U SRBIJI NEMA KRIZE ZA BOGATE!

У Србији практично средњи слој и не постоји. Друштво је строго подељено на огрома број сиромашних и мали број богатих.
Грађани Србије су претворени у најјефтинију радну снагу Европе, а тамо где је јефтина радна снага за послодавца је енорман профит.
Тренутно обичан човек у Србији најгоре живи у Европи, а за то има да се понајвише захвали актуелној власти.

Sve tacno, od reci do reci..
 
Nisam uopste iznenadjen pojavom. Tako je bar 5000 godina, u svim drzavama i na svim prostorima, zvalo se to robovlasnistvo ili informaticko doba.

Ko to shvati i krene da se penje po stepenicama na gore - taj se spasao.

pa recimo da su civilizacijske tekovine iznedrile neku sredinu na toj hijerarhijskoj skali, između rob i robovlasnika, čijem osnaživanju logično, teži svako normalno društvo.

Putin: Srednja klasa da bude većina

IZVOR: GLAS RUSIJEMoskva -- Premijer Rusije Vladimir Putin postavio zadatak da se do 2020.godine reši pitanje borbe protiv siromaštva, da se povećaju plate i otvore nova radna mesta.

19104293684f4e147f1107a294016574_orig.jpg



On je to izjavio na susretu sa predstavnicima Sveruskog narodnog fronta i politikolozima.Putin je takođe izjavio da „srednja klasa u Rusiji u najbližoj budućnosti mora postati socijalna većina i mora se popuniti onima na kojima se zemlja drži“ – pedagozima, lekarima, naučnicima, inženjerima, kvalifikovanim radnicima i vojnim licima.

Putin je naglasio da srednjestatistička plata do 2020. treba da se poveća za 1,6 puta, odnosno da domaši nivo od 40 hiljada rubalja po cenama za 2011.godinu.
 
Ovo je jedna slatka tema.

Šta mislite, ko su ljudi koji imaju glavne uloge u ovoj priči?

mercedese kupuju tadicevi lopovi mafijasi narkodileri i sisate nadrndane pevaljke i ostale sponzoruse.

ja ne znam nikoga u srbiji ko moze taj auto da plati od postenog rada barem ne nov.

http://forum.krstarica.com/showthread.php/534582-Evro-ide-na-113-dinara-cene-skacu-kao-lude?p=20906782&viewfull=1#post20906782

Sta je sad od ovoga tacno....aj" dogovorite se....necemo da "smetamo".
 
mercedese kupuju tadicevi lopovi mafijasi narkodileri i sisate nadrndane pevaljke i ostale sponzoruse.

ja ne znam nikoga u srbiji ko moze taj auto da plati od postenog rada barem ne nov.

U tekstu lepo pise ko koristi ovaj luksuz (politicari, sportisti i pevaci)

@ tema

Ja od svega toga jedino rzumem ovog coveka sto je uplatio 68.000 E za pusto ostrvo. I ja bih. :aha:
 
pa recimo da su civilizacijske tekovine iznedrile neku sredinu na toj hijerarhijskoj skali, između rob i robovlasnika, čijem osnaživanju logično, teži svako normalno društvo.

Ajd da dam jedan primer, za sada necu reci koja drzava i koja epoha je u pitanju:
Uzecu u primer jednog obicnog coveka i jednog nadredjenog (njega imenujem sa - sef)

Obican covek ima sefa.
Moze da prima platu, a ponekad i ne.
Covek moze da ima ljude kojima je nadredjen.
Sef se brine o stanovanju i ishrani obicnog coveka.
Covek moze da istovremeno radi i za sebe, ako se dogovori sa sefom.
Moze cak i da putuje, ako se sef slozi.
Moze da plati i da postane samostalac, da nema sefa, nego da on postane sef drugima, ako zeli.

To sve navedeno bi moglo da lici na moderna vremena, gde firme budu u krizi pa ponekad nema plata, moglo bi da lici na nekog sitnog privatnika koji je otisao iz velike firme itd...

Ali... opis je opis roba u Vavilonu - jedno 5000 godina stara pojava, opis roba i robovlasnika. Do dana danasnjeg se prakticno nista nije promenilo. Jedina stvar koja jeste je to da se sada sami brinemo za stan i hranu.

To sto smo se zakitili sa silnim aparatima i kojecim jos - ne znaci nista.
 
Ovo je jedna slatka tema.

Šta mislite, ko su ljudi koji imaju glavne uloge u ovoj priči?

našim bogatašima, koliko god vam to paranoično zvučalo, nije slatko da imaju ni 10 ni 100 miliona evra mesečno ako radnik ima 2000 evra mesečnu zaradu
ne ne ne
njima je slađe da imaju makar i 1000 evra, ali da mi nemamo NIŠTA, tako da mogu da nas magarče, zavrću i popišavaju
slatko im je samo ako je nama prazan buđelar
e zato su zaslužili da ima napunimo bulje šimikama, zato što su skotovi, a ne zato što imaju
čast izuzecima, snobovima koji su nasledili bogatstva ili ih je usralo na lotou, njih nije briga da li još neko ima
to samo ova kamarila post-komunistička, crveni kulaci i njihovi naslednici imaju manir da gledaju kako da ti isteraju iz džepa i poslednju paru
važno je iživljavati se i izdrkavati, to im je suština bitisanja
 
Ako neko godisnje zaradi 1.000.000 eura a potrosi 5000 to je isto kao da neko ko zaradi 10.000 godisnje potrosi 50 evra. Ovo su velike pare samo za onoga ko ima malo, a vi razmislite kako je tek onima iz Indije ili Gane kad gledaju nase minimalce!
 

Back
Top