objasniti ljudima na Balkanu. Sve mora da bude po konac i ne smije da odura od okoline.
 
Vremena razvojne drzave su odavno iza nas, cak i ako neka zemlja ima ''debela ledja'' sto se kaze......

Npr. JK, japan, tajvan... su se razvili ko ludi jer je amerima trebala brana od komunizma u SK, Maovoj Kini i SSSR-u. I to je cela filozofija.
Cak ni oni navodni ''dobitnici tranzicije'' tipa Poljske nemaju svoj ekvivalent LG, Samsunga, Toyote, Doosana, Hyundaija niti ce ga imati.

Znači spoljna politika jedne zemlje determiniše tempo njenog dugoročnog ekonomskog razvoja... Tajvan, Japan i Koreja su se razvili ne zbog pametne ekonomske politike koje su vlade tih zemalja sprovodile u delo, nego zbog proameričke spoljne politike... :hahaha: samo mi objasni kako je to moguće? :lol: U kojoj kafani si došao do takvog genijalnog zaključka? :roll:

***** ga, onda sve ono što sam ja učio na faksu pada u vodu. :hahaha1:

Kako se onda u Aziji Filipini i Tajland nisu razvili? A zna se da su te 2 zemlje bliski saveznici SAD. Filipini i Tajlad su čak i slali hiljade svojih vojnika u Vijetnam da se bore rame uz rame sa američkim marincima. Kako to da se Albanija i tzv. Kosovo ekonomski ne razvijaju? A zna se da je tamo na ulicama više američkih zastava, nego u Washingtonu. :roll: Zašto su SAD u Srbiju uložile 4 milijardi $, a u Albaniju i na Kosovo gotovo ništa!? A zna se da Albanci mnogo više vole Ameriku, nego Srbi, a i njihova vlast vodi mnogo više proameričku politiku, nego vlast u Srbiji!? Isto važi i za mnoge Latinoameričke zemlje, poput Kolumbije, koje su bliski saveznici SAD, ali su prilično neravzijene. :confused:
 
Poslednja izmena:
Znači spoljna politika jedne zemlje determiniše tempo njenog dugoročnog ekonomskog razvoja... Tajvan, Japan i Koreja su se razvili ne zbog pametne ekonomske politike koje su vlade tih zemalja sprovodile u delo, nego zbog proameričke spoljne politike... :hahaha: samo mi objasni kako je to moguće? :lol: U kojoj kafani si došao do takvog genijalnog zaključka? :roll:

***** ga, onda sve ono što sam ja učio na faksu pada u vodu. :hahaha1:

Kako se onda u Aziji Filipini i Tajland nisu razvili? A zna se da su te 2 zemlje bliski saveznici SAD. Filipini i Tajlad su čak i slali hiljade svojih vojnika u Vijetnam da se bore rame uz rame sa američkim marincima. Kako to da se Albanija i tzv. Kosovo ekonomski ne razvijaju? A zna se da je tamo na ulicama više američkih zastava, nego u Washingtonu. :roll: Zašto su SAD u Srbiju uložile 4 milijardi $, a u Albaniju i na Kosovo gotovo ništa!? A zna se da Albanci mnogo više vole Ameriku, nego Srbi, a i njihova vlast vodi mnogo više proameričku politiku, nego vlast u Srbiji!? Isto važi i za mnoge Latinoameričke zemlje, poput Kolumbije, koje su bliski saveznici SAD, ali su prilično neravzijene. :confused:
Zašto Kosovo ima veće plate od VučIeristana?
 
Znači spoljna politika jedne zemlje determiniše tempo njenog dugoročnog ekonomskog razvoja... Tajvan, Japan i Koreja su se razvili ne zbog pametne ekonomske politike koje su vlade tih zemalja sprovodile u delo, nego zbog proameričke spoljne politike... :hahaha: samo mi objasni kako je to moguće? :lol: U kojoj kafani si došao do takvog genijalnog zaključka? :roll:

***** ga, onda sve ono što sam ja učio na faksu pada u vodu. :hahaha1:

Kako se onda u Aziji Filipini i Tajland nisu razvili? A zna se da su te 2 zemlje bliski saveznici SAD. Filipini i Tajlad su čak i slali hiljade svojih vojnika u Vijetnam da se bore rame uz rame sa američkim marincima. Kako to da se Albanija i tzv. Kosovo ekonomski ne razvijaju? A zna se da je tamo na ulicama više američkih zastava, nego u Washingtonu. :roll: Zašto su SAD u Srbiju uložile 4 milijardi $, a u Albaniju i na Kosovo gotovo ništa!? A zna se da Albanci mnogo više vole Ameriku, nego Srbi, a i njihova vlast vodi mnogo više proameričku politiku, nego vlast u Srbiji!? Isto važi i za mnoge Latinoameričke zemlje, poput Kolumbije, koje su bliski saveznici SAD, ali su prilično neravzijene. :confused:
gde su to amerikanci investirali i pod kojim uslovima
 
Kao sto ce doci navodno Dzon Dir. Unistis svoje fabrike traktora pa ce umesto njih stranac da otvori logisticke centre koje ce nas budzet da kostaju ko svetog Petra kajgana.
Ko ima para za traktore Džon Dir ?? Njihov jedan traktor ko stan u Beogradu. Polovni po 20 - 25 hiljada evra. Naši poljoprivrednici jedva kupe indijsku skalameriju.
 
Znači spoljna politika jedne zemlje determiniše tempo njenog dugoročnog ekonomskog razvoja... Tajvan, Japan i Koreja su se razvili ne zbog pametne ekonomske politike koje su vlade tih zemalja sprovodile u delo, nego zbog proameričke spoljne politike... :hahaha: samo mi objasni kako je to moguće? :lol: U kojoj kafani si došao do takvog genijalnog zaključka? :roll:

***** ga, onda sve ono što sam ja učio na faksu pada u vodu. :hahaha1:

Kako se onda u Aziji Filipini i Tajland nisu razvili? A zna se da su te 2 zemlje bliski saveznici SAD. Filipini i Tajlad su čak i slali hiljade svojih vojnika u Vijetnam da se bore rame uz rame sa američkim marincima. Kako to da se Albanija i tzv. Kosovo ekonomski ne razvijaju? A zna se da je tamo na ulicama više američkih zastava, nego u Washingtonu. :roll: Zašto su SAD u Srbiju uložile 4 milijardi $, a u Albaniju i na Kosovo gotovo ništa!? A zna se da Albanci mnogo više vole Ameriku, nego Srbi, a i njihova vlast vodi mnogo više proameričku politiku, nego vlast u Srbiji!? Isto važi i za mnoge Latinoameričke zemlje, poput Kolumbije, koje su bliski saveznici SAD, ali su prilično neravzijene. :confused:
To mi nikako nije jasno. Odnosi između Srbije i Amerike su loši zadnjih 30 godina,ali američke kompanije više ulažu u Srbiju nego u Albaniju. Nakon američkog priznanja Kosova očekivao sam Singapur da će napraviti dole. Kad ono ćorak. Američke kompanije već zapošljavaju nekoliko hiljada radnika u Srbiji od Amphenola u Trsteniku,Leara u Novom Sadu a uskoro Adient u Loznici.
 

Back
Top